Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Selamun Aleyküm arkadaşlar .. Arada bu topiktede gezerim aslında ama tanışmıyoruz Apache'm vardı genelde orda takılırdım .. 1.5 yıllık maceradan sonra onu satıp Runner almıştım .. fakat anladımki italyan motorlar biz öğrencilere göre değilmiş .. Apar topar elimden çıkardım .. Borcu derdi çıktktan sonra elimde 3200 civarı bi para mevcut .. Tekrar apacheye dönmektense tarz değişiliği olsun istiyorum açıkçası .. Kafamda sorunsuz bi cbr var .. 2005 ve üstü model pek mühim değil .. mekanik ve şasi olarak sorunsuz olmsı önemli .. Varsa satmak isteyen arkadaş veya tanıdığı olan bilen , yönlendirirse sevinirim .. bakarız motora ustama götürürz kafama yatarsa aynı gün satışı alırım .. Umarım En kısa zamanda bi cbr alıp aranıza katılırım .. Başınızı ağrıttysam aFFola .. Bol sohbetler (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm arkadaşlar .. Arada bu topiktede gezerim aslında ama tanışmıyoruz Apache'm vardı genelde orda takılırdım .. 1.5 yıllık maceradan sonra onu satıp Runner almıştım .. fakat anladımki italyan motorlar biz öğrencilere göre değilmiş .. Apar topar elimden çıkardım .. Borcu derdi çıktktan sonra elimde 3200 civarı bi para mevcut .. Tekrar apacheye dönmektense tarz değişiliği olsun istiyorum açıkçası .. Kafamda sorunsuz bi cbr var .. 2005 ve üstü model pek mühim değil .. mekanik ve şasi olarak sorunsuz olmsı önemli .. Varsa satmak isteyen arkadaş veya tanıdığı olan bilen , yönlendirirse sevinirim .. bakarız motora ustama götürürz kafama yatarsa aynı gün satışı alırım .. Umarım En kısa zamanda bi cbr alıp aranıza katılırım .. Başınızı ağrıttysam aFFola .. Bol sohbetler (:
    Enes arkadaşla görüştük. de yeniyim ama arkadaş benimle motosiklet için görüştü. İkimiz de öğrenciyiz birbirimizi anladık Burada gördüm mesajını ve sahibindene bakıyordum, enes arkadaş mesaj atmış. Motosikleti olduğu gibi anlattım Sözüm vardı onu da tuttum. 3499 olarak ekledim yani 3500TL fiyat biçtiğim motosikleti 3.300TL olarak arkadaşa sundum. Eğer forumdan bir arkadaş alırsa indirim yapacağımı özellikle söylemiştim. İnşallah arkadaş için ve bizim için her şeyin hayırlısı olur

Arkadaşlar da bilir. BuMoto Calibre 250RR almak istediğim için satıyorum motosikletimi. O motordaki tip, görüntü, kolaylıklar falan filan mahvetti kendine aşık etti beni CBR 250 mi alsam GT250R mi diyordum öyle bi çıktı ki karşıma kaçarı kuçarı yok. Alacam o motosikleti
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Aleykümselam arkadaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes arkadaşla görüştük. de yeniyim ama arkadaş benimle motosiklet için görüştü. İkimiz de öğrenciyiz birbirimizi anladık Burada gördüm mesajını ve sahibindene bakıyordum, enes arkadaş mesaj atmış. Motosikleti olduğu gibi anlattım Sözüm vardı onu da tuttum. 3499 olarak ekledim yani 3500TL fiyat biçtiğim motosikleti 3.300TL olarak arkadaşa sundum. Eğer forumdan bir arkadaş alırsa indirim yapacağımı özellikle söylemiştim. İnşallah arkadaş için ve bizim için her şeyin hayırlısı olur

Arkadaşlar da bilir. BuMoto Calibre 250RR almak istediğim için satıyorum motosikletimi. O motordaki tip, görüntü, kolaylıklar falan filan mahvetti kendine aşık etti beni CBR 250 mi alsam GT250R mi diyordum öyle bi çıktı ki karşıma kaçarı kuçarı yok. Alacam o motosikleti
    Allah herkesin gönlüne göre versin; hayırlısı olsun arkadaşım.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İnş hayırlısı olur .. Haftasonu bi kaç motora bakıcam kafama yatanı bulana dek .. Aydın arkadaşlada buluşr bakarız umarım .. sorunsuz olduktan sonra neden olmasın
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Tabiiki.

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    İnş hayırlısı olur .. Haftasonu bi kaç motora bakıcam kafama yatanı bulana dek .. Aydın arkadaşlada buluşr bakarız umarım .. sorunsuz olduktan sonra neden olmasın
    Rabbim hayırlısını nasip eylesin ne diyeyim. Gereğinden fazla tatmin edeceğinden adım gibi eminim. Hayırlısı olur inşallah
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyv Bu arada sıradaki motorun r6 imiş benimde öyle planlar ne zamanı gösteriyor?
    Kısmetse mayıs ayında askere gidiyorum. git gel motor ara al felan 3 yıl diyebilirim
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısmetse mayıs ayında askere gidiyorum. git gel motor ara al felan 3 yıl diyebilirim
    hayırlısı olsun,kısmetse daha erken düşünüyorm ben ama bakarsın ani bir kararla askerliği öne alırım beraber alırız r6 ları
    Ufuk İnkaya bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun,kısmetse daha erken düşünüyorm ben ama bakarsın ani bir kararla askerliği öne alırım beraber alırız r6 ları
    sagol kardeşim. gönlümüze göre olsun da süresi sorun değil
    Pain bunu beğendi.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Bugün dizlik ve dirseklik aldım arkadaşlar yavaş yavaş hazırlıklar başladı cbr a
    Pain bunu beğendi.
    2 Teker bir başka !

kafkef09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 2012 beyaz
    meraba arkadaşlar ben aranıza yeni geldim cbr kullanıcısıyım aydın merkezden hepinize selam olsun
    Pain, EneS_Turker ve Konca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Arkadaşlar Eski kasa cbr lerin yani Karbüratörlü olanların ortalama yakıtı nedir .. ?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Minik bi araştırma sonucu ortalama bi yanıta ulaştım yinede teşekkürler . . Bu arada Bu topik hep böyle canlı mı

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    iyi akşamlar hondacılar. ilk defa ugruyorum bu konuya bişey aklıma geldi onu sormak ıcın geldım aslında. hiç kıyaslayan oldu mu Honda CBR125R'la Mondial 125MH Drift'i ? ))

bune arkadasım bu da kıyaslama mı dıyenlerı duyar gıbıyım fakat Drift'in beygir gücüyle cbr'ninki aynı sayılır aralarında 0.7bg'lik bi güç farkı var o kdar. ama bence CBR tork'ta Drift'i yer. son hızda yanyana gıderler bısure ama CBR yine gecer gıbıme gelıyor. varmı kıyaslayan arkadasının Drift'iyle yarısan falan apaçiliğe girmez bu guclu motorlar ıkısıde

bu arada kıyaslamam sadece bundan ıbaret yoksa CBR'yi acayıp severım hanı Drift CBR'yi yer bitirir söker atar demıyorum. CBR'nin sınıfı ayrııı Drift'inki ayrı
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar hondacılar. ilk defa ugruyorum bu konuya bişey aklıma geldi onu sormak ıcın geldım aslında. hiç kıyaslayan oldu mu Honda CBR125R'la Mondial 125MH Drift'i ? ))

bune arkadasım bu da kıyaslama mı dıyenlerı duyar gıbıyım fakat Drift'in beygir gücüyle cbr'ninki aynı sayılır aralarında 0.7bg'lik bi güç farkı var o kdar. ama bence CBR tork'ta Drift'i yer. son hızda yanyana gıderler bısure ama CBR yine gecer gıbıme gelıyor. varmı kıyaslayan arkadasının Drift'iyle yarısan falan apaçiliğe girmez bu guclu motorlar ıkısıde

bu arada kıyaslamam sadece bundan ıbaret yoksa CBR'yi acayıp severım hanı Drift CBR'yi yer bitirir söker atar demıyorum. CBR'nin sınıfı ayrııı Drift'inki ayrı
    kardeşim aynı motorlar değil sadece beygir gücüyle torkla düşünmemek lazım cbr 124.7 cm3 silindir hacmiyle üretiyor o gücü mondial ise 135cm3. yani adı her ne kadar 125 yazsada aslında o güç için silindir hacmi büyütülmüş bir motor. o yüzden net bi kıyaslama olmaz ayrıca tork dediğin şeyin şanzıman oranlarıyla alakalı.max hız da aynı şekilde.dişli setini farklı yaptığın şekilde zorakide olsa mondialde mesela 150-160 görmen mümkün fakat bu seferde o hıza çıkma süren çok çok uzar.ayrıca ağırlık hava sürtünmesi motorun sıkıştırma oranı vb bir sürü etken var bana kalırsa cbr üstün gelir yaptığın kıyaslamalarda ama kesin diyemeyiz.yan yana denendiğinde doğru sonuç alınacaktır
    2 Teker bir başka !

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim aynı motorlar değil sadece beygir gücüyle torkla düşünmemek lazım cbr 124.7 cm3 silindir hacmiyle üretiyor o gücü mondial ise 135cm3. yani adı her ne kadar 125 yazsada aslında o güç için silindir hacmi büyütülmüş bir motor. o yüzden net bi kıyaslama olmaz ayrıca tork dediğin şeyin şanzıman oranlarıyla alakalı.max hız da aynı şekilde.dişli setini farklı yaptığın şekilde zorakide olsa mondialde mesela 150-160 görmen mümkün fakat bu seferde o hıza çıkma süren çok çok uzar.ayrıca ağırlık hava sürtünmesi motorun sıkıştırma oranı vb bir sürü etken var bana kalırsa cbr üstün gelir yaptığın kıyaslamalarda ama kesin diyemeyiz.yan yana denendiğinde doğru sonuç alınacaktır
    tabikide öyle belki rüzgar falan cok etkı eder CBR delip gecer ruzgarı ama Drift yuksek on masası sayesınde delemez ama 10cc farketmez cok. bi SS'in gucune ulasmak ıcın 10cc cok az bence.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftte zaten a4 kağıdından yapılma hiç gerçekçi olmayan 140 a kadar bi kadran var.Ne 150 si 160 ı.İstediğin kadar dişli değiştir o motorun göreceği son hız oda hafif aşağı bi yolda 145.Gps verisi ile.
    kagy48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftte zaten a4 kağıdından yapılma hiç gerçekçi olmayan 140 a kadar bi kadran var.Ne 150 si 160 ı.İstediğin kadar dişli değiştir o motorun göreceği son hız oda hafif aşağı bi yolda 145.Gps verisi ile.
    kadranın a4'ten veya çelikten olması ne fark eder? ibren bozulmadıktan sonra kadran bı sorun cıkarmaz. malzemenın hızı gostermeyle alakası yok bence. ibre saglamsa tamamdır. CBR'la aynı guce sahıpler sadece 0.7bg'lik bi fark var. sen bunu bılmıyosun sanırım hala. bılmem anlamam dıs kucult dıs buyult 150-160 gıtsın ama egerkı oyle bı sansı varsa bence 150 bayır asagı yapar dişlilerle oynarlarsa yanı oyle bı sansı varsa motorun. drift'i bu kadar kucuk gorme.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadranın a4'ten veya çelikten olması ne fark eder? ibren bozulmadıktan sonra kadran bı sorun cıkarmaz. malzemenın hızı gostermeyle alakası yok bence. ibre saglamsa tamamdır. CBR'la aynı guce sahıpler sadece 0.7bg'lik bi fark var. sen bunu bılmıyosun sanırım hala. bılmem anlamam dıs kucult dıs buyult 150-160 gıtsın ama egerkı oyle bı sansı varsa bence 150 bayır asagı yapar dişlilerle oynarlarsa yanı oyle bı sansı varsa motorun. drift'i bu kadar kucuk gorme.
    Sizin gibi klavye muhendisleriyle tartismaya girmicem.2011 model yeni kasa cbr im ile satmadan once haif egimli yolda 142 gordum gps verisi 139 du.

Arkadasimin mc150 si ile ( 0 alindi ) mh drift ile ayni kadran 135 gordu ibrede gps verisi onunda 122ydi gps verisi.Bunun gibi ayni sekilde arkadasimin eski kasa cbr 125 repsoluyle denedim oda ibrede 120 gps te 110 cikti.

Hicbi motoru kucumsemiyorum.bence driftle cbr 125 kafa kafaya gider.ama cbr hiz kesmeden gider limitte,drifte ne olur bilmiyorum
    Merak etme 10.000 km kullandim cbr 125 i.benim soylemek istedigim drifttin kadranindaki rakamlar gercegi yansitmiyo.

kagy48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125/'12
    Arkadaşlar evimde internet bağlantımı kapattırttığım için bayağıdır foruma giremedim. Mobilden de fotoğraf atılamıyor. Sonunda motorumun fotoğraflarını paylaşıyorum.
    600 RR aynası, alt sakal amblemi, jant şeridi, ön cam filmi, tank pad vs aksesuarlar uyguladım motoruma, beğenizine sunuyorum Şu an 3400 kmde.

Ayrıca iridyum buji taktım ve 97 oktan benzin kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim yakıt biraz artıyor fakat, performans verdiği açık ve net.
    viper17, Zippo's, cx571 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler