Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    Aragaz vermek zararlı değil suyunu çıkarmak zarardır aragaz candır hava dır sudur ben çok severim aragaz vermeyi sıcak motora azar azar vercen yakıtı baya etkiliyormuş ama olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 gundur motoru boşta kesiciye sokuyorum 3 4 sn motora zararı varmıdır ?

Honda CBR'a biniyorsun unutma birşey olmaz. Gözümün önünde 5 dk boyunca cbr 125 yeni kasayı limitörde tuttular banamısın demedi. Abartmıyorum 5 dk. Gaz kolunu fren manetine bantladılar oturduk o limitörde biz karşısında çay içtik Ekzoza bile değdim bırakınca elimi yakmadı.

Tek önerim motor ısındıkdan sonra yaparsan zararı olmaz.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    konca benim motora 50 tl lik benzin aldım 325 km flan babam uzun yol yaptı 150 km de şehir içinde ben takıldım çok sakin kullanımda toplam 475 km gitti

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabikide zararlıdır heleki yolda giderken debriyajı sıkıp asla

Bu arada ben 10 litrelik yakıt almıştım 250 km yol gitdim şuan 2 çizgi kaldı arkadaşlar sizce normalmi oldukcada sakin kullanıyorum

Birde daha kaç km gider toplamda 350 km yaparmıyım bu yakıtla

Son soru benzilerde kalite varmı yakınımızda full diye bir istasyon var oradan alsam olurmu yoksa Petrol ofisi Opet e falan gideyimmi
    Cbr gibi mekank aksamı sağlam bi alete bişey olmaz .. Arada motoru zorlamak iyidir .. Sağır olmasına gerek yok aletin herşeyi görmesi lazım .. sıkıntısı yok kesiciye sokmanın .. ben 1 saat kesıntısız kesicide (10-11bın devır) geldiğimi biliyorum uzun yolda motor banamısın demedi , demezde .. Rahat olun biraz .. Furkan arada zorla motoru o motor sağır olcak bu gidişle .. Rodajı bu kdr uzun süren motordan pek bi hayır gelmez benden söylemesi .. içinde 5 aydır aynı yağ vardır büyük ihtimal .. motor yatsa bile yağ senede 2 kez değişir .. Seninki faal ve motor ne yaptığını anlamıyo .. bence en büyük zarar senin yaptığın .. rodajı bitir 1000kmyi devir bakımı yaptır sonra binme binmiceksen ..

Benzın konusunda benım top 3 üm ve genelde kabul edilen ..

Opet
    Shell
    Full

Kötünün iyisi total .. Bp ve petrol ofisine yaklaşmam ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    hayırlı aksamlar 5.000 km yüzünü gördük çok şükür 1000 km bakımımız var... sıfır alan arkadaşa hayırlı olsun dileklerimi iletirim...arkadaşlar kuzenim THY personeli (Kabin memuru) 14 nisan pazar günü pekin'e uçuşu var 2 gün ordan kalıcak ve dönücek kendisine ısrarlarımı kırmıyarak cbr 125'e uygun bir egsoz getirmesini rica ettim zor zahmet kabul etti... yoshimura,devil,remus ,akrapovic,leo vince den hangisi daha uygundur takan arkadaşlardan tavsiye isticektim şimdiden teşekkür ederim
    [B][I][COLOR="#696969"]ATOM KARINCA[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Tanselyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı aksamlar 5.000 km yüzünü gördük çok şükür 1000 km bakımımız var... sıfır alan arkadaşa hayırlı olsun dileklerimi iletirim...arkadaşlar kuzenim THY personeli (Kabin memuru) 14 nisan pazar günü pekin'e uçuşu var 2 gün ordan kalıcak ve dönücek kendisine ısrarlarımı kırmıyarak cbr 125'e uygun bir egsoz getirmesini rica ettim zor zahmet kabul etti... yoshimura,devil,remus ,akrapovic,leo vince den hangisi daha uygundur takan arkadaşlardan tavsiye isticektim şimdiden teşekkür ederim
    Devil Yada Leo Vince ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konca benim motora 50 tl lik benzin aldım 325 km flan babam uzun yol yaptı 150 km de şehir içinde ben takıldım çok sakin kullanımda toplam 475 km gitti
    50 TL lik belzinle 475 km yol nasıl gitdin bir yanlışın olmasın

Bu arada aracın fazla km yapmaması veya kullanılmaması araca zarar verdiğini ilk defa duydum sadece motoruna yazın binen insanlar ne yapsın ben şuan ehliyet alana kadar motoru az az kullanıyorum eskişehirin havası çok kötüdür anca mayısa doğru düzelir havalar oldukca güzelleşti günde 20-30 km yol yapıyorum 500 kmde motul motor yağı ile değiştiricem ama çarşıya ehliyetsiz gitmek çok tehlikeli bu yüzden ehliyet aldığım vakit 500 km denk getirmeye çalışıyorum açıkcası

Berat kardeşimle bu gün buluştuk 1 er bardak çay içtik

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    50 TL lik belzinle 475 km yol nasıl gitdin bir yanlışın olmasın

Bu arada aracın fazla km yapmaması veya kullanılmaması araca zarar verdiğini ilk defa duydum sadece motoruna yazın binen insanlar ne yapsın ben şuan ehliyet alana kadar motoru az az kullanıyorum eskişehirin havası çok kötüdür anca mayısa doğru düzelir havalar oldukca güzelleşti günde 20-30 km yol yapıyorum 500 kmde motul motor yağı ile değiştiricem ama çarşıya ehliyetsiz gitmek çok tehlikeli bu yüzden ehliyet aldığım vakit 500 km denk getirmeye çalışıyorum açıkcası

Berat kardeşimle bu gün buluştuk 1 er bardak çay içtik

http://imageshack.us/a/img341/1438/img0073dg.jpg
    http://imageshack.us/a/img837/1332/img0081yz.jpg
    http://imageshack.us/a/img213/8370/img0084st.jpg
    http://imageshack.us/a/img341/5169/img0083ij.jpg
    http://imageshack.us/a/img689/3622/img0082avv.jpg
    Koskoca 1700 Sayfa Devrilmiş bu topikte vay be .. Yağını değiştir Furkan motorun 6 ayı geçirme .. Bide rodajdan kurtar artık ..

gedelekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250
    Furkan s.a kardesim bakiyorum da eskisehirli motorculari biraraya topluyosun yavastan aslinda en iyisini yapiyorsun cogumuz forumu okumakla yetiniyoruz :s
    Neyse bakalim 1 aydaha sabretmem gerekiyor cbr250 alabilirsem alicam olmadi cbr125 alicam siyah cbr sahibi arkadasla da forumdan mi tanistin ?

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı gedelekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Furkan s.a kardesim bakiyorum da eskisehirli motorculari biraraya topluyosun yavastan aslinda en iyisini yapiyorsun cogumuz forumu okumakla yetiniyoruz :s
    Neyse bakalim 1 aydaha sabretmem gerekiyor cbr250 alabilirsem alicam olmadi cbr125 alicam siyah cbr sahibi arkadasla da forumdan mi tanistin ?
    face book üzerinden tanıştım grubu toplamaya çalışıyorum

sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Bende anlamadım ama zaten 325 kmsi şehir dışı çok sakin kullandım bikere bile tam gaz görmedi

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Deliyim Gözü Kara Deliyim , Yakarım ROMAYIDA yakarım ..!!! FENERBAHÇEEEEEE ..!! Gururumuzsun ..!!

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Pazar Günki Etkinliğie bizimle gelmek isteyen varsa Saat 12.00 - 12.30 Civarı Kadıköy rıhtımda buluşup , İstanbul Parka doğru yola çıkcaz .. hem biraz yol yapıp hem muhabbet etcez .. ilgilenen varsa bekleriz .. Haydar Senle orda buluşuruz .. şimdilik 5 motoruz .. 7 olma ihtimali var bakalım duruma göre ..
    haydaraslan3 bunu beğendi.

haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar Günki Etkinliğie bizimle gelmek isteyen varsa Saat 12.00 - 12.30 Civarı Kadıköy rıhtımda buluşup , İstanbul Parka doğru yola çıkcaz .. hem biraz yol yapıp hem muhabbet etcez .. ilgilenen varsa bekleriz .. Haydar Senle orda buluşuruz .. şimdilik 5 motoruz .. 7 olma ihtimali var bakalım duruma göre ..
    tamam ben ordayım haberleşiriz inş
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

Motosikleti
    CB650F
    Beyler motorda 5.000 devir de vites atıyorum bazen 4.000 nadiren 6.000 yaklaşıyorum şuan 300 km de yarın bi 50 km daha yapıp yakıtı fullicem motorun sağır kalma ihtimali varmı motorun sesinde zorlanma olmuyor ama sizce iyimi gittiğim devirler

Bu gün az daha arabananın birine giriyordum refleks olarak ön frene asıldım (araba gördünüzmü yaklaşmayın) !!!

Birde 15-20 gün sonra motor yağını değiştiricem Enes kardeşimin dediğini dikkate alarak fakat Eskişehirde orjinal bayi yok kendim motul yağ ve yağ filtresi alarak değiştirsem olurmu saten orjinal bayi değil boşu boşuna işcilik parası vermek birde çarşıya ehliyetsiz gitmekte istemiyorum daha ehliyete yazılmama 2 ay var :(

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Beyler motorda 5.000 devir de vites atıyorum bazen 4.000 nadiren 6.000 yaklaşıyorum şuan 300 km de yarın bi 50 km daha yapıp yakıtı fullicem motorun sağır kalma ihtimali varmı motorun sesinde zorlanma olmuyor ama sizce iyimi gittiğim devirler

Bu gün az daha arabananın birine giriyordum refleks olarak ön frene asıldım (araba gördünüzmü yaklaşmayın) !!!

Birde 15-20 gün sonra motor yağını değiştiricem Enes kardeşimin dediğini dikkate alarak fakat Eskişehirde orjinal bayi yok kendim motul yağ ve yağ filtresi alarak değiştirsem olurmu saten orjinal bayi değil boşu boşuna işcilik parası vermek birde çarşıya ehliyetsiz gitmekte istemiyorum daha ehliyete yazılmama 2 ay var :(
    Bu yüzden diyorum ztn sağır kalacak diye .. motor 5 aydır 6bin devri geçmemiş .. Sen istanbulda olsan motora binemezdin o zmn :D biz hergün defalarca kaza atlatıoz yoksa ztn yol alamazsn burda .. bide bizim motorda yağ filtresi yok :D yağı değiştirmeyi biliosan kendin değiştir , yağıda performans serisinden al ..

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yüzden diyorum ztn sağır kalacak diye .. motor 5 aydır 6bin devri geçmemiş .. Sen istanbulda olsan motora binemezdin o zmn :D biz hergün defalarca kaza atlatıoz yoksa ztn yol alamazsn burda .. bide bizim motorda yağ filtresi yok :D yağı değiştirmeyi biliosan kendin değiştir , yağıda performans serisinden al ..
    Motorun garajda durmasının sağırlıkla ne alakası olabilirki kışın eskişehirde motor süremessiniz havası kuru,ayaz,yağmur,çamur,kar istanbulda olsa şuan km 10 katı olurdu motosiklet grubum var çünkü bazen fuarlara abilerimle gidiyorum yani onlarla sürmenin ayrı bir keyfi olurdu Bu arada motor yağını kendim değiştiricem burada orjinal bayi yok ekişehire gezi yapacak arkadaş varsa veya eskişehirde oturan bana yardımcı olursa çok sevinirim

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Motorun garajda durmasının sağırlıkla ne alakası olabilirki kışın eskişehirde motor süremessiniz havası kuru,ayaz,yağmur,çamur,kar istanbulda olsa şuan km 10 katı olurdu motosiklet grubum var çünkü bazen fuarlara abilerimle gidiyorum yani onlarla sürmenin ayrı bir keyfi olurdu Bu arada motor yağını kendim değiştiricem burada orjinal bayi yok ekişehire gezi yapacak arkadaş varsa veya eskişehirde oturan bana yardımcı olursa çok sevinirim
    Kardeşim yağı al değiştiririz yada kardeşler motor var burda 25 lira motul 10w40 para almadan değiştirirler.Pazar haber et ben kullanırıım istiyosan bırakırım sonra batıkente 534 319 29 78

tumin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250
    CBR 125 karbüratör temizliği ve subab ayarında nelere dikkat edilmeli?

Motosikleti
    Hornet 650
    Benimde yaklasik 450 km oldu motoru alali 4 haftaya yakin oldu, bende genelde 5 bin devri civarinda kullandim 6 bine ilerlettigimde motor sanki biraz titreme yapiyor gibime geliyor. Bu saatten sonra 7-8 bin devir arasimi kullanmaliyim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler