Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu aksam rolantı normaldı heralde yagmurda usuttu ole cok devır cevırmek ıstedı..bıde bısı daha sorcam debrıyaj sızdede gevsekmı baya yoksa ben acemı oldugum ıcınmı gevsek bırakmıslar??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    debrıyaj sızdede gevsekmı baya yoksa ben acemı oldugum ıcınmı gevsek bırakmıslar??
    Debriyaj boşluğu 10-20 mm olacak arkadaşım.Eğer fazla ise bunu kendinde somunundan ayarlayabilirsin.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    macar bir arkadaş ufak bir klip gibi hazirlamis müzikli, motora zaten sahip olanlara degil de benim gibi almayi dusunenlere uygun, etrafindan detaylica cekmis motoru ve sesini dinlettirmiş biraz.

http://video.sportmotor.hu/dl/1159

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    video icin saol.. birazdan bakıcam... bu arada motor arastırması yapıyorum da APRILIA - RS 125 gayet gzel bir motormus yalnız fiyatı cok yüksek =/
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Arkadaşlar motosikletinizin yerdeki yağmur suyunu sıçratması tamamen normaldir diğer büyük tekerlekli motosikletler gibi(scooter görünümlü olanlar hariç) motosiklet yerdeki suyu ayak bilekleri seviyesine kadar sıçratır ayrıca arka tekerlekte arkada oturan kişinin sırtı ıslanacak şekilde sıçratır ama arkanızda biri yoksa sıçrayan çamur size gelmez..

lastiklerin kayması olayına gelince lastikler zemin ve yerdeki suyun durumuna göre kayar lastik yağmur yeni başladığı zaman veya geçtiğiniz zemin az bi şekilde ıslaksa kayar diğer durumlarda ise yerde yağ lastik kalıntısı vs. kalmayacağı için kaymaz eğer faydalı bilgiler verebildimse ne mutlu bana
    CBR 125 R

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Carlitoturco

Şahsen bende birçok arkadaş gibi sorularıma cevap alamıyorum. Yağmurda motor kullanmakla ilgili soru sormuştum, 1 tane cbr sahibi arkadaş yanıtladı, oysaki önemli bi soruydu bence. Motorun ıslak zemindeki perfonmansını, lastik kalitesini, sürücüye su sıçratması felan nasıl, motorlu arkadaşlar lütfen yanıtlayın.
    Lastiğin ince olmasının ıslakta kaymasıyla ilgisi yoktur. Öyle birşey olsaydı MotoGP 125cc kategorisindeki tüm motorlar yağmurda yarışamazdı. Islak ve kuru yol lastikleri farklıdır. Kuru yol lastiği daha az kanallı, ıslak yol lastiği suyu lastik yüzeyinden dışarı atmak için daha kanallıdır. Onun dışında lastiğin hamurunun özelliği de çok önemli. Kısacası kaliteli bir lastik her zaman daha iyi yol tutar. Lastik işi de diğer herşey gibi teknoloji işidir. CBR125R üzerinde gelen lastikler Bridgestone, Pirelli, Michelin, Dunlop gibi marka bir lastik değil. Ne kadar iyi yol tuttuğunu ancak kullanarak görebilirsiniz. Ama ben şimdiye kadar yağmurda bir problem yaşamadım. Lastik kalınlığı üzerine takılan motora göre belirlenir. Eğer hala bu lastik bu motora ince diyen varsa, o zaman Honda'daki mühendisler bu işi bilmiyor demektir.

@okan4037

Arkadaşım daha önce dediğimi tekrarlıyorum. Herhalde ne demek istediğimi anlamış değilsin. Motosiklete bineceksen ehliyet, sahip olman gereken şeylerin başında geliyor. Ehliyetsiz araç kullanmak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yasak. Bu konuda tartışılacak birşey yok! Haa yasa dışı işler yapmak, insanların hayatlarını bile bile tehlikeye atmak istiyorsan orasını bilemem! Ehliyetsiz motosiklet kullanan biri senin bir yakınına çarpıp öldürse, ilk tepki vereceğin şeyin adamın ehliyetinin olmadığı olacağına eminim
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

arkadaşlar merak ettiğim bir şey var.
    cbr 125 ın servis km leri kaç? benim bildiklerin bi rodajdan sonra bide 4000 de gidiyor. daha sonra ki servisler kaçıncı km de oluyor.
    bu motoru almak isteyen biri olarak beni bu konu endişelendiyor çünkü en yakın servis ankara da o da bana 250 km uzak.
    bu tür sorunu olan arkadaşlar nasıl çözüyor anlatırlarsa sewinirim.
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç, Güç Değildir.LÜTFEN KONTROLLU KULLANIN!!![/COLOR][/FONT]

onur87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamana Dt 125- KTM EXC 250
    bilgiler için çok sağol

ben bişey soracam. benim motorum 4 gün sonra geliyor ama benim aklıma birşey takıldı. arkadaki plakalık sökülüp plakanın arka camurluga takılması gibi bir durum varmı. bir bilgisi olan yada yapan varmı?
    Enduro Dalaman

www.facebook.com/dalamanenduro

Motosikleti
    yok
    caesar67 1000 km 4000km 8000km dıye devam edıyor..plakalık konusunda bı bılgım yok..

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    caesar67 1000 km 4000km 8000km dıye devam edıyor.
    yani her 4000 km de bir servis olacak. aslında 250 km pek uzak sayılmaz ama pek motor kullanmışlığım yok ve şehirler arası yol beni biraz korkutuyo.
    arkadaşlar biraz saçma olacak belki ama bu motor megane sedanın bagajına sığar mı koltukları yatırınca baya geniş bagaj hacmi var?
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç, Güç Değildir.LÜTFEN KONTROLLU KULLANIN!!![/COLOR][/FONT]

Motosikleti
    yok
    belkı sıgar ama koyarken grenaja dıkkat et cızılmesın?

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı caesar67 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar merak ettiğim bir şey var.
    cbr 125 ın servis km leri kaç? benim bildiklerin bi rodajdan sonra bide 4000 de gidiyor. daha sonra ki servisler kaçıncı km de oluyor.
    bu motoru almak isteyen biri olarak beni bu konu endişelendiyor çünkü en yakın servis ankara da o da bana 250 km uzak.
    bu tür sorunu olan arkadaşlar nasıl çözüyor anlatırlarsa sewinirim.

bendede aynı sorun var arkadaşım hemde benim servis 600 km uzaklıkta
    bende 4000 bakımını kendim yapacam zaten yağdeğişimi zincir kontrolü herzaman yaptığım şeyler zaten bir motorcunun bunları bilmesi gerek...
    yinede senin servis çokta uzak değil 3 - 3.5 saatte gidilebilir eğer deneyimin var ise kullan git yok kendine güvenemiyorsan o zaman at bir O 403 otobüsün bagajına götür.. ben izmirden motorumu tatvana öyle getirmiştim
    ha bide plaka mevzuu var ben birtane 600 F de görmüştüm bildiğim kadarıyla trafik kanunlarında yasak çünkü arkadan tam net görünmüyo hatta ceza bile alabilirsin yakalanırsan...o değilde plaka biraz büyüktü bende yanlardan hafif küçülttüm daha güzel durdu
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @onur87
    arkadaki plakalık sökülüp plakanın arka camurluga takılması gibi bir durum varmı. bir bilgisi olan yada yapan varmı?
    Kanunen plakanın en az 5 metreden okunabiliyor olması lazım. Sen istiyorsan tamamen sökebilirsin
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    okuturuz yaaaa orası sorun değil ehüeüh ama bi sorun var oda sinyaller. herhalde o yüzden suya düştü hayalm.bide daha çok çamur atıyormuş..
    Enduro Dalaman

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    arkadaşlar bana modifiyeli cbr125 resimleri lazım googlede aradım ama bulamadım gerenaja bir çalışma yaptırmak istiyorum ama kafam karıştı belki fotoğraflarda görürsem aklımda bişiler oluşur.
    Elinizdeki resimleri bana ulaştırırsanız sevinirim

Motosikleti
    yok
    pekı plakalı kaldıranlar nası yırtıo polısten:??

image.google.com a gir cbr 125 yaz cıkar onune cıkmazsada cbr125.de sıtesınde baya bı resım var

Motosikleti
    plakalığı kaldırıp plakayı çamurluğun alt kısmına monte etmeyi düşünmüştüm.
    Enduro Dalaman

Motosikleti
    yok
    hayır hayır onu bılıorumda ole yapanlar polısten nası yırtıo ben cok gordum(genellıkle nınjalar

Motosikleti
    bırakta onlar yırtsın. bendede öle motor olsa bende yırtarım
    Enduro Dalaman

Motosikleti
    cbr 125 için aksesuar. ama nereden bulacağınızı bilemiyorum.
    Enduro Dalaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler