Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar
    bugun sıfır cbr 125 aldım.. yaklaşık 6 aydır 2013 modelin çıkmasını bekliodum belki yeni rengi çıkar diye ama stickerları bile değiştirmemişler sadece ruhsatta 2013 yazıcak.. kredi kartı tek çekimde 6650 liraya kadar indirebildim plaka işlemlerini de kendim yapmaya çalışcam.
    sorum ise, yeni arabalarda rodaj yok diyolar motorlar içinde geçerlimi acaba??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar,
    Bu motorun servisini istanbulda kimler yapıyor? Ortalama servis maliyeti ne kadar tutuyor?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yawuzisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    bugun sıfır cbr 125 aldım.. yaklaşık 6 aydır 2013 modelin çıkmasını bekliodum belki yeni rengi çıkar diye ama stickerları bile değiştirmemişler sadece ruhsatta 2013 yazıcak.. kredi kartı tek çekimde 6650 liraya kadar indirebildim plaka işlemlerini de kendim yapmaya çalışcam.
    6 aydır beklerken hiç sayfayı karıştırmadınmı merak edip yahu? Rodaj varmı diye soruyorsun

Alıp direk gazlamanı tavsiye etmem.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 aydır beklerken hiç sayfayı karıştırmadınmı merak edip yahu? Rodaj varmı diye soruyorsun

Alıp direk gazlamanı tavsiye etmem.
    valla rodajı hiç merak etmemiştim ne kadar yakar son hızı nedir fln araştırdım. rodajı motoru alınca araştırırım dedim hep motoru fabrikada montajdan önce alıştırıyolar çapakları fln temizleniyor deniyo acaba motorda da varmıdır??

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı yawuzisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar
    Rodaj ister o makina.

Alıntı kojinakata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bu motorun servisini istanbulda kimler yapıyor? Ortalama servis maliyeti ne kadar tutuyor?
    Sen de 300tl ben diyim 500tl. :D

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    gunaydın arkadaşlar aranızda motul 5100 10*40 yag kullanan varmıdır usta bana bunu tavsiye etti km yüksekmiş 6000-7000 km arası rahat gider sonra değişim yaparsın dedı fiyatına 1 lt 30 ama sana 25 verrim dedi castrol yada başka bir şey koyacagıma acaba motulmu alsam nede olsa ben koyucam servis yada işçilik ücreti ödemıycem..resmi stesinde de cok rahat vites geçişleri vs vs yazıyordu

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydın arkadaşlar aranızda motul 5100 10*40 yag kullanan varmıdır usta bana bunu tavsiye etti km yüksekmiş 6000-7000 km arası rahat gider sonra değişim yaparsın dedı fiyatına 1 lt 30 ama sana 25 verrim dedi castrol yada başka bir şey koyacagıma acaba motulmu alsam nede olsa ben koyucam servis yada işçilik ücreti ödemıycem..resmi stesinde de cok rahat vites geçişleri vs vs yazıyordu
    Ben kullandım çok bi farklılık yok.4000 km yi geçirme bence
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullandım çok bi farklılık yok.4000 km yi geçirme bence
    castrola 20-25 tl istiyorlardı fıyat olarak bunuda 25 sayarım sana deyince ondan sordum ve kalıte olarak castroldan cok ıyı dedı yag konusunda cok takmazdım ama ne olduysa bu sefer takıntılıyım : )

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar ben 2 aya kalmaz bir motor alacağım, ehliyeti de tam o günlerde almış olacağım yani.. Aklımdaki motor CBR 125R.. Çok seviyorum bu motoru ve honda markasına güveniyorum..

Sıfır mı alsam 2. el mi alsam bilemiyorum, çok muallakta kaldım. Bursa'da yaşıyorum ve burda tek bayisi Duran Kardeşlermiş onun hakkında da hiç iyi şeyler duymadım kimse iyi yorum yapmamış... Gerçi memnuniyetler çok dile getirilmez, memnun olmayanlar konuşur daha çok ama yinede içime bir ukte düştü..

Ortalama 3.000 lira kadar birikim yapıp kalanı krediyle halletmeyi planlıyorum, bu tabi ayrı bir konu..

Motoru aldıktan ortalam 1 2 hafta sonra yıllık izne çıkacağım ve uzun soluklu bir gezi yapmayı planlıyorum. Bursadan Alanyaya sonra Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum vs. ege kıyılarından yine Bursa'ya dönmeyi planlıyorum. Oldukça uzun bir yol..

Böyle bir yol için CBR 125R uygun mudur ? (Araştırmalarıma ve yorumlara göre uygundur deniyor... Hız meraklısı değilim aslında ama 110 120 ile gidebiliyor mu bu motor ?)

Ayrıca sıfır mı almalıyım ikinci el mi ? (Sıfır almak tabiki daha mantıklı görünüyor ama sıfır motor böyle bir yolda nasıl tepkimeler verir ? hemde Bursa'da duran kardeşler'e alternatif bir yer yok İstanbul'dan gidip aldım diyelim plaka işlemleri vs. Bursada nasıl halledebilirim ?)

Şimdiden cevaplar için teşekkürler..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TahirHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 2 aya kalmaz bir motor alacağım, ehliyeti de tam o günlerde almış olacağım yani.. Aklımdaki motor CBR 125R.. Çok seviyorum bu motoru ve honda markasına güveniyorum..

Sıfır mı alsam 2. el mi alsam bilemiyorum, çok muallakta kaldım. Bursa'da yaşıyorum ve burda tek bayisi Duran Kardeşlermiş onun hakkında da hiç iyi şeyler duymadım kimse iyi yorum yapmamış... Gerçi memnuniyetler çok dile getirilmez, memnun olmayanlar konuşur daha çok ama yinede içime bir ukte düştü..

Ortalama 3.000 lira kadar birikim yapıp kalanı krediyle halletmeyi planlıyorum, bu tabi ayrı bir konu..

Motoru aldıktan ortalam 1 2 hafta sonra yıllık izne çıkacağım ve uzun soluklu bir gezi yapmayı planlıyorum. Bursadan Alanyaya sonra Antalya, Fethiye, Marmaris, Bodrum vs. ege kıyılarından yine Bursa'ya dönmeyi planlıyorum. Oldukça uzun bir yol..

Böyle bir yol için CBR 125R uygun mudur ? (Araştırmalarıma ve yorumlara göre uygundur deniyor... Hız meraklısı değilim aslında ama 110 120 ile gidebiliyor mu bu motor ?)

Ayrıca sıfır mı almalıyım ikinci el mi ? (Sıfır almak tabiki daha mantıklı görünüyor ama sıfır motor böyle bir yolda nasıl tepkimeler verir ? hemde Bursa'da duran kardeşler'e alternatif bir yer yok İstanbul'dan gidip aldım diyelim plaka işlemleri vs. Bursada nasıl halledebilirim ?)

Bahsettiğin şey için cbf150 de cbr125 de yeter..Cbr 125 le düzlüklerde 110-125 arsasına kitleyebilirsin. 2. el bence daha iyi sıfıra 7300 tl bayılmak en az full 2 sezon binmeyeceksen gereksiz bence.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı TahirHasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sıfır alırsan ilk 1000 km o dediğin mesafelere gidebileceğini sanmıyorum.
    1) acemilik
    2)rodaj

35Alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 > Cbr 250 > Pulsar > Fazer
    Şu anda tahir ile hemen hemen aynı durumdayız ama benim sorum birazcık farklı :D Eski kasa cbrların sizce ederi nedir? İlanlarda görüyoruz 2006 model motora 4200 4300 lira fiyat çekenler var , hadi onları geçtim 2006 2010 arası orta bir temizlikteki cbr'ın sizce ederi nedir? Bide malum yeni kasalardan sonra sanki eski kasaların alış satışı biraz yavaşladı gibi yani alsak uyguna güzel bir eski kasa 1 sene sonra acemiliği atınca daha da uygun bir fiyata satma imkanımız var mı? Sanki eski kasa alırsam elimde patlıyacak gibi hissediyorum da ben

112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Bir kaç foto...

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı 35Alperen35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda tahir ile hemen hemen aynı durumdayız ama benim sorum birazcık farklı :D Eski kasa cbrların sizce ederi nedir? İlanlarda görüyoruz 2006 model motora 4200 4300 lira fiyat çekenler var , hadi onları geçtim 2006 2010 arası orta bir temizlikteki cbr'ın sizce ederi nedir? Bide malum yeni kasalardan sonra sanki eski kasaların alış satışı biraz yavaşladı gibi yani alsak uyguna güzel bir eski kasa 1 sene sonra acemiliği atınca daha da uygun bir fiyata satma imkanımız var mı? Sanki eski kasa alırsam elimde patlıyacak gibi hissediyorum da ben
    abi 2006lara o fiyatları çekenler sadece bekler durur. yada sağlam bir pazarlık payı koymuştur. 1-2 ay evvel arkadaşım 2007 model aldı 3500 tl.

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 2006lara o fiyatları çekenler sadece bekler durur. yada sağlam bir pazarlık payı koymuştur. 1-2 ay evvel arkadaşım 2007 model aldı 3500 tl.

kendi fikrimce ben olsam 2007 modelı bile 3700 almazdım...imkanın varsa yenı kasa al anında satarsın ben 4850 almıştım yenı kasayı ....motoru kötülemıyorum ama piyasa anlamında eskı kasalara aynen dedıgınız fıyatı ısteyen var demın nette daha 1400 km beyaz yenı kasa motoru mototal 5900 yazmıstı

35Alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 > Cbr 250 > Pulsar > Fazer
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi fikrimce ben olsam 2007 modelı bile 3700 almazdım...imkanın varsa yenı kasa al anında satarsın ben 4850 almıştım yenı kasayı ....motoru kötülemıyorum ama piyasa anlamında eskı kasalara aynen dedıgınız fıyatı ısteyen var demın nette daha 1400 km beyaz yenı kasa motoru mototal 5900 yazmıstı
    sanırım yeni kasa için kredi yolu gözüktü gibi Peki elinde yeni kasaların güncel yedek parça fiyat listesi olan var mı? Ktm bayisinde duke 200leri inceleme fırsatım olmuştu bu sırada muhabbette duke bayisi cbr'ların yedek parça fiyatlarına baya bi sallamıştı, tabi satış taktiği de olabilir. ama zamanında Zippo's bir fiyat listesi paylaşmıştı değişiklik var mı merak ettim

Motosikleti
    YAMAHA MT
    valla ben gecen sordum şok oldum bence sallamış yan grenaj panel 55 tl on amortısor kavalı 75 tl kafa 50 tl dedi bence diğer modellere göre cok uygun..

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    eski kasa sağ kafa grenajı : 125 tl eski kasa alırken düşünün orta grenaj : 150 tl ( dökmesi:75 tl ) eski Kasa 2008 model sabisiyim ordan biliyıom bizim parçaların fiatları. Yenileri bilmıyom ama.

Motosikleti
    CB650F
    sağ ve sol büyük grenaj stickerlı (Tane fiyatı) 100 TL
    sağ ve sol kafa grenajı (Tane fiyatı)55 TL
    sinyal 150 TL sanırım
    eksoz koruma saçı 49 TL
    arka plakalık 200 TL
    motrun camı 140 TL
    aynaların tanesi 60 TL
    elcik topuzu 20 TL
    arka sele 200 TL
    Manet 30 TL

Daha hatırlamıyorum hepsini öğrenmiştim şimdilik hatırladıklarımı yazdım
    Fiyatlar oldukça uygun ve 2 gün sonra istediğiniz parçalar geliyor

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Nisan ayında aldığım CBR 125'imi cc yükseltmek amacıyla satışa çıkarıyorum. Şu anda 1500 km'de, Mutluhan Honda'da 500 km'de yağ değişimi ve 1000 km bakımı yapıldı. Kaza, vurma, yatma vs söz konusu değil. Henüz ilan veremedim, ilgilenenler mesaj atabilir. Motosiklet İstanbul Kartal'da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler