Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Ben şóyle sorayım vites gecişlerinde asırı problem yaşamaya başladım napmalıyım? 2850 km de motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı cafridion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şóyle sorayım vites gecişlerinde asırı problem yaşamaya başladım napmalıyım? 2850 km de motor.
    bence yağı değiştir. benımde zor geçiyodu basıyom basıyom gecmıyodu. sonra yağı değiştirdim. Allah nazardan korusun şıkır hiç üzmüyo beni.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mhmtcbn06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yağı değiştir. benımde zor geçiyodu basıyom basıyom gecmıyodu. sonra yağı değiştirdim. Allah nazardan korusun şıkır hiç üzmüyo beni.
    castrol power 1 10 40 motosiklet yağı. tavsiyemdir. 20 tl ideal fiyati. şahsen ben her ay değiştiriyorum. yaklaşık 3 bin km yapıyorum. daha 1 kez değiştrdim gerçi

ilk yağı değiştirdimde vites geçişler i rahatladı. yani 1-N-2 arasında ses vardı yine ama azdı . 3-4-5-6 da sıkıntı yoktu. 3 bin km yi devirdim yine. şuan baya zorluor 1-n-2 arasında zamanı gelmiş yani. sonuçta bütün motro aksımını tek yağ yağlıor. sıkıntı oluor. 2 zamanlı motor olsa :D istersen 1 senede yağ değiştr bişey olmaz neden derseniz benim diğer 2 zamanlı hero puch ın yağı 40 yılda bi değişir. zaten benzine yağ atıoz ne gerek var .d

Motosikleti
    Honda
    Alıntı mhmtcbn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün hasta hasta motora bindim ve inadına bastım. tek elle çekim zor oldu ama . 140 kmh ne kadar rahat görebilior .

TIKLAYIN VE CBR 125 R IMI GÖRÜN ;)
    Bu deneme iniş aşagı dogru sanırım

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    dün yaptım hızın resmi. bu sadece başlangıc.. en yakın zamanda 160kmh çekicem. telefonu yada kemrayı sabitlersem süper olacak böyle pisamiyom. rüzgari hep benyiyiom.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu deneme iniş aşagı dogru sanırım
    biraz eğimli bi yol. zaten cbr 125 düzde yada biraz yukarı yolda 140 göremez. neden derseniz 5 vites max. 130-133 kmh yapar devir kesiciye girior çünkü . 6 vitesdede yukarı doğru gitmice için.

çekimde fark etttiyseniz bi süre 110 ile gittim 4 vites. eğimli yolun rampasını çıkıodum. sonra düzde 5 e attım hemen rampa başladı 6 ya çektim zaten. kısa sürede 140 dior. aşa doğru güzel yol olsa çevre yolu gibi 160 kmh görebilirsiniz.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bu millet ne istiyor peki yani 5000 bin e mi verim motoru.üstünde hiç bişe olmayan bakıyorum 5000-5500 fiyat çekiyor.2250 lira zararada vermek istemıyorum yani.çok fazla bence
    yanlış anlama ama kardeş bir gercek var sen alıcı olsan yeni kasa 2011-2012 bu fiyata verilen bir motorumu alırsın yoksa eskı kasa bu modelımı sıfırın fiyatı ortada ve bu motorlar başlangıc motoru gel gör ki ılk alıcısı nasıl bindi nasıl basıp sıkıştırdı motoru şahsen ben 1000-1500 tl fazla verır sıfır motor alır ılk üstüne ben bınerım bu dul kadın almaya benzer : )) her modelın bir fiyatı vardır evet aksesuar etkıler ama o kadar 2-3 binde etki,lemez sen yazanlara aldırma sadece yazarlar ama satamazalar sanada hayırlı satışlar dilerim umarım istediğin fiyata satarsın örneğin ben ilanlarda 2006 hyosunglara 6500 yazarlarken 2008 modelını 5000 bine aldım adamlar 2011 model yenı kasasını 7200 tl satıyor
    ENGİN REİS bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    dün yaptım hızın resmi. bu sadece başlangıc.. en yakın zamanda 160kmh çekicem. telefonu yada kemrayı sabitlersem süper olacak böyle pisamiyom. rüzgari hep benyiyiom.

http://b1208.hizliresim.com/10/y/cfp1k.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

biraz eğimli bi yol. zaten cbr 125 düzde yada biraz yukarı yolda 140 göremez. neden derseniz 5 vites max. 130-133 kmh yapar devir kesiciye girior çünkü . 6 vitesdede yukarı doğru gitmice için.

çekimde fark etttiyseniz bi süre 110 ile gittim 4 vites. eğimli yolun rampasını çıkıodum. sonra düzde 5 e attım hemen rampa başladı 6 ya çektim zaten. kısa sürede 140 dior. aşa doğru güzel yol olsa çevre yolu gibi 160 kmh görebilirsiniz.
    İyi bi hız.Ama aman diyeyim hem motora hem size yazık.O hızda tek elle motor sürüp diğer elinle kayıt etmek çok riskli bence.

Motosikleti
    Honda

http://b1208.hizliresim.com/10/y/cfp1k.jpg

anladım bende aşağı bayır denedigim zaman zaten bu hıza ulaşabiliyorum.

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama ama kardeş bir gercek var sen alıcı olsan yeni kasa 2011-2012 bu fiyata verilen bir motorumu alırsın yoksa eskı kasa bu modelımı sıfırın fiyatı ortada ve bu motorlar başlangıc motoru gel gör ki ılk alıcısı nasıl bindi nasıl basıp sıkıştırdı motoru şahsen ben 1000-1500 tl fazla verır sıfır motor alır ılk üstüne ben bınerım bu dul kadın almaya benzer : )) her modelın bir fiyatı vardır evet aksesuar etkıler ama o kadar 2-3 binde etki,lemez sen yazanlara aldırma sadece yazarlar ama satamazalar sanada hayırlı satışlar dilerim umarım istediğin fiyata satarsın örneğin ben ilanlarda 2006 hyosunglara 6500 yazarlarken 2008 modelını 5000 bine aldım adamlar 2011 model yenı kasasını 7200 tl satıyor
    en mantıklısı bazı aksesurları çıkarıp ona göre fiyat biçmek o fiyatada satılmazsa zaten yakarım daha iyi

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 2015 Mavi
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bi hız.Ama aman diyeyim hem motora hem size yazık.O hızda tek elle motor sürüp diğer elinle kayıt etmek çok riskli bence.
    napalim. :S depoya yapıştırayım dedim km saatlerini görmedi kamera kaskdada tuturmak istemedim. bari eski yöntem tek el . zaten bundan sonraki kayıtlarda sabitleyipte yapicam. sadece cbr düzde 140 150 yapanlar var diyenleri susturmak için koydum. bu alet. düzde 5 vites 130-133 kmh. yapar. redline girer motor. 6 vites düzde ibresi ilerleyen varsa cbr 125 olupta öpsün başına koysun ozaman. benim motor düzde 130 kmh da 6 ya çekince ibre bi süre 130 da gidior ama yavaş yavaş 120 ye düşüor. bu bi gerçek.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    beyler motorumu bugün itibariyle aldım honda cbr250r siyah ... motor çarşambaya elime geçicek hayırlısıyla biraz pratik yaptıktan sonra küçük çaptaki gezilerle başlıcam sizlerle...
    sizden bi konuda yardım isticem alıcağım ekipmanlar aşağıdakiler lütfen yardımcı olun ...
    nolan kask n85 (güneş gözlüklü)
    richa mont
    ve eldiven hakkında bi bilgim yok tavsiye alabilirim lütfennn ACİLLL ...
    yarın noterde işim var sonra tekrar bayiye gitcem

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Balıkesirdeyim,bir tane cbr 125 var;eski kasa ve ahı gitmiş vahı kalmış.Egzosu nasıl açtılarsa acayip bir sesi var ve 2 kişi full ekipmanSIZ mal mal turluyorlar:D

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balıkesirdeyim,bir tane cbr 125 var;eski kasa ve ahı gitmiş vahı kalmış.Egzosu nasıl açtılarsa acayip bir sesi var ve 2 kişi full ekipmanSIZ mal mal turluyorlar:D
    buralarda eski cbr ları 600f gibi kullanmaya çalışıyorlar :D ilçede şehir içi trafiği çok olmadığı için her caddede uzamaya çalışıyorlar çinli motorlara inat garip egzozlarıyla başımı şişiriyorlar balkonda
    Yavuz Sultan Selim Han

merhaba arkadaslar ;
    uzun zamandır araştırma yapıyorum sonunda cbr 125 almaya karar verdim, ilk motorum olacağı için kararsızım sıfır mı alsam ikinci el mi alsam diye, temiz ikinci el cbr bulma sansım var mı ? ya da sizlerin bildiği 2.el cbr lardaki kronik sorunlar nelerdir..şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Honda
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6857948/detay/

beyler şimdi nasıl artık dahada aşagı fiyat çekmem

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Motnrun yagını degiştirdim, motul 4L koydum baya kirli cıktı yağ, eski sahibi bin km de degistirmemis olabilir mi ya, simdi baktım vites gecisi baya rahatlamıs yüksek viteste bakamadım ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

cx571 nickli arkadas cok teşekkür ediyorum yaa. valla yine baktım maşallah vites şıkır şıkır geciyo bu kadar beklemiyodum

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buralarda eski cbr ları 600f gibi kullanmaya çalışıyorlar :D ilçede şehir içi trafiği çok olmadığı için her caddede uzamaya çalışıyorlar çinli motorlara inat garip egzozlarıyla başımı şişiriyorlar balkonda
    Hahahahha,zaten yüz ifadelerinden belliydi 600f sandıkları,nasıl bir kendine güven öyle o :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı tayfunerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar ;
    uzun zamandır araştırma yapıyorum sonunda cbr 125 almaya karar verdim, ilk motorum olacağı için kararsızım sıfır mı alsam ikinci el mi alsam diye, temiz ikinci el cbr bulma sansım var mı ? ya da sizlerin bildiği 2.el cbr lardaki kronik sorunlar nelerdir..şimdiden teşekkürler
    Kardeşim,cbr 125 hakkında en detaylı,kafanda soru işareti bırakmayacak yazı bu:http://www.motosikletmacerasi.com/honda-cbr-125-r/

Bu da başlangıç motosikleti hakkındaki fikirlerim:http://www.motosikletmacerasi.com/ba...c-motosikleti/

0 yada 2.el almak şahsi kararın,ben 2. elden yanayım(garantisi devam eden 10000km ye kadar temiz).2.el için şu an ve önümüzdeki birkaç ay en güzel zamanlar,fiyatlar ölüyor sezon bittiği için ayrıca millet kışa arabayla girmek istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6857948/detay/

beyler şimdi nasıl artık dahada aşagı fiyat çekmem
    Fiyatın daha normal ama sezon sonu olduğu için yine fiyatı öldürmeye çalışacaklar.Ayrıca millet yarım yamalak okuyup 5250tl ye de pazarlığa kalkıp sonrada egzosu filan isteyecekler:D.Bu alıcılar senin baya başını ağrıtacak:D

merhaba arkadaşlar ben honda cbr 125 yeni kasa almayı düşünüyorumda aklımda 1-2 soru var şimdi arkadaşlar ben vitesli motora yeni başladım 2 gündür arkadaşdan tvs apache 150 aldım iyi kötü kullanıyorum motoru kaldırırkene ara sıra istop ediyorum ve bu akşam yola çıktım çevirmede motoru durdurdum 4 vitesde ve vitesleri karıştırdım polislerin bakışı gitmiyor üstümden yani vitesli motordan soğudum hayal kırıklığına uğradım tvs 150 apachede böyle zorlandıysam cbr 125 alıp kullanabilirmiyim dersiniz gün geçtikce öğrenebilirmiyim acaba teşekkürler...

birde arkadaşlar cbr 125 boyum uygunmu yeni kasa

boy : 168
    kilo : 70

teşekkürler

Motosikleti
    Honda
    pain dogrusun valla ne diyim.ilanı okumayacak 4000 tl verelim diyecekler filan filan

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı fener1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben honda cbr 125 yeni kasa almayı düşünüyorumda aklımda 1-2 soru var şimdi arkadaşlar ben vitesli motora yeni başladım 2 gündür arkadaşdan tvs apache 150 aldım iyi kötü kullanıyorum motoru kaldırırkene ara sıra istop ediyorum ve bu akşam yola çıktım çevirmede motoru durdurdum 4 vitesde ve vitesleri karıştırdım polislerin bakışı gitmiyor üstümden yani vitesli motordan soğudum hayal kırıklığına uğradım tvs 150 apachede böyle zorlandıysam cbr 125 alıp kullanabilirmiyim dersiniz gün geçtikce öğrenebilirmiyim acaba teşekkürler...

birde arkadaşlar cbr 125 boyum uygunmu yeni kasa

boy : 168
    kilo : 70

teşekkürler
    Yahu neden süremeyesin ama trafiğe çıkarsan direk daha çok utanırsın.Ehliyet varmı,hhiç birşey öğretmeyen sürücü kursları bile kaldırmayı ve sürmeyi öğretiyor.Sonra da boş alanda uzun süre çalışacaksın,varsa imkan direk eğitim ya da o bilen arkadaşın yardım etsin sürmene.

@ENGİN REİS daha beteri bile çıkar:D

tşk ettim pain arastırmaya devam o zaman
    Pain bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler