Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kpss çalışmaya başladım da pek binemiyorum motora bizim cbr125 ne kadar süre çalışmazsa sorun olur ?
    mesela en az 7 günde bir mi bineyim 5 günde bir mi ne diyorsunuz bilen var mı bu konuyu?
    Verimli çalışmalar diliyorum maximum ayda 1 çalıştırın diye okumuştum bir yerden ben en fazla 2hafta ellemedim motora her yer kar olduğu için. Marşa basınca da her zamanki gibi tek seferde gecikme dahi olmadan çalıştı. Daha uzun da durabilir ama bence 2 haftada bir yoklayın derim ayrıca benzini sürekli dolu tutup 6ayda 1 depo bitmediyse yenilemekte fayda var.
    Ahmet
    Honda CBR125 (5500 km)
    Yamaha YZF R25 (15000 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    UOTE=Malatya CBR;3681283]arkadaşlar kpss çalışmaya başladım da pek binemiyorum motora bizim cbr125 ne kadar süre çalışmazsa sorun olur ?
    mesela en az 7 günde bir mi bineyim 5 günde bir mi ne diyorsunuz bilen var mı bu konuyu?[/QUOTE]

Bence bu sıcak yaz günlerinde haftada bir yeterli olacaktır diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Herkes yine nereye kayboldu yaw

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Dün 10 Bin Km de servise bakıma gittim yag degişimi sonuç motora bakarsan 25 bine kadar sen agır bakıma girmiyeceksin dedi bakarsan bag bakmazsan dag olur.. motorunuza bakın zincir dişli demizliği yağ degişimine dikkat ediniz sesler mesler herşeye kulak verin sadece motoru yıkamak ile bakım olmuyor benim motorun granejlar filan camurdan tozdan geçilmiyor ama yürüyene sürekli bakıyorum mekanige dikkat edin.. Tekeriniz düz bassın
    guest.283 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    arkadaşlar avcılarda tanıdığınız usta var mı ? acil lazımm

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı guest.283 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar avcılarda tanıdığınız usta var mı ? acil lazımm
    beylikdüzünde honda marmara var oraya gitsenize

Motosikleti
    servise gitmem gidemem )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

motor yürür durumda değil. avcılarda elimde götürebileceğim yakın bir yer arıyorum. eski ustam var ama kazıkcının teki :D

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Etraf şenlensin biraz uçuşa haziriz..
    guest.283 ve altankrk bunu beğendiler.

Motosikleti
    sağ kapaktan anormal bir durum çıkmadı, motoru indiriyoruz bu akşam bakalım ne çıkacak.. bunlar hep suratli gitmenin faydaları

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guest.283 devriyaja basıp çalıştırabiliyorsan demekki baskı ayırma yapıyor sıkıntı yok. O kısmı tam anlamadım ama 3.viteste takılı kalmışsa motorun gazı alamayıp kalkmaması stop etmesi gerekir zaten. Basit bir soruna benziyor sanmıyorum balatalardan olduğunu.
    keşke basit bir sorun olsa dostum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beylikdüzünde honda marmara var oraya gitsenize
    dostum honda marmaraya gittim 1500-2000 gibi astronomik rakamlardan bahsettiler. burada bir arkadaşın tavsiyesiyle avcılarda Kıvanç ustaya gittim. işçilik 200 civarı olacak gibi. parçaları hondadan sıfır olarak almayı düşünüyorum. komple şanzıman kit alacağım gibi..
    arkadaşlar sizlere bir dost tavsiyesi : MOTORA FAZLA YÜKLENMEYİN.. 155KM HIZA ULAŞMIŞTIM BU OLAYDAN 200-300 K ÖNCE.. DAHA ÖNCESİNDE DE 4TEN 3E VİTES ATIYORDU MOTOR.. FAZLA YÜKLENME ŞANZIMANA ZARAR VERİYORMUŞ..

ustalara bu durumu anlattığımda balatalardan olacağını söylediler.YALANMIŞ!..
    vites atması kesinlikle balatalardan olmazmışmışmış..
    tekerinize taş gelmesin arkadaşlar, keyifli sürüşler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Tekrar geçmiş olsun. En azından o hızlarla size bişey olmamış bizim motorun sınırı belli 120.

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar geçmiş olsun. En azından o hızlarla size bişey olmamış bizim motorun sınırı belli 120.
    iyi dileklerin için teşekkürler.

Alıntı guest.283 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ kapaktan anormal bir durum çıkmadı, motoru indiriyoruz bu akşam bakalım ne çıkacak.. bunlar hep suratli gitmenin faydaları

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

keşke basit bir sorun olsa dostum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

dostum honda marmaraya gittim 1500-2000 gibi astronomik rakamlardan bahsettiler. burada bir arkadaşın tavsiyesiyle avcılarda Kıvanç ustaya gittim. işçilik 200 civarı olacak gibi. parçaları hondadan sıfır olarak almayı düşünüyorum. komple şanzıman kit alacağım gibi..
    arkadaşlar sizlere bir dost tavsiyesi : MOTORA FAZLA YÜKLENMEYİN.. 155KM HIZA ULAŞMIŞTIM BU OLAYDAN 200-300 K ÖNCE.. DAHA ÖNCESİNDE DE 4TEN 3E VİTES ATIYORDU MOTOR.. FAZLA YÜKLENME ŞANZIMANA ZARAR VERİYORMUŞ..

ustalara bu durumu anlattığımda balatalardan olacağını söylediler.YALANMIŞ!..
    vites atması kesinlikle balatalardan olmazmışmışmış..
    tekerinize taş gelmesin arkadaşlar, keyifli sürüşler.
    bu motor ile 155 km/h hıza nasıl ulaştın çok merak ettim doğrusu ?

Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor ile 155 km/h hıza nasıl ulaştın çok merak ettim doğrusu ?
    motor uygun şartlarda "ruzgarın kesmediği, yokuş aşağı, tek kişi.." zaten hızlanıyor. altıncı viteste devirlenince o hızlara çıkabiliyosun zaten. eski kasalarda 140ı geçtiğim olmuştu. bunda DA 146 görmüştüm bi aç kere. 155 gördüğümde uzun yoldan geliyordum. bolu da gördüm o hızı.
    şanzımanı dağıtmamın sebebi HIZ değil. zinciri fazla gerdirmiş iş bilmeyen değerli USTAMIZ. o da içeride bilyeleri parçalamış. buna şükrediyorum ki kazasız belasız o haliyle beni istanbul a getirdi..
    işini bilmeyen ustalardan öyle bıktımki.. bir gün motordan vazgeçersem sebebi bu olacak!
    resimleri yükleyebilirsem zarar gören parçaları görmüş olursunuz arkadaşlar.

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    bende en son 147 yaptım
    1) tabiki mutlaka yokuş aşağı olacak
    2) rüzgar kesmeyecek mesela aynı yolda gittiğimi ve 130u geçemediğimi de hatırlıyorum ama aynı yolda rüzgar engeli olmadan 147 yaptım 2013 cbr
    guest.283 bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    140 150 canını çıkarmayın motorun bu motorun gideri 130 135 arkadaşlar

byossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Almayın şu motorun canını arkadaşlarım cebe zarar, kalbe zarar ,motora zarar, her şeye zarar.. ( kendi her gün canını alıyor)

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    2015 model, orjinal 400 km'de maddi problemlerden ötürü cbr 125 satılıktır, satan kişi makina bölümünde doçenttir

merhaba arkadaşlar.dün ikinci el cdr 125 r aldım . ama daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadıgım için viteslere geçerken baya problem yaşadım . bi kaç kez stop etti .sanirim debriyaj balatasını öldürdüm .şuanki durum motor çalışıyor vitese giriyor ama hareket etmiyor . sorun ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim .teşekkürler

herkese merhaba. sıfır km honda cbr 125r almayı düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. birincisi motorun şuanki site fiyatı 9100 tl tabi bildiğimiz üzere bununla bitmiyor. plaka ruhsat masrafı olsun vergisi olsun sigortası olsun baya bi cebimizden para çıkıyor. şuan sıfır alsam toplamda ne kadar masraf yapmam gerekecek. bütcemi ona göre ayarlayıp aranıza katılmayı düşünüyorum. motorunu yeni almış yada bu konu hakkında güncel fiyatları bilen abilerim yada kardeşlerim varsa bilgi verirlerse sevinirim ikinci soru olarak ise en önemli hayati konu olan lastik problemi. ankara çankaya da oturuyorum ve motoru sürekli bu çevrede kısa mesafeli sürüşlerde kullanacağım. lastiklerin değişmesi ankara asfaltında gerekli midir ? gerekli dediğinizi duyar gibiyim lastik olarak ne önerirsiniz ?

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    ikinci el al sıfır alma.acemiliğini atacaksın.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı klonlayn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba. sıfır km honda cbr 125r almayı düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. birincisi motorun şuanki site fiyatı 9100 tl tabi bildiğimiz üzere bununla bitmiyor. plaka ruhsat masrafı olsun vergisi olsun sigortası olsun baya bi cebimizden para çıkıyor. şuan sıfır alsam toplamda ne kadar masraf yapmam gerekecek. bütcemi ona göre ayarlayıp aranıza katılmayı düşünüyorum. motorunu yeni almış yada bu konu hakkında güncel fiyatları bilen abilerim yada kardeşlerim varsa bilgi verirlerse sevinirim ikinci soru olarak ise en önemli hayati konu olan lastik problemi. ankara çankaya da oturuyorum ve motoru sürekli bu çevrede kısa mesafeli sürüşlerde kullanacağım. lastiklerin değişmesi ankara asfaltında gerekli midir ? gerekli dediğinizi duyar gibiyim lastik olarak ne önerirsiniz ?
    yukarıya yazdığım motor otobana dahi çıkmadı, mahalle aralarında sürüldü, arkadaş kardeşine kefil olmuştu, aracını da geçenlerde sattı, motor da gidici, sıfırdan farksız olduğunu biliyorum ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler