Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh ah kim kaldı eski cıbır cılardan (hemen moda girdim )
    2011 mart dan beri üstündeyim kardeşim, ilk sahibisiyim.nasip kısmet.ama cidden satılacak motor değil şehir içi için tek sıkıntımız şehirler arası yollar
    her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ama, hayırlısı olsun ya.herşeyin zamanı var.bakalım..
    İşte o yollar çok zorladı beni, araba solloyacam diye motorla birlikte ıkındım
    C&T bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati Diavel vardı , acemiydi galiba en arkadan gidiyordu, iç çeke çeke baktım çok güzel alet yahu.. Dönüş yolunda Tekirdağ'dan Bayrampaşa ya kadar durmadan geldik, o yordu valla

Bu arada dün 2000km bakımını yaptırdım,1900 küsür km di yola çıkmadan yağını değiştirdi, orasını burasına baktı, zinciri yağladı.. En son da yıkattı, 59 tl..
    yani sende şanslıymışsın vesselam o makinayı görmek herkese nasip olmaz ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

ahh ah kim kaldı eski cıbır cılardan (hemen moda girdim )
    2011 mart dan beri üstündeyim kardeşim, ilk sahibisiyim.nasip kısmet.ama cidden satılacak motor değil şehir içi için tek sıkıntımız şehirler arası yollar
    her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ama, hayırlısı olsun ya.herşeyin zamanı var.bakalım..
    dediğin gibi her yiğidin gönlünde bi aslan yatıyor ama bunlarda bizim kınalı kuzumuz kıyamıyoruz büyüse de kesemiyoruz
    ben alalı 1 seneyi geçti 1500 km yapmadım desem yeridir, tek kişi yollarda sıkıntı yaşanırken ben artçı ile hiç göze alamıyorum uzun yolu o zamanda km yerinde sayıyor en sonunda müzeye kaldırcam yavruyu
    !Lk£® bunu beğendi.
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    Alıntı C&T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani sende şanslıymışsın vesselam o makinayı görmek herkese nasip olmaz ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

dediğin gibi her yiğidin gönlünde bi aslan yatıyor ama bunlarda bizim kınalı kuzumuz kıyamıyoruz büyüse de kesemiyoruz
    ben alalı 1 seneyi geçti 1500 km yapmadım desem yeridir, tek kişi yollarda sıkıntı yaşanırken ben artçı ile hiç göze alamıyorum uzun yolu o zamanda km yerinde sayıyor en sonunda müzeye kaldırcam yavruyu
    Ben Mart ayının başında aldım, 947km de, Bayramın 2.gününe kadar 1900 km.ydi Şimdi 2300 küsür. Her gün işe gidip gelmem 3,5 km, pek gezmeye de çıkmamıştım..

Bu arada 2000 bakımın da lastiklerin havası kontrol etti, ön 29, arka 33 olmalı dedi. E dedim, kitapçıkta ön 25, arka 29 yazıyor. O bar olarak dedi..
    Benzincide kontrol ederken 29-33 olarak mı bakacağız, araya başka müşteriler girdi, soramadım sonra da unuttum. Acaba benzincide ki birim ne ?

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Ben Mart ayının başında aldım, 947km de, Bayramın 2.gününe kadar 1900 km.ydi Şimdi 2300 küsür. Her gün işe gidip gelmem 3,5 km, pek gezmeye de çıkmamıştım..

Bu arada 2000 bakımın da lastiklerin havası kontrol etti, ön 29, arka 33 olmalı dedi. E dedim, kitapçıkta ön 25, arka 29 yazıyor. O bar olarak dedi..
    Benzincide kontrol ederken 29-33 olarak mı bakacağız, araya başka müşteriler girdi, soramadım sonra da unuttum. Acaba benzincide ki birim ne ?
    benzinliklerde hava pompaları psı eğerlerinde veriyordu yanlış hatırlamıyorsam 1 psı 0.70 Bar'a eşitmiş az önce kontrol ettim...
    teorik olarak aadamın dediği doğru olabilir kitapçıkta(ve lastiğin kullanım klavuzunda) yazan bar değerinin 1-2 değer üstünü baz alarak basabiliriz ama yine de bar olarak ayarlanmış hava pompaları da var diye biliyorum .... dikkat etmek lazım

ben nasıl yapıyorum göz kontrol artçımı bindiriyorum bakıyorum şöyle bi sıkıntı yok
    Sam@ bunu beğendi.

Motosikleti
    benzinliklerde hava pompaları psı eğerlerinde veriyordu yanlış hatırlamıyorsam 1 psı 0.70 Bar'a eşitmiş az önce kontrol ettim...
    teorik olarak aadamın dediği doğru olabilir kitapçıkta(ve lastiğin kullanım klavuzunda) yazan bar değerinin 1-2 değer üstünü baz alarak basabiliriz ama yine de bar olarak ayarlanmış hava pompaları da var diye biliyorum .... dikkat etmek lazım

ben nasıl yapıyorum göz kontrol artçımı bindiriyorum bakıyorum şöyle bi sıkıntı yok
    CBR 125 için ön 29 arka 33 PSI. Ancak özellikle arkada fazla hava olması halinde, hafif ve disk fren olması nedeniyle çabuk kilitliyor. Diğer topiktede belirttiğim gibi lastik havalarını doğru ölçen ekipmanla kontrol etmek gerekir. Lastik havaları, lastik soğukken kontrol edilmelidir. Ayrıca sürüş öncesi kontrol edilmesi doğru olacaktır. Çünkü, gece ve gündüz arasındaki ısı farkıda lastik hava basıncını etkilemektedir. Bu durum otomobillerde ihmal edilebilir olsada, motorsiklette hayati önem taşımaktadır... ( ALINTIDIR,2009 YILINDA YAZILMIŞ )

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Arkadaşlar, eldiven tavsiyesine ihtiyacım var, iç kısmı ince olmalı. Motorun eski sahibi, sağ olsun eldivenini verdi motorla birlikte ama 1 km bile kullanamadan çıkardım, hiç hissedemedim kumandaları.

Eldiven almaya gidip, dur bir tur atayım da test edeyim desem olur mu acaba
    C&T bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar motorumu 2 sene önce satmıştım elimde orjinal egzostu kaldı ihtiyacı olana çok komik bir rakamdan vericem. ( sadece tüp değil komple )

Tel : 530 944 1553

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    CBR 125 için ön 29 arka 33 PSI. Ancak özellikle arkada fazla hava olması halinde, hafif ve disk fren olması nedeniyle çabuk kilitliyor. Diğer topiktede belirttiğim gibi lastik havalarını doğru ölçen ekipmanla kontrol etmek gerekir. Lastik havaları, lastik soğukken kontrol edilmelidir. Ayrıca sürüş öncesi kontrol edilmesi doğru olacaktır. Çünkü, gece ve gündüz arasındaki ısı farkıda lastik hava basıncını etkilemektedir. Bu durum otomobillerde ihmal edilebilir olsada, motorsiklette hayati önem taşımaktadır... ( ALINTIDIR,2009 YILINDA YAZILMIŞ )

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Arkadaşlar, eldiven tavsiyesine ihtiyacım var, iç kısmı ince olmalı. Motorun eski sahibi, sağ olsun eldivenini verdi motorla birlikte ama 1 km bile kullanamadan çıkardım, hiç hissedemedim kumandaları.

Eldiven almaya gidip, dur bir tur atayım da test edeyim desem olur mu acaba
    Lastik havaları arka 29, ön 25/26 . Ben hep öyle yapıyorum. Yanlışım varsa düzeltin ancak klavuz bu değerleri gösteriyor.
    Eldiven önerisi, revit striker olabilir. Ben memnunum, bu arada özellikle eldivenlerde en az 2-3 gün bir alıştırma süresi vardır, bu süre boyunca kumandaları hissetmekte zorlanabilirsiniz.
    Ein Hobby ist erst dann ein Hobby, wenn man es übertreibt !

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    eldivenlere alışmam 2-3 haftamı almıştı.60 lira vermiştim, sıkıyosa alışma
    bering marka bi eldiven kullanıyorum 2 yıldır(yazlık olarak).gayet memnunum.kaydırmama özelliği gayet güzel.resimleri aşağıda.

lastik konusunda da.değişiyo duruma göre.yazın 29 33, kışın 26 29 şeklinde bastığım oluyor
    Sam@ ve C&T bunu beğendiler.

mtnsyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    kitaçığında: ön- 25 arka yolcusuz- 29 yolcu ile birlikte- 33 yazıyor bilginize!

Motosikleti
    YZF R25
    resim işine el atmışken, sanırım motorumun fotoğrafını en son 2011 de aldığımda yayınlamıştım.onların linkleri de ölmüş taze olmasa da bikaç foto paylaşıyım.km bu aralar 20650 lerde..

Sam@, C&T ve ccc67 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    eldivenlere alışmam 2-3 haftamı almıştı.60 lira vermiştim, sıkıyosa alışma
    bering marka bi eldiven kullanıyorum 2 yıldır(yazlık olarak).gayet memnunum.kaydırmama özelliği gayet güzel.resimleri aşağıda.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/5Z8i5a.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/905/zFclJv.jpg

lastik konusunda da.değişiyo duruma göre.yazın 29 33, kışın 26 29 şeklinde bastığım oluyor

slm bende aynı eldivenden kullanıyorum, direk eldiven ile kullanmaya başladığım için çabuk alışmıştım gayet güzel bir eldiven bende tavsiye ediyorum ..

bu arada ilker dostum motor aynı, eldivenlerde aynı.. montunda bej rengi bering ise yolda beraber takılıp suçu birbirimize atabiliriz
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    slm bende aynı eldivenden kullanıyorum, direk eldiven ile kullanmaya başladığım için çabuk alışmıştım gayet güzel bir eldiven bende tavsiye ediyorum ..

bu arada ilker dostum motor aynı, eldivenlerde aynı.. montunda bej rengi bering ise yolda beraber takılıp suçu birbirimize atabiliriz
    eldiven kullandıkça kendini sevdirdi banada, aynen.

haha yok abi orada ayrıldık siyah beyaz mavi bi montum var, ama motor renklerinin aynı olması kafi bence ! turuncu candır..
    C&T bunu beğendi.

Safety First - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Aynen bende de gri turuncu var cok hosuma gidiyor buyutmek icin bile olsa kolay kolay ayrilamayacagim

Bu arada arkadaslar bi sorum olacak motora servisler enelde 10-40 yag koyuyorlar fakat kitapcikta 10-30koyun yaziyor.
    Aranizda 10-30 kullanan var mi? veya 10-30 ile 10-40 arasinda ciddi fark olur mu? Motulun 10-40 yagini kullandim yaklasik 3000kmdir simdi yag degistiricem de onerilerinizi bekliyorum. (Telefondan yazdigim icin turkce kaakter kullanamadim kusura bakmayin lufen :(

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben 10-30 motul koydum,vitesler bariz rahatladı. Bu arada,şu küçük sağlı sollu farların ampullerini değiştiren oldu mu ? Bir tanesi gitmiş değiştirmem gerekli ama bir türlü çıkaramadım yerinden,püf noktası varmıdır ?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    10-30da hararet sorunu yasadiniz mi hic? Peki gidisinde, hizlanmasinda bir degisiklik oldu mu?
    Bir de arkadaslar ne kadar yag koyuyorsunuz tam 1 litre yetiyor mu yoksa 1.2 litre mi koyuyorsunuz?
    Cevaplar icin simdiden tesekkurler

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Safety First adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-30da hararet sorunu yasadiniz mi hic? Peki gidisinde, hizlanmasinda bir degisiklik oldu mu?
    Bir de arkadaslar ne kadar yag koyuyorsunuz tam 1 litre yetiyor mu yoksa 1.2 litre mi koyuyorsunuz?
    yağ olarak 10/40 kullanmalısın... ama 10/30 dada sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum... yağ olarak 1 litre yeterli ..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hiç yaşamadım yazın 30 küsür derecelerde ve genelde şehir içi 2 kişi kullanmama rağmen. Kulaktan dolma bilgiler yerine kitapçığa uymak lazım. Gidişinde pek bir fark hissetmedim ama vitesler hissettiriyor. El atmışken zincir gergi ayarınıza vs el atın,farkı görün

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hmm bilgi icin tesekkurler. Aklimda ipone R4000RS (10w30) kullanmak var ama buralarda yok sanirim internetten soylemem gerekecek hangi siteyi tavsiye edersiniz? Ayrica hic kullandiniz mi bu yagi? Ben ipone'un zincir yagini kullaniyorum cok memnunum motor yagi da ayni kalitededir herhalde.

Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Aynen bende de gri turuncu var cok hosuma gidiyor buyutmek icin bile olsa kolay kolay ayrilamayacagim

Bu arada arkadaslar bi sorum olacak motora servisler enelde 10-40 yag koyuyorlar fakat kitapcikta 10-30koyun yaziyor.
    Aranizda 10-30 kullanan var mi? veya 10-30 ile 10-40 arasinda ciddi fark olur mu? Motulun 10-40 yagini kullandim yaklasik 3000kmdir simdi yag degistiricem de onerilerinizi bekliyorum. (Telefondan yazdigim icin turkce kaakter kullanamadim kusura bakmayin lufen :(
    bizimkiler büyüdüğü zaman böyle bir şey oluyor

Motosikleti
    YZF R25
    bizimkiler büyüdüğü zaman böyle bir şey oluyor

http://i.hizliresim.com/AYO8kp.jpg
    ahahaha aynen kardeşim.
    Değiştireceğimiz zaman bu renginden bi RR bulmamız şart bizim.Alıştık bi kere
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler