Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı onur87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Ödemişten 3 tane CBR 125 kullanıcısı kaza yapmış. ayrı zamanlarda ama neden aynı. Ön disk fren kilitlenmiş. ben şimdi korkmaya başladım. acaba servisin iyi olmamasından mı kaynaklanmiştır yoksa başka nedendenmi. Ben korkmaya başladım. Bunun başka acıklaması varsa söyleyinde yaptıralım.
    mış ile muş ile bu işler olmaz, garip şehir efsaneleri de boyle oluşuyor, sen kafana bile takma bunlari. bi düşün bakalim geçmişte kaç zibilyon bu tip söylence duydun başka başka konular hakkinda. aslı astari varmidir iyice araştırabilecek kaynagin varsa araştırıp bizimle öyle paylaşabilirsen çok faydali olacaktir.

onurecan,

bence de sesi 125 cc bir 4 zamanli motordan alinabilecek en iyi seslerden biri. artik geçelim bu tartişmalari sonuçta ses nedir yani motoru kendi keyfin için al başkasi sesini duysun da hava olsun diye degil bence, zaten benimle tam zıt görüşte olup da bu motoru hava atmak için alıyorsan biraz garip kaçar kendini de komik duruma düşürebilirsin bu arada.

hector81,

fiyatını ben takip etmeye başladığımdan bu yana(ötv den sonra) dolar artisi yüzünden arttigini soyleyebilirim, ve de ötv nin fiyatlara yansittiklari kismini arttirmiş olabilirler bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Fiyatların artışı gayet normal çünkü kaliteli ve tutulan bi motosiklet

chopperrider kardeşim ben senin sistemi hala anlayamadım 2007 ler gelince 2500 - 3000 civarı olması lazım demişsin ama bu tamamen kendini kandırmaktan başka bişey değil o zaman bu motor 5 yaşına geldiğinde artık 25 ile 50 ytl arasında değişir fiyatı

onur87 sende gerçekten beni şaşırttın bu disk kilitlenmesi nasıl oluyor nasıl olmuş neresi kilitlenir hala anlamış değilim disk kilitlenmez hiçbir zaman o kadar saçma bi yalanki çok komiğime gitti çinlilerde de olmaz arkadaşlar disk kilitlenmez yani imkansız kırılırmı kırılır ama artık 300 000 km de mi 500 000 km demi bilemem
    CBR 125 R

Motosikleti
    Mts 950
    ha evet bi de o var, abi senin hesaba göre 2007 model sıfır değeri 40.000YTL 2005 arabalari 20.000 YTL ye alabilmemiz lazimdi(5.000YTL sıfır fiyatli cbr 2.500YTL ye alinmasi lazimsa), açıkçası bilmiyorum araba piyasasini ama bunun mümkün olduğunu hiç sanmam.

ayrica bahsedilen motosikletler daha rodaji yeni tamamlamis durumda, misal ben aldim 2005 model ama 1150km de daha, adam almis 2 ay kullanip fransa ya okumaya gitmiş sonra motor yatmış kalmış burda 1 sene. ve bu gibi en fazla 4.000 km civarinda yabmis cbr lar var piyasada bol bol.

M N T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakinda Inşallah Ben De Araniz Dayim Arkadaşlar Görüşmek ümidiyle

guarin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın bi zamanda bende alacagım..izmirdede gordugum yerlerde durup motora bakıyorum...kafamdaki tek soru bu..blki yazılmısıtr ama 100 sayfa okuyamadım...yük taşıma kapasıtesi nedir? yani sehir içinde toplam 150 kilo gelen 2 kişi tasırmı?
    ömer akbulut...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    taşıyo rahatlıkla merak etmeama tabı uzun rampalarda bayılıo hayvancagız bıraz
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı guarin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın bi zamanda bende alacagım..izmirdede gordugum yerlerde durup motora bakıyorum...kafamdaki tek soru bu..blki yazılmısıtr ama 100 sayfa okuyamadım...yük taşıma kapasıtesi nedir? yani sehir içinde toplam 150 kilo gelen 2 kişi tasırmı?
    canavar gibi valla
    skullhunter(1.86 boy,80 kg) ve starsailor,ben yane(1.75 boy,55 kg)
    hiçbir problema çıkmıo..
    tabi biraz da kullanana bağlı bu problema çıkmama durumu
    Ducatista:)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı H@S@N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopperrider kardeşim ben senin sistemi hala anlayamadım 2007 ler gelince 2500 - 3000 civarı olması lazım demişsin ama bu tamamen kendini kandırmaktan başka bişey değil o zaman bu motor 5 yaşına geldiğinde artık 25 ile 50 ytl arasında değişir fiyatı
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha evet bi de o var, abi senin hesaba göre 2007 model sıfır değeri 40.000YTL 2005 arabalari 20.000 YTL ye alabilmemiz lazimdi(5.000YTL sıfır fiyatli cbr 2.500YTL ye alinmasi lazimsa), açıkçası bilmiyorum araba piyasasini ama bunun mümkün olduğunu hiç sanmam.

arkadaşlar benim demek isteğidim aslında şu. 0 km bi otomobil alınıp ötv ve kdv si vergi dairesine yatırıldıktan sonra ertesi gün ikinci ele düşse hiç bi tartışma olmadan (yakın arkadaş akraba vs istisnalar hariç) arabadaki ötv miktarı liste fiyatından düşülür ve ikinci el değeri belirlenir. bunun üzerine arabanın model yılı kilometresi hasar durumu ve kullanım durumuna göre aracına göre fiyat oluşur.
    tabi dediğim gibi motosiklette durum ne bilmiyorum özellikle motosikletteki çıplak fiyatı ve ötv ile kdv eklenmiş fiyatı bilmiyorum.
    ama mesela 2006 model 1500 km civarındaki mondial 125agk motoru (sıfırı 1300 ytl gibi bişey olması lazım) ikinci elde tahminen 600-700 ytl den fazla değerlendirme imkanı bulamadık. (bu yüzden de satmadık ayrı konu:D )

aslında şeytan ikinci el riskiyle uğraşma alım satım trafik tescil noter masrafı falan düşünmeden ver 5000 ytl al diyo ama şu aralar zor. en iyisi ikinci el az km cbrleri takip etmek bakalım hayırlısı.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı guarin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanma kılavuzu, 180 kg olarak belirtmiş- sürücünün, yolcunun, yükün ve aksesuarlarin agirligi toplamda bunu geçmemeli demiş kılavuz.

benzin yağ vb buna dahil degil bu durumda.

uygunluk belgesinde de, toplam azami kütleye 304 kg yazmislar. yani motor + benzin vb + sürücü + yolcu + bütün yükler, bu ağırlığı geçmedikçe sorun yok honda ya göre.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    ya arkadaşlar 2dir görüyorum birtürlü durdurup soramadım motor cantlarına şerit çekiyorlarya racelerin 2 tane cbr 125 gördüm durduramadım tabi nerde satılır yaptıran varmı bi yardımcı olursa sevinirim.. nedir ne degildir.. kaça..

onur87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamana Dt 125- KTM EXC 250
    benim cantlarımda kırmızı şerit var. Kendim yaptım. biraz zor oluyo.Ben boya yaptım. daha öncededn bant vardı bantı hiç tavsiye etmiyorum çünkü 2 gün sonra sökülüyo. boya içinde bayaa bi uğraşmanız gerekiyo. latiği söktürüp, boyayacağınız yerin dışına bant çekin(boyanın başka yere sıçramaması için) daha sonra sprey boyayın. bukadar. :D
    Enduro Dalaman

www.facebook.com/dalamanenduro

ozysea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    arkadaşlar aranızdan ayrılıyorum bi kaza geçirdim taksicinin biri kırmızıda geçip bana çarptı motor hurda oldu inşallah ileride görüşürüz kendinize iyi bakın kardeşler
    [email]cbr_125_repsol@hotmail.com[/email]:cat:

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı ozysea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranızdan ayrılıyorum bi kaza geçirdim taksicinin biri kırmızıda geçip bana çarptı motor hurda oldu inşallah ileride görüşürüz kendinize iyi bakın kardeşler

ya abi çok geçmiş olsun çok üzüldüm kazan için ama bi kaza yaptın diyue motorculukmu bırakılırmış senin varmı bir şeyin ... bende geçen pazar yaptım kaza . dört gündür motorum harap durumda garajda yatıyo ve ben dört gecedir ağrımdan geceleri yatamıyorum yinede motorumu ve motorculuğu bırakmaya hiç niyetim yok

beni msn ne eklesene konuşalım

ahmetkan13@hotmail.com
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @ozysea
    çok geçmiş olsun sende bir şey var mı?
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    üzüldüm valla gaçmiş olsun insan tedirgin oluyo böyle haberleri duyunca
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Mts 950
    valla ben de aileden 4 bir yandan gelen baskilar sonunda bunaldim bi foruma bakayim bari dedim ve bunu gördüm.

neyse arkadaslar cok geçmiş olsun,umarim baskalarinin basina gelmez. :( param olur olmaz kasko yaptircam ve sanirim motoru günlük kullanimdan ziyade keyif için kullanicam, pazar sabahi alip basimi bi yerlere gitmek için vb. umarim bi gün daha bilinçlenir insanlarimiz veya ben başka yerlere taşınırım da boyle dallamalarin hayatimi sondurme riskinin daha az oldugu yerlerde motorumu kullanmanın keyfini tadabilirim.

Hakan02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    kardeş çok büyük geçmişolsun İnşallah tezvakitte aramızda olursun.Çok üzüldüm.
    A ROSE İS FOR A DAY BUT MY. LOVE TO YOU İS FOREVER!

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    sana birşey olmadıysa boşver. motorun yok diye aramızdan ayrılmanada gerek yok.. hayırlısıyla tekrar yoluna koyarsın herşeyi.. cana gelmesin demiri çekiçle düzeltirler kolunu bacagını, vucudunu Allah korusun.. geçmiş olsun..

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı ozysea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardşeim inşallah sende bişey yoktur ama aramızdan ayrılma lütfen herkes kaza yapar kaza yaptıkça tecrübelerin artar motorun hallolur Allahın izni ile inşallah kendinde bişey yoktur
    CBR 125 R

ozysea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol

teşekkürler arkadaşlar

çok sağolun arkadaşlar aman arkadaşlar kıyafetsiz motor kullanmayın eğer kıyafetrerim olmasaydı aranızda olmayabilirdim
    [email]cbr_125_repsol@hotmail.com[/email]:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler