Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı merkanar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan ayında aldığım CBR 125'imi cc yükseltmek amacıyla satışa çıkarıyorum. Şu anda 1500 km'de, Mutluhan Honda'da 500 km'de yağ değişimi ve 1000 km bakımı yapıldı. Kaza, vurma, yatma vs söz konusu değil. Henüz ilan veremedim, ilgilenenler mesaj atabilir. Motosiklet İstanbul Kartal'da.

mototalda bir cbr 125 var 1400 küsür km o mu yoksa fiyat ne düşünüyorsunuz hocam bir arkadasa bakıyoruzda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35Alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 > Cbr 250 > Pulsar > Fazer
    Herkese tek tek teşekkürler artık yeni kasa için birazcık daha zorlamam lazım kendimi Merak etmeyin aldıktan sonra arkadaşlarımdan önce sizler görüceksiniz motoru Herkese iyi forumlar ...

Arkadaşlar motorum 3050 Km de Bunun ikinci bakımını kac km de yaptırmam gerekıyor ? Birde motoru bazen çok bağırtarak kullanıyorum herhangı bir zararı olurmu ? Ayrıca anahtarını bir kere çevirdiğimizde wıınn diye ince bir jikle sesi geliyor ya motoru çalıştırdıkdan sonrada dinlediğinizde o ses geliyor bu bir sorunmu yoksa orjınallerindede varmı sorularımı cevaplıyacak olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.. yeni bir honda cbr125r kullanıcısıyım önerileriniz varsa onlarıda paylaşırsanız sevinirim.

KATANALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KISMETSE YAMAHA XJ6 F DİVERSİON
    selamlar aranıza yeni katıldım. cok kararsızım öneri ve yardımınıza ihtiyacım var.

honda da karar kıldım cbr 125r mı 250r mı karar veremiyorum şehir içinde kullanacagım senede bir kac defada uzun yol seyahatlerim olucak. uzun yoldan kastım 1000 km civarı. 178 boy 85 kg ergonomi konusunda üzerinde kendimi iyi hissettiğim bi model . tavsiyelerinizi bekliyorum.
    DeSiGnByKoRaY

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı OnderAkalin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum 3050 Km de Bunun ikinci bakımını kac km de yaptırmam gerekıyor ? Birde motoru bazen çok bağırtarak kullanıyorum herhangı bir zararı olurmu ? Ayrıca anahtarını bir kere çevirdiğimizde wıınn diye ince bir jikle sesi geliyor ya motoru çalıştırdıkdan sonrada dinlediğinizde o ses geliyor bu bir sorunmu yoksa orjınallerindede varmı sorularımı cevaplıyacak olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.. yeni bir honda cbr125r kullanıcısıyım önerileriniz varsa onlarıda paylaşırsanız sevinirim.
    4000de yaptıracaksın,enjeksiyon sesi kronik maalesef 2000-3000 km sonra baslıyor alısırsın

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar ybr satmış bulunuyorum simdi yeni kasa uygun bı cbr 125r arıyorum 2.elde 2012 model bakıyorum 5.500tl ye kadar 10-15km geçmemiş.1 tane buldum nette acaba nasıldır bu motor fiyat artı km olarak ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27124388/detay

bu ilandakinde tek takıldığım nokta gidon vidaları pas yapmış sanki sıkıntılı bıraz geldı bana orası tabı yakından görmek lazım.

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    En kısa zamanda bende 2.El honda Cbr 125 R alıp aranıza katılacağım
    Keyifli forumlar...

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar 2.el motordan vazgeçtim babamlar sağolsun :D ben pek sıfır motor alıcısı değilim ama daha guvenlı diye sıfır bakıyoruz simdi istanbulda bayii önericek arkadaşlar var mı ? bıze en uygun fiyatı verebilcek yardımcı olucak ? internette baktım bereçteki honda bayi 7000tl ye veriyor bunundan dahada aşğaya alabilceğim yer varmı istanbulda ?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr satmış bulunuyorum simdi yeni kasa uygun bı cbr 125r arıyorum 2.elde 2012 model bakıyorum 5.500tl ye kadar 10-15km geçmemiş.1 tane buldum nette acaba nasıldır bu motor fiyat artı km olarak ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...27124388/detay

bu ilandakinde tek takıldığım nokta gidon vidaları pas yapmış sanki sıkıntılı bıraz geldı bana orası tabı yakından görmek lazım.
    gayet normal zamanla hepsinde oluyor pas degil kavlama yanı sanki orası kaplama gibi zamanla o kaplamalar kalkıyor sorun degıl yanı takma

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet normal zamanla hepsinde oluyor pas degil kavlama yanı sanki orası kaplama gibi zamanla o kaplamalar kalkıyor sorun degıl yanı takma
    anladım bilgi için teşekkürler ama sıfır yöneldim zaten bayii görüştüm istanbulda 6.700tl anlaştık 2013modelbeyaz renkte.kısmetse haftaya bitirmeye çalışcam işi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Merhabalar arkadaşlar
    Uzun bir kararsızlıktan sonra gittiğim Honda bayisinden bu gün beyaz bir Honda cb125 e satın alarak aranıza katıldım.CBR 125 hevesim bir sonraki yıla kaldı.Birazdan getirip teslim edecekler.İlk motor olarak umarım mutlu eder.

Motosikleti
    CB650F
    Bu gün scooterın birini sollarken kadın birden scooterda gaza abandı bende sol şeritde kala kaldım motor daha 1000 km de 9.000 deviri 3 vitesde (4 de olabilir) aniden gördüm acaba bi sıkıntı yaparmı arkadaşlar 1000 bakımından sonra 8.000-9.000 gösterdiğim oldu ama hiç bukadar seri hızlanmamıştım çok saçma bir soru oldu k.bakmayın.

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Bişey olmaz furkan bende senin gibi hep kafama takarım

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey olmaz furkan bende senin gibi hep kafama takarım

Benim takıntılığım motordan düşene kadardı ben belamı buldum bu soru aslında merakımdandır şuan motoru düşünmekten ziyade tecrübe kazanma çabasındayım çünkü hor kullanmadan (kullanmamaya gayret ediyorum) birşey öğrenilmiyor iykide düşmüşüm motordan

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Konca kardes
    ben 750 kmdeyken ıkı kısı 134 gordum
    bu kadar takılma
    bu motorlar 15-20 binde bitecek motorlar değil
    ben 150 bin kullaırım dıyorsan eyvallah
    ama kımsenin 100 bin uzerı kullanacagını sanmıyorum
    ben dıpgaz ist-ç.kale geldim 120den inmemeye calıstım tıkır tıkır devam ediyordu

Merttutenkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Öncelikle herkese merhabalar.. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Bende daha 3 haftalık 2013 cbr 125 kullanıcısıyım. Görüşlerimi ve sorularımı bildirmek isterim. 3 haftada toplam 1100 km yol yaptım. Daha önce vitesli motor deneyimim yoktu. Honda Fizy 125 imi satıp bu modele geçtim. İlk aldığım gün bayiden yaşadığım yere gelene kadar trafiği birbirine kattım :D Her ışıkta stop ettirdik ama alışmam 2 günü aldı. Şimdi ise en dik yokuşlarda iki kişi bile sorunsuz kaldırma yapabiliyorum. Neyse gelelim rodaj ve performans konusuna. İlk 250 km için gayet devirli kullanmaya özen gösterdim. 6 bini geçirmedim. Lakin çevremde bir çok motor kullanıcısı var. Bu motor basmadan açılmaz denildi. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemedim. Honda Fizy de rodaj döneminde hiç basmadım ve motorum sağır kaldı. Bende bundan korktum ve 250 km sonra 10.000 - 11.000 devirlerde kullandım. Tabi ki vites atana kadar çıkardım o devire. 11.000 de yol yapmadım. Neyse motorum şuan 1100 km. Ve gerçekten şahane uzuyor. 2. viteste 72 km/h 3. viteste 98 km/h 4. viteste 118 km/h hıza ulaşabiliyor ama ben tabi ki sürekli bu şekilde yormuyorum motoru. Motorun rodajını bu şekilde yapmam doğru mu oldu yanlış mı oldu bilemedim ama en azından motorumun sağır kalmadığına inanıyorum. Servisi arayıp sorduğumda da 250 km oldu bassam sıkıntı olur mu dedim bas düşük vites yüksek devirde kullan denildi. Umarım motoruma zarar vermemişimdir.

-Gelelim artılarına. Yol tutuşu virajlar hızlanma şahane ve tatmin edici. Çok çabuk hızlanabiliyor. Çok kıvrak ve güven verici. Frenleri çok sağlam. Üzerinde olduğunuzda size güven veriyor. Ve inanın bir bakan bir kere daha bakıyor. Aşırı ilgi yoğunluğu oluyor. Yakıt konusunda daha iki kere fulledim + 20 tl benzin koymuştum. İlk depoda 13 kuruş yaktı ikinci depoda 145 kuruş yaktı. Zannediyorum ki ara gaz olayını biraz fazla kaçırıyorum :D Devirli kullanıldığında bu rakam 10 kuruşa kadar ineceğini zannediyorum.

-Gelelim eksilerine. Motor tam açıldıktan sonra 8.000 deviri geçtikten sonra önden bir cızırtı geliyor. Zannediyorum ki plastik grenajlar yapıyor bu sesi. Gazı kestiğimde ve boşta gittiğimde zincir sesini fazla duyuyorum. Bir de ön ve arka disklerden düşük süratte bi gıcırdama sesi gelmekte. Servisi aradığımda toz girmiştir tazzikli su vurdur geçer denildi. Yaptım. Fakat geçmiyor. Yıkamadan çıkıyorum eve gelene kadar tekrar başlıyor. Bunun sebebini anlayamadım. 10 km/h geçtikten sonra geçiyor bu ses. Bir de nadirde olsa vites atarken geçmiyor vites. Bunu maksimum 2-3 yapmıştır ama sebebini anlayamadım. Tırrkk diye bi yapıyor ve geçmiyor. Debriyajı bırakıp tekrar sıkınca geçiyor. Bir de motor açıldıkça egzozdan gelen ses ilk aldığıma göre biraz daha inceldi. Bu durum normal midir bilemedim.

Diyeceklerim bu kadar. Hem bu motoru almak isteyen arkadaşların bazı sorularına cevap olmak istedim , hemde kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşıp sizin değerlendirmelerinizi öğrenmek istedim. Herkese keyifli sürüşler. Sağlıcakla kalın...

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konca kardes
    ben 750 kmdeyken ıkı kısı 134 gordum
    bu kadar takılma
    bu motorlar 15-20 binde bitecek motorlar değil
    ben 150 bin kullaırım dıyorsan eyvallah
    ama kımsenin 100 bin uzerı kullanacagını sanmıyorum
    ben dıpgaz ist-ç.kale geldim 120den inmemeye calıstım tıkır tıkır devam ediyordu
    Anladım teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı Merttutenkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar.. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Bende daha 3 haftalık 2013 cbr 125 kullanıcısıyım. Görüşlerimi ve sorularımı bildirmek isterim. 3 haftada toplam 1100 km yol yaptım. Daha önce vitesli motor deneyimim yoktu. Honda Fizy 125 imi satıp bu modele geçtim. İlk aldığım gün bayiden yaşadığım yere gelene kadar trafiği birbirine kattım :D Her ışıkta stop ettirdik ama alışmam 2 günü aldı. Şimdi ise en dik yokuşlarda iki kişi bile sorunsuz kaldırma yapabiliyorum. Neyse gelelim rodaj ve performans konusuna. İlk 250 km için gayet devirli kullanmaya özen gösterdim. 6 bini geçirmedim. Lakin çevremde bir çok motor kullanıcısı var. Bu motor basmadan açılmaz denildi. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemedim. Honda Fizy de rodaj döneminde hiç basmadım ve motorum sağır kaldı. Bende bundan korktum ve 250 km sonra 10.000 - 11.000 devirlerde kullandım. Tabi ki vites atana kadar çıkardım o devire. 11.000 de yol yapmadım. Neyse motorum şuan 1100 km. Ve gerçekten şahane uzuyor. 2. viteste 72 km/h 3. viteste 98 km/h 4. viteste 118 km/h hıza ulaşabiliyor ama ben tabi ki sürekli bu şekilde yormuyorum motoru. Motorun rodajını bu şekilde yapmam doğru mu oldu yanlış mı oldu bilemedim ama en azından motorumun sağır kalmadığına inanıyorum. Servisi arayıp sorduğumda da 250 km oldu bassam sıkıntı olur mu dedim bas düşük vites yüksek devirde kullan denildi. Umarım motoruma zarar vermemişimdir.

-Gelelim artılarına. Yol tutuşu virajlar hızlanma şahane ve tatmin edici. Çok çabuk hızlanabiliyor. Çok kıvrak ve güven verici. Frenleri çok sağlam. Üzerinde olduğunuzda size güven veriyor. Ve inanın bir bakan bir kere daha bakıyor. Aşırı ilgi yoğunluğu oluyor. Yakıt konusunda daha iki kere fulledim + 20 tl benzin koymuştum. İlk depoda 13 kuruş yaktı ikinci depoda 145 kuruş yaktı. Zannediyorum ki ara gaz olayını biraz fazla kaçırıyorum :D Devirli kullanıldığında bu rakam 10 kuruşa kadar ineceğini zannediyorum.

-Gelelim eksilerine. Motor tam açıldıktan sonra 8.000 deviri geçtikten sonra önden bir cızırtı geliyor. Zannediyorum ki plastik grenajlar yapıyor bu sesi. Gazı kestiğimde ve boşta gittiğimde zincir sesini fazla duyuyorum. Bir de ön ve arka disklerden düşük süratte bi gıcırdama sesi gelmekte. Servisi aradığımda toz girmiştir tazzikli su vurdur geçer denildi. Yaptım. Fakat geçmiyor. Yıkamadan çıkıyorum eve gelene kadar tekrar başlıyor. Bunun sebebini anlayamadım. 10 km/h geçtikten sonra geçiyor bu ses. Bir de nadirde olsa vites atarken geçmiyor vites. Bunu maksimum 2-3 yapmıştır ama sebebini anlayamadım. Tırrkk diye bi yapıyor ve geçmiyor. Debriyajı bırakıp tekrar sıkınca geçiyor. Bir de motor açıldıkça egzozdan gelen ses ilk aldığıma göre biraz daha inceldi. Bu durum normal midir bilemedim.

Diyeceklerim bu kadar. Hem bu motoru almak isteyen arkadaşların bazı sorularına cevap olmak istedim , hemde kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşıp sizin değerlendirmelerinizi öğrenmek istedim. Herkese keyifli sürüşler. Sağlıcakla kalın...
    Bana kalırsa saten motor 125 lik fazla bi güç bekleme saten 100-120 seni tatmin etmiyorsa veya ivlemesi ki beni tatmin etmiyor ozaman 250 Bunun dışında bende aynı seslere kafayı takıyordum tüm racinglerde ön taraflardan ses geliyor heleki cbr serisinde

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Hızı şimdilik tatmin ediyor. 4. Vites 118 görüyor daha tam basacak 6. Viteste zorlayacak rüzgarsız düz yol bulamadım. Bana öyle geliyor ki 135-140 görür gibi. Ses için de sağol bilgilendirdiğin için

Motosikleti
    CB650F
    Beyler bu gün yaşadığım sorunu anlatıyorum yardımcı olursanız sevinirim ben dün motora binemedim bu gün binmeye kalktım marşa bastım ve motor çalışmadı ardından 2.defa marşa bastım bu sefer çalıştı ama 2-3 saniye sonra kendi kendine stop etti 3 -4 defa marşa basmayı denedim çalıştıramadım 2 saniye kadar marşa basılıda tutdum olmadı sonra motoru düz tutdum bu sefer çalıştı 12-13 km yol yaptım bunun sebebi nedir ilk defa karşılaştım

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu gün yaşadığım sorunu anlatıyorum yardımcı olursanız sevinirim ben dün motora binemedim bu gün binmeye kalktım marşa bastım ve motor çalışmadı ardından 2.defa marşa bastım bu sefer çalıştı ama 2-3 saniye sonra kendi kendine stop etti 3 -4 defa marşa basmayı denedim çalıştıramadım 2 saniye kadar marşa basılıda tutdum olmadı sonra motoru düz tutdum bu sefer çalıştı 12-13 km yol yaptım bunun sebebi nedir ilk defa karşılaştım
    Bu tarz bişey bi kere bana da oldu. Ama zannediyorum ki motor tam ısınmadığından yaptı. 2-3 denemeden sonra çalıştı ve rölantide bekletip öyle kullanmaya başladım bidaha bu sorunu yapmadı. Yani kafaya takacak bişey yoktur muhtemelen

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Arkadaşlar motor 1200 km oldu ama hızı hala 125i geçmedi. 6. viteste 9.000 devirden yukarıda gitmiyor. O hızı yapacak yolu mu bulamadım , yoksa motor daha tam açılmadı mı , ya da motorum sağır mı kaldı ki hiç sanmıyorum bağırta bağırta açtım ben onu :D Çoğu arkadaşların 130-140 km/h hız yapabilirken ben neden hala 125ten yukarı basamadım ?
    Kask - Mont - Eldiven Her nereye gidersen git seninle olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler