Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda CBR sınıfında tek karşılaştırma yapacak bi ikinci motor yok ...honda kalitesi ve güvencesi arkasında ...ama bana sorarsanız lastikten kaybediyo lastikleri biraz daha kalın olsa hem yol tutuşu artar hem görünüm ..tabihızı biraz düşer sürtünme artınca ama önce güvenlik...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Diğer markaların ürünlerinin irdelendiği topicler gayet sakin mülayim bi şekilde sürüyor. Ama CBR 125 topiclerinde mutlaka bi hır gür çıkıyo. Kimisi siteden ihraç ediliyor kimi uzaklaştırılıyor. Bu motor çok olay oldu. Bakalım sonu nereye varacak.

Herkese kazasız sürüşler
    motorize07 [MT Antalya Burada]
    Her Tip Yol ve Hava Şartlarının Motorcusu
    Gittiğin Yol, Yol Değil. YAMAHA XT600 E

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı aythakan adlı üyeden alıntı
    Diğer markaların ürünlerinin irdelendiği topicler gayet sakin mülayim bi şekilde sürüyor. Ama CBR 125 topiclerinde mutlaka bi hır gür çıkıyo. Kimisi siteden ihraç ediliyor kimi uzaklaştırılıyor. Bu motor çok olay oldu. Bakalım sonu nereye varacak.

Herkese kazasız sürüşler
    O konular kapandı şşşşşşşş

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    ma bana sorarsanız lastikten kaybediyo lastikleri biraz daha kalın olsa hem yol tutuşu artar hem görünüm ..tabihızı biraz düşer sürtünme artınca ama önce güvenlik...
    Herkes de bu motorun lastiklerinin inceliğine takmış. Bana kalırsa da biraz ince ancak adamların bir bildiği var demek ki. Arka çatal daha kalın lastik takmaya elverişli. Orjinal lastik ebatları : Ön 80, arka 100. Tahminimce öne 110, arkaya 130 takılabilir gibi. Ancak motorun davranışı tamamen değişir bu durumda.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Bu değişim hızı azaltır ama dengeyi arttırır..yol tutuşu frenajı daha güvenli olur bu maliyetide arttırır bir bildikleri var tabiki maliyeti artırır bu motoru üretmekteki amaçları ucuz fiyata sport isteyenlere ulaşmak haliyle amaç dışına çıkar ...bu şekli ok diyen için sorun yok ben sadece kendi görüşümü söyledim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tekerlekler kalın olsa tabıkı cok daha iyi olur..

Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    ayrıca bu motourn mmarkası ney cbr125 mi???
    Yeni yine yeniden

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    evet farklı renkte cbr 125 gıbı duruo..

Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    ayrıca bu motourn mmarkası ney cbr125 mi???
    Rengi değişik cbr 125 fakat türkiyeye bu renkten getirmiyorlar.

CUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawazx6r , sl150
    Boy isimli arkadaşım ;
    cbr 125 r ile gittiğin çanakkale yolculuğundan bahsetmişsin ve motor süper demişsin.Öncelikle hiç bir art niyetim yok cbr125 düşmanıda değilim alan güle güle kullansın bende de keeway 150 var kıyaslayamam bile sonuçta Honda kalitesi tabiyki. Motor olarak çin mallarında daha güçlü ve istenileni verebilecek bir motor kuşkusuz ama görüntü bence iyi değil bu da benim fikrim. İyi motorlara sahip kişilerin düşük güçtekileri küçümsemesi bana göre motorcu ahlakına ve ruhuna sığmaz o konuda hem fikiriz ... Gelelim 600 bandit le bu motorun yoldaki olayına , demişsinki arkada kalmadı bile. 16 senelik motorcu olduğunu yazmışsın ( umarım yanlış okumadım yada yanlış hatırlamadım ) benden daha tecrübelisin senin yarın kadarım, 1000cc motorum olmadı uzun süre kullanmışlığımda yok , sahip olduğum en iyi motorum kawasaki ZX6R onuda evlenince satmak zorunda kaldım ( ama yenisi gelecek eveeet gelecek oleeeyy ) gelelim sana soruma ( 2 tanecik )
    1- cbr125 i genelde yeni başlayanlar ve racing tarzına gönül verenler alıyor , sence bu arkadaşlara 600cclik bir motora kafa tutabildiğini açıklamak yerinde bir olaymı senin gibi bir tecrübeli kişi olarak, zaten bu motoru limitlerini zorlayarak kullanman normal çünkü sen tecrübelisin , kaldıki sen inanıyormusun bu güç dengesizliğinde cbr 125in arkada kalmadığına ( 600cc deki arkadaş gazı pek sıkmamış ) süper bir motor ve 2 kişiyi çok rahat taşıyabildiğine göre yüksek cc deki motorları satıp bu motordan alsak pişman olmazmıyız yada sen 1000RR ını garaja çekip bu motora razı olurmusun , bunun dışında rahat kullanımı olan bir motor olduğuna itirazım yok nedemek istediğimi anladığını umuyorum...
    2-BU soru daha kişisel .... Bu motorun eşinin olduğunu söylüyorsun. Evlenmeden öncede eşin motorcumuydu yoksa sonradan senmi yaptın. Eyer sonradan motorcu yaptıysan bunun formülü nedir banada söyle benimde eşimi bir an önce motorcu yapmam lazıııııııımmmmmmm..
    teşekkür ederim ............................
    [CENTER][COLOR="Black"][B]-GOOD GUYS DON'T ALWAYS WEAR WHITE-[/B][/COLOR][/CENTER]

CUM bravo valla bakın anlatmak isteyen derdini ne güzel anlatıyor

xFalcoNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bianchi ares insan gücü cc
    selam biz şimdi cbr 125 almaya kalksak kafadan nekadar masraf çıkar honda.com.tr de 4.793 YTL demiş sadece motora bide bu aletin top speed kaç?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Azami hıza niye bu kadar taktınız anlamadım.Bu motor 125 cc, azami hızı da pekala fazla olmayacaktır.Dibine kadar modifiye yapsan arka rüzgar + yokuş aşşağı belki 170 görürsün.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    benım dusuncem mootrun saf halıyle 140 en fazla gorursun..
    Yeni yine yeniden

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Selam arkadaşlar .Abi adamı niye çizmişsiniz ya..BBRR Abi ellerine sağlıkta benim naçizane görüşüm keşke çizmeseydiniz..Forumlarda hakaret ve kırıcılık olmadıktan sonra çok seslilik olsun..Şimdi salata maydanozsuz olmaz maydanozda yeşillik demektir.....Adam CBR ye neden takmış anlamadınızmı hala ---Eline geçmiyor cigeri yanıyor o yüzden....Boş verin konuşsun abi..Hakaret olmadıktan sonra tatlı oluyor kilo alıyorum ben..İnek şabanın filiminden daha çok güldürüyor beni.. @hmedim---h@s@n haksızmıyım destekleyin.....Şimdi CBR yi bilen biliyor zaten..

xFalcoNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bianchi ares insan gücü cc
    yok çok merak ettim motoru çok seviyorum ve ne performans verir diye merak ediyorum

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kullanan arkadaşlar 90-100 km hıza kadar gayet seri bir motor olduğunu söylüyorlar...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yazıldıgı gıbı maksımum 130 140 yapar kı suratte dengesız olur dıye dusunuorum..onemlı olan 120 km gıbı bı suratte sureklı gıdebılmesı yoksa anlık 140 yapması bence cok onemlı degıl..

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar .Abi adamı niye çizmişsiniz ya..BBRR Abi ellerine sağlıkta benim naçizane görüşüm keşke çizmeseydiniz..Forumlarda hakaret ve kırıcılık olmadıktan sonra çok seslilik olsun..Şimdi salata maydanozsuz olmaz maydanozda yeşillik demektir.....Adam CBR ye neden takmış anlamadınızmı hala ---Eline geçmiyor cigeri yanıyor o yüzden....Boş verin konuşsun abi..Hakaret olmadıktan sonra tatlı oluyor kilo alıyorum ben..İnek şabanın filiminden daha çok güldürüyor beni.. @hmedim---h@s@n haksızmıyım destekleyin.....Şimdi CBR yi bilen biliyor zaten..

çok iyi oldu abi boş ver allah bbbr den razı olsun o çizmeseydi onu millet birbirini kesecekti karıştırıp duruyodu ortalığı herneyse haketmişti

şimdi gelelim hıza zaten hiçbirimiz bu motorla 200 yaptık demedikki ben enfazla 140 yapabilirim zannediyorum daha deneme şansım olmadı ama yeter bence
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

masumserseri17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede abi 140 yeterli..zaten 125cc lik bir motordan 180-200 beklenmez.Ama ne olursa olsun bana göre cbr125 kendi grubunun(125cc) padişahı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler