Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Slm beyler malum hepimiz 125 cc den bir süre sonra sıkılacağız ve kimimiz 250 kimimiz 600 cc ye geçecektir. Yukarıdaki konuşmalarda hyo falan denmiş ama eğer imaknınız varsa ve illede racing olsun demeseniz. Ktm duke 200 ü şiddetle tavsiye ederim. Geçen gün izmirde ktm bayisinde 10 dk kadar inceledim hayran kaldım. Motorun ön çatalı dahi 1000 lik lerinki gibi kalın ( bu arada motoron dergisindede R1 ile aynı kalınlıkta demişlerdi duke125 in ön çatalına ). Ve şasisi aynen büyük makinelerinki gibi ( virajlara dalarken kendi sınıfındakilerden açık ara iyi olacağı kesin ), kullanılan malzeme ve tarz mükemmel. İnanın ne cbr 250 ne hyo nede ninjadan duke daki gibi zevk alamazsınız. Zaten duke 200 daha profesyonel bir motor bu hemen anlaşılıyor, agırlık olarakta bu sınıftakilerin en hafifi, bu sayede akselerasyonda ve kıvraklıkta bence bir numara.
    Eğer evlilik için para biriktirmesem yada ailem izin verse yarın gider alırım bu aleti. Ben hiç bir motoru bu kadar sevmedim hayatımda :-)
    İlkay geçmiş olsun bu arada arkadşım
    Flashock bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuvvetli muhtemel bujidir.Yokmu bir ustan filan.
    arkadaşlar sorunu bulduk kontak kablosu kopmuş ustanın dediğine göre zorlamışlar kilidi yeni kontak almak zorundayım..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar hava filtresine bakıp bana kodunu yollayabilecek olan var mı ?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı ayvalık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorunu bulduk kontak kablosu kopmuş ustanın dediğine göre zorlamışlar kilidi yeni kontak almak zorundayım..
    Geçmiş olsun

@Zippo's Valla motorla farklı ilçelerdeyim,yoksa hemen bakardım

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay mesajını görmemişim kusura bakma ya.Çok geçmiş olsun kardeşim,ne zaman binebilceksin motora ?
    Sağol Ekrem, Temmuz başı gibi binerim diye düşünüyorum ameliyat olalı 15 gün oldu çok kötü hastalık saçım düşmüş kuyruk sokumuna ordan içeri yürümüş baya baya oydular

@s.e.c Sağol dostum

şu benzin otamatiğinden gelen sesi kesmeyi başardık. bibbbbbbbbb işte kurtulduk. çok basit bir olaymış. insan oğlunun elinden azim ettikten sonra hiç bir şey kurtulmaz.
    hemde sıfır masraf ile.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada 150cc olarak satiliyor, daha once de kullandim ama hastalik nedeni ile sattim, simdi tekrar alacagim, CBR150, CBR125 ile birebir ayni, sadece DOHC 4 valfli ve yaklasik olarak 20 beygir guce ve modifiyesiz 165km son hiza sahip, CBR250de 10km fazla, kirmizi CBR150 dusunuyorum, ama apache rtr180nin absli video tanitimini izledikten sonra da ( http://www.youtube.com/watch?v=U12UWf-H8mU ) ABSli 250 arasinda kaldim, gri renk hosuma gidiyor onda da, artisi uzun gezi icin daha ideal,guvenli gibi ama niye durmadan hep gozum CBR150 de kaliyor , biraz cinsim galiba bu konuda, ornegin MZ 301 eski alman kasalar hastasiyim, yamaha rx, her cesit apache , sirf bu yuzden hindistana bile yerlesilir zzr1100, cbr1100xx ve CBR150, listemde 250 yok, eski kasa-yeni kasa farketmiyor, bakiyorum,baktiriyor bana kendisine
    CBR150 17.5 hp Yamaha R15 ise 17 hp deye belirtiyorlar hep testlerde ama Tahiland ile Hindistan arasında belki sınırlamalr farklı olduğundan çıkışlar 1-2 beygir fark edebilir. 19.5 hp 150 cc için iyi rakam

Bu arada 150R nin hoşuma giden tarafı 500 RPM daha yüksek çevirmesi buda vitesleri oranları olan 125R ile aynı viteslerde daha yüksek hız yapmasını sağlıyor.
    2 de 68 yerine 71
    3 te 95 yerine 100
    4. te 114 yerine 121 gibi
    5 te de 132 yerine 139 yapıyor
    6. vites peygamberde ise 160

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @marefb 15 yaşında araba nasıl 70000 de oluyor yahu,ilk sahibimisin? 250likle filan gazlamayı düşünüyorsan,ancak gazcı tayfanın plakalarını ezberlersin:D
    2.sahibiyim kardeşim.Arabaya çok binmiyorum,bu arada makarasına giden bir sohbetin tadını tuzunu kaçırmayın.Sidik yarışı benim işim değil arkadaşlar istediğime biner istediğim yorumuda yaparım ama saygı çerçeveleri içinde.GP500 nickli kardeşim yazdıklarıyla beni güldürdü allahta onu güldürsün.Onla makarasına giden muhabbetlere kırıcı sözlerle dahil olmayın,ben 2006 yılından beri bu siteyi takip ediyorum ve ilk defa sinirlendim.
    Zippo's kardeşim sözlerine dikkat et kırıcı olma milletin şakalaşmayla geçen yazılarına müdahale etme.Allah kaza bela vermeden güzel zevkli sürüşler dilerim herkese bir motosiklet kullanıcısı olarak!!!

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm beyler malum hepimiz 125 cc den bir süre sonra sıkılacağız ve kimimiz 250 kimimiz 600 cc ye geçecektir. Yukarıdaki konuşmalarda hyo falan denmiş ama eğer imaknınız varsa ve illede racing olsun demeseniz. Ktm duke 200 ü şiddetle tavsiye ederim. Geçen gün izmirde ktm bayisinde 10 dk kadar inceledim hayran kaldım. Motorun ön çatalı dahi 1000 lik lerinki gibi kalın ( bu arada motoron dergisindede R1 ile aynı kalınlıkta demişlerdi duke125 in ön çatalına ). Ve şasisi aynen büyük makinelerinki gibi ( virajlara dalarken kendi sınıfındakilerden açık ara iyi olacağı kesin ), kullanılan malzeme ve tarz mükemmel. İnanın ne cbr 250 ne hyo nede ninjadan duke daki gibi zevk alamazsınız. Zaten duke 200 daha profesyonel bir motor bu hemen anlaşılıyor, agırlık olarakta bu sınıftakilerin en hafifi, bu sayede akselerasyonda ve kıvraklıkta bence bir numara.
    Eğer evlilik için para biriktirmesem yada ailem izin verse yarın gider alırım bu aleti. Ben hiç bir motoru bu kadar sevmedim hayatımda :-)
    İlkay geçmiş olsun bu arada arkadşım
    İşte benim kafadan birisiii ) Yahu bende param olsa ilk alıcağım motor duke 200 =) ultra şahane bir makina , benim 2. makinam nasipse duke 200 olucak hayırlısıyla..
    Flashock bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Acun0,nispet yapar gibi soyleyecegine anlat bizde yapalim.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hakkaten acun0, söleyip kaçmışsın.nispet yapar gibi olmuş
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.sahibiyim kardeşim.Arabaya çok binmiyorum,bu arada makarasına giden bir sohbetin tadını tuzunu kaçırmayın.Sidik yarışı benim işim değil arkadaşlar istediğime biner istediğim yorumuda yaparım ama saygı çerçeveleri içinde.GP500 nickli kardeşim yazdıklarıyla beni güldürdü allahta onu güldürsün.Onla makarasına giden muhabbetlere kırıcı sözlerle dahil olmayın,ben 2006 yılından beri bu siteyi takip ediyorum ve ilk defa sinirlendim.
    Zippo's kardeşim sözlerine dikkat et kırıcı olma milletin şakalaşmayla geçen yazılarına müdahale etme.Allah kaza bela vermeden güzel zevkli sürüşler dilerim herkese bir motosiklet kullanıcısı olarak!!!
    Kardeş sinirlenicek bişey yok sen yanlış anladın yazılanları...
    Biz takıldık çünkü sezon içinde motor alıp kışın tekrar arabaya geçebilirsin böyle bir imkanın var..
    Kışın arabası olup hayatında hiç motora binmemiş bu zevki bilmeyen adamlar başlıyor işte bu soğukta binilmiyor, garajda yatıyor, otobüse münübüse kaldın,satsan para etmez, ölücüler çıkyor 2000-3000 vereyim diyenler yok o paraya neredeyse ev alınırdı diyenler
    Ama genelde dikkat et bu adamlar yazın 2-3 motor geziye çıkmış yanlarından tatlı tatlı geçenleri görünce bi içileri fena burulur Hayatın tadını şöyle bir çıkaramadık diye...

öte yandan bu iş biraz deli işi bunu en çok motora binen bilir. Yazın sıcagında onca koruma kask dizlik bellik bilmemne giyip çıkarıyoruz. Evden çıkmam tam 10 dakika Araçla kap anahtarı yallah... Ama yinede bilen seven için onca derdine rağmen büyük bi zevk özgürlük.. bi arkadaşımın ikinci motoru var tam bir yürüyen hurda.... arada bir alıyorum 2007 Mondial zn125 40.000 küsür binde ama yazın mercedesten tatlı valla

Ben üyelik tarihini görüp tekrar gaza gel motor al diye takıldım yazdım, herhangi bir yazı amacını aştıysa kusura bakma kerdeşim...
    Arkadaşlarda o amaçla yazdı kırılıcak gücenicek birşey yok...

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Kuşadası Motosiklet Festivaline Gelen Yokmu Yaw Süper ORtam Var Bugun Pinhani Konseri var izmirden çok fazla motor grubu geldi yakın çevreden gelen cok fazla Uzaklardan Gelen Çok FAzla Ama Görebildigim Yabancı Plaka Hiç CBR Yok YOkmu Gelicek Olan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Bide Önerebilceginiz Egzoz ve Arka Lastik VArmı 2010 MOdel Cbr İçin.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    GP500 Sana hiç bir sitemim gücünmem yok kardeşim hatta güldürdün beni baya =)) diğer arkadaşa sinirlenmiştim nese olur öle şeyler.Bende işte alıcamda motor benim 6.cı motorum olucak hep italyan scooterlara bindim vespa,piaggio,gilera nexus şimdi en son nexusa bindim vallahi süper motor.İstanbulda oturanlar bilir kavacık yolunda bazen rüzgar çıkıyor ben nexus 500 le şerit değiştirdiğimi biliyorum =( ve çok kamyon oluyor 125 likle kalırmıyım aralarında =)o yolu çok sık kullanıyorum ondan biraz tereddütlüyüm 250 aşağısı zorlarmı beni diye düşünüyorum.

Bugün cbr 125 kullanmaya gidicem saten ondan sonra kararımı verip motorlu bir şekilde siteye dönücez inş.

Motosikleti
    Demqn arkadaşım bence çok doğru karar verirsin. Çünkü yamaha, honda, suzuki, kawasaki gibi markaları zaten herkes biliyor köydeki dedem dahi :-). Ama ktm v.b markaları gerçekten azda olsa motosikletle ilgilenen insanlar biliyor. Ben şöyle düşünüyorum; bir yere gittiğinde bile racingle gitsen sana serseri gözüyle bakabiliyorlar malesef :( ama duke 200 le gitsen adamlar direkt senin motor sevdalısı olduğunu anlarlar çünkü ben çok kez denk geldim okuma yazma bilmeyen adamlar dahi r6 yı duymuşlar ve eminim parası olsa gidip alacak ( hatta hangi ss motoru görseler r6 diyorlar ) mesela ben ktm alsam bergamaya getirsem bana diyecekleri ilk laf; olum yamahadan hondadan şaşma bu ne markası belli değil
    Tabiki ss seven arkadaşlar beni yanlış anlamasın bende çok seviyorum ss leri ama ktm yi alan adam muhtemelen işi biliyordur ve imajı farklı olur ( zenginlik gösterisi anlamındaki imajı kasdetmiyorum:-)
    Nerde mafya, maganda, görgüsüz adam varsa altlarında hep jip tarzı gösterişli büyük arabalar var. İşte ss olayıda artık böyle olmaya başladı motordan anlayan adamda alıyor hiç anlamayan adamda alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Tekrar söylüyorum ; yanlış anlaşılmak istemem hepimiz ss leri seviyoruz ama ben ss kullanıcılarının apaçi tayfasını örnek alarak konuştum çünkü en çok kro ss cilerden çıkıyor malesef:(
    Zippo's ve demqn bunu beğendiler.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demqn arkadaşım bence çok doğru karar verirsin. Çünkü yamaha, honda, suzuki, kawasaki gibi markaları zaten herkes biliyor köydeki dedem dahi :-). Ama ktm v.b markaları gerçekten azda olsa motosikletle ilgilenen insanlar biliyor. Ben şöyle düşünüyorum; bir yere gittiğinde bile racingle gitsen sana serseri gözüyle bakabiliyorlar malesef :( ama duke 200 le gitsen adamlar direkt senin motor sevdalısı olduğunu anlarlar çünkü ben çok kez denk geldim okuma yazma bilmeyen adamlar dahi r6 yı duymuşlar ve eminim parası olsa gidip alacak ( hatta hangi ss motoru görseler r6 diyorlar ) mesela ben ktm alsam bergamaya getirsem bana diyecekleri ilk laf; olum yamahadan hondadan şaşma bu ne markası belli değil
    Tabiki ss seven arkadaşlar beni yanlış anlamasın bende çok seviyorum ss leri ama ktm yi alan adam muhtemelen işi biliyordur ve imajı farklı olur ( zenginlik gösterisi anlamındaki imajı kasdetmiyorum:-)
    Nerde mafya, maganda, görgüsüz adam varsa altlarında hep jip tarzı gösterişli büyük arabalar var. İşte ss olayıda artık böyle olmaya başladı motordan anlayan adamda alıyor hiç anlamayan adamda alıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Tekrar söylüyorum ; yanlış anlaşılmak istemem hepimiz ss leri seviyoruz ama ben ss kullanıcılarının apaçi tayfasını örnek alarak konuştum çünkü en çok kro ss cilerden çıkıyor malesef:(
    Yazdığında malesef haklısın keşke haklı olmasan..
    İstanbulda ss ye binen okadar çok kıro,cahil, kültürsüz adam varki..Geçen arkasaşımı kıramadım diğer çok üyesi bulanan benim artık hiç girmediğim bir motosiklet sitesinin toplaşmasına uğradık.. Yahu adam eline geçen tüm parayı borç harç 600'lük SS'e yatırmış egzozundan iyi ses geliyor diye. Belkide 2-3 arkadaş ortak almışlar öyle gözü kararmış adamların
    Adam daha 125'lik 200'lük motorun hakknını veremez iyi kullanamaz o derece motor kültürüne yabancı...
    Dedik bu apaçilere yetereince gördük uzaklaşıp bişeyler içelim sahil yolunun 70 km hız sınırlı transit kısmından floryaya gidiyoruz 4 motor. Yol boş ben sağdan 70 civarı bi hızla sağa yanaşık giderken daha aynaya bile bakmaya fırsat kalmadan benim motorla bariyer arasaında kalan boşluktan 160 la bir SS geçti. Sürücüde sadece kask arkasında koala gibi sarılmış artçı tamamnen çıplak sadece tişört. ve ben arkam boş diye tam bunlar geçerken biraz sağa yönlenmiştim. frende yapamadı neredeyse bana sürterek geçti Bundan 2 dakika önce yine benzer hızla birtanesi geçti en az 150 ile gidiyor kask kolunda
    Motorumla yaşadığım en tehlikeli anı yine bir motorcu yaşattı bana araba veya kamyon sıkıştırması değil! çarpsa garanti ölürdüm...

KTM 200 e gelince gücü 30 bg civarı motosikletlerde Naked tercihi daha iyi bir tercih. CBR250 ve ninjada açık yolda pek sıkıntı olmuyor yormuyor ama 1-2 saatlik geziden sonra gidilicek yere varıp 5-10 dakika ara sokaklarda keşif yaparken nereye gitsek ne yesek derken düşük gidon eziyet olmaya başlıyor.
    180 kiloluk 650 enduro bile bu durumlarda cbr125 ten daha rahat oluyor Duke nin kullanmı eminim dağ bisikleti veya scooter kadar rahattır...

Ama duke200 ün dizaynı ve boyutları biraz daha iyi olabilirdi. Yamaha YZF-R125 bu bakımdan R6 yı pek aratmazken duke 600-700 lük abilerini daha çok aratıyor görünüş olarak...

Güzel olan KTM gibi bir markanın 250 cc segmentinde motor üretmesinin diğer üreticileride yakın zamanda heareketlendiricek olması. Yamaha, suzuki, aprillia racing ve naked sınıfında kesin cevap verecektir rakiplerine artık

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar yeni lastik siparişi verdim.

http://www.motolastik.com/Urun/Bridg...-pmu27923.html
    s.e.c bunu beğendi.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    150 genişlik Fazla gelmeyecekmi senin janta? Birde sadece arka lastiği değiştirmen bildiğim kadarıyla yol tutuşunu (Virajlarını) olumsuz etkileyecek?
    tam net fikrim yok araştırdıysan konuyu biraz anlatırsan sevinirim.
    Counter-Steering Always Works !..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 genişlik Fazla gelmeyecekmi senin janta? Birde sadece arka lastiği değiştirmen bildiğim kadarıyla yol tutuşunu (Virajlarını) olumsuz etkileyecek?
    tam net fikrim yok araştırdıysan konuyu biraz anlatırsan sevinirim.
    Bayadır araştırıyorum.150 janta geniş gelmeyecek.Ninja'da da aynı ebatta markasına kadar aynı lastik var,150 takanları araştırdım hiçbir sıkıntı yaşamamışlar.Olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum

Motosikleti
    Gp500 bergamada 10 tane kadar ss var biri 1000 lik digerleri 600 lük ve inan hiç birisi şehir içinde kask dahi takmıyor ve adamların o kadar bir tarafları kalkık ki ışıklarda hergün aynı kişilerle yanyana geliyoruz gözünün ucuyla dahi bakmıyor bize. Ve o kadar eminim ki onun altındaki motosikleti ben ondan iyi biliyorum
    Dün bir muhabbet oldu; mondial mg125 i olan bir çocuk bana sordu semih abi cbr 954 rr mı alayım r6 mı dedi ve adam daha iki aydır çat pat motor kullanıyor ama sırf sesi güzel diye ss alcakmış bende dedim ki sen bu kafa ile yaşıyorsan opel vectranla sakat kalacağına 954rrı al en azından ölürsün dedim. bana verdigi cevap; ondada vitesler, debriyaj, fren aynı neden kullanamıyım oldu! ve bende son olarak şu cevabı verdim ugraşmamak için: zaten bende sana ölürsün demiştim işte ölmek için kullanman gerekir

Umarım vazgeçirebilmişimdir bu sedadan arkadası. Cbr 125 başlıgını çok dağıttım ama insan çevresinde beyni bedenine yetersiz gelen bu kadar çok adam görünce paylaşmak istiyor haliyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler