Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Merhaba

Motorum 664 kilometre oldu Rodaja devam ediyorum.

Ancak ön taraftan kontak ilk açıldığında gelen enjeksiyon sesi gibi bir ses gelmeye başladı. Elektrik kaçağı gibi bir ses. Kaçak olabilir mi diye direkt servise gittim, enjeksiyondan gelen son derece normal bir ses olduğunu söylediler. Çok ince -mesela inceliğinden dolayı çok az gürültülü ortamlarda bile duyulmuyor- ancak aslında bayağı bayağı yüksek beni rahatsız eden tiz bir ses. Böyle bir sesle karşılaşan var mıdır? Normal bir durum mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı tabuzbreaker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Motorum 664 kilometre oldu Rodaja devam ediyorum.

Ancak ön taraftan kontak ilk açıldığında gelen enjeksiyon sesi gibi bir ses gelmeye başladı. Elektrik kaçağı gibi bir ses. Kaçak olabilir mi diye direkt servise gittim, enjeksiyondan gelen son derece normal bir ses olduğunu söylediler. Çok ince -mesela inceliğinden dolayı çok az gürültülü ortamlarda bile duyulmuyor- ancak aslında bayağı bayağı yüksek beni rahatsız eden tiz bir ses. Böyle bir sesle karşılaşan var mıdır? Normal bir durum mudur?
    Hepsinde var o ses kafaya takma
    tabuzbreaker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Beni rahatlattınız, teşekkür ediyorum.

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her 500 km de bir temizledim ve yağladım şuana kadar castrol,berner ve iphone dışında bir yağ kullanmadım motorum 6.500 km de bu arada temizlemek için gaz yağı ve bez kullandım
    Bu konuda yalnız değilsin benimde motor aynı durumda,8binde bakımlarını he yatım ama 1.vites girmeme oluyor bazen veya 1den 2ye atınca girmiyor ve boşta kalıyor..

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı bounrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda yalnız değilsin benimde motor aynı durumda,8binde bakımlarını he yatım ama 1.vites girmeme oluyor bazen veya 1den 2ye atınca girmiyor ve boşta kalıyor..
    1. Vitesle 2. Vitesin arası boş oluyor daha hızlı çekeceksin yoksa boşa geçer.
    imtarky bunu beğendi.

selamunaleyküm öncelikle herkese merhaba yaklaşık bir yıldır motor tutkum var ve bu tutkuya cbr125r la başlamak istiyorum 4500 e kadar nakit limitim var istanbulda falan ikinci el 2007-2009 model motorlar var ilk motorum olacak motordan pek anlamıyorum o yüzden istanbulda falan motora bakmaya geldiğimde bana yardım edebilecek abilerimi arıyorum motor iyi midir değil midir hondadan yana pek sıkıntı yok heralde ama almışken iyisini alalım yardımcı olabilecek abilerim kardeşlerim varsa memnun olurum saygılar

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı tcelk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleyküm öncelikle herkese merhaba yaklaşık bir yıldır motor tutkum var ve bu tutkuya cbr125r la başlamak istiyorum 4500 e kadar nakit limitim var istanbulda falan ikinci el 2007-2009 model motorlar var ilk motorum olacak motordan pek anlamıyorum o yüzden istanbulda falan motora bakmaya geldiğimde bana yardım edebilecek abilerimi arıyorum motor iyi midir değil midir hondadan yana pek sıkıntı yok heralde ama almışken iyisini alalım yardımcı olabilecek abilerim kardeşlerim varsa memnun olurum saygılar
    a. s.

dediğin gibi herkesin yaşadığı fındık kabuğunu doldurmayacak sıkıntılar var tabiki.

ben İstanbul avcılardayım fakat yardım edebilecek tecrübede görmüyorum kendimi.
    Tecrübeli müsait olan arkadaşlar muhakkak çıkacaktır umarım allah gönlüne göre verir, şimdiden hakkında hayırlısı . Elindeki parayı biraz attırabilirsen yeni kasa bulabilirsin diye tahmin ediyorum malum sezon başladı genelde tok satıcılar mevcut tabi ki almışken en iyi fiyata en iyi motoru almak ister insan ama satıcıda en iyi fiyata satmak isteyecektir. Foruma takılı kalmamanı tavsiye ederim bütün katılımcılar olabildiğince destek veriyorlar ama denk gelmek buluşmak vs vakit kaybettirir.
    Umarım elindeki parayla en iyisini alırsın ...

tüm cıbırcılara ve olacaklara kazasız sürüşler
    Sam@ ve Furkan Tarık bunu beğendiler.
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

malkocoglu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125

C&T bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin ses bende de çıkmaya başladı 21000 de falan geçen hafta pazartesi 23 000 bakımına girdi dişli seti zincir herşey komple değişti ve yine o sesi çıkarıyor
    Zincir dişliye ne kadar alındı?

Motosikleti
    CB650F
    Bu gün öğle saatlerinde cbr 125 ile krmızı ışıkta durdum normalde vites düşürmede veya yükseltmede kronik olarak geçmeme gibi problemler oluyor bunu hepimiz biliyoruz durduğum zaman hafifce debriyajı bırakınca tak diye geçerdi kırmızı ışıkda aynı şeyi yaptım fakat bu sefer garç diye bir ses geldi sebebi nedir? Şanzumana zarar vermiş olabilirmiyim.Motor 2012 model 6.500 km de birde farkına varmayım durma esnasında yüksek vitesdeyken debriyajı bıraktığım için stop etme esnasında ses gelmiş olabilirmi ?

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Bu gün öğle saatlerinde cbr 125 ile krmızı ışıkta durdum normalde vites düşürmede veya yükseltmede kronik olarak geçmeme gibi problemler oluyor bunu hepimiz biliyoruz durduğum zaman hafifce debriyajı bırakınca tak diye geçerdi kırmızı ışıkda aynı şeyi yaptım fakat bu sefer garç diye bir ses geldi sebebi nedir? Şanzumana zarar vermiş olabilirmiyim.Motor 2012 model 6.500 km de birde farkına varmayım durma esnasında yüksek vitesdeyken debriyajı bıraktığım için stop etme esnasında ses gelmiş olabilirmi ?
    neden durmadan vites düşürmüyorsun ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı imtarky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden durmadan vites düşürmüyorsun ?
    motor freni çok zararlıdır aniden ters baskı uygular hemde durduktan sonrada veya giderken vites değiştirmede bir fark yokki her türlü şanzuman yağlanıyor ve her türlü baskı balata sayesinde dişliler birbirlerinden ayrılıyor.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    motor freni çok zararlıdır aniden ters baskı uygular hemde durduktan sonrada veya giderken vites değiştirmede bir fark yokki her türlü şanzuman yağlanıyor ve her türlü baskı balata sayesinde dişliler birbirlerinden ayrılıyor.
    Motor freni neye ve neden zararlidir bilgi verebilir misin usta

Motosikleti
    CBR125r 2014
    Motoru bir miktar zorlar diye biliyorum ancak 'çok' zararlı kısmını ben de merak ettim.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor freni neye ve neden zararlidir bilgi verebilir misin usta
    basitce anlatmak gerekirse motora ters baskı uygular yani yüksek basınç uygular boğarak frenleme yaparsın motorun ömrünü kısaltır genelde bunu kamyonlarda veya otobüslerde çok görürüz fakat bu tip ağır vasıtalar motosiklet gibi yüksek devir çevirmediğinden bukadar fazla bir etkisi olmuyor.

Motosikleti
    basitce anlatmak gerekirse motora ters baskı uygular yani yüksek basınç uygular boğarak frenleme yaparsın motorun ömrünü kısaltır genelde bunu kamyonlarda veya otobüslerde çok görürüz fakat bu tip ağır vasıtalar motosiklet gibi yüksek devir çevirmediğinden bukadar fazla bir etkisi olmuyor.
    Yokuş asagi kullanmayalım mı yani?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş asagi kullanmayalım mı yani?
    Ya tabikide kullan ama ayarlı kullan eyer uçak gibi ses çıkarıp yığılma yapıyorsa zararlı demektir motor freni illaki yapıcaksın ama aşırıya kaçmayacaksın.

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Bu söylediği pek mantıklı bulmadım açıkcası sonuç olarak yavaşlarken veya durmaya yakın frene çok asılmıyoruz.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    şahsen ben araçlarda bile tavsiye edilmediğini ve zararlı olduğunu biliyorum o yüzden yavaş gidip yavaş yavaş durma tercihini kullanıyorum

bunlarda benim hafta sonu sahil turumdan

biz eşimle birşeyler atıştırırken uzaktan bizi kesiyor cıbırımız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

abi bu arada fethiye' li arkadaşlar alınmasın ama fethiyenin en güzeli sende galiba nazar değmesin
    Macit250 ve Sam@ bunu beğendiler.
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    Motor frenini tabiki çok zorlamadan kullaniyoruz.genel olarak motoru zorlamiyoruz motorumuz canimizdir kiymetlimizdir onsuz çok zor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler