Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Alıntı Sygnbzkrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. benim gönlümde yatan ikinci el ama sıfırıda düşünmüyor değilim
    0 avantajlı gozuksede hıc avantajlı degıl bıkeder ehliyetin yoksa benım gıbı motor araba alcaksan kurs ve cıkarmak 2000 tl ye gelıyor sonra yasın kucukse 18 cıvarı fılansa 400 tl den assagı bulamazsın sıgortayı bırde bunun ruhsatı fılan var 9100 oluyo sırf plaka ruhsatla 10 bın olucak ehlıyetın yoksa 12 bın tl bıde ekıpman 1000 tl dıyelım 13 tl bide kilit bi halat birde disk kilidi 300 tl diyelim

eğer birde koyucak bır yerın yoksa guvensızse motor kasko bıde 1000 tl desek 14 bin 300 tl direk kafadan vericeksin ekipmanı en dusukten hesapladım 3000 tl orta hallı bı ekıpman .

ikinci el de ise 8000 tl motor desek 2 -3 mılyarda ekıpman ve ıvır zıvırı al bana kalırsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

arkadaşlar sizinde zincir germenız son yerındemı ? benım motor 2000 km de nasıl oluyor sonunda :'( çözemedim :D görüşün olarakmı öyle oluyor yoksa bızım zıncırlerın kısaltılamsımı gerekıyor kafaya taktım da :Z

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Sizin yaş kaçtı hocam benim 17

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Teşekkürler. benim gönlümde yatan ikinci el ama sıfırıda düşünmüyor değilim
    Merhabalar ikinci el al kardeşim kaza yapmadıkça sağlam motor bunlar. Sıfır motorla düşüp kalkarsan çok kafaya takarsın ve tabiki ikinci elde baya fiyat farkediyor.
    Vites olayı çok zor değil hem scootera göre daha dengeli olduğunu göreceksin.

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ikinci el al kardeşim kaza yapmadıkça sağlam motor bunlar. Sıfır motorla düşüp kalkarsan çok kafaya takarsın ve tabiki ikinci elde baya fiyat farkediyor.
    Vites olayı çok zor değil hem scootera göre daha dengeli olduğunu göreceksin.
    Teşekkürler. Düşüncenizi değerlendireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Tekrar merhaba arkadaşlar 0 almaya karar verdim artık biraz daha dişimi sıkıp bekleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Arkadaşlar ağustosta 200 ile 400 tl arası zam gelicekmiş gibi bi muhabbet dolaşmaya başlamış bilgisi olan var mı

Motosikleti
    Arkadaslar cbr arka disk balata kac para mazot geldi :'( yenisini almam mi gerekiyor yoksa bi sekikde kururmu

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar cbr arka disk balata kac para mazot geldi :'( yenisini almam mi gerekiyor yoksa bi sekikde kururmu
    Sorununuzu bilmiyorum ama sizin yaş kaçtı hocam

Motosikleti
    Sorununuzu bilmiyorum ama sizin yaş kaçtı hocam
    19 a girdim biticek insalalh :D

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Umut git bir motosiklet tamircisine kaliperleri söksun zimparalasin sokmuskende firen pistonlarini temizlesin 10-20 lira verirsin

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Herkes nereye kayboldu yaw

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Herkes nereye kayboldu yaw
    buradayız hacı sadece hareket yok beklemedeyiz :D
    Yamaha YBR 125 (2010-2012) = 21.000 km
    Honda CBR 125R (2015-2016) = 7000 km +∞

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buradayız hacı sadece hareket yok beklemedeyiz :D
    İyi o zaman beklemedeyim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Önceki sayfada yazdığım mesajla ilgili bir bilgisi olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Teşekkürler. Düşüncenizi değerlendireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Tekrar merhaba arkadaşlar 0 almaya karar verdim artık biraz daha dişimi sıkıp bekleyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Arkadaşlar ağustosta 200 ile 400 tl arası zam gelicekmiş gibi bi muhabbet dolaşmaya başlamış bilgisi olan var mı
    En alttaki mesaj

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    İyi o zaman beklemedeyim bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Önceki sayfada yazdığım mesajla ilgili bir bilgisi olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

En alttaki mesaj
    Selamun aleyküm
    1-2 ay önce 450TL zam geldi zaten tekrar zam gelmez herhalde millet o kadar enayi değil Honda da zam yapmaz 450TL zam yaptı
    sıfırları ben 125R aldığım zamanlarda 8.650TL idi (4 ay önce 2.el olarak aldım) şimdi ise sıfır fiyatları 9.100TL

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Selamun aleyküm
    1-2 ay önce 450TL zam geldi zaten tekrar zam gelmez herhalde millet o kadar enayi değil Honda da zam yapmaz 450TL zam yaptı
    sıfırları ben 125R aldığım zamanlarda 8.650TL idi (4 ay önce 2.el olarak aldım) şimdi ise sıfır fiyatları 9.100TL
    Sağolun. Benim bir sorum daha olacaktı ben 16 yı 1 ocak ta bitireceğim ve yeni ehliyet yasası da aynı gün yürürlüğe girecek ve a1 ehliyet yaşıda 16 ve 125 cc ve 15 beygire kadar kapsıyor olacak ben bu durumdan yararlanabilir miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Bu arada aleyküm selam

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Sağolun. Benim bir sorum daha olacaktı ben 16 yı 1 ocak ta bitireceğim ve yeni ehliyet yasası da aynı gün yürürlüğe girecek ve a1 ehliyet yaşıda 16 ve 125 cc ve 15 beygire kadar kapsıyor olacak ben bu durumdan yararlanabilir miyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

Bu arada aleyküm selam
    13dk lık video üşenmeden izle bence kafandaki tüm soru işaretlerini kaldırırsın

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    13dk lık video üşenmeden izle bence
    kafandaki tüm soru işaretlerini kaldırırsın

https://www.youtube.com/watch?v=eKUHCELjfrk
    Çok teşekkürler. yani bu a1 alabiliyor olduğum durumuna geliyor.ehliyeti aldım mı cbr altımda
    Malatya CBR bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    arkadaşlar kpss çalışmaya başladım da pek binemiyorum motora bizim cbr125 ne kadar süre çalışmazsa sorun olur ?
    mesela en az 7 günde bir mi bineyim 5 günde bir mi ne diyorsunuz bilen var mı bu konuyu?

Motosikleti
    KYMCO Agility 125
    Kimler pusuda görelim bi
    Malatya CBR bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 125 R// cbr 250R // R25 // MT-07
    öncelikle selamünaleyküm abilerim kardeşlerim.
    motorumla uzun yol yapmıştım, son yaptıgım yolculukta zinciri yaglayıp yola cıktım ve üzerinden 900 km geçmişti. bir haftadır motor yatıyordu. bu akşam iki kişi binip sahile gittim. sahilde dişlilerden ses geldi ve 3. vitesdeyken debriyaja basıp durdum. devamında vites üçte kaldı değiştiremiyorum. debriyajda da hareket etmiyor. gaza bastığımda gaz yemiyor. gıııjjgıııjjj ses yaptı ben de kapadım. elim debriyajda çalıstırdıgımda motor kısmından ses gelmiyor noral yani . motor debriyajda da hareket etmiyor.
    zincir kendini salmıştı ve yağsızdı. balataların 2500 km önce ustaya gittiğimde henüz sağlam bekle demişti. ben de yeniletmedim debriyaj balatalırını.
    motoru elimde evime getirdim. zinciri dişliden sökerek getirebildim. yanımda anahtarlarım vardı çok şükür..

sevgili arkadaşlar sizce durum ne kadar kötü? mevzu balatalardan mı kaynaklı ?

sabırla okuduğunuz için teşekkürler

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Guest.283 devriyaja basıp çalıştırabiliyorsan demekki baskı ayırma yapıyor sıkıntı yok. O kısmı tam anlamadım ama 3.viteste takılı kalmışsa motorun gazı alamayıp kalkmaması stop etmesi gerekir zaten. Basit bir soruna benziyor sanmıyorum balatalardan olduğunu.

2 gün önce sıfır cbr 125r aldım. Henüz rodajdayim 200 km ye geldim. Motorda 3ten 4 e atarken veya 5ten 4 e atarken sanki boşa geçiyormuş gibi böyle yarım bir şekilde vites geçiyor.

Daha sıfır motor Sizce neden oluyodur? Servise 1000 den önce mi gideyim?

Bir de tam anlayamadım ama diğer viteslerde hiç böyle birşey olmazken debriyajı sonuna kadar tamamen sıkıp 5ten 4e attığımda rahat geçiyor gibi?

Acaba debriyaj mı ayırmıyor ? ama öyle olsa 123-56 nci viteslerde de aynı sıkıntı olurdu?

Yardım arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler