Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CB650F
    kardeş benim motor 7.000 tl ye mal oldu 7.400 değil 200 tl indirim + branda verdiler 6.700 tl,300 tl de plaka motoru üstüne alma vs. tutdu

Bu arada eğer paran varsa sıfır alamnı bende tavsiye ederim 2. el alıcaktım ama yakınımda çevrem olmadığından korktum eğer çevren yoksa 2.el alıcaksan eşinden dostundan almanı tavsiye ederim arabalarda ve motosikletlerde üç kağıtcılık çok oluyor genelde 2. el motor alanların 10/5 değişik süprizlerle karşılaşa biliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el alıcaksan eşinden dostundan almanı tavsiye ederim arabalarda ve motosikletlerde üç kağıtcılık çok oluyor genelde 2. el motor alanların 10/5 değişik süprizlerle karşılaşa biliyor.
    bizde bunu söylemeye çalıştık.

Tanınıdk falan yoksa 600-700 kar ediyim diye kaktırırlar teker stopi yapılmış, balata, diskleri, debriyajı, dişlileri bitik km si düşürülmüş en az 3 el değiştirmiş yatmış kalkmış motoru.

Motor almak isteyenlerin %80 i biraz daha ucuz diye 2 ele yönelince böyle pislikler daha çok döner 2. el motorda.

doğru diyosunuz aslında en iyisi sıfır almak
    motorlarınızı nerede saklıyorsunuz ben esenyurtta oturuyorum istanbulda bizim buralarda kapalı garaj yok almadan önce onuda ayarlamam lazım

kasko filan yaptırsak nasıl olur çalınmayıda karşılar mı

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Dekonta baktım şimdi, mayis 17 tarihli, 425 tl ötv 22 tl damga vergisi. istanbulda fiyat bu.

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Motor 400 Km Oldu Arkadaslar Sizce 500km Bi Yağı Değiştirsemmi İlk Yağ Nasıldır sizce ?
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 400 Km Oldu Arkadaslar Sizce 500km Bi Yağı Değiştirsemmi İlk Yağ Nasıldır sizce ?
    Rodaj yağı önemlidir,erken değiştirme.900 km gibi gider değiştirirsin.

2.El konusu biraz riskli tabi.Benim motorumda 1.500 tl aksesuar vardı,kazadan sonra da bi 700 tl masraf ettim.Çıkan her parçasını da yeni sahibine verdim.Satmadan 1000-2000 km önce hava filtresi buji ön balata gibi değişiklikliklerini yapmıştım.Motoru zaten forumdan bilenler bilir,6000 tl ye verdim.Forumdan semih in arkadaşına gitti zaten motor çanakkaleden beraber geldiler alıp tekrar çanakkaleye döndüler.Sahibiyle hala konuşuyorum tek kuruş masraf etmeden sıkıntısız biniyomuş motora.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bir süredir forumu takip ediyorum bende cbr 125 almaya karar verdim ama bi konuda size danışmak istiyorum ben 93 doğumluyum fakat 15 yaşımdan beri vitesli motor kullanıyorum şuanda da babamın kanuni 125 lik seyhan modelini kullanıyorum yani deneyimim var fakat ss tarzı bi motor uzun zamandr hayalimdi.bi yandan üniversite okuyorum.yazın ve haftasonları çalışarak biriktirdiğim parayla cbr 125 alacağım.sizden şu konuda yorumlarınızı bekliyorum 4000-4500 tl cvrlarında 2010 model(ön farları ayrı olan) mı almalıyım (bütçe olarak o daha uygun gelio) yoksa yaza kadar falan beklesem en son kasası brz dha örneğin 5000 tl dolaylarına düşer mi beklemeye değer mi? bu arada seyhan 125 amcamla ortak olduğu için satma gibi bi şansım yok ve babam kendi paramla alacağım için almamda herhangi bi sorun çıkarmıyor.şuan için bütçem3500 dolaylarında.eğer 2010 kasa uygun olur dersenz ocak şubat civarında alıcam bi tane.görüntüsünün büyüklüğü çok önemli değil boyum 170 ve 63 kiloyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

birde sene sonu indirimi olur mu acaba onu merak ediyorum biz arabamızı sıfır alırken o şekilde almıştık 2010 şubat ayında 2009 sıfır almıştık ve 8000 tl gbi bi indirim olmuştu.motordada 2012 olan sıfır modellerden elinde kalanları 2013 iyice yaklaştığında veya ocak ayında falan indirimle satmazlar mı acaba? o şekilde belki babamdan destek alabilirim 0 olcağı için

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum bir süredir forumu takip ediyorum bende cbr 125 almaya karar verdim ama bi konuda size danışmak istiyorum ben 93 doğumluyum fakat 15 yaşımdan beri vitesli motor kullanıyorum şuanda da babamın kanuni 125 lik seyhan modelini kullanıyorum yani deneyimim var fakat ss tarzı bi motor uzun zamandr hayalimdi.bi yandan üniversite okuyorum.yazın ve haftasonları çalışarak biriktirdiğim parayla cbr 125 alacağım.sizden şu konuda yorumlarınızı bekliyorum 4000-4500 tl cvrlarında 2010 model(ön farları ayrı olan) mı almalıyım (bütçe olarak o daha uygun gelio) yoksa yaza kadar falan beklesem en son kasası brz dha örneğin 5000 tl dolaylarına düşer mi beklemeye değer mi? bu arada seyhan 125 amcamla ortak olduğu için satma gibi bi şansım yok ve babam kendi paramla alacağım için almamda herhangi bi sorun çıkarmıyor.şuan için bütçem3500 dolaylarında.eğer 2010 kasa uygun olur dersenz ocak şubat civarında alıcam bi tane.görüntüsünün büyüklüğü çok önemli değil boyum 170 ve 63 kiloyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

birde sene sonu indirimi olur mu acaba onu merak ediyorum biz arabamızı sıfır alırken o şekilde almıştık 2010 şubat ayında 2009 sıfır almıştık ve 8000 tl gbi bi indirim olmuştu.motordada 2012 olan sıfır modellerden elinde kalanları 2013 iyice yaklaştığında veya ocak ayında falan indirimle satmazlar mı acaba? o şekilde belki babamdan destek alabilirim 0 olcağı için
    2013 de kasa veya renk değişmeyecekmiş sanırım değişsede pek bi fark olmaz böyle bir indrim yok ben sadece 200 tl indirim yaptırdım + branda verdiler motorumu Ankaradan aldım motorda bol talep olduğundan nekadar zam yapsalarda alıcısı var bu yüzden fiyat düşmüyor tam tersine artıyor bence para biriktirip 2.el temiz yeni kasa yada sıfır al yeni kasadan sonra pek eski kasaya millet yönelmiyor ileride satmaya kalkarsan zorluk çekersin ss tarzı bir motorun hayalin olduğu söylemişsin yeni kasa cbr 125r hem kalıp hem motor gücü bakımından eski kasaya göre oldukca üstün ve tam bir ss

merhabalar arkadaşlar 2006 model 125r ın kullanma kılavuzu elinde olan varmıdır upload edebilirmisiniz ilk sayfadaki link kırık arkadaşlar birde bu motorun termostatı nerede resimle yardımcı olabilirmisiniz hepimize kazasız sürüşler arada motoruma kırmızı şerit çektim jantlara buyrun resimleri

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Motosikleti
    Bildiğim kadaryla 2010 model(ara kasa on farları ayrı olan) ile yeni kasa arasnda sadece görüntü farkı var onun dısında motorları aynı degilmiydi? :S ben mı yanlış biliyorum acaba? Sorun açıkcası birazda ogrenci olmam ve düzenli gelirimin olmaması.somestr da calsp uzerne koyduğum prayla birlikte max bütçem 5 bin. O yüzden yeni kasa almam açıkcası biraz zor.anca yeni kasa 2. El fiyatlarının düşmesini beklemem lazım yaza kadar mümkün mü szce?tabi yaza kadar beklersem biraz daha biriktirme şansım var ama biraz sabirsizm biran önce almak istiyorum yeni kasa için beklemeye deger mı szce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Bide geri satma sıkıntım yok en az 5 yıl yani okulum bitinceye kadar Bende kalcak motor okula gidip gelirken kullanmak istiyorum bı yandanda

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Yeni Attım resimleri pcye ancak elim değdi. Motoru Yaparken Yani daha doğrusu Bakımlarını Yaparken Babamı çektim. Tabi yardımcısı ben. Senelerdir Motor Kullanıcısı Olmakla bi motoru dağıtıp toplayacak kadar ustadır. Ayrıca Pttde çalısıyor. Kareleri sizinle Paylaşmak istedim. CBR 125R FORZAA.

Ve Canavarın Son Hali İle Birlikte ßabam

Ardından kendımıde paylaşayım dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Zafer Senin Motorun Termostat denen parça aha bu. Grenajları sökeceksin.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

canavar tam bakımdan çıkmış desene kardeşim hayırlı sürüşler

bu arada termostat neresinde motorun senin ekledigin parça motorun sag tarafında olan radyatörden hortumlar gelen yer diye düşündüm benziyor söktüm o devir daim pompası çıktı

elimde olan parça tıpa tıp bu ekliyorum

yerini bi türlü bulamadım

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı slymn93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadaryla 2010 model(ara kasa on farları ayrı olan) ile yeni kasa arasnda sadece görüntü farkı var onun dısında motorları aynı degilmiydi? :S ben mı yanlış biliyorum acaba? Sorun açıkcası birazda ogrenci olmam ve düzenli gelirimin olmaması.somestr da calsp uzerne koyduğum prayla birlikte max bütçem 5 bin. O yüzden yeni kasa almam açıkcası biraz zor.anca yeni kasa 2. El fiyatlarının düşmesini beklemem lazım yaza kadar mümkün mü szce?tabi yaza kadar beklersem biraz daha biriktirme şansım var ama biraz sabirsizm biran önce almak istiyorum yeni kasa için beklemeye deger mı szce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Bide geri satma sıkıntım yok en az 5 yıl yani okulum bitinceye kadar Bende kalcak motor okula gidip gelirken kullanmak istiyorum bı yandanda
    Yazın motor fiyatlarında düşme olmaz artar eğer satma gibi bir niyetin yoksa düşük km de uygun fiyata ara yeni kasaya emin ol beklemeye değer ben 1 sene boyunca bekledim eski kasayla yeni kasayı yanyana getir farkı fazlasıyla görürsün saten hem kalıp hemde motor gücü

Motosikleti
    BMW 650 GS
    Merhabalar,
    CBR 125 aküsünü hareket halinde mi şarj eder, yoksa motorun çalışması yeterlimi ?

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı sahankaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    CBR 125 aküsünü hareket halinde mi şarj eder, yoksa motorun çalışması yeterlimi ?
    Hareket Halinde İken Şarj eder dostum.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    BMW 650 GS
    Teşekkürler. Motor bi hafta yatsa bi şey olmaz sanırım. Sıfır motor.

Motosikleti
    Honda CBR 125R (2012)
    ön farın cam tamirini yapan var mı ist de bildiginiz cam da sadece çatlak var da

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Attım resimleri pcye ancak elim değdi. Motoru Yaparken Yani daha doğrusu Bakımlarını Yaparken Babamı çektim. Tabi yardımcısı ben. Senelerdir Motor Kullanıcısı Olmakla bi motoru dağıtıp toplayacak kadar ustadır. Ayrıca Pttde çalısıyor. Kareleri sizinle Paylaşmak istedim. CBR 125R FORZAA

Allah Kaza Bela Vermesin Çok Güzel Duruyor Motor...

Elciklerin Dikkatımı Çekti markası Nedir Ve Fiyatı nedir ?
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın motor fiyatlarında düşme olmaz artar eğer satma gibi bir niyetin yoksa düşük km de uygun fiyata ara yeni kasaya emin ol beklemeye değer ben 1 sene boyunca bekledim eski kasayla yeni kasayı yanyana getir farkı fazlasıyla görürsün saten hem kalıp hemde motor gücü
    teşekkürler görüşünü dikkate alıcam eğer maddiyat izin verrse uygun yeni kasa bulana kadar beklicem baktım durum yetmio mecburen bi önceki kasalara bakcam artık inşallah düşer 2013 başları gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Bir de çok soru soruyorum kusura bakma ama yeniyim bu işte bişey daha merak ettim eski kasayla yenisi arasındaki motor gücü farkı ne kadar acaba bi bilginiz vr mı? vrsa paylaşabilirseniz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler