Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    SORDUM MİŞLEN 2013 46. HAFTA ÜRETİM. MİŞLEN ALDIM LASTİK 1 GÜNDE GELDİ.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Alıntı üstün42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SORDUM MİŞLEN 2013 46. HAFTA ÜRETİM. MİŞLEN ALDIM LASTİK 1 GÜNDE GELDİ.
    ok. bilgi için sağol.hayırlı olsun yeni lastiklerin, kazasız kullanırsın inş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

bu da benim motor,

http://i.hizliresim.com/eNMN6P.jpg

beyaz olan arkadaşın cbr250

http://i.hizliresim.com/Kq7p9D.jpg

ilk defa resim ekliyorum. umarım olur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

http://hizliresim.com/Kq7p9D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

beceremedim, kusura bakmayın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Robzombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhaba arkadaşlar bende 1 haftalık cbr 125r sahibiyim 2013 model beyaz 8400 de canavarım ilk kez motor kullanıyorum zorluk çekmedim ancak U dönüşü yaparken sanırım bende skıntı var 2 arabanın rahatca yan yana geçebilecegi bir yolda dönüş yapamıyorum motoru cevirip geri gelip kamyon gibi anca o sekılde donebılıyorum Racing olduğu içinmidir tam yatmadığım içinmidir anlayamadım öğreticek kimsede yok :D

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı Robzombie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 1 haftalık cbr 125r sahibiyim 2013 model beyaz 8400 de canavarım ilk kez motor kullanıyorum zorluk çekmedim ancak U dönüşü yaparken sanırım bende skıntı var 2 arabanın rahatca yan yana geçebilecegi bir yolda dönüş yapamıyorum motoru cevirip geri gelip kamyon gibi anca o sekılde donebılıyorum Racing olduğu içinmidir tam yatmadığım içinmidir anlayamadım öğreticek kimsede yok :D
    Yarım debriyaj yaparak dönmen daha kolay olur zaten motora alışınca kendin çözeceksin.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Yavas U donusu:

Once donecegin yone bak. Yarim debriyaj hafif gas ve arka fren yardimi ile hizini ayagini yere koymayacak kadar ayarla , gidonu donecegin yone cevir vucut agirligini hafifce donecegin yonun aksi istikametine ver. Zamanla kendiliginden otomatik yapmaya baslayacaksin. Selamlar.

Motosikleti
    KTM Duke 250 ABS
    Herkese iyi günler bende 2013 model 1500 km de cbr 125 alarak aranıza katıldım. 1 senedir bu günü bekliyodum ve sonunda hayalime kavuştum ilkkez motor sürmeme rağmen çokta zor gelmedi şu an için trazfiğe çıkmadan pratik yapıyorum. Size bir kaç sorum olucaktı öncelikle kaç bin devirde sürmem laızm kaç bin devirde vites atmak lazım ekonomik ve en rahat surus için. Bunların dısında motoru aldığım kişi sağolsun kaskıda hediye etti (mhr marka) ancak ben yinede yeni bir kask daha alıcam bu kaskıda artçı kaskı yapıcam venom marka bir kask beğendim nasıldır bilirmisiniz yeterli korumayı sağlarmı ?

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    1.2.vites 4000-6000 devir. üstü vitesler için 6000-8000 devir arasında vites değiştir. bu şekilde motor yorulmaz. o motora biişey olmaz sen düşmede. frenlemeyi çok iyi öğren şehir içinde çok ama çok dikkatli ol korumaların tam olsun görünebilir kıyafet giy. mümkünse en azından ön lastiği değiştir. hadi hayırlı olsun.

nabukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Peki ya sureli 1. Vitesten 2. Vitese atarken hep 9000 devirde atarsam ne olur???

Motosikleti
    CBR 650F
    Motoru asiri bagirttirirsin ayrica birinci viteste surmek hic rahat degildir ikinci ve ucuncuye cabuk gecersen rahatlarsin ucuncu vitesin gaz tepkisi 1 ve 2 inci vitese gore daha azdir.

Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    şimdi ben şunu söyliyim 1hafta boyunca birinci viteste 9 bin devirde sürdüm ve dün her dur kalkta vitesi ikinciye alırken sürekli boşa çıktı ve çoğu zaman üçüncü viteste motor boğulma yani redlaynolma yaşadı yani viteste bir Problem olabilir gibime geliyor peki sizce ne olabilir

Motosikleti
    CBR 650F
    Birinciden ikinciye gecerken normalden daha fazla yukari cekmen lazim. Birle iki arasinda bos var hafif dokunursan bosa gecer biraz daha sert cekmen lazim. Ayrica bir hafta neden birinci viteste 9000 devirde surdugunu anlayamadim? Hic degistirmedinmi vites arada?

Alıntı nabukat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben şunu söyliyim 1hafta boyunca birinci viteste 9 bin devirde sürdüm ve dün her dur kalkta vitesi ikinciye alırken sürekli boşa çıktı ve çoğu zaman üçüncü viteste motor boğulma yani redlaynolma yaşadı yani viteste bir program olabilir gibime geliyor peki sizce ne olabilir

Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Degistirdim sunu demeye calisiyorum. 9 bin devirde vites degistirdim hep acemilik var bende. Veya 3.vitese gelsemde motor kendini redline alip birakiyor.daha dun ogrendim 5-6 arasi kalkmam gerektigini demekki yanlis kalkiyomusuz iste. Sunu demeye calisiyorum. 9da vites attim hep. Dunden beri bu arizayi verdi.bu arada sertce 2. Vitese atiyorum zaten kendi kendine bosa aliyo boguluyo sonra bir daha vites yukari aliyorum duzeliyor. Veya kalktim diyelim bu sefer 3. Vitesde boguyor kendine kendine duzeliyor bir sorun var ama cozemedim :(

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    1.viteste 9 bin devirde 1 hafta ne yaptın sen. 1. vitesi sadece kalkmak için kullan 2. viteste bile 9 bin devir kullanma.

Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Diyorimki bi bok yedik herhangi bi ariza olmusmudur???

Motosikleti
    CBR 650F
    Problemini tam anlayamadim yada yarim anladim , simdi birde kalktin 9000 binde ikiye atiyon zannedersem sonra yine 9000 binde 3e atiyon. Sonra ne oluyo devir redline geliyor diyosun sonra duruyo mu motor? Yoksa devir kesiciyemi geliyor. Zaten ikiden uce 9000 binde atiyosan devir ucuncu viteste 8000 e felan duser ee birazda gazi fazla veriyosan cabucak devir kesiciye girebilirsin. Ayrica bir tavsiye benden motorunun sesini dinle o sana soyler zaten ne zaman vites degistirmeni istedigini. Devire bakma dikkatini yola ver ve motoru dinle gostergeye bakma. Cok endiseleniyorsan ariza konusunda servise danis derim icini rahatlatirlar.

Diyorimki bi bok yedik herhangi bi ariza olmusmudur???

Robzombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    iyi akşamlar arkadaşlar acıl bir sorum olucak 2. el 2013 aracı alalı daha 1 hafta oldu notorden aldığım kağıdı tescil şubeye goturdum bana ruhsat verdiler ancak yanında muayene kağıdı die bi zırıltı daha var o yok sadece tek kağıt olarak ruhsat var arkdasım bugun dedı muayenesi ne zamana kadar die sorunca aklıma geldi bu kağıdı trafik tescil mi vericekti bana satan arkdaşmı vericekti yardımcı oılursanız cok sevınırım.

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış olmasın ama onu trafik vermesi lazım ondada senin ismin felan yazıyo eski sahibi vermiş olsa senin adın yazmamış olur trafiğe sen bi sor

Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    Senin adin yazmayan ama trafik belgesi olmasi lazim ruhsat degil. Trafik belgesi o kagitta motorun tum bilgileri yazar sen aldigin adama sor onda mutlaka olmasi lazim.bu arada benim agriza halledildi

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin adin yazmayan ama trafik belgesi olmasi lazim ruhsat degil. Trafik belgesi o kagitta motorun tum bilgileri yazar sen aldigin adama sor onda mutlaka olmasi lazim.bu arada benim agriza halledildi
    Ben isim yazıyo diye hatırlıyorum.

Motosikleti
    Honda CbR 125 R BlacK
    hayır yazmaz çünkü trafik belgesinde sadece aracın bilgileri yazar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler