Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtar değmeyen motordan uzak dur zaten. Adam bakımını yaptırırken anahtar değdirmek zorunda. Anahtar değilen motor bakımlıdır zaten
    1000 kmde motora anahtar değmez, bakım için motor açılmaz, yanlış anladın heralde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fara yapılan işlemin tam olarak adı ne acaba çok hoşuma gitti ? Ve nerde yaptırabilirim?
    park ampullerı turuncu takıldı.üstüne extra xenon takıldı 8000kelvin. far dışınada far koruması kaplaması yapıldı ön camla birlikte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6ncı vites Rahatlatma vitesi 2008 model CBRımı topladım. Grenajları takıyım 125 e binecem eskisi gibi 250 R yi dinlenmeye alacam şu kış günlerinde. 125 R nın resımleri Umarım en kısa zamanda patlatırım

Bu arada 1000 Bakımı ilk bakımdır. 4000 ara bakımdır kendın bile yapabilirsin aslında ( YAĞINI DEĞİŞTİRCEKSİN) 2500 kmde yağ değiştirilebilir. Kitapcıkta 1000-12000-24000 diye gidiyor. Diğer bakımlar ara bakımdır.

1000-4000-6000-8000-10000-12000 Bölede değiştirilebilir. ben 2000 Kmde CBR 125 imin yağını değiştiriyodum. 8000 de Balatalarını hava filitresini değiştirdim.
    garantiden cıkmaması için ben diyorum yoksa yağını ben kendımde değiştiririm motorun hiç bir sıkıntısı yok kıtapcık yok bakamıyorum başka yerdede bulamadım kaç binde bir olmadı yarın servisi arayıp sorcam garantiden çıkmaması için kaç binde bir getiriliyor diye.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim hayırlı akşamlar... Kısmetse ben de cbr125 alacağım. Yakınımda 1500kmde buldum. 6400 liraya anlaştık gibi. Ama benim anlamadığım 1200km'de bujileri değişmiş. Bu motorların bujiler bu kadar sık değişiyor mu ? Ve alırken dikkat etmem gereken şeyler nedir ? Fiyat hakkında neler düşünüyorsunuz ?
    ederi 6500 dür daha asaa veren adamın ya parası çoktur yada motorda illaki bisi vardır aciliyeti vardır çünkü 2013 ler zaten 6500 e alındı şu an 7400 honda zarara karşı 6300 e bile vermem bu arada satmaktan vazgectim selo gibi olmak istemiyorum benzini düşünmemek çok iyi hakkaten..
    selo9115 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ederi 6500 dür daha asaa veren adamın ya parası çoktur yada motorda illaki bisi vardır aciliyeti vardır çünkü 2013 ler zaten 6500 e alındı şu an 7400 honda zarara karşı 6300 e bile vermem bu arada satmaktan vazgectim selo gibi olmak istemiyorum benzini düşünmemek çok iyi hakkaten..

Aferin len kafan calisti

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 1500km'lik motorda ne sorun olabilir ki ? Gidip yakından iyice bakacağım zaten. Şanssızlığım küçük bir yerde yaşıyorum ve kaliteli tamirci yok maalesef. Motoru alınca götürecek servisi buldum ama çok samimiyetimiz yok o yüzden bulunduğum yerdeki tamircimi götürmeyi düşünüyorum. Kısmetse cuma günü bakmaya gideceğim motoru.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park ampullerı turuncu takıldı.üstüne extra xenon takıldı 8000kelvin. far dışınada far koruması kaplaması yapıldı ön camla birlikte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

garantiden cıkmaması için ben diyorum yoksa yağını ben kendımde değiştiririm motorun hiç bir sıkıntısı yok kıtapcık yok bakamıyorum başka yerdede bulamadım kaç binde bir olmadı yarın servisi arayıp sorcam garantiden çıkmaması için kaç binde bir getiriliyor diye.
    Kitapcıkta 1000-12000 dıye gidiyor. ama ara bakım ıcın yağı değiştirmek lazım. ben 2013 cbrımı 1000 bakımına soktum sadece. 4000de yağını değiştirdim. 8000 de bakıma sokarım belkı yada yıne kendım yaparım. cok para istiyor serviste arkadas.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Yamaha mt09
    lanet olmasın, dün istanbulda felaket bir rüzgar vardı, evin otoparkına motorumu parkettim, üzerini güzelce örttüm sardım sarmaladım, sabahta kalkınca camdan baktım, duruyordu, iki aracın tam arasına bırakmıştım, öteki araç gidince aşırı rüzgardan motor sağ tarafına düşmüş, allahtan bişey olmamış sadece elcik demirinin kenarı çizilmiş, bide eksozun ucu çizilmiş allahtan... nazalık diyelim ne diyelim.

bide dün istanbulda yağmur değil bildiğin çamur yağmış, eve gidince pantolon mont, çantamı herşeyimi yıkamak zorunda kaldım resmen çamur olmuş, kuruyunca çıktı ortaya.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lanet olmasın, dün istanbulda felaket bir rüzgar vardı, evin otoparkına motorumu parkettim, üzerini güzelce örttüm sardım sarmaladım, sabahta kalkınca camdan baktım, duruyordu, iki aracın tam arasına bırakmıştım, öteki araç gidince aşırı rüzgardan motor sağ tarafına düşmüş, allahtan bişey olmamış sadece elcik demirinin kenarı çizilmiş, bide eksozun ucu çizilmiş allahtan... nazalık diyelim ne diyelim.

bide dün istanbulda yağmur değil bildiğin çamur yağmış, eve gidince pantolon mont, çantamı herşeyimi yıkamak zorunda kaldım resmen çamur olmuş, kuruyunca çıktı ortaya.
    Çok çok geçmiş olsun. Dediğiniz gibi motorun nazarlığı olmuş. Kış geldi daha çok kapalı alanda bırakılmalı motorlar. Tabi herkesin buna fırsatı olmuyor.

Cbr'ye önceki mesajlarda dediğim gibi cuma günü bakmaya gideceğim.
    Bu makinalarda kilotmetrenin düşürülmesi mümkün müdür ? İlk cbr'ım olacak km'si yüksek motoru, km'si düşük diye bana satmaya kalkmasınlar. Bir merak ettiğim mevzu da şu: beyaz renkli 2013cbrlerde bazılarının egzozu beyaz bazılarının egzozu da siyah. Ben mi yanlış görüyorum ? Ya da bu neden kaynaklanıyor ? Cevaplarınız işin şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Çok çok geçmiş olsun. Dediğiniz gibi motorun nazarlığı olmuş. Kış geldi daha çok kapalı alanda bırakılmalı motorlar. Tabi herkesin buna fırsatı olmuyor.

Cbr'ye önceki mesajlarda dediğim gibi cuma günü bakmaya gideceğim.
    Bu makinalarda kilotmetrenin düşürülmesi mümkün müdür ? İlk cbr'ım olacak km'si yüksek motoru, km'si düşük diye bana satmaya kalkmasınlar. Bir merak ettiğim mevzu da şu: beyaz renkli 2013cbrlerde bazılarının egzozu beyaz bazılarının egzozu da siyah. Ben mi yanlış görüyorum ? Ya da bu neden kaynaklanıyor ? Cevaplarınız işin şimdiden teşekkür ederim
    saol dostum, zaten motorun düştüğünü görünce bizim bekçi abiye söyledim, akşama kapalı alanda bir yer ayarlayacak, sağolsun,

beyaz motorlarda hocam bildiğim kadarı ile bazı kullanıcılar, çizik olmasın diye yada çizik var diye, siyah mat kaplama ile kaplatıyor, birçok kullanıcıda gördüm diyebilirim bunu...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

geçmiş olsun nazarlık olsun......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

saol dostum, zaten motorun düştüğünü görünce bizim bekçi abiye söyledim, akşama kapalı alanda bir yer ayarlayacak, sağolsun,

beyaz motorlarda hocam bildiğim kadarı ile bazı kullanıcılar, çizik olmasın diye yada çizik var diye, siyah mat kaplama ile kaplatıyor, birçok kullanıcıda gördüm diyebilirim bunu...
    Nasıl yani orjinali beyaz mı hepsinde ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Nasıl yani orjinali beyaz mı hepsinde ?
    beyaz demiyelimde hocam, gri metal korumalığı var, ama şekil olsun koruma olsun diye siyah mat karbon kaplıyorlar, bide çizilmesin diye, satarken çiziksiz olsun misali kaplama yapıyorlar,

ayrıca arkdaşlar, bende 1000 kmde aldım, aldığım adam servis faturalarına kadar, motor faturalarına kadar herşeyini verdi, benim motor kırmızı renk ama arka oturma yerinin altındaki kırmızı parça da 125r yazmıyor, googleden arattım 2013 çoğunda yazmıyor başka 2013 model olan varmı acaba onlarda da varmı ?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    beyaz demiyelimde hocam, gri metal korumalığı var, ama şekil olsun koruma olsun diye siyah mat karbon kaplıyorlar, bide çizilmesin diye, satarken çiziksiz olsun misali kaplama yapıyorlar,

ayrıca arkdaşlar, bende 1000 kmde aldım, aldığım adam servis faturalarına kadar, motor faturalarına kadar herşeyini verdi, benim motor kırmızı renk ama arka oturma yerinin altındaki kırmızı parça da 125r yazmıyor, googleden arattım 2013 çoğunda yazmıyor başka 2013 model olan varmı acaba onlarda da varmı ?
    renk beyaz ama benimkinde yazıyor... belki kırmızılara yazmamışlardır yada adam sökmüştür... sonuçta etiket.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    renk beyaz ama benimkinde yazıyor... belki kırmızılara yazmamışlardır yada adam sökmüştür... sonuçta etiket.........
    beyaz ve siyahlarda var sanırım, bir tek kırmızılarda bazılarında yazmıyor neden anlaladım.

Bugun izmir honda yukselisi arayip 8000 bakimi icin randevu aldim fiyat olarak 130-150 tl arasi dedi sizce normal mi bu fiyat?

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    beyaz ve siyahlarda var sanırım, bir tek kırmızılarda bazılarında yazmıyor neden anlaladım.
    Kırmızılarda kuyrukta yazmıyor evet cunku grenajda yazıyor olsa ne farkeder ben söktüm zaten gerek yok

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı cebrailim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun izmir honda yukselisi arayip 8000 bakimi icin randevu aldim fiyat olarak 130-150 tl arasi dedi sizce normal mi bu fiyat?
    dostum geçenlerde almak için gittiğim bir hondanın 8000 i geçtiğinden bayiye götürüp 8000 bakımı için fiyat aldık, 150 lira dediler sanırım normal.

Bu ne ya 150 lira azmi neyse yapacaz artik baska care yok . Cevap icin saol

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

bu ne iş hocam ya siz daha motoru yenı almamısmıydınız bence buna şükr nazar diyelim..ve bundan sonra rüzgarıda hesap ederek bence motorunuzu park edin...allahtan bir şey olmamıs
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızılarda kuyrukta yazmıyor evet cunku grenajda yazıyor olsa ne farkeder ben söktüm zaten gerek yok
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...40803970_n.jpg
    Egzoz Tiger TRİ 780 mi ? Memnun musun ? +sı -si neler ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Beyler xenon far aküyü bozuyormuş öyle bir şey duydum bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler