Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı şemsi tebriz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. yaklaşık bir ay önce motoru balıkesir merkezde pekcanlardan aldım. ilçede olduğumdan servisle aramda baya bir km var...
    1.ncisi zincir sesi için 400-500 km bir gazyağı ile temizleyip castrol zincir yağı derim ben çok memnunum (bu arada bildiğiniz sinek ilacı olan raid şişesinin içinde %60 solvent var ve buda gaz yağı oluyor ben kullanıyorum on numara temizliyor boşuna zincir temizleme spreyine bi kucak para vermeyin ) )
    2.ncisi motorun ön kısmında zırıltı hep var hep var hep var....
    3.ncüsü motor 1800 km yi devirdi hafif yokuş aşağı olan yolda abandığımda 142 km gözlerimle gördüm ) ancak düz yolda rüzgar çok etkili değilken 120-125 km civarını çeviriyor buda 125 cc bir motor için tatmin edici bence
    4.ncüsü motorun virajlardaki karakteri çok iyi, gayet rahat strese girmeden 100-110 km de viraj alabiliyorum
    5.ncisi mal sahibi benim ikinci el satarken 5,000 TL de derim 15,000 TL de derim ticaret bu alan alır almayan almaz artııı bu tarz motorlar zevk için alınan satılan motorlar yoksa parası kişinin almasın gitsin kendine çin malı 100 lük yada 125 lik bi makina alıp binsin bu kadar parayı düşünüyorsa Zevkin parası olmaz aga...
    6.ncısı motorun hızlanması güzel, tepkileri yatması kalkması yerinde...
    7.ncisi ve son alan memnun olur almayan mahrum kalır bu zevkten ))
    Hayırlı olsun cbr serilerinde o zırıltı hep var 2. ve 3. vitesde 6.000 devir civarlarında çıkan sesler onlar vibrasyon falan bi hayli artıyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinanozcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter arıyor
    arkadaşlar merhaba ben sinan.17 yaşındayım motor ehliyetimi yeni aldım,uzun zamandır HONDA CBR 125R İSTİYORDUM.siZCE BAŞLANGIÇ MOTORU İÇİN İYİ BİR TERCİH OLURMU? TEŞEKKÜR EDERİM..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

http://www.honda.com.tr/SeriesPrices.aspx?series=super-sport-cbr-125-r

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    formu renklendırelim biraz iyi gider ;)

dün cektiklerim egsoz değişmeden önce.

Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazmıyım yazmıyım dedimde yine tutamadım kendimi öncelikle şunları göz önünde bulundurmanız gerekli.

1.si motor işinden anlamadığınız bes belli ortada bu motor 7.000 TL değil 7.400 TL dir oradaki fiyat sigorta plaka masrafları vs. hariç fiyatıdır.
    2.si motor almakla iş bitmiyor motor alınmadan önce ucuza kaçmadan ekipmanlarınızı tamamlamalısınız nerden baksanız en az 500 TL de o tutucaktır (es geçtiğiniz taktirde hayati risk taşır.)
    3.sü genelde 2. el araçlar bir çok aksesuarıyla beraber satılır 0 alıp hepsini yapmaya kalktığınızda bi ton masraf çekiceksiniz.(rodajla falan uğraşmak öyle basit bişey değil harbiden baya sabır gerektiriyor.)

bunları göz önünde bulundurduğumuzda 6.000 TL çok uygun bir fiyatdır.Gelelim şu para konusuna 6.000 veren adam 7.000 TL yi veremeyecekmi bu kişiden kişiye veya kişinin maddi durumuna göre değişen bir durumdur.ben 0 250 r alacak paraya sahiptim ama yinede 0 km 125 r aldım keşke 2.el alsaydım
    Arkadasim biz motordan anliyoruzda senin hesaplaman biraz zayif, sifir da alsan ikinci elde alsan sigorta plaka masrafi vereceksin arasindada cok fark oynamaz. Ekipman isinde haklisin ama konumuzla alakasi yok ikinci elde alsan ekipman masrafin olacak buda motora verecegin fiyati etkilemez. Cbr ihtiyac degil zevk motorudur kendi motorunun rodafi eziyet degil keyif verir en azindan rodajinin tam yapildigindan emin olursun, ikinci elde bu muammadir. Bu motoru alacak insan zaten biraz da olsa maddi durumu elverislidir o yuzden 6 yi veren 7 yide verir. Senide anliyorum motorunun deger kaybetmesini kimse istemez ama ikinci el her esyada bu gecerlidir. Sadece su soruyu sorcam 1yada 2 yasindaki bir motora 6000 lira isteyen sahis kendisi olsa alirmi o fiyata

Motosikleti
    CB650F
    almışın sonunda eksozu bi video çekte dinleyem bu arada beyaz ampülün tam olarak özeliklerini söylermisin 2 tane ampül satın aldım 2 side uymadı

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    almışın sonunda eksozu bi video çekte dinleyem bu arada beyaz ampülün tam olarak özeliklerini söylermisin 2 tane ampül satın aldım 2 side uymadı
    video gerek yok ya sesi gayet iyi tok susturucuyla kullanıyorum şuan yinede çok cıkıyor artık mıllet fark edebiliyor en azından gıderken araçlar falan :D ama iyiki tiger almamışım hiç bir farkı yok yanyana tigerla bunu getirdik sesler birebir aynı. bi tek sıkıntım şuan duyduğuma göre garantiden cıkıyormuş egsoz değiştiginde motorda :S komple set far xenon taktım kendim alıp h4 ampul tipide.

MATADOR24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Hepinize Hayırlı Ramazanlar. Bende cbr 125 imle Aranıza Katılmış Bulunuyorum Uzun Zamandır Foruma Üye Olup Yazılanların Büyük Kısmını Okudum. Ne kadarda 250 Cbr Almak İstesem de Maddi İmkanlar Bu kadarına Yetti. Henüz Ehliyetini Almamış Biri Olarak İlk Kez Motorla Tanışan Biri Olarak İyi kide Cbr 125 Almışım Diyorum Henüz Mahalle Arası Turlamaları Devam Ediyor. Bu Ay Sonunda Son Sınavı da Geçince Ağustos Başında Ehliyet Elimde Olacak İnşallah Neyse Ağustos İtibarı İle Yavaş Yavaş Açılmaya Başlayacağız İnşallah Bir Kaç Resim Yüklemeyi Deniyorum Bakalım Becere bilecek miyim Motorda Olduğu Gibi Bu Konuda da Acemiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Evet Resimler Biraz Küçük Olmuş Ama En Kısa Sürede Telafi Edeceğim

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı doguu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim biz motordan anliyoruzda senin hesaplaman biraz zayif, sifir da alsan ikinci elde alsan sigorta plaka masrafi vereceksin arasindada cok fark oynamaz. Ekipman isinde haklisin ama konumuzla alakasi yok ikinci elde alsan ekipman masrafin olacak buda motora verecegin fiyati etkilemez. Cbr ihtiyac degil zevk motorudur kendi motorunun rodafi eziyet degil keyif verir en azindan rodajinin tam yapildigindan emin olursun, ikinci elde bu muammadir. Bu motoru alacak insan zaten biraz da olsa maddi durumu elverislidir o yuzden 6 yi veren 7 yide verir. Senide anliyorum motorunun deger kaybetmesini kimse istemez ama ikinci el her esyada bu gecerlidir. Sadece su soruyu sorcam 1yada 2 yasindaki bir motora 6000 lira isteyen sahis kendisi olsa alirmi o fiyata
    Hele sen bi al _u motoruda, satacag1n zaman düsüncelerinin degistiginin fark1na var1caks1n

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele sen bi al _u motoruda, satacag1n zaman düsüncelerinin degistiginin fark1na var1caks1n
    bu arada kardeşim kardeşler motordan bende sehbanın aynısından aldım sana çok teşekkür ederim uygun fiyata oldukca kaliteli sehbam oldu yanlız benimkine 65 değil 70 TL aldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video gerek yok ya sesi gayet iyi tok susturucuyla kullanıyorum şuan yinede çok cıkıyor artık mıllet fark edebiliyor en azından gıderken araçlar falan :D ama iyiki tiger almamışım hiç bir farkı yok yanyana tigerla bunu getirdik sesler birebir aynı. bi tek sıkıntım şuan duyduğuma göre garantiden cıkıyormuş egsoz değiştiginde motorda :S komple set far xenon taktım kendim alıp h4 ampul tipide.
    H4 de arkasındaki tırnaklar uyuşmuyor bana o lazım geçen kardeşler motora gitdim 32 TL dedi adam :S bu arada garantiden çıkması hiç iyi olmamış yanlız motora ayrı bir hava katmış

Motosikleti
    Hornet 650
    bu arada karde_im karde_ler motordan bende sehban1n ayn1s1ndan ald1m sana çok te_ekkür ederim uygun fiyata oldukca kaliteli sehbam oldu yanl1z benimkine 65 deil 70 TL ald1

---------- Mesajlar birle_tirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zaman1 23:54 ----------

H4 de arkas1ndaki t1rnaklar uyu_muyor bana o laz1m geçen karde_ler motora gitdim 32 TL dedi adam :S bu arada garantiden ç1kmas1 hiç iyi olmam1_ yanl1z motora ayr1 bir hava katm1_
    Zaten bende baya bi pazarlik ettim zar zor dustu o fiyata. Orayi 2 kardes isletiyor birinin oglu var faruk ismi o bizim grubun etkinligne gelmisti orada tanismistik.onlarin dukkanda bide begendigim bi eldiven var venomun 3 hafta once sormustum zar zor gene 85 tl fiyat almistim. Gecen hafta sordum 90 tl dedi gene zar zor 85 e indirdim bakalim oteki ay onu alicam bson olarak dizligim eksik kaliyor bi. Eldivenim var ama yeterli korumasi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Mobilden yazmasida zor oluyor ya I harfleri falan cikmiyor acayip seyler

Motosikleti
    CB650F
    Zaten bende baya bi pazarlik ettim zar zor dustu o fiyata. Orayi 2 kardes isletiyor birinin oglu var faruk ismi o bizim grubun etkinligne gelmisti orada tanismistik.onlarin dukkanda bide begendigim bi eldiven var venomun 3 hafta once sormustum zar zor gene 85 tl fiyat almistim. Gecen hafta sordum 90 tl dedi gene zar zor 85 e indirdim bakalim oteki ay onu alicam bson olarak dizligim eksik kaliyor bi. Eldivenim var ama yeterli korumasi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Mobilden yazmasida zor oluyor ya I harfleri falan cikmiyor acayip seyler
    Bende 75 $ aldığım eldivenler var ama kullanmıyorum sürüşü zorlaştırıyor (elime büyük gelio) birde elciklerde eskime meydana getiriyor bir zaman sonra eldivensizde açıkcası tırsıyorum arada kaldım :D

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    bu arada kardeşim kardeşler motordan bende sehbanın aynısından aldım sana çok teşekkür ederim uygun fiyata oldukca kaliteli sehbam oldu yanlız benimkine 65 değil 70 TL aldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

H4 de arkasındaki tırnaklar uyuşmuyor bana o lazım geçen kardeşler motora gitdim 32 TL dedi adam :S bu arada garantiden çıkması hiç iyi olmamış yanlız motora ayrı bir hava katmış
    nasıl uyuşmuyor ya ben kendı arabamdaki ampulu cıkartıp taktım uydu h4 yani 3 tırnaklı :S 32 tl normal ampulemı dedi yuh xenon takımı zaten 50-60tl yanı hemde baya iyi ışık verıyor.garanti olayı zaten pek motorlarda olmuyor ama bellı değil yani çıkıp cıkmadığı.1000km bakıma gıttımde bellı olur adamlar der bu egsoz garanti dışı bırakıyor diye bi durum olduğunda o zaman orjınal egsozu takarız yerıne garanti yine devam eder :D zaten satarken boyle vermem herşeyle orjınal veririm alıcak kişiye.

Emre ATICI55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300 ABS
    Selam Arkadaşlar Uzun Süredir Takip Ediyorum Sizi Bende Honda Cbr 125R 2013 Kullanıcısıyım 4200 Km Oldu Daha Önce Mondial Mcx 150 Ve Mh Drift Den Geçiş Yaptım Çokta Mutluyum Sıkıntı Yok Yani Arkadaşlar Bi Sorularım Var Debriyaj Kolu Boşluk Yaptığı İçin Ses Yapıyo Bunu Yaşayanlar Oldumu Ve Birde Ön cama Far Folyosu Çektiren Arkadaşlar Ön Camı sökerken KM Panosudamı Sökülüyor ? Buda Benim Makina Kendi Çapımda Modifiye Uyguladım
    Konca, mhmtesk ve extra_serkan bunu beğendiler.

Dusuncemin degismesine gerek yokki sifir alirsam 1000 liradan cok daha zarar edecegimi bildigim icin boyle dusunuyorum bu sene alip seneye 1000 lira zararla satabilsem simdi alirdim, benim niyetim ikinci el ederinde alip ilerde satarken daha az zarar etmek

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Dün kırmızı cbr aldım birinci vitesten 2 ye gecişlerde tak dıye ses gelıyor

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı doguu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusuncemin degismesine gerek yokki sifir alirsam 1000 liradan cok daha zarar edecegimi bildigim icin boyle dusunuyorum bu sene alip seneye 1000 lira zararla satabilsem simdi alirdim, benim niyetim ikinci el ederinde alip ilerde satarken daha az zarar etmek

işte herkez böyle düşündüğü için fiyatlar normal. Herkez ne kadar az zarar edersem o kadar iyi düşüncesinde yani senin gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal 1. vites ile 2. vites arasındaki vites boşluğunu direk atladığı için yapıyor. En kral makinalarda bile var

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Beyler şu arka sehpanin bi linki varsa alabilir miyim ?

halil27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motor normaldir, dururken boşa atmaz, 1den boşa veya 2den boşa geçmez geçerse zor geçer, belki zincirlerden ses gelir bu tarz problemler abartı olmadığı sürece normaldir ve problem olarak görülmemelidir ilk bakımdan sonra yoluna girer, motorun hayırlı olsun...
    Yolda olmak; Özgür olmaktır....

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı halil27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motor normaldir, dururken boşa atmaz, 1den boşa veya 2den boşa geçmez geçerse zor geçer, belki zincirlerden ses gelir bu tarz problemler abartı olmadığı sürece normaldir ve problem olarak görülmemelidir ilk bakımdan sonra yoluna girer, motorun hayırlı olsun...
    girmez yoluna 250 r ilk aldımdıqmda ses yoktuı sonradan sonradan tak tak diye geçmeye basladı her motordada var hepsınıde inceledım vallaha
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu arka sehpanin bi linki varsa alabilir miyim ?
    Ben direk şans eseri buldum mhmtesk kardeş paylaşmayaydı hala daha sehbasızdım Allah razı olsun internetdekinler biraz pahalı oluyor bana kalırsa dükkanları gez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler