Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Herkese iyi sürüşler. Uzun zamandır burayı takip ediyorum motor için baya bir fikir edindim sayenizde. Çok niyetliyim bir tanede en son kasa 2. el. B sınıfı ehliyetim var ama A2 yok aralık 15 de yazılı sınavı var o döneme yazılmayı düşünüyorum. Üniversite öğrencisi olduğum için şartlarım çok zor ama istiyorum Allah'ın izni ile alacağım. Vitesli motorda şuan tecrübem yok ama yakında olacak ehliyet alırken şoförlük kısmını itina ile profesyonelce öğrenmeye çalışacağım. Scooter haddinden fazla kullandım iyileri ile ana yolda 100 yaptım. Yani motor ile trafik tecrübem var. Motoru alırken tamamen borçla yani kredi ile alacağım. Ehliyet en erken ocak sonu elimde olacağı için o dönem almayı düşünüyorum. Sizler gibi bende motora tutku olarak bakıyorum. Burada okuduğum yorumlarla teorik olarak teknik bakımdan biraz bilgim oldu sağolasınız. Ama Bana bu süreçte yardımcı olursanız sevinirim. Şuan için bütçeme göre biraz pahalı geliyor bana. Çünkü bir de ehliyet ve kask, mont, eldiven gibi ihtiyaçlarada para harcamam gerekecek. Ocak sonu gibi piyasısı ne olur sizce kafam çünkü Allak Bullak Her gün hesap yapmaktan beynim ağrır duruma geldi. Normalde keyfim için para harcamaktan çekinmem yalnız öğrenci olunca kesin bir gelir olmadığı zaman düşünmek zorunda kalıyor insan. Ciddi anlamda aranıza katılmak istiyorum. İnşallah da ocak sonu arzumu gerçekleştirmiş olacağım. Teknik ve kullanım için bana yardımcı olacağınıza inanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar aranıza katılmak istiyorum. istanbulda yaşıyorum yeni kasa bi cbr almayı istiyorum. senetle alabileceğimiz bir yer biliyormusunuz? 2000 tl nakit verip gerisini takitle ödeyeceğimiz biryer? bu arada kredi kartımın limiti de yok o kadar. napayım bilmiyorum. ayda 750 tl odeme yapabilcecek bir yer yada kişi bulsam hemen alıcam. yardmcı olursanız sevinirim...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    umarım bulursun dostum sımdıden hayırlı olsun pısman olmazsın motordan

çok araştırdım brooklyn beyazıtta işyerimiz arasıra görüyorum oralarda ahh çekioyrum :D bu arada kardeşim cbr in çok güzel askerliği kısa yapacaksan bence satma )

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    tesekkur ederim guzel yazin icin
    kisa donem fakat dondukten sonra is guc kovalamasi var o sure icinde paraya ihtiyacim olacak mecburiyet bi yandan
    ama satamazsam da koyarim eve dursun cunku oyle kisiler ariyor ki 5bin diyorlar vermeyince de cirkeflesiyorlar o bakimdan satamazsam da icim rahat ilk goz agrim sonucta memnunum da

kardeşim ben çok şey sattım sahibinden iyi bilirim daha yeni sattım arabamı ne çektim :D 5bin diyene tekerlekleri sök geçir boynuna. gidonuda ver
    eline eli boş dönmesin :D hehehehe

mst250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar... ilk kez kendime bir motorsiklet almayı planlıyorum.. daha önce de hiç motorsiklet kullanmadım.. sizce cbr125R yeni başlamak için uygun mudur yoksa 250cc alsam onla da başlayabilir miyim ?
    4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mst250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar... ilk kez kendime bir motorsiklet almayı planlıyorum.. daha önce de hiç motorsiklet kullanmadım.. sizce cbr125R yeni başlamak için uygun mudur yoksa 250cc alsam onla da başlayabilir miyim ?
    250 cc ile de rahat rahat başlarsın,fakat trafik tecrüben var mı? http://www.motosikletmacerasi.com/ba...c-motosikleti/

merhabalar arkadaslar,
    eskisehirde bulundugum icin bana yakinligi sebebiyle linkteki motoru almayi dusunuyorum. motoru taniyaniniz var mi? fiyati ile ilgili ne dusunuyorsunuz?
    ankarayi bilmiyorum. motoru almaya gittigim zaman motoru gostermek icin tavsiye edebileceginiz usta var mi?

http://www.sahibinden.com/100751899

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
    saygilar

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc ile de rahat rahat başlarsın,fakat trafik tecrüben var mı? http://www.motosikletmacerasi.com/ba...c-motosikleti/
    bu sitede yazılanları okudum. güzel ve açıklayıcı olmuş ama orda da belirttiği gibi GT250R ile başlamayın yazıyor. 125cc ile başlayıp çabuk sıkılmaktan da korkuyorum açıkcası.. GT250R nin ilk başlangıç olarak bi insanı bu kadar zorlaması gerçek mi bu kadar zor mu acaba ?

Alıntı muzaffer_ky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaslar,
    eskisehirde bulundugum icin bana yakinligi sebebiyle linkteki motoru almayi dusunuyorum. motoru taniyaniniz var mi? fiyati ile ilgili ne dusunuyorsunuz?
    ankarayi bilmiyorum. motoru almaya gittigim zaman motoru gostermek icin tavsiye edebileceginiz usta var mi?

http://www.sahibinden.com/100751899

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.
    saygilar
    dostum 9000 küsür km, 2011 model, 5.750 fiyat, kaçırma derim, yalnız körükörüne de baglanma, tanıdığım motorcu olarak efe var, en güzeli orası, çiflik kavşağında, hayırlı olur inşallah.

Selam arkadaşlar..Bişey sormak istiyorum ... internette araştırdığım kadarıyla Honda CBR250R ın ağırlığı 165 kilo diyor Hyosung GT250 ise sadece 150 kilo .. ama şöle bir durum var .. motorsiklete yeni başlıycaksan honda cbr 250 ile başmaka mantıklı diyorlar fakat hyosung daha hafif.. bence hyosung ile başlamak daha mantıklı değil mi ?

arkadaşlar bilen varmı mototal veya güngör motor senet ile motorsitlet satıyormu tanıyan yada bilen varsa bilgi verirmi ?

Alıntı mst250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sitede yazılanları okudum. güzel ve açıklayıcı olmuş ama orda da belirttiği gibi GT250R ile başlamayın yazıyor. 125cc ile başlayıp çabuk sıkılmaktan da korkuyorum açıkcası.. GT250R nin ilk başlangıç olarak bi insanı bu kadar zorlaması gerçek mi bu kadar zor mu acaba ?
    dostum eğer, bu senin ilk motorun olacaksa, ve birazcık hız merakın varsa (ki araba kullananlarda vardır biraz hız merakı) 125 daha uygun derim, 250 likle gaza birazcık dokunayım dersin PAATTT diye ısıklar cikar fark edemezsin, tam o sırada soldan bi otobus bi tır cıkar sıkıntı olur, hemen senaryoyu yazdın diceksin, tecrube konusuyor... COOOK DİKKATLİ olman gerekir, neyse tercih senin, hayırlısı olsun
    seigen bunu beğendi.

Alıntı aregorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum eğer, bu senin ilk motorun olacaksa, ve birazcık hız merakın varsa (ki araba kullananlarda vardır biraz hız merakı) 125 daha uygun derim, 250 likle gaza birazcık dokunayım dersin PAATTT diye ısıklar cikar fark edemezsin, tam o sırada soldan bi otobus bi tır cıkar sıkıntı olur, hemen senaryoyu yazdın diceksin, tecrube konusuyor... COOOK DİKKATLİ olman gerekir, neyse tercih senin, hayırlısı olsun
    Anlıyorum.. ben trafik tecrübesi kazanana kadar 125R ile başlayım. tecrübe kazandıkça 250R ye geçiş yaparım bu daha mantıklı geliyor banada..

OMM'nin Türkçe'ye çevirdiği Motosiklet Yol Sanatı adlı bir kitap var. Yol okuma, yoldaki olası tehlikeler hakkında gözlem yapma gibi konuları anlatıyor. Kitabın tanıtımı fazla yapılmıyor niyeyse. Aslında yeni başlayan herkesin okuması gerekli diye düşünüyorum. Sürücü kursları beş para etmiyor çünkü.

125 cc ile başlayıp, bu kitaptaki sistemi alışkanlık haline getirsen oldukça iyi olur. 10 aydır cbr250r sürüyorum. Kitabı da 5-6 ay önce görmüştüm ama almamıştım. 3 hafta önce kaza yaptıktan sonra alıp okudum, keşke ilk başlarken almış olsaydım diyorum.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OMM'nin Türkçe'ye çevirdiği Motosiklet Yol Sanatı adlı bir kitap var. Yol okuma, yoldaki olası tehlikeler hakkında gözlem yapma gibi konuları anlatıyor. Kitabın tanıtımı fazla yapılmıyor niyeyse. Aslında yeni başlayan herkesin okuması gerekli diye düşünüyorum. Sürücü kursları beş para etmiyor çünkü.

125 cc ile başlayıp, bu kitaptaki sistemi alışkanlık haline getirsen oldukça iyi olur. 10 aydır cbr250r sürüyorum. Kitabı da 5-6 ay önce görmüştüm ama almamıştım. 3 hafta önce kaza yaptıktan sonra alıp okudum, keşke ilk başlarken almış olsaydım diyorum.
    teşekkür ederim verdiğin bilgiler için en kısa zamanda bu kitabı edinicem...

Motosikleti
    yeşil fıstık 300

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Merabalar herkese ben de bir 125r aldım hiç tecrübem yok Eskişehirden kimler var acaba

Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merabalar herkese ben de bir 125r aldım hiç tecrübem yok Eskişehirden kimler var acaba
    hayırlı olsun kardeşim. peki nasıl kullanım açaısından çok zorlanıyor musun ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler