Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Yeni fiyatlar yarin mi belli olacak??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125R
    selam arkadaslar aranıza an itibariyle katıldım.
    cbr 125 kullanıcısıyım ve bugun lastıklerımı degiştirdim. Michelin pilot street 140/70/17 taktırdım
    ilk izlenımım yol tutusu bariz farkettirdi ama içim rahat degil şöyle ki orjinal ebatın dısına cıktım tavsiye üzerine hata mı ettim memnun mu kalacam zaman gösterecek. sizlerden gelecek yorumlarıda önemsiyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı DreaMsTreeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar aranıza an itibariyle katıldım.
    cbr 125 kullanıcısıyım ve bugun lastıklerımı degiştirdim. Michelin pilot street 140/70/17 taktırdım
    ilk izlenımım yol tutusu bariz farkettirdi ama içim rahat degil şöyle ki orjinal ebatın dısına cıktım tavsiye üzerine hata mı ettim memnun mu kalacam zaman gösterecek. sizlerden gelecek yorumlarıda önemsiyorum.
    Yakıt tüketimi dışında pek artısı veya eksisi olmaz ama göze hoş gelir. Motor alır almaz lastik değiştirdiğin için tebrik ediyorum orjinal lastikler leş zira. 10-15bin km irc lastikleri kullanan kardeşlerimiz var malesef.
    Malatya CBR bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R
    evet yakıt tuketimi artacak. yakıt cimriligi amorti eder kendini sanırım. yani diger emsallerine göre

Motosikleti
    CBR 125R
    Evet çok çok az yakıyor sağolsun

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    13.000km'ye gelecek neredeyse 2013 model cbr var hala ırc kullanıyorum bu arada 1cm den biraz büyük bir çivi girdi arka lastiğe hiç bir şey olmadı bişey anlamadım bu ırc lastikleri çıkartıp yerine güzel bir lastik ne kadara patlar ön arka ? yardımcı olabilecek var mı

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13.000km'ye gelecek neredeyse 2013 model cbr var hala ırc kullanıyorum bu arada 1cm den biraz büyük bir çivi girdi arka lastiğe hiç bir şey olmadı bişey anlamadım bu ırc lastikleri çıkartıp yerine güzel bir lastik ne kadara patlar ön arka ? yardımcı olabilecek var mı
    pilot street takabilirsin çifti ne kadar bilemiyorum tabi

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler aşırı kuru ve sert ondan çiviyle patlamamış olabilir. Yeni lastik alınca farkı anlarsın. Pirelli sport demon ve Michelin pilot street takabilirsin. Sport demon 330 mich 380 diye biliyorum sadece arkalar.

Herkese merhaba. 2 aylık cbr125 kullanıcısıyım. Zincir temizleme ve yağlama konusunda ve bir sorum olacaktı.
    Zincir temizleme için honda servis (sanırım ipone idi) temizleme spreyi ve yağını önerdi fakat fiyatı bu ara bana biraz fazla geldiği için alternatifi var mı diye sordum zincir temizleme için resimdeki spreyi verdi ve fiyatı 5TL idi. Fiyatının ucuz olması biraz düşündürücü geldi. ilk kez temizleme yapacağım için düzgün birşey mi alayım yoksa bu spreyi kullansam olur mu?
    İkinci olarak WD40 spreyi zincir yağlama için önerir misiniz?

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı yigit61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. 2 aylık cbr125 kullanıcısıyım. Zincir temizleme ve yağlama konusunda ve bir sorum olacaktı.
    Zincir temizleme için honda servis (sanırım ipone idi) temizleme spreyi ve yağını önerdi fakat fiyatı bu ara bana biraz fazla geldiği için alternatifi var mı diye sordum zincir temizleme için resimdeki spreyi verdi ve fiyatı 5TL idi. Fiyatının ucuz olması biraz düşündürücü geldi. ilk kez temizleme yapacağım için düzgün birşey mi alayım yoksa bu spreyi kullansam olur mu?
    İkinci olarak WD40 spreyi zincir yağlama için önerir misiniz?

http://i65.tinypic.com/20nnyu.jpg
    Her zaman dediğimiz gibi wd40 yağ değildir olmayacaktır. Sprey zincir yağı 15 tl alın tepe tepe kullanın. Elinizdeki ürünü bilmiyorum ama mazot alıp zincire fırçayla veya spreyle sürün kirler çözülünce suyla yıkayın zincir temizlenir. Zincir kurumadan yağlamayın, yağladıktan sonra 2 saat binmeyin yağ emilsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:22 ----------

Ürüne tekrar baktım balata spreyiymiş hiçbir işe yaramaz o.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzerinde de anadilimizde yazdığı gibi o sprey bir disk/balata temizleyicisidir.

Ipone Motul gibi ürünlerin zincir temizleyicileri yerine gaz yağı kullanabilirsiniz.

Ama zincir yağından fergat etmeyin, en azından Castrol zincir yağı alın.

Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Arkadaşlar Benim acemiligimden mi bilmiyorum ama vites atarken biraz fazla tak sesi geliyor ben mi sert atiyorum yoksa normalde de ses geliyor mu Sizlere bir sorayim dedim Herhalde bu şekilde vites atmak sıkıntı çıkarabilir

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Benim acemiligimden mi bilmiyorum ama vites atarken biraz fazla tak sesi geliyor ben mi sert atiyorum yoksa normalde de ses geliyor mu Sizlere bir sorayim dedim Herhalde bu şekilde vites atmak sıkıntı çıkarabilir
    2.vitese atarken geliyorsa normal. 2 ve yukarısında gelmemesi lazım zaten 2nin üstünde vites çok hissiz. Lâkin, vites geçişinde zorlanıyorsa zinciri yağla ve motor yağını değiştir

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerinde de anadilimizde yazdığı gibi o sprey bir disk/balata temizleyicisidir.

Ipone Motul gibi ürünlerin zincir temizleyicileri yerine gaz yağı kullanabilirsiniz.

Ama zincir yağından fergat etmeyin, en azından Castrol zincir yağı alın.

Kazasız belasız sürüşler.
    Evet bende anadilimizi gayet iyi okuyabiliyorum. Ilk motorum oldugu icin en basit zincir yaglama isinde bile cogu seyi bilmiyorum. Bu sprey ile zinciri temizleyebilecegimi bizzat honda servisindeki USTA (??) soyledi. Spreyi aliyorken 5tl fiyat soyleyince bana biraz dandik birsey geldi bundan dolayi bende burada danismak istedim.
    Ayrica wd40'in zincir icin kullanilmayacagini simdi ogrendim.(bilmedigim herhangi bir yagi/spreyi de hicbir sekilde zincire surmem).
    Zamanla motosiklet hakkinda cok sey ogrenecegimi umuyorum.
    Onerileriniz icin tesekkurler.

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Arkadaslar belki konu dışı olacak ama bugün yarışılacak moto gp nin son yarışını sizce kim kazanır???

Motosikleti
    Rks150/Cbr125r/Gt250r/R125
    2015 model 5 aylık motorumu satıyorum ; ÇOK ACİL İHTİYAÇTAN (5 AYLIK) + MİCHELİN PİLOT LASTİKLİ
    İlan No: 241478305
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41478305/detay

güncel yakıt bilgilerini paylaşayım;

son yaptığım ölçüm ; 8.5 lt ile 375 km
    sonran bir önceki ölçüm ; 8,8 lt ile 340km

artık kuruş mu hesaplarsınız, cent mi orasını bilemem.

Motosikleti
    CBR 125R
    10 kuruşun biraz altına denk geliyor. Sürekli açık trafikte 6bin devri geçmemiş sanki.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 kuruşun biraz altına denk geliyor. Sürekli açık trafikte 6bin devri geçmemiş sanki.
    abi yine kuruş demişsin,beni benden aldın sabah sabah. neyse, ortalama 70-80 km'si 2 kişi ile. geri kalan km'ler otoban,emniyet şeridi vs.trafiğin içine çok girmedim.

3. yakıt ölçümü ; 7,65 lt ile 317 km

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Beyler rosso 2 taksam motora sizce eksileri nolur

birde şu kedi gözlerini değiştiren varmı aramızda varsa kaç kuruş garantıyı bozarmı bi deyin hele :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler