Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosiklet giyim-korumasında haklı olabilirsiniz ama daha nazik bir dille anlatsanız daha iyi olmaz mı? Yüz yüze görüşmesek de burada arkadaşız.
    Ecnebiler ''by the way'' der; bugün bayiide sözleşmemi yapıp motorumun siparişini verdim (plaka-ruhsat dahil 7200 lira). Hepinizin teker teker nickini ismini vermeyeceğim ama bana bu motosiklet hakkında çok şey öğrettiniz; zaman geldi uzun sorularıma cevap verdiniz. Teşekkür ederim. Allah nasip ederse fotoğraflarını paylaşacağım.
    motorunuz hayırlı olsun fotoları bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    19:25 saatlerimiz 20:00 mesai bitimine ne kaldı şurda. ( Motora Kavusmaya desek ) 2 gündür özledik CBR'ımı :(:( Bakıyorumda forum cok hareketlenmıs. İlk motora sahip olduqumuzdaki heyecanları arkadasları görmekte cok güzel ama Yanlıs bilgi vermeyelim (Konca Kardeşim) Kımse üst seviyelere 1nci basamağı cıkmadan 2-3-4 basamak cıkmasın değil mi. herşey zamanla sabırla olur. Hepinizin RÜzgarı Bol olsun Yenı Motosiklet alan arkadaslar zahmet olmaz ise eliniz aşınmaz 5-10 tane resim atın da gözlerimiz kamaşsın. Herkese kazasız sürüşler.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Honda şaşırmış sanırım. Sağ yan grenaj büyük parça 170 tl olmuş zam gelmiş 90 tl den 170e çıkmış. Tri color. Sağ kafa grenajı kırmızı renkte olan 55 TL. Sağ büyük grenajın iç siyah plastik kısmı ise 25 tl olmuş.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    @EneS_Turker Forum arkadaşlık ve bilgi paylaşımı için var sonuçta.
    @waxow Teşekkür ederim.
    @cx571 Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ben 14 gundur ayriyim motorumdan tam (: yoldaym suan sabaha kavusacam naspse .. İnsan ozluyor cidden ..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda şaşırmış sanırım. Sağ yan grenaj büyük parça 170 tl olmuş zam gelmiş 90 tl den 170e çıkmış. Tri color. Sağ kafa grenajı kırmızı renkte olan 55 TL. Sağ büyük grenajın iç siyah plastik kısmı ise 25 tl olmuş.
    2012 tricolor ise zaten fiyatlar bukadardı, ancak 2011 tricolor dan bahsediyorsan ozaman büyük zam yapmışlar

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    2011 le 2012 arasnda ne fark var ki? .s

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 le 2012 arasnda ne fark var ki? .s
    Renk farkı var,1 yılda üretim farkı var o kadar Ben turuncu-gri almak istiyordum keske 2012de de olsaydı

Motosikleti
    CB650F
    Beyler motorun dikiz aynalarını değiştirmek istiyorum öneriniz varmı acaba birde kendim direk çıkartıp taka bilirmiyim birde bu şekilde motora modifikasyon yapmamız motoru garanti dışına çıkartmaz değilmi ?

Motorun camına film çekeyimmi yoksa cam üreten markalar oluyor onlardan almak dahamı mantıklıdır ?

BU ARADA BU ÜRÜNLERİ SATIN ALICAM (buna gerek yok şu marka daha iyi veya şu yöntem sana daha ucuza mal olur diyorsanız önerilerinizi bekliyorum.)

ModaCar Kişisel Fırçasız Köpüklü Yıkama Uygulama Şişesi hediyeli (sırf şişe için alıyorum) (13,68 TL)
    Würth Balata Temizleme Spreyi 500 Ml. Made in Germany (13,17 TL)
    Elwax Ultra Işıltı Lastik Parlatıcı Sprey (5,00 TL)
    Sonax Çizik Giderici Pasta 250 ML (22,50 TL)
    Sonax Mikrofiber Havlu Dış Temizlik Ve Koruma (16,88 TL) (bu havlu motoru çizermi bilmiyorum.)
    Sonax Xtreme Nano Dış Plastik - Lastik Koruyucu Parlatıcı (27,00 TL) [motorun plastik yerlerini parlatmak için]
    Sonax Cilalı Şampuan 500ML (16,88 TL)

toplam 135 TL ye mal olucak
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bugün Uykusuz uykusuz motora koştum sabah, Saolsun Bi arkadaşta bana katıldı beraber sirkeciye gittik .. Baya bi alışveriş yaptık ,(Branda , dizlik ,led sinyaller,depo ped,Yarasa aynalar,File,Wd40 ,yan basmalıklar,Balata spreyi,Zincir spreyi) Henüz kafamdaki eksikler olsada çoğu şeyi hallettik .. Aşağı yukarı 100km yi aşkın yol yapmışım , yoruldm ve o kdr sıkı gıyınmeme ragmen soguk geçti :D ama değer cidden güzel stres attım ..

Alışveriş sonrası ufak bi mola ..

Konca ve HondaCbr250 bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Uykusuz uykusuz motora koştum sabah, Saolsun Bi arkadaşta bana katıldı beraber sirkeciye gittik .. Baya bi alışveriş yaptık ,(Branda , dizlik ,led sinyaller,depo ped,Yarasa aynalar,File,Wd40 ,yan basmalıklar,Balata spreyi,Zincir spreyi) Henüz kafamdaki eksikler olsada çoğu şeyi hallettik .. Aşağı yukarı 100km yi aşkın yol yapmışım , yoruldm ve o kdr sıkı gıyınmeme ragmen soguk geçti :D ama değer cidden güzel stres attım ..

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k77hr.jpg

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k77mr.jpg

Alışveriş sonrası ufak bi mola ..

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k77pu.jpg

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k77pl.jpg

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k77wj.jpg
    Aynaları kaça aldın ?

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    EneS_Turker dikkatimi çektide sende neden gidon topuzu yok?

Merhabalar, 3 ay önce bir arkadaşımında tavsiyesiyle 2. el yeni kasa 2011 cbr 125 ile motora başlamış oldum. 21 yaşındayım hem yaşın hemde motoru almanın hevesiyle kışa rağmen hevesten 2 bin kilometreyi devirdim. Bu süreçte motoru bir kere servise götürdüm kontrol yaptılar yeni ayna taktılar motora da baktılar yağına vs. ama hiç bir ekleme değişim yapılmadı . Elimden geldiğince forumlardan öğrenmeye çalışıyorum fakat başkalarının sorup aldığı cevaplardan dahada çok kafam karışıyor. Motora ne gibi bakımları ne sıklıkla yapmalıyım yada ne sıklıkla servise götürmeliyim ?
    Başka bir sorumda motorda boşu bulmak da çok zorlanıyorum çok hassas servis böyle kullan dedi neler yapabilirim ? Birde fren mesafesinden çok şikayetçiyim 4 tekerin durmasıyla bunun durması tabi ki bir olmaz ama bu kadar fark olması da pek mantıklı gelmedi bana

tavsiyelerinizi ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Boş vitese zamanla alışırsın, çok hassas ittirmen lazım.Frenler den kışın hiçbir beklentin olmasın, kışın motorlar frenajda çok dikkatli olmalı çünkü asfalt ısısı bile bariz farkediyor.4000 de bir bakıma götür,yağını değişirler aynı zamanda vakti geldiyse buji,hava filtresi,balatalar hatta zinciri değiştirirler.Sprey zincir yağı al,500 km de bir sık.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Uygun fiyata temiz 05-06-07 Cbr125 ariyoruz. Satmak isteyen arkadaslar varsa gorusebiliriz. Oncelikli olarak Kirikkale-Ankara-Konya civarlarinda ariyoruz ama diger ilanlar da uygun olursa konusuruz.
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EneS_Turker dikkatimi çektide sende neden gidon topuzu yok?
    Gerek varmi (: boyle daha iyi sahsi gorusum kullanm rahat ..

Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaları kaça aldın ?
    30lira kardes ..

Mustafa N.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR 125R İçin Şöyle Çok Işık Veren Sinyaller(Veya Arka)+Güzel Xenon Far Önerisi Olan Var Mı?
    HONDA CBR 125R Yükleniyor %45

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mustafa N.r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125R İçin Şöyle Çok Işık Veren+Güzel Xenon Far Önerisi Olan Var Mı?
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...ENON-UZUN-KISA
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mustafa N.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Sağolun Sinyal Önerinizde Var Mı Çok Işık Veren.
    HONDA CBR 125R Yükleniyor %45

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arkadaşlar motoru Bakım için Esengül Kardeşlere götüreyim diyorum bileniniz varmı genel olarak millet memnun ama fikrinizi alayım dedim .. Yeni aldık sonuçta , genel bakımda tam bi bakımdan geçirmedikçe içim rahat etmez .. hava fıltresı , yağ , el işçiliği , buji fln .. ortalama kaça patlıyor hondanın bi bakımı .. ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler