Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinanteknik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Sağollun ama motor süper ya ilk gün bacaklarım ağrıyordu bugun iyice alıştım her vites atışımda zevk veriyor motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cbr 125 in vitesi biraz sünger misalidir geçtimi geçmedimi kolay kolay anlayamassın zamanla olucak birşeydir.4.000-5.000 devir en sağlıklı vites atma deviridir eğer 3.500 de vites atayım dersen bu sefer dişliler birbirine kolay geçmez.Benim alışmam 2 günümü aldı
    5000 devir çok küçük bence. Düşük vitesler için belki olabilir ama 3. vitesten sonra en az 8000 e çıkmak gerek diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    2vites oranı çok uzun bazen yokuşta zorluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Zincirden hafif ses geliyor boşta giderken sizdede varmı?

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı sinanteknik adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

2. vitesin uzun olması şehir içi kullanımda kolaylık için. Devri yakalarsan bayır yokuş affetmez cbr :D

Her cbr da vardır o ses takma kafana
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Wuuuuuuuuuuuu-tu-tu-tu-tu-tu-tu-tu-tu BAylar Bayanlar Honda İle Yollara Akanlar Benzini Bitip Yolda Kalanlar İzleyinde Muzik eşliğinde fena geçen sunmustuk ama belki izlemeyenler olabilir Tekrar Buyrun

Video Adresi : -> http://www.youtube.com/watch?v=rBKe17EkAcY
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu yüzden döner kavşaklarda yavaşladığında mutlaka 1 de bulunmalısın, yola çıktığın zaman 2. vitesin alt devirlerinde atik bir şekilde hareket edemeyebiliyor.

Seni motosiklet olarak görmezden gelen biri çıkarsa ki bu çoğu zaman olur uzayabilmen lazım. yoksa fara tutulmuş tavşan gibi 1-2 saniye donup kalırsın orda
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    kısmetse yarın 4.200 km de 2.el olarak alıcam çok heycanlıyımm spacy 110 a veda ettim ilkkez bi vitesli motor kullanıcam tavsiyeleri alabilirim biraz ürküyorum
    [B][I][COLOR="#696969"]ATOM KARINCA[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Tanselyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmetse yarın 4.200 km de 2.el olarak alıcam çok heycanlıyımm spacy 110 a veda ettim ilkkez bi vitesli motor kullanıcam tavsiyeleri alabilirim biraz ürküyorum
    Araba sürmeyi biliyorsan sorun olmaz.Bisiklet gibi gelicek hatta keşke 250 alsaydım dicen

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    03-04-2013 de muayneye qirecek motor. ilk kez motosikleti muayne sokacağım. Dikkat edilmesi gerekenlerı yazarsanız sevınırım. en önemli detaylar nelerdir? egzoz filan muaynesı olcak mı
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Gencler yokmu anadolu yakasin&s kadikoy uskudar civari hava guzel dolasalim biraz gunlerdir tikildik iceri (:haftasonu abant gezimiz var paslanmayalim motora (:

Motosikleti
    Honda Cbr 125r 2012
    Arkadaşlar mesala 150 ilerde ışıklar var motoru boşa almakmı daha iyi yoksa yavaş yavaş vites düşürmekmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Tanselyazici Şimdeden hayırlı olsun allah kaza bela ceza vermesin vitesi öğrenmek en fazla 3 gununu alır ögrendikten sonra her vites atışında zevk alırsın

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba sürmeyi biliyorsan sorun olmaz.Bisiklet gibi gelicek hatta keşke 250 alsaydım dicen
    araba sürmek mesleki bi hal zaten aama koncanın dediği gibi hocam vites bide viraj korkum var scooter daha basit ggibiydi oyuncak gibi bi minikte olsa bi heeybeti var )

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı Tanselyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araba sürmek mesleki bi hal zaten aama koncanın dediği gibi hocam vites bide viraj korkum var scooter daha basit ggibiydi oyuncak gibi bi minikte olsa bi heeybeti var )
    Cbr ın mükkemmel bir denge sistemi var bu sayede viraj alamam korkusu olmuyor.Vites olayını ben 2 türlü yapıyorum 1.si kırmızı ışık gördünüzmü depriyaj sıkar 1. vitese kadar indirir elim debriyajda beklerim bi diğeri ise hıza göre vites küçültmekdir.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Arkadaşlar mesala 150 ilerde ışıklar var motoru boşa almakmı daha iyi yoksa yavaş yavaş vites düşürmekmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Tanselyazici Şimdeden hayırlı olsun allah kaza bela ceza vermesin vitesi öğrenmek en fazla 3 gununu alır ögrendikten sonra her vites atışında zevk alırsın
    Neden olmasın bas debriyaja tek tek düşür boşa kadar Tasarruf sa amaç bırak 6 da gazı da bırak zaten boş gibi oluyor,motor freni yapmaz zaten aynı devam eder

Motosikleti
    2012 HONDA CBR 125rr
    umarım kazasız belasız bu işin üstesinden gelirim zaten ilk zamanlar sadece h.sonu sabah tarfiğin sakin olduğu saatlerde çıkamak daha uygun olur umarım sizler gibi zevk alıcam bi motorsiklet olucak

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Güzel tercih,başta trafikten kaçınmak lazım,bende gece 2-3 gibi çıkardım antrenmanlara

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    arkadaşlar bugün izmirde havalar ısıncak deniyordu 2. öğretim okulum için öğlen çıktım yola güneşli falandı dademin(yaklaşık 1 saat önce)çıktığımda okuldan yağmur yağıyordu yağmura yakalandım ve birkaç soru takıldı kafama gelirken.
    -Sanki motor yağmurlu havadayken biraz daha tok bir ses çıkartıyor gibi geldi dikkat eden oldu mu acaba hiç?
    -depodaki benzinde göstergede yanıp sönüyordu yani yedeğe geçmişti o 1. sorudaki ses olayını oluşturmuş olabilir mi?(gelirken benzin aldım sanki düzeldi gibi geldi ama aldıktan sonraki mesafem kısaydı o yüzden net düzelip düzelmediğini sezemedm emin değilim)
    -şırıltı gibi sanırım zincirden sürtünme sesi geliyor gibi geldi daha sonra inince zincirin alt kısmıyla oynadım bi baya esneme payı vardı alt tarafı esnettiğimde zincirin üst tarafındaki korumasına değiyordu bu normal midir? yağmurdan artmış olabilir mi bu ses
    2 Teker bir başka !

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Agalar bende yeni kasa cbr125 peşindeyim. Uzun zamandır kullananlara bir şey sormak istiyorum.
    Şehiriçinde, şehirdışında ve asabi sürüşlerde benzin koklama durumu nedir. km de kaç krş tüketiyor. Bilgi verirseniz sevinirim.
    Kalın sağlıcakla.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    bende 250 var ama daha önce 125 düşünüyordum ve baya araştırmıştım.sakin kullanımda yaklaşık 2,5 litre falan yakıyor çok zorlasan asabi falan max 3-3,2 ltreyi geçemezsin 100 km de.
    2 Teker bir başka !

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün izmirde havalar ısıncak deniyordu 2. öğretim okulum için öğlen çıktım yola güneşli falandı dademin(yaklaşık 1 saat önce)çıktığımda okuldan yağmur yağıyordu yağmura yakalandım ve birkaç soru takıldı kafama gelirken.
    -Sanki motor yağmurlu havadayken biraz daha tok bir ses çıkartıyor gibi geldi dikkat eden oldu mu acaba hiç?
    -depodaki benzinde göstergede yanıp sönüyordu yani yedeğe geçmişti o 1. sorudaki ses olayını oluşturmuş olabilir mi?(gelirken benzin aldım sanki düzeldi gibi geldi ama aldıktan sonraki mesafem kısaydı o yüzden net düzelip düzelmediğini sezemedm emin değilim)
    -şırıltı gibi sanırım zincirden sürtünme sesi geliyor gibi geldi daha sonra inince zincirin alt kısmıyla oynadım bi baya esneme payı vardı alt tarafı esnettiğimde zincirin üst tarafındaki korumasına değiyordu bu normal midir? yağmurdan artmış olabilir mi bu ses
    Zincirin hafif gergin olması gerekiyor fazlası zarardır bi servise göster.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler