Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı lodos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi belirsizlik var bu arada şu buji olayı NGK N9 yüksek devirli kullanımlar icin diye bir tanımlama var kullanım kılavuzunda zaten kim düşük devirlerde kullanıyor motorunu ben biraz araştırdım hatta izmir yükseliş bölge bayii ve servisine sordum N9 platınıum, N9 ırıdyum, bujiler kullanabilirmiyiz diye tavsiye etmediler MOTOR 1000 CC Mİ ? dediler ne diyeceğimi şaşırdım ama www.ngk.com.tr resmi internet sitesinde kullanılabilir yazıyor bu işin aslı astarı nedir yaa kafam karıştı bilgisi olan paylaşsın ltf
    bilmiyorum ama, honda benim cbr 125 r motosikletimin kullanma kılavuzuna öyle yazdıysa tereddüt etmem. sonuçta kitapçıkta ve bütün motosiklet ile ilgili kaynaklarda basınçlı su ile motosiklet yıkanmaz yazıyor Ankara'da devasa ve tek olan Honda servisi basınçlı suyu basıyor motosikletlere. honda'nın resmi bir internet adresinde veya kitapçıkta kullanılması tavsiye ediliyorsa gözünü kırpma derim, sevisler maalesef hala "alaylı" yetiştiğinden yani "mektepli" şekilde eğitim yaygın olmadığından çok yanlislara düşüyorlar.

Carcharoth;
    motorun cok güzelmiş ve cok bakimli oldugu her halinden anlasiliyor, ben de eve alir almaz motorumu annemlere açıklayıp, hergün güzel bakimlar yapicam toz kondurmayacagim. mavi cok güzel bi renk bence cbr 125 için. benim motorun rengi kırmızı/mavi olandan kırmızı/siyah degil maalesef, kırmızı/siyah olsa kesinlikle isterdim camı siyah yapmayi ama şu anda güzel duracagini sanmam.

bir de arkadaşlar arka diskten boş viteste motor çalışmadan park vb ederken(yani ayaklarımla motoru bi yerlere götürürken) hafif bi sürtme sesi geliyor, fazla bişey degil ama kafama takildi sizin de motor calismazken motosikletinizi biyere götürürken böyle bir arka disk sesi dikkatinizi çekti mi? yoksa ayar yapmak lazim olabilir belki de diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    O sürtme sesi disk teki tozdan kaynaklanıyor büyük ihtimal. Kafana takmaya bile deymez bendede var. Ama taktıysan Bir benzincide tazzikli hava sıkmayı dene eminim geçicektir. Soğuk olduğundanda kaynaklanabilir.
    Okan ACAR

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    cok az bende de gelıo o ses..cıyk cıyk sesıyle hafıf surtunme sesı(onu cıkaramadım) karısımı
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    mavi renk neden motoru daha büyük gösteriyo?

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok az bende de gelıo o ses..cıyk cıyk sesıyle hafıf surtunme sesı(onu cıkaramadım) karısımı
    ehehe evet evet aynı ses , benim çalıştığım yerin atölyesinde var o basinçli hava aletinden ordaki arkadaşlara rica edeyim de birazcik tutayim bakalim geçer mi, geçerse haber ederim size

bi de arkadaşlar şu 8000-9000 devir sonrasi kafa grenajdaki titremeyi çözdüklerinedn bahsetmişti arkadaşlar ama detayiyla açıklayan olmadi maalesef. ben simdi o hadiseyi halletmek istiyorum, adım adım biri anlatabilir mi ne yaptığını biz de aynısını uygulayalim. (bu arada sesin nerden geldigini bile tam anlamadim, depo ile gidon arasindaki plastik parçadan veya göstergelerden veya kafa grenajdaki bi yerlerden şüpheleniyorum.

Motosikleti
    yok
    göstergelerin önünden gelıyo..yanı en azından bende öyle oluyor)çözüm bulursanız ki bulan varmış iyice açıklayıversin bize ya

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    ya arkadaşlar bırakın titremeyi kafa grenajını şu gezi topicine bi cevap yazın allah aşkına

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    Evet dediğiniz sen bendede geliyor ve çok fena sinir oldum nereden geldiğini biliyorum bu ses motosiklet 8000-9000 devirleri arasında şimdi burayı nasıl tarif edeceğim onu düşünüyorum hararet ve benzin durum göstergesinini hemen yan taraflarından uzanan sağ ve sol taraf olmak üzere iki tarafta siyah plastik iki kısım var bu ses onlardan geliyor Çözüm: O KISMI SÖKÜP İÇİNE ÇİFT taraflı ban yapıştırıldığında sesten eser kalmıyor bunu bir arkadaşım yaptı kendi motorunda ama ben yapmadım henüz çözüm bu bilginiz olsun hee bu arada ben bu sesin baştan kafa grenajındaki plastik şeffaf kısımdan geldiğini sanıyordum sürekli onu sıkıyordum bende meğer onun bir suçu yokmuş zırıltıyı yapan yukardada anlatmaya çalıştığım kısımlar inş anlamışsınızdır hepinize saygılar sevgiler........

Motosikleti
    Mts 950
    çok sağol fırtına_87, ben girişeceğim en yakin firsatta, basarili olursam fotograflarla eklemeyi düşünüyorum. bir de bişey soracağım çift taraflı bant nedir? ben hiç böyle birşey görmedim ve duymadım-belki hep kullandigimiz biseydir de adini bilmiyorumdur.

Motosikleti
    honda cbr 125 (kırmızı)
    konuyla alakalı değil ama anlatayım dedim bugün gittim honda bayine evrakları verdim pazartesi belli oluıyormuş ama bir sorun var gibi kredi ile ilgili çünkü eniştem araba alırken kendi adıma kredi çekmiştim akalım banka kredi talebini onaylarsa inşallah pazartesi cbr ıma kavuşacağım kırmızıya karar verdim bakalım şu gezi işine gelince valla bu sene geçti artık seneye kaldı hem o zamana kadar sürmesini ve ehliyeti almış olurum seneye her geziye katılacağım inşallah

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @joybell
    Şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın umarım.

İstanbul'daki Cbr125 ci arkadaşlar Pazar günü(yarın) dolmabahçedeki çay bahçesinde saat 15.30 da cbr 125 buluşması gerçekleştiriyoruz.Hepinizi bekleriz.İlgili başlık burada
    Sevgiler

Uğur
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    evet arkadaşlar dolmabahçeye bekliyoruz biz bizeyiz keyifli bir yolculuk bizi bekliyo sonra resimleri görüp pişman olmayın

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ah ulan niye ben istanbulda yaşamıyorum ki
    Okan ACAR

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    rica ederim kardeşim ne demek bu bantı oto aksesuarcılarda çift taraflı bant veya sünger dediğin zaman sana göstereceklerdir bunlardan temin edebilirsin en kısa zamanda fotoları bekliyoruz hepinize saygılar sevgiler.......

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar herkese selamlar topiği baştan sona kadar okudum.(124 sayfa be borumu, 4 günümü aldı) ama değdiğini düşünüyorum.sayenizde bilmediğim çok şey öğrendim 125r hakkında.herkese bu zamana kadar verdiği bilgiler için çok teşekkür ediyorum.bundan sonra bende burda aranızda olucam

bu arada topik 2. sayfaların ortalarında geziniyo, hadi beyler

Motosikleti
    yok
    124 sayfayı okumussun helal olsun valla

onur87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamana Dt 125- KTM EXC 250
    ya ben resim ekliyecem buraya ama nasıl koyacaaaaaaaammmmmmmm
    Enduro Dalaman

www.facebook.com/dalamanenduro

destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Heyoooo CBR kardeşliği yaşasın

Motosikleti
    honda cbr 125 (kırmızı)
    hasan kardeş benide listeye ekle (xxjoybell@yahoo.com )

Motosikleti
    yamaha r25
    merhaba arkadaşlar bende topic i baştan sona kadar 124 sayfasını okudum hiçde canım sıkılmadı aksine cbr 125 e biner kadar oldum ne yalan söyleyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler