Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    Honda cbr 125 r modeli ;

2004 Model üstü
    20.000Km altı
    İstanbul'dan alınır.
    Fiyat aralığı 3.000 - 4.500
    İlanlarınız varsa özelden gönderiniz.
    3 Hafta içerisinde alacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Merttutenkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz bişey bi kere bana da oldu. Ama zannediyorum ki motor tam ısınmadığından yaptı. 2-3 denemeden sonra çalıştı ve rölantide bekletip öyle kullanmaya başladım bidaha bu sorunu yapmadı. Yani kafaya takacak bişey yoktur muhtemelen

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Arkadaşlar motor 1200 km oldu ama hızı hala 125i geçmedi. 6. viteste 9.000 devirden yukarıda gitmiyor. O hızı yapacak yolu mu bulamadım , yoksa motor daha tam açılmadı mı , ya da motorum sağır mı kaldı ki hiç sanmıyorum bağırta bağırta açtım ben onu :D Çoğu arkadaşların 130-140 km/h hız yapabilirken ben neden hala 125ten yukarı basamadım ?
    Motor tüm viteslerde tam devirini alması lazım 6. vites uzun yol vitesi sonuna kadar açsanda kolay kolay devir yükselmez 11.000 de at vitesleri (Tüm viteslerde 1-2-3-4-5-6) bide öyle dene yanlız o kilometrede yapmassan iyi olur

sanırım belzine su karışmış olabilir veya motoru boğmuş olabilirim

arkadaşlar görünen o ki motorun aküsü boşalmış. 1küsür aydır yatıyor motor, geçen kotağı çevirdik kardeşimle, farlar 1dk yanıp söndü bir daha yanmadı. benzini de bitik.
    aküyü kendim değiştirebillir miyim acaba ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı waxow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar görünen o ki motorun aküsü boşalmış. 1küsür aydır yatıyor motor, geçen kotağı çevirdik kardeşimle, farlar 1dk yanıp söndü bir daha yanmadı. benzini de bitik.
    aküyü kendim değiştirebillir miyim acaba ?
    Kitapcığa bak yazıyorsa yapabilirsin eğer ben bunu yapamam dersen bi ustaya git orada öğren sonra kendin yaparsın (önlemini al !!!)

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni aküye bir ton para vermeden önce benzin koyup vurdurarak çalıştırın.
    Veya benzin koyup aküyü şarj ettirin, takıp öyle çalıştırmayı deneyin.

''Akünün Sökülmesi ve Takılması: Herhangi bir sebeple akü araç üzerinden alınacağı zaman önce - kutup başı daha sonra da + kutup başlığı sökülür. Söküş sırasında kutup başlarının ve akü kutusunun zarar görmemesi için özen gösterilir.
    Bunun için tespit vidaları gevşetilir. Varsa kutup başlığı çektirmesi kullanılır. Çektirme yoksa bir tornavidayı kutup başlığının ağızları arasına sokarak başlığın gevşeyene kadar açılması sağlanır.
    Akü araç üzerine takılırken akü emniyet çerçevesinin somunları yeterince sıkılır. Kutup başlarının takılmasında önce + kutup başlığı daha sonra da - kutup başlığı yerine tabur. Akü kabloları gereğinden daha uzun ve köşe yapacak kadar kısa olmamalıdır. Kutup başlan kutup başlıklarını l ila 2 mm taşacak şekilde bağlanması doğru olur. ''

Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapcığa bak yazıyorsa yapabilirsin eğer ben bunu yapamam dersen bi ustaya git orada öğren sonra kendin yaparsın (önlemini al !!!)

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

''Akünün Sökülmesi ve Takılması: Herhangi bir sebeple akü araç üzerinden alınacağı zaman önce - kutup başı daha sonra da + kutup başlığı sökülür. Söküş sırasında kutup başlarının ve akü kutusunun zarar görmemesi için özen gösterilir.
    Bunun için tespit vidaları gevşetilir. Varsa kutup başlığı çektirmesi kullanılır. Çektirme yoksa bir tornavidayı kutup başlığının ağızları arasına sokarak başlığın gevşeyene kadar açılması sağlanır.
    Akü araç üzerine takılırken akü emniyet çerçevesinin somunları yeterince sıkılır. Kutup başlarının takılmasında önce + kutup başlığı daha sonra da - kutup başlığı yerine tabur. Akü kabloları gereğinden daha uzun ve köşe yapacak kadar kısa olmamalıdır. Kutup başlan kutup başlıklarını l ila 2 mm taşacak şekilde bağlanması doğru olur. ''
    vurdururak çalıştırmıyacağım maalasef benim için ileri düzey ve etrafımda motorcu tanıdık yok :( aküyü çıkarıp sanayiye götürcem artık, önce bir ustadan öğrenmem gerek.

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş kısacası ustaya git demiş :D

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Bu tarz bişey bi kere bana da oldu. Ama zannediyorum ki motor tam ısınmadığından yaptı. 2-3 denemeden sonra çalıştı ve rölantide bekletip öyle kullanmaya başladım bidaha bu sorunu yapmadı. Yani kafaya takacak bişey yoktur muhtemelen

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Arkadaşlar motor 1200 km oldu ama hızı hala 125i geçmedi. 6. viteste 9.000 devirden yukarıda gitmiyor. O hızı yapacak yolu mu bulamadım , yoksa motor daha tam açılmadı mı , ya da motorum sağır mı kaldı ki hiç sanmıyorum bağırta bağırta açtım ben onu :D Çoğu arkadaşların 130-140 km/h hız yapabilirken ben neden hala 125ten yukarı basamadım ?
    sorun bağırta bağırta açmandan olmuş olabilir.seninkisi sağırlıktan değil fazla açılmaktan olabilir.ilk 1000 km 7000 deviri geçmemen sadece arada bir 8-9 binlere çıkman gerekr msla 4yüz 5yüz km de bir falan onn dşnda 7 bini geçmemelisin ki piston yatağına alışırken fazla devirden dolayı fazla açılma yapmasın.nasıl kullandğnı bilmiyorum sadece bilgilendrme için dedim bu olablr diye.bunun dşnda birkç kişide 6. vtese geçmeme gbi bi durum hatrlıyorum sanki sen 6 ya kadar çıktığına emnmsn sayarak bir defa daha denemeni tavsiye ederim.5.viteste olablrsn belki.ayrıca bunlar dşnda kilon,yolun tam düz olmayışı ve rüzgar gibi durumlarda baya etkiliyor
    Konca bunu beğendi.
    2 Teker bir başka !

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş kısacası ustaya git demiş :D
    yok yahu ne gerek var ustaya. sökerken önce eksi sökülecek. Takarken de önce artı uç takılacak.
    Basit bir işlem.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Sadece 4bin devirde giderden yada her 4binden geçişinde ön cam titremeye başladı allenlerı sıktım ama düzelmedi var mı çözümü arkadaşlar?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece 4bin devirde giderden yada her 4binden geçişinde ön cam titremeye başladı allenlerı sıktım ama düzelmedi var mı çözümü arkadaşlar?
    Bazılarında titreme sorunu olduğunu duydum benimkinde yok açıkcası illa tüm titreme gitsin jilet gibi olsun diyorsan camı değiştircen arkadaşın biryle konuşurken bana bunu söylemişti nekadar doğru bilemem

Merttutenkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun bağırta bağırta açmandan olmuş olabilir.seninkisi sağırlıktan değil fazla açılmaktan olabilir.ilk 1000 km 7000 deviri geçmemen sadece arada bir 8-9 binlere çıkman gerekr msla 4yüz 5yüz km de bir falan onn dşnda 7 bini geçmemelisin ki piston yatağına alışırken fazla devirden dolayı fazla açılma yapmasın.nasıl kullandğnı bilmiyorum sadece bilgilendrme için dedim bu olablr diye.bunun dşnda birkç kişide 6. vtese geçmeme gbi bi durum hatrlıyorum sanki sen 6 ya kadar çıktığına emnmsn sayarak bir defa daha denemeni tavsiye ederim.5.viteste olablrsn belki.ayrıca bunlar dşnda kilon,yolun tam düz olmayışı ve rüzgar gibi durumlarda baya etkiliyor
    Fazla basmaktan sağır kalacağını zannetmiyorum. 6. vitese de geçtiğime tabiki eminim :D Neyse bakalım yaptık bişeyler umut ediyorum ileride sorun yaşatmaz bana..
    Kask - Mont - Eldiven Her nereye gidersen git seninle olsun.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Fazla basmaktan sağır kalacağını zannetmiyorum. 6. vitese de geçtiğime tabiki eminim :D Neyse bakalım yaptık bişeyler umut ediyorum ileride sorun yaşatmaz bana..
    Ben uygun bir yolda 132 gördüm yalnız depoya yapışmıştım
    bizim motorlarda 100 den sonrasını aramamak lazım en ufak bir eğimde araç sollaya çalışmak çok üzücü

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    İşte bende uygun bi yolda 2 kişi birde arkamdaki ağırdı baya :D 125 i gördüm en fazla. Neyse 120 kesin gidiyor yettirecez artık

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    İşte bende uygun bi yolda 2 kişi birde arkamdaki ağırdı baya :D 125 i gördüm en fazla. Neyse 120 kesin gidiyor yettirecez artık
    hemen satıp 250 r alalım sana.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun istanbulda 30 km/s rüzgar var çıkacaklar dikkatli kullansın. dün rüzgarın hızı kaçtı bilmiyorum ama temde baya huzursuz etti beni.

sağ şerit çok yavaşlayınca orta şeride geçtim arkadanda araç sıkıştırınca 115'e çıktım pek keyifli olduğu söylenemez

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemen satıp 250 r alalım sana.
    Valla bundan sonra 600lükten aşağısı kesmez de oda aileden yana biraz hayal gibi
    Kask - Mont - Eldiven Her nereye gidersen git seninle olsun.

Motosikleti
    CB650F
    Valla bu makina bana yetmiyor heleki 95 oktan yakıt aldım daha bi çekişten düştü bir dahaki bahara veya yazada olabilir büyük ihtimal değiştircem makineyi

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Valla bu makina bana yetmiyor heleki 95 oktan yakıt aldım daha bi çekişten düştü bir dahaki bahara veya yazada olabilir büyük ihtimal değiştircem makineyi
    : Konca sen makıneyle az yol yap Allah aşkına ya Pazar Günü Saat 12:00 da Allah nasip ederse Eskişehirdeyim.. Otogarda olacağım. Oradan Motorumu almaya gideceğim. senıde bekleyorum.
    Konca bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    : Konca sen makıneyle az yol yap Allah aşkına ya Pazar Günü Saat 12:00 da Allah nasip ederse Eskişehirdeyim.. Otogarda olacağım. Oradan Motorumu almaya gideceğim. senıde bekleyorum.
    Olur yavaş yavaş gelmeye çalışıcam hayırsıyla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler