Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

motora yeni başlayacam bende aklımda chopper vardı ama cbr 125i görene kadar. honda olması cezbetti aynı fiyattaki chopperlar çin malı olduğu için güvenemedim pek. ama size birkaç soru sormak istiyorum ilk motorum olacak öncelikle onu söyleyeyim sıfır cbr 7500 8000 tl arası birşeye denk gelecek onun yerine 30.000 kmde 2. el temiz cbr 125 alsam iyi mi yapmış olurum çünkü motoru çok elimde tutmak istemiyorum en kısa zamanda değiştirmek istiyorum sıfır alırsam erkenden satacağımı düşünürsek zarara girmiş olacam hemde büyük zarara. Yani 2. el cbr 125 almak istiyorum kilometresi 30000 40000de olsa çok sorun yaratır mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Bakın şu parça fiyatlarını öğrenmek isteyen arkadaşlar 1-2 sayfa geriye gitsinler istedikleri cevabı alıcaklar,teknik bakım şikayetleri veya ciddi soruları olan arkadaşlarımız var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondaya gittim motorumu gösterdm 720 tl masraf cıkardi on sol sinyal sol grenaj plaka bide playa ışıgı yenilenicek debriyaj kolu tapoz bide sadece grenaji sordm 240 kusur fiyat verdi arkdslar şaşrdim ben valla hani 55 tl degilmiydi buyuk grenaj ? bide bana neden bukadar yuksek fiyat cikti anlamiş degilm ? 2013 kırmızı renk cbr125 motorm bilgilendirirseniz seviniriz yardmci olurmusunuz ?
    Onların işi para kazanmak en ufak çizilen parçayı bile değiştirirler sen bak ihtiyacın olanları al

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar gelelim fasulyenin faydalarina.
    15 bin km deki 1 buçuk senelik motosikletim motordan gelen sıkırti şikayeti ile servise gitti.
    Piston mili ve sekmanlarin yendiğini söylediler.
    Bu arıza büyük vitesten küçük bir vitese alınarak oluşacak arıza imiş.
    Yani usta soyle dedi ' 5 ile giderken 2'ye almışsin motoru'
    Velakin böyle birşey olmadığını, olmayacagini göz ardı ettiler .
    Yani bu durumda 1500 liraya yakın bir masraf ödeyeceğim.
    Honda genel merkezini arayip şikayetimi ilettim , geri döneceklerini söylediler.
    Bu işi sonuna dek kovalayacagim.
    1 buçuk senelik motosiklete 1500 lira masraf edeceksek niye honda diye dusunuyor insan.
    Herkese saygılar, kazasız sürüşler .
    Ozman kimse motor fireni yapmasın böyle saçmalık olmaz 1.500 TL 125cc lik motorda çok yüksek bir rakam hele o yaşta bir motor için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı Joe Barbaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam içime oturdu hani, ama yaptığım dikkatsizliğe de çok kızıyorum. İnşallah bu bir tecrübe olur da daha beterinden kurtarır.
    Geçmiş olsun olur öyle şeyler,ben motor çalışırken tekrar marşa basan adamım dikkat çok önemli

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    orjınal lastıklerden sıkayetı olan varmı bence gayet guzel tutuyor gıbı gercı daha agresıf kullanmak nasıp olmadı ama
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı ömer12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar size bi soru soracaktim ben.bu makina izledigim videolarda 143km/h a kadar çıkıyor nasil olur bu 125 lik bi motor nasi yapabilir bunu.
    Şahsen o 143 ü bende gördüm bursaya giderken

Arkadaşlar forumun tamamını okumam mümkün değil onun için parça fiyatlarını görmedim .

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    su an rodajda oldugum ıcın sıkıstıramadım ama 6 vıtes te 9000 devırde 120 yaptı kestım hemen gazı cok rahat 140 ın ustune cıkacak gıbı duruyor yanlız apache den baya yavas kalıyor kalkısta gel gelelım 80 den sonra bısıler oluyor gercı gıtmese bıle yol tutusu vıraj kabıleyetı benı kendıne hayran bıraktı arka lastıgın genıs olması ve tek amortısor olmasının buyuk etkısı var yol tutusunda

1000 km bakımı ıcın nereyı tavsıye edersınız ve ne ucret oduyoruz yapılanlar nelerdır paylasırsanız sevınırım
    ercan41 bunu beğendi.

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    Aklima takilan bi maruzat var. Honda pcx almak istiyorum fakat imkanlarimin yetmemesi durumunda 2. El almalimiyim sizce neden ? Tesekkurler.
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

kafkef09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 2012 beyaz
    url=http://bit.ly/c25MCx][/url] bazı parça fiyatları faturadan cbrciler sola yatarsa motorunuz

Motosikleti
    CB650F
    2013 fiyatlar şöyledir önemli bir husus vardır bazı parçalarda sağ ve sol fiyatlarda oynama olmaktadır birde parça satın almaya gittiğinizdede ruhsatınızı yanınıza alınız (yazdığım fiyatlar tane fiyatıdır) (Honda efe-Honda BORA-Özmert motor bu bayilerden öğrendim ben) bazılarında fiyatlar oynuyor mesela arkadaş sol gidon topuzunu 14 de almış ben 17 ye almıştım

sağ sol beyaz rengin grenajı 100 TL dir kırmızıda daha ucuzdur aynı şekilde siyah renkde daha uygun oluyormuş
    kafa grenajı 55 TL kırmıza daha uygun dur fiyatı
    sağ elcik topuzu 20 TL
    manetlerde 30 TL falan oluyor
    eksoz koruması 49 TL dir
    motorun sperliği (ön cam) 140 TL dir
    plakalık 200 TL dir (kompüle fiyatı)
    sinyaller 120 TL
    dikiz aylanarı 60 TL dir

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:51 ----------

Alıntı kafkef09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    url=http://bit.ly/c25MCx]http://p1308.hizliresim.com/1d/3/r2671.jpg[/url] bazı parça fiyatları faturadan cbrciler sola yatarsa motorunuz
    kardeşim bende grenaj değiştiricem ama değiştiğini belli ediyormu acaba vurulduğunda ses veya yolda giderken ses falan çıkarıyormu orjinali gibi oluyormu yani tek korkum bu

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    arkadaslar bnde cbr imi almis bulunmaktaym hayrlisiyla.5500 de kmsi 4000 bakimina grmis en son bu oglani motorcuya goturmeye gerek var midir.bide soyle bi kintimiz var diyrbakirda honda servisi yok ben motor bakimdan gram anlamam

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bnde cbr imi almis bulunmaktaym hayrlisiyla.5500 de kmsi 4000 bakimina grmis en son bu oglani motorcuya goturmeye gerek var midir.bide soyle bi kintimiz var diyrbakirda honda servisi yok ben motor bakimdan gram anlamam
    zaman zaman öğreneceksın Diyarbakırda yoksa büyük bakımları mecbur servise götürcez:( ben bile 220 kmlık yol gittim 1000 bakımında..
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    birşey buldum. Bence güzel olmuş.

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjınal lastıklerden sıkayetı olan varmı bence gayet guzel tutuyor gıbı gercı daha agresıf kullanmak nasıp olmadı ama
    bence orjinal lastiklerinde hiç bir sorun yok 2 gün önce ağvaya gittim şile yolunda virajlarda denedim motoru lastiklerin yol tutuşunda hiç bir eksiklik yok tabi michelin lastik gibi değildir fakat bnce değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum
    ERROR88 bunu beğendi.

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Honda resmi sitesinde fiyatlar güncellenmiş cbr 125r 7.380 tl olmuş.
    cbr1907 bunu beğendi.

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Alıntı WU7V adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende cbr 125 alacağım inşallah ilk motorum olacak. Ya bazıları direk supersportla başlama diyorlar. Ben scootera istemiyorum abi oyle motor mu olur :D Siz ne diyorsunz yardım :D
    kullanış rahatlığı olarak , yol tutuşu ve max hızı başlangıç ıcın ıdeal bir motor çok fazla yatarak kullanılmaması görüş açısı için trafikte özellikle kusursuz bır motor cbr 125 kesinlikle tavsiye ederim sadece grenajlı olması acemilikle duşurduğunuzde yedek parca olarak sıkıntı yaratabılır onun harıcınde kullanması hem çok pratık hemde cok zevklıdır

kafkef09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 2012 beyaz
    orjimal oluyor kardeşim serviste taktır birebir aynı oluyor hatta kafadan 5 binden sonra genelde tır die gaz verdiğinde ses geliyordu o bile gidiyor .d sen rahat old değiştirince öle orjinallik bozulmuyor

Motosikleti
    CB650F
    Bu gün garajda lastik yakmayı denedim motor altımdan fırlarda duvara yapışırım diye korktum fazla gaz vermedim motor stop etti yeğenime rezil oldum

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün garajda lastik yakmayı denedim motor altımdan fırlarda duvara yapışırım diye korktum fazla gaz vermedim motor stop etti yeğenime rezil oldum
    cbr 125 le lastik yakmak mı?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda resmi sitesinde fiyatlar güncellenmiş cbr 125r 7.380 tl olmuş.

evet malesef öyle olmuş...........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı kafkef09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjimal oluyor kardeşim serviste taktır birebir aynı oluyor hatta kafadan 5 binden sonra genelde tır die gaz verdiğinde ses geliyordu o bile gidiyor .d sen rahat old değiştirince öle orjinallik bozulmuyor
    Sağol bilgilendirdiğin için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler