Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Bende sanayide sordum 20 tl dedi kendimiz yapamazmıyız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu fiyatları şöyle şişirmeseniz iyi olacak
    : )) ben hyosunguma parlak filmi 10 tl çektirdim ama cbr oval renkli füme cam güzel yakıışır kannatindeyim

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    yarın bi yaptırıyım koyumu daha yakışır açık renkmi?
    Bide alarm takacam

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sanayide sordum 20 tl dedi kendimiz yapamazmıyız
    becerikli eller belki yapabilir ama ben işi riske atmak istemedim adam çok temiz iş çıkardı memnun kaldım. Renk olarak çok koyu kap kara siyah değilde şeffaf siyah seviyorum ben

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım oto sanayideki boya satan yere gidiyorsun 1 kutu sıprey plastik astarı, 1 kutu siprey de motorun koltuğun altındaki yazan boya kodundan boya yaptırıyorsun bendeki NH-196 aynı olabilir
    ve son olarak 1 adet bulaşık teline benzeyen birşey istiyorsun zımpara yerine o daha güzel oluyor...
    1, adım,
    teli su ile zımparalıyorsun taki plastik mat bir renge gelene kadar sonra güzelce yıkayıp kurutuyorsun...
    2, adım,
    plastik astarını 20 cm uzaklıktan atıyorsun..
    3, adım
    plastik astar tam kurumadan ortalama 1-2 dakka sonra boyayı aynı şekilde 20 cm uzaklıktan püskürtüyorsun ve 1 dakka yine bekliyeceksin biraz kendini çeksin
    bir kaçkez bu uygulamayı yaparak boya işlemini bitiriyorsun ve 1 gün kurumasını bekle ki yaptığın emek boşa gitmesin...
    benden bukadar örnek resim benim motorumda....

http://img16.imageshack.us/img16/8687/201304130217.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img248.imageshack.us/img248/3...1304130221.jpg

sedat yapınca oluyor demi.... panpa süper oldu ama ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

yürü git boyarım sedat..

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @s.e.c hoşgeldin. Yeni kasayı ilk zamanlarında alanlara forumda pek rastlamıyorum artık; hak veriyorum kimi cc yükseltiyor, motoru değiştiriyor, bir çok şeyi öğrendikten sonra falan sık bakmıyor insan. Bakıma veya gezmeye gelirsen buralara, beklerim sohbete gezmeye. Bu arada cam filmini nerede yaptırdın? Benim de aklımda ama garantiden çıkar mı diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @s.e.c hoşgeldin. Yeni kasayı ilk zamanlarında alanlara forumda pek rastlamıyorum artık; hak veriyorum kimi cc yükseltiyor, motoru değiştiriyor, bir çok şeyi öğrendikten sonra falan sık bakmıyor insan. Bakıma veya gezmeye gelirsen buralara, beklerim sohbete gezmeye. Bu arada cam filmini nerede yaptırdın? Benim de aklımda ama garantiden çıkar mı diye düşünüyorum.
    hocam balıkesirliydin sanırım ? artık bakımı bergamada yaptırıyorum yamaha bayisi var burda. Çünkü balıkesire gidip gelmem çok tuzluya patlıyor motor hiç arıza yapmıyor ki garantiden düşerse düşsün dedim artık gitmiyorum zaten 6 ay sonra biticekti garantisi.
    cam filmini bergamada yaptırdım eğer sen gelirsen bende beklerim hem filmini yaptırırız burda. Cam filmi ile garantiden düşmez bence. Forumda eskilerden kimse kalmamış hakkaten bizden başka

Motosikleti
    @mahonyy iyi çalışma olmuş elinize sağlık. Yalnız merak ettiğim boyadığınız karenajın motora bakan iç tarafına da, aynı zımparalama, astarlama, boyama uyguladınız mı?

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    Alıntı mahonyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım oto sanayideki boya satan yere gidiyorsun 1 kutu sıprey plastik astarı, 1 kutu siprey de motorun koltuğun altındaki yazan boya kodundan boya yaptırıyorsun bendeki NH-196 aynı olabilir
    ve son olarak 1 adet bulaşık teline benzeyen birşey istiyorsun zımpara yerine o daha güzel oluyor...
    1, adım,
    teli su ile zımparalıyorsun taki plastik mat bir renge gelene kadar sonra güzelce yıkayıp kurutuyorsun...
    2, adım,
    plastik astarını 20 cm uzaklıktan atıyorsun..
    3, adım
    plastik astar tam kurumadan ortalama 1-2 dakka sonra boyayı aynı şekilde 20 cm uzaklıktan püskürtüyorsun ve 1 dakka yine bekliyeceksin biraz kendini çeksin
    bir kaçkez bu uygulamayı yaparak boya işlemini bitiriyorsun ve 1 gün kurumasını bekle ki yaptığın emek boşa gitmesin...
    benden bukadar örnek resim benim motorumda....

http://img16.imageshack.us/img16/8687/201304130217.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/3...1304130221.jpg

verdiğin bilgiler bilgiler için çok teşekkür ederim dostum bu kadar teferruatlı olduğunu bilmiyordum bence bunu usta yapsa daha iyi olur
    aslında jantlarıda boyatasım varda :D iyice apaci motoruna gönücek die korkuorum
    [B][I][COLOR="#696969"]ATOM KARINCA[/COLOR][/I][/B]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Sedat boya konusunda yardımcı olur. Çok fazla maliyet olmaz. Istersen düşün.

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam balıkesirliydin sanırım ? artık bakımı bergamada yaptırıyorum yamaha bayisi var burda. Çünkü balıkesire gidip gelmem çok tuzluya patlıyor motor hiç arıza yapmıyor ki garantiden düşerse düşsün dedim artık gitmiyorum zaten 6 ay sonra biticekti garantisi.
    cam filmini bergamada yaptırdım eğer sen gelirsen bende beklerim hem filmini yaptırırız burda. Cam filmi ile garantiden düşmez bence. Forumda eskilerden kimse kalmamış hakkaten bizden başka
    Maaşallah diyelim umarım daha da sorunu olmaz. En iyisini yapmışsın; gidiş geliş tahminen 180-200 km mesafe vardır. Balıkesirliyim. Daha önce bir defa gezmeye gelmiştim Bergama'ya. Şimdi vize zamanı olduğundan şehirdışı yapamıyorum 2-3 hafta sonra gelmek isterim; müsait olursan gezeriz.

Motosikleti
    CB650F
    Jantlar sarı olsa çok güzel olur aslında

Motosikleti
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maaşallah diyelim umarım daha da sorunu olmaz. En iyisini yapmışsın; gidiş geliş tahminen 180-200 km mesafe vardır. Balıkesirliyim. Daha önce bir defa gezmeye gelmiştim Bergama'ya. Şimdi vize zamanı olduğundan şehirdışı yapamıyorum 2-3 hafta sonra gelmek isterim; müsait olursan gezeriz.
    evet 200 km civarı tutuyor benim yarın vizelerim bitiyor 1 haftalığına bergamaya gidiyorum daha sonra haziranın yarısı gibi gidicem ve bütün yaz bergamadayım beklerim

Motosikleti
    )
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet 200 km civarı tutuyor benim yarın vizelerim bitiyor 1 haftalığına bergamaya gidiyorum daha sonra haziranın yarısı gibi gidicem ve bütün yaz bergamadayım beklerim
    Tamam öyleyse yaza okul bitince görüşürüz inşallah.

Motosikleti
    görüşürüz
    BlackBaron bunu beğendi.

Arkadaşlar bu motur almayı dusunuyorum plaka masrafı nekadar ?

Motosikleti
    CB650F
    Plaka masrafı 300 TL falan olmalı bu arada sinayleri değiştirmek için grenajları sökmek gerekirmi yoksa sökmeden değiştirile biliyormu ?

aircon4x4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Sinyalleri ben kendim değiştim. Grenajı sökmeye gerek yok. Arkadan somunlu kolay takılıyor. Bu arada motor 2. el ise noter devir masrafı 90 tl civarı. Bir okadar da sigortaya gider.

merkanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar bugün kask ve mont aldım, ardından küçük şeytanımla bir gezintiye çıktık. Birbirimize bayağı alıştığımızı söyleyebilirim. Fakat gerçekten de yorucu bir alet. Kullanmayı yeni öğrendiğimden oturuş pozisyonu vs sıkıntılı olabilir. Kendimi şu anda bitkin hissediyorum, sanki spor yapmışım gibi. Umarım kısa zamanda acemiliğimi tamamen atarım. Bizden şimdilik bu kadar.

aircon4x4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı merkanar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün kask ve mont aldım, ardından küçük şeytanımla bir gezintiye çıktık. Birbirimize bayağı alıştığımızı söyleyebilirim. Fakat gerçekten de yorucu bir alet. Kullanmayı yeni öğrendiğimden oturuş pozisyonu vs sıkıntılı olabilir. Kendimi şu anda bitkin hissediyorum, sanki spor yapmışım gibi. Umarım kısa zamanda acemiliğimi tamamen atarım. Bizden şimdilik bu kadar.
    Ben bu motordan önce 2 kez chopper aldım. Gayet rahat ve konforluydu ve supersport tarzının vitesi-freni vs hoşuma gitmez ve rahatsız olurum diye düşünmüştüm. Fakat zamanla alıştım ve üstelik kontrolün çok daha iyi olduğunu gördüm. Ani vites değişimi vs daha kolay yapılıyor. Ve bacaklarla motoru tamamen sardığınız için kontrol çok daha güzel. Keşke daha önce supersport kategorisine geçseymişim diyorum. Çok daha fazla zevk alıyorum kullanırken.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler