Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hocam önemli olan ruhtur anladığım kadarı ile ruhunuz genç Bende çok genç sayılmam ve saydığınız motorlardan cb125e hariç hepsini kullandım, şiddetle cbr125 öneriyorum ki ilaveten tasarımıda göz önünde bulundurursak cbr125 önermem için bir neden daha doğuyor. Zaten cb125e, cbf150 ve ybr125 gibi bir motorlarda karar kılarsanız. cb125e yi elemenizi öneririm. Titreşimden şikayetler var.
    Birde şöyle bir durum var; bu 3 commuterden birini aldığınızda yarın birgün cbr125i her gördüğünüz yerde aklınızda kalıcak keşke cbr mı alsaydım diye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    Cevaplar için sağolun arkadaşlar.
    CBR 125 modelini hız yapmak için düşünmüyorum.Ben otomobilde bile çok sürat yapmıyorum.Sadece güzel ve daha güvenli gözüküyor.Commuter sınıfı alsam bile kısa sürede değiştiririm diye düşünüyorum.Merak ettiğim konu CBR 125 i kullanmayı kolay öğrenebilir miyim ? Barkın Bayoğlu videosunda hiç bilmeyen birisi 3-4 dakikada kullanmasını öğrenir diyor.Bu kadar kolay mı? Bir yıl sonra değiştireceksem CBR'den başkası alınması mantıklı mı ?

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Adil abi babam cbr 125r once aldıgına pişman oldu sonra satmaya kalktı alıştıkca motor güzelmiş iyiki almıssım dedi şimdi her hafta yola flan gidiyor bana zor veriyor

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    5 dakika bile surmez ogrenmesi
    ben cbrı kullandıgım vakit sadece1 saat commuter tecrubesi ile baslamıstım
    ınsan kısa surede ogrenıyor

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı adilku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için sağolun arkadaşlar.
    CBR 125 modelini hız yapmak için düşünmüyorum.Ben otomobilde bile çok sürat yapmıyorum.Sadece güzel ve daha güvenli gözüküyor.Commuter sınıfı alsam bile kısa sürede değiştiririm diye düşünüyorum.Merak ettiğim konu CBR 125 i kullanmayı kolay öğrenebilir miyim ? Barkın Bayoğlu videosunda hiç bilmeyen birisi 3-4 dakikada kullanmasını öğrenir diyor.Bu kadar kolay mı? Bir yıl sonra değiştireceksem CBR'den başkası alınması mantıklı mı ?
    Ben direk bisikletden indim ve cbr 125 e bindim 10 dk geçmedi keşke cbr 250 alsaydım dedim 6 ay sonra motordan düştüm iyikşde 125 almışım dedim 250 alsaydım çok üzülürdüm ilk defa motor alıcaksan düşme ihtimalin çok yüksek motora alışıncaya kadar yoğun trafiklerden kaç

Alıntı 112BM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba, bugün 2013 beyaz cbr 125r için peşinatı verdim, ellerinde şu an beyaz olmadığı için kısmetse haftaya motoruma kavuşacağım. Motoru almaya giderken bana önereceğiniz, ''şuna dikkat et, ben şunu yapmadığıma pişmanım'' gibi tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum, herkese kazasız belasız sürüşler...
    beyazın garenajları sıyaha gore daha pahalıymıs dıyolar ne derece dogru kı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun radyatör suyu azalmış en alt seviyede evde saf su ile antifriz buldum antifrizzin rengi turuncu motora koysam bişe olurmu ?
    yasadıgın yer neresı bılmıyorum ama akdeniz ıse radyatöre antfrıze gerek yok.saf su daha cabuk sogutur o yuzden bende antıfrız cok az su daha bol

halil27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Merhabalar adilku yaş yavaş yavaş olgunluğa erse de ruhu genç bir abimiz aramıza katılmış hoşgeldiniz...
    Cbr 125 kullanıcıları başlığında olmasaydık size Suzukı Intruder 250 önerirdim ama çoktan kararınızı kesinleştirmişsiniz ne güzel... direk sorunuzla ilgili nacizane fikrimi belirteyim cbr 125 ile başlanmaz diye bir şey yok tabi ki başlayabilirsiniz ama daha önce vitesli motor kullanmamışsınız en azından 1 2 aylık alışma döneminin sorunsuz geçmesi adına ybr125, cb125e gibi grenajsız bir motor ile başlayabilirsiniz yok arkadaş ben cbr125 ile başlayacağım derseniz en azından 2 veya 3gün çinli de olsa grenajsız bir vitesli kullanın sonra trafiğe çıkın derim
    Yolda olmak; Özgür olmaktır....

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Aranızda Marushin kask kullanan kimse varmı? 2-3 oldu cbr kullanıcısı birini görüyorum da marushin kaskla burda mı acaba diye sorıyım dedim.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyazın garenajları sıyaha gore daha pahalıymıs dıyolar ne derece dogru kı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

yasadıgın yer neresı bılmıyorum ama akdeniz ıse radyatöre antfrıze gerek yok.saf su daha cabuk sogutur o yuzden bende antıfrız cok az su daha bol
    Sinanteknik ve rapidhacker merhabalar, yaz kış soğutma sisteminizden antifirizi eksik etmemelisiniz. Zira antifiriz, donmanın yanında suyun kaynama derecesini 100derecenin üzerine çıkarmaktadır. yani antifiriz sadece suyun donmasını değil kaynamasını da geciktirmektedir, %40 antifiriz %60 saf su yaz ayları için ideal karışım oranı olacaktır... Keyifli sürüşler...

Motosikleti
    CB650F
    Beyler bu gün motorda giderken 5.500 devirde 6. vitese geçtim geçtiğimde hızım 71km/h ama 6.vitese geçtikten sonra gaza nekadar bastıysam motor 5.000-6.000 devire geçmedi resmen çok yavaş devir artı ama 5. vitesdeyken ortalama olarak yine devir artıyor sebebi nedir ?

Motosikleti
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu gün motorda giderken 5.500 devirde 6. vitese geçtim geçtiğimde hızım 71km/h ama 6.vitese geçtikten sonra gaza nekadar bastıysam motor 5.000-6.000 devire geçmedi resmen çok yavaş devir artı ama 5. vitesdeyken ortalama olarak yine devir artıyor sebebi nedir ?
    Sebebi motorun karakteristiğini bilmemen ve motoru boğman. Cbr125 max torkunu 8.000-8.500 devirde veriyor. Zaten düşük hızda yüksek viteste seyrediyorsun. Aynı şekilde 5. viteste 8.500 devire gel çek 6. vitese bak bakalım aynısı olucak mı?
    s.e.c bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sebebi motorun karakteristiğini bilmemen ve motoru boğman. Cbr125 max torkunu 8.000-8.500 devirde veriyor. Zaten düşük hızda yüksek viteste seyrediyorsun. Aynı şekilde 5. viteste 8.500 devire gel çek 6. vitese bak bakalım aynısı olucak mı?
    Rodaj bitince bi denerim :D

Motosikleti
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj bitince bi denerim :D

Kaç km'de şuan motorun?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    furkan halen rodaj bitmedimi ya benimki 5bin bakımına girecek Alllahın izniyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Halil 27 antifriz aldığım yerde oylee demişti tek saf antifiz bile koysak olmuyormuş illa karışım olcakmış

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç km'de şuan motorun?
    kışın binemedim motora 7.ayına giricek 600 km de bu yaz yetişirim sana sinan

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    teknık hata oldu resım yüklerken

Motosikleti
    CB650F
    Gezilere gidenler varmı aramızda resim paylaşsada azıcık şenlense başlık

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Sinan teknik, Kesinlikle doğru

Selam dostlar ; honda CBR 125 aldım 1buçuk ay kadar önce.. 2kere uzun yol yaptım toplam da 2000Km de motor... bi kaç sorum olacak..
    1cisi motor özellikle boşta giderken bir cızırtı/uğultu geliyor sebebi ne ola? -zincir çok gevşek değilmiş servise gösterdim.
    2cisi debriyaj hızlı giderken titriyor ve bir cızırtı yapıyor.. tam açıkken ya da elim üzerindeyken yapmıyor fakat. servise söylemiştim düzeltememişler.. ne yapmak lazım?
    3cüsü eksoz ve hava filtresi değiştirmek istiyorum daha güzel bir ses için ne önerirsiniz.. gürültülü olmasını değil daha tok olmasını istiyorum sadece..

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Şimdilik kimseden ses seda yok Furkan en iyisi ben çarşamba günü bol fotoğraflı güzel bi kaçamak yapayım, sınavlardan fırsat bulursam tabi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler