Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    ortalama ne kadar tutuyor 4000 bakımı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun güzelmiş kardeşim, kısmetse bende yarın aynı renginden alıyorum
    Tşk ederim. Ben 4 ay önce aldım şuan 8.000km de. H. Olsun yeni alacağınız motor kırmızıdan şaşma

---------- Post added at 04:28 ---------- Previous post was at 04:24 ----------

Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama ne kadar tutuyor 4000 bakımı ?
    Dostum ben 1000 km de götürdüm. 3000 de yağ değişti 5000km dede götürdüm Komple bakım yaptılar. En son 7 000 km de götürdüm yağ değişti. 10000 km olunca tekrar gel dediler. Sen yakın zamanda uğra servise yağına vi bakıt yada 5000 km olsun komple bakım yaptırırsın sıkıntı olmaz. Sen 4000 bakımına gidersen belki komple bakım yaparlar ücreti 60-70 tl olması lazı honda servisinde. Sadece yağ değiştirirsen 25 tl

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşk ederim. Ben 4 ay önce aldım şuan 8.000km de. H. Olsun yeni alacağınız motor kırmızıdan şaşma

---------- Post added at 04:28 ---------- Previous post was at 04:24 ----------

Dostum ben 1000 km de götürdüm. 3000 de yağ değişti 5000km dede götürdüm Komple bakım yaptılar. En son 7 000 km de götürdüm yağ değişti. 10000 km olunca tekrar gel dediler. Sen yakın zamanda uğra servise yağına vi bakıt yada 5000 km olsun komple bakım yaptırırsın sıkıntı olmaz. Sen 4000 bakımına gidersen belki komple bakım yaparlar ücreti 60-70 tl olması lazı honda servisinde. Sadece yağ değiştirirsen 25 tl
    anladım zaten son bakımı olcak bakımı yaptırıp yılbaşından sonra satmayı düşünüyorum. cbr 250r alıcam yada fazer 6 işe git gel yapıyorum hergün motorla bu yetmiyor artık bana istanbul trafiğinde fazer 6 çok istiyorum ama yakıtından dolayıda kafamı karıştırıyor. bakalım artık şunu bi bakıma sokayım sıkıntısız bi şekilde elimden cıkarcam.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim cbr 4250km oldu servis bakımına kaçta sokuyoruz 4bin mi 6 bin mi ? servis kitapları yanımda yok bakamıyorum ilk 1000km bakımına soktum bı daha elletmedim. hiç sıkıntısızda kullanıyorum.son hız olarakta bayır aşğaya araba arkası 153km gordum dahada gitmiyorum duzde normal ruzgar olmadıgında 130km cıkıyor eğilmeden haddi o zaten fazlasını beklemeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v32w0.jpg
    http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v333u.jpg
    http://u1312.hizliresim.com/1j/2/v3355.jpg
    Bu fara yapılan işlemin tam olarak adı ne acaba çok hoşuma gitti ? Ve nerde yaptırabilirim?

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx

2012 nisan ayından kalma , paylaşayım dedim ;) çok keyifli motordu cbr ...
    mhmtesk ve UqUR_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu fara yapılan işlemin tam olarak adı ne acaba çok hoşuma gitti ? Ve nerde yaptırabilirim?
    Park ampullerini turuncu ampul takmıs

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    BUGÜN cbr125 r ile bütün gün istanbul içinde 100 kmden fazla yol yaptım şunu söyleyebilirim ki, daha önce hiç japon kullanmamıştım, hep çin kullanmıştım, ama ciddi manada bu kadar pratik basit güzel kullanımı olan, dengesi, amortisörleri, motoru saat gibi çalışan motor görmedim, ben şimdiye kadar motora bile binmemişim açıkçası... inanılmaz hoş bir motor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    BUGÜN cbr125 r ile bütün gün istanbul içinde 100 kmden fazla yol yaptım şunu söyleyebilirim ki, daha önce hiç japon kullanmamıştım, hep çin kullanmıştım, ama ciddi manada bu kadar pratik basit güzel kullanımı olan, dengesi, amortisörleri, motoru saat gibi çalışan motor görmedim, ben şimdiye kadar motora bile binmemişim açıkçası... inanılmaz hoş bir motor.
    Aldınmı motoru

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldınmı motoru
    aldım kardeşim, hayırlısı olsun bakalım, bu sefer niyetim bir iki sene binmek, bir sene kesin binerimde, seneye eğer imkanım olursa 250 cc ye geçerim, yoksa bir sene daha gider gibi... gücü biraz zayıf geldi, birde farkettimki motor 6 viteste pek tork üretmiyor, en iyi 5 te hızlanıyor...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    aldım kardeşim, hayırlısı olsun bakalım, bu sefer niyetim bir iki sene binmek, bir sene kesin binerimde, seneye eğer imkanım olursa 250 cc ye geçerim, yoksa bir sene daha gider gibi... gücü biraz zayıf geldi, birde farkettimki motor 6 viteste pek tork üretmiyor, en iyi 5 te hızlanıyor...
    6ncı vites Rahatlatma vitesi 2008 model CBRımı topladım. Grenajları takıyım 125 e binecem eskisi gibi 250 R yi dinlenmeye alacam şu kış günlerinde. 125 R nın resımleri Umarım en kısa zamanda patlatırım

Bu arada 1000 Bakımı ilk bakımdır. 4000 ara bakımdır kendın bile yapabilirsin aslında ( YAĞINI DEĞİŞTİRCEKSİN) 2500 kmde yağ değiştirilebilir. Kitapcıkta 1000-12000-24000 diye gidiyor. Diğer bakımlar ara bakımdır.

1000-4000-6000-8000-10000-12000 Bölede değiştirilebilir. ben 2000 Kmde CBR 125 imin yağını değiştiriyodum. 8000 de Balatalarını hava filitresini değiştirdim.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abilerim kardeşlerim hayırlı akşamlar... Kısmetse ben de cbr125 alacağım. Yakınımda 1500kmde buldum. 6400 liraya anlaştık gibi. Ama benim anlamadığım 1200km'de bujileri değişmiş. Bu motorların bujiler bu kadar sık değişiyor mu ? Ve alırken dikkat etmem gereken şeyler nedir ? Fiyat hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kardeşlerim hayırlı akşamlar... Kısmetse ben de cbr125 alacağım. Yakınımda 1500kmde buldum. 6400 liraya anlaştık gibi. Ama benim anlamadığım 1200km'de bujileri değişmiş. Bu motorların bujiler bu kadar sık değişiyor mu ? Ve alırken dikkat etmem gereken şeyler nedir ? Fiyat hakkında neler düşünüyorsunuz ?
    fiyat iyide, buji değişebilir heralde sıkıntı olacak bişey değildir, grenajlarında sıkıntı yoksa kazası felan yoksa gider o motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

motorumdan bir resim..

ayrıca arkadaşlar, motorda sanırım orjinal lastikleri var ama lastikler bana çok iyi geldi ya, bugün istanbulda yağmurda bütün gün gezdim, hiç sıkıntı yaşamadım, en ufak dengesizlik kayma olmadı, bir kaç kere ani frenimde oldu hiç sıkıntı yaşamadım, iyi geldi yani.
    UqUR_ ve cbr1907 bunu beğendiler.

fiyat iyide, buji değişebilir heralde sıkıntı olacak bişey değildir, grenajlarında sıkıntı yoksa kazası felan yoksa gider o motor.
    2. Motor tecrübem olacak o yüzden çok tecrübeli değilim. İlk debriyajlı motorum olacak hayırlısıyla. Ama dediğim gibi hiç bu kadar düşük km'de buji değiştiğini duymamıştım. Grenajlarında sıkıntı yok. Sadece koltuğun altındaki siyah bölge sprey boyayla beyaza boyanmış. İlk başta kasıtlı olarak biri yapmış sandım ama sonradan öğrendim ki zevk için boyanmış :D o derece kötü olmuş benim açımdan. Ama orası silinir sanırım.

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Hayırlı olsun. Orjinal lastikleri bende beğeniyorum

Motosikleti
    Yamaha mt09
    2. Motor tecrübem olacak o yüzden çok tecrübeli değilim. İlk debriyajlı motorum olacak hayırlısıyla. Ama dediğim gibi hiç bu kadar düşük km'de buji değiştiğini duymamıştım. Grenajlarında sıkıntı yok. Sadece koltuğun altındaki siyah bölge sprey boyayla beyaza boyanmış. İlk başta kasıtlı olarak biri yapmış sandım ama sonradan öğrendim ki zevk için boyanmış :D o derece kötü olmuş benim açımdan. Ama orası silinir sanırım.
    hayırlısı olsun, vitesli motor bağımlılık yaratır, ayrıca cbr kullanabileceğin en basit motor diyebilirim...

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    zinciri bayadır yağlamıyordum fırsat bulamadım bugun uğraştım baya motorun gidişi değişti resmen ipone kullanıyorum temizleme ve yağ

hayırlısı olsun, vitesli motor bağımlılık yaratır, ayrıca cbr kullanabileceğin en basit motor diyebilirim...
    Ss tarzına hastayım. O yüzden ilk debriyajlı motorum da olsa cbr'den başlamak istedim. Ekipmanlarım felan her şey tam sadece motoru almak kaldı

Arkadaşlar motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Ss tarzına hastayım. O yüzden ilk debriyajlı motorum da olsa cbr'den başlamak istedim. Ekipmanlarım felan her şey tam sadece motoru almak kaldı

Arkadaşlar motoru alırken nelere dikkat etmeliyim? Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var
    dostum kmye göre lastiklerdeki diken çentikler halen duruyor olmalı, bende 1000 kmde aldım, onlara dikkat ettim, gidon altındaki plastik aksamların birleşimlerine baktım, kırık çıkık varmı, tuşlardaki işaret düğmelerinin silinmediğine dikkat et, işaretler halen belirgin mi, motor aksamında sıkıntı var mı, anahtar değmiş mi felan, gidişine bak, dengede problem varmı, çekme felan yapıyormu, motorun çalışma ritmine bak, hararet durumuna bak ne bilim standart şeyler geldi aklıma işte

dostum kmye göre lastiklerdeki diken çentikler halen duruyor olmalı, bende 1000 kmde aldım, onlara dikkat ettim, gidon altındaki plastik aksamların birleşimlerine baktım, kırık çıkık varmı, tuşlardaki işaret düğmelerinin silinmediğine dikkat et, işaretler halen belirgin mi, motor aksamında sıkıntı var mı, anahtar değmiş mi felan, gidişine bak, dengede problem varmı, çekme felan yapıyormu, motorun çalışma ritmine bak, hararet durumuna bak ne bilim standart şeyler geldi aklıma işte
    Çok teşekkür ederim çoğu aklıma gelmeyen ayrıntılar... Peki anahtar deyip değmediğini nasıl anlarım ?
    Bir de sıkıntı olmayacaksa siz ne kadara aldınız ve devir işleminde ne kadar gitti yazar mısınız ? Ya da özel mesajdan bildirirseniz sevinirim

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Çok teşekkür ederim çoğu aklıma gelmeyen ayrıntılar... Peki anahtar deyip değmediğini nasıl anlarım ?
    Bir de sıkıntı olmayacaksa siz ne kadara aldınız ve devir işleminde ne kadar gitti yazar mısınız ? Ya da özel mesajdan bildirirseniz sevinirim
    Anahtar değmeyen motordan uzak dur zaten. Adam bakımını yaptırırken anahtar değdirmek zorunda. Anahtar değilen motor bakımlıdır zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler