Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 konusunu kapattım. gerçekten çok acı bir durum. okumak istersen buyur link.http://www.motordelisi.com/forum/mot...-cbr-250r.html

cbr 125 yeni kasasını sevdiğimiz bir arkadaşa tavsiye ettik. 2012 model yeni aldı. ilk 300 km sonra bu ses peyda oldu. asıl mevzu vu biz
    cbr 250 de sorun var cbr 125 al dedik. şimdi her binişinde arkadaş bizi hatırlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

garanti den aynısı ile değişecek ama tahminim yine sonuç aynı olucak. servise 250 nin pompasını takalım dedim. motor garanti dışı kalır dediler. olmaz falan ayakları işte. bu arada bir arkadaş daha aldı. ondan yeni iken gelmiyordu. şimdi180 km olmuş onunkinden de gelmeye başlamış.
    eski kasa 2011 cbr 125 lere baktım onlarda bu ses yok.
    Tamam işte bu konuyu daha önce konuşmuştuk,aynı cevapları almıştın.Arkadaşın yatsın,kalksın sana dua etsin,yakıt pompasından gelen sesten ne olabilir,birşey olsa honda zaten düzeltmek zorunda.Benim pompayı değiştirdiğimi hatırlarsın,2000 km sonra yine başladı ses,bunu gerçi daha öncede söylemiştim.Yani bir sıkıntı yok,olmayan sıkıntıları,sorunmuş gibi tekrar tekrar niye anlatıyorsun.Ayrıca cbr250 yi tartışmak istmiyorum ama,bence o da tavsiye edileecek bir motor,hem senin gibi burada yazılanları takip ediyorum hemde 10 dan fazla cbr250 yi gördüm,ve sahipleriyle arkadaşız ve hiçbirinin sıkıntısı yok.Titreşimi soran arkadaş içinde şunu söylüyorum;tek silindir motorlarda Allah'ın emri:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

@Zippo's Sen zincirin bitmesi olayından bahsediyordun,motorcu tanıdığımla konuştum bunu(GKN),3 tane marka saydı ve bizim motorların üzerindeki zincir bunlardan biriydi(balık hafızaklı olduğum için:D ek mıydı neydi işte).Yani gayet sağlam zincirler ve yine dükkanda kurye bir abi vardı,70000kmdir aynı zinciri kullandığını ve sıkıntı olmadığını söyledi,yani bizim zincirler sana söylenenden çok daha uzun ömürlü,rahat ol.
    Zippo's bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte bu konuyu daha önce konuşmuştuk,aynı cevapları almıştın.Arkadaşın yatsın,kalksın sana dua etsin,yakıt pompasından gelen sesten ne olabilir,birşey olsa honda zaten düzeltmek zorunda.Benim pompayı değiştirdiğimi hatırlarsın,2000 km sonra yine başladı ses,bunu gerçi daha öncede söylemiştim.Yani bir sıkıntı yok,olmayan sıkıntıları,sorunmuş gibi tekrar tekrar niye anlatıyorsun.Ayrıca cbr250 yi tartışmak istmiyorum ama,bence o da tavsiye edileecek bir motor,hem senin gibi burada yazılanları takip ediyorum hemde 10 dan fazla cbr250 yi gördüm,ve sahipleriyle arkadaşız ve hiçbirinin sıkıntısı yok.Titreşimi soran arkadaş içinde şunu söylüyorum;tek silindir motorlarda Allah'ın emri:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

@Zippo's Sen zincirin bitmesi olayından bahsediyordun,motorcu tanıdığımla konuştum bunu(GKN),3 tane marka saydı ve bizim motorların üzerindeki zincir bunlardan biriydi(balık hafızaklı olduğum için:D ek mıydı neydi işte).Yani gayet sağlam zincirler ve yine dükkanda kurye bir abi vardı,70000kmdir aynı zinciri kullandığını ve sıkıntı olmadığını söyledi,yani bizim zincirler sana söylenenden çok daha uzun ömürlü,rahat ol.
    Aynen öyle.Servis koparmaya çalışıyo tuttuğu yerden ;) Burda bi çok ustaya gösterdim,bişey yok zincirde fazla yağlanmış dedi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Zippo's Senin servis sıkıntı anladığım kadarıyla,bence değiştir servisini.Tamam konşuk 10 numara değil,ama yalan söylemiyorlar.Gördüğün kusurlar ne dersen;çok kalitesiz zincir yağı kullandılar,birde arka frenim çok sıkıydı yani dokununuca hemen frenliyordu,sorunmuşcasına gidip gevşettiler,baya boşluk oluştu.Şuana kadarki tek derdim bu:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Bu arada bu akşam muhtemelen karşıda buluşma var(cbr250),müsaitsen bunu da kaçırma:D

2. el almak isteyen arkadaşlar http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90033126/detay fiyat çok çok uygun geldi bana...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Zippo's Senin servis sıkıntı anladığım kadarıyla,bence değiştir servisini.Tamam konşuk 10 numara değil,ama yalan söylemiyorlar.Gördüğün kusurlar ne dersen;çok kalitesiz zincir yağı kullandılar,birde arka frenim çok sıkıydı yani dokununuca hemen frenliyordu,sorunmuşcasına gidip gevşettiler,baya boşluk oluştu.Şuana kadarki tek derdim bu:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Bu arada bu akşam muhtemelen karşıda buluşma var(cbr250),müsaitsen bunu da kaçırma:D
    Hiç bi servise götürmüyorum artık motoru.

şu sizin düşüncelerinize saygı duymakla beraber. 6900 para verip bu sesi bile bile aldım demek bende oldukça çok şey düşündürüyor.
    sonuçta bu motorun yolda kalmasına etken olmayabilir ama niye bu sesi dinlemek zorunda kalayım ki. ignesiz arı gibi devamlı ötecek duracak.
    bu sorun olmasa daha iyi değil mi?
    bu sorunu her kullanıcı bildirse karşı tarafta ister honda olsun ister mondial bir çözüm bulmak sorundadır.
    ama biz türk milleti nelere ses çıkarmıyoruz ki bunun gibi ufak şeylere takalım.
    küçük motor olarak iki adet ninja 250 sahibi oldum. kazaya karışmadım. parça lazım olmadı. servisle hiç işim olmadı. çünkü motorda en ufak sorun yoktu. ne benzin pompası nede şu amartüsör ayarı falan yapmadan patlayan amartüsör.
    hemde en yumuşak ayarında 2 kişi kullanmama rağmen. çok kıl birisi olamama rağmen

Motosikleti
    2011 600F ABS
    şu sizin düşüncelerinize saygı duymakla beraber. 6900 para verip bu sesi bile bile aldım demek bende oldukça çok şey düşündürüyor.
    sonuçta bu motorun yolda kalmasına etken olmayabilir ama niye bu sesi dinlemek zorunda kalayım ki. ignesiz arı gibi devamlı ötecek duracak.
    bu sorun olmasa daha iyi değil mi?
    bu sorunu her kullanıcı bildirse karşı tarafta ister honda olsun ister mondial bir çözüm bulmak sorundadır.
    ama biz türk milleti nelere ses çıkarmıyoruz ki bunun gibi ufak şeylere takalım.
    küçük motor olarak iki adet ninja 250 sahibi oldum. kazaya karışmadım. parça lazım olmadı. servisle hiç işim olmadı. çünkü motorda en ufak sorun yoktu. ne benzin pompası nede şu amartüsör ayarı falan yapmadan patlayan amartüsör.
    hemde en yumuşak ayarında 2 kişi kullanmama rağmen. çok kıl birisi olamama rağmen
    Kasksız kullansam bile o sesi giderken duymuyorum.Kulağımı yaklaştırmadığım sürece gelmiyo ses.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bu gün ne olur ne olmaz diye 9 bin bakımına soktum hava filtrem temizlendi , zincir yağlandı , yağ koyuldu 10-40 castrol , sağına soluna bakıldı ve zincir yağlama spreyi aldım ( 25 tl castrol ) 25 zincir yağı , 40 bakım toplam 65 tuttu normaldir diye umuyorum ;)

30 tl yağ ( castrol 10-40 )
    10 tl işçilik
    25 tl zincir yağlama spreyi ( castrol marka )

benim duyduğum ses motor rolantada çalışınca dahi duyulmakta 30 km ye kadar duyuluyor. sonrasında rüzgardan duyulmuyor.
    2 tane motor şu anda bu sesler mevcut biri 180 km geldi daha önce ilk alındığında yoktu. biri 250 km deyken geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

normal bir ses olsa alındığı gün de aynı şiddette duyulur. motor 10000 km ye gelincede aynı oranda duyulur. bu ses sonradan gelmekte.
    ve çok sinir bozucu bir ses
    ve bunun için arkadaş satışa bile çıkırmayı düşünüyor.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    benim duyduğum ses motor rolantada çalışınca dahi duyulmakta 30 km ye kadar duyuluyor. sonrasında rüzgardan duyulmuyor.
    2 tane motor şu anda bu sesler mevcut biri 180 km geldi daha önce ilk alındığında yoktu. biri 250 km deyken geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

normal bir ses olsa alındığı gün de aynı şiddette duyulur. motor 10000 km ye gelincede aynı oranda duyulur. bu ses sonradan gelmekte.
    ve çok sinir bozucu bir ses
    ve bunun için arkadaş satışa bile çıkırmayı düşünüyor.
    Bende depoya yaklaştırmassan kulağını duymuyosun sesi.Ayrıca bu yüzden motorunu satışa çıkaran varsa,motordan başka bi şikayeti yoksa ruh sağlığı için bi uzmandan destek alsın.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    demqn bende aynı zincir yağlama spreyini aldım 25 lira ama motor yağını ben 24 e alıyorum honda bayiisinden.işçilikte normal.

acun bende bu sese ilk takanlardanım her motorda aynı seviyede değil sonuçta içeride bir enjeksiyon çalışıyor ve bundan ses çıkması normal.ama bir çoğunda bu ses ara sıra cozutuyor çok yükseliyor bende ki ses 400 km lik bir yol yapınca başladı, hemen servise gittim baktı usta temizleyelim pompayı dedi iyi dedim.2-3 saat sonra geri gittim usta dedi temizledik ama hala ses var,bir problem olmaz biraz araştırdım bir çoğunda varmış dedi.1-2 hafta sonra ses kesildi.

geçenlerde 250 kmlik biryol yaptım yine başladı ses geçen hafta gittim.benle daha önce ilgilenen usta daha terübelisini çağırdı adam baktı normal ses dedi,için rahatlasın diye değiştirelim ama motoru benzini düşürürsen bu ses başlar dedi yüksek cclerde motorun sesinden pek duymazsın dedi.dedim anormal çıkıyor bir denedi geldi ,motor çok sessiz sen kafayı takıyorsun dedi performans egzoz taktır bi tane dedi :D
    neyse en son siparişi verdirdim bi daha başlarsa ses bir daha giderim sonuna kadar hakkımı savunurum
    acun0 bunu beğendi.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yok, Hava yastığı yok, NCAP çarpışma testi yok, Ailenin binebileceği 4 kapı yok, Hyundai'ın benzini içen eski nesil çıraklık dönemi karburatörlü 1.5 lt motoru var, artı 15 yaşında... LPG varsada ki vardır o yaştaki araçta motor ömrü ne kadar kalmıştır belli değil... Üstüne 2 kapı hızlı gençlik görmüş geçirmiş bi araç

Sana Honda servis bakımlı sıfır gibi 2 tane yeni kasa CBR değilde helalinden 1 mondial zat150, 1 laptop, playstation 2 ve iki tane kol bol oyun, JBL1000 bass kolon, poiner teyp ve no name anfi veriler

Onları satarsan gel CBR125 verelim (takılmak için yazdım hayırlı satışlar ) Sayfaya motorla bekleriz...
    Vala abs var klima var sunroof var var oglu varr arac italyan dandik hyundailer gibi degilsen baya ezdin bizi arkadas pazartesi ins gidiyor arac cbr 250 alirim buyuk ihtimal sonra yazarim buraya haci 125lige binilirmi be diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS yok, Hava yastığı yok, NCAP çarpışma testi yok, Ailenin binebileceği 4 kapı yok, Hyundai'ın benzini içen eski nesil çıraklık dönemi karburatörlü 1.5 lt motoru var, artı 15 yaşında... LPG varsada ki vardır o yaştaki araçta motor ömrü ne kadar kalmıştır belli değil... Üstüne 2 kapı hızlı gençlik görmüş geçirmiş bi araç

Sana Honda servis bakımlı sıfır gibi 2 tane yeni kasa CBR değilde helalinden 1 mondial zat150, 1 laptop, playstation 2 ve iki tane kol bol oyun, JBL1000 bass kolon, poiner teyp ve no name anfi veriler

Onları satarsan gel CBR125 verelim (takılmak için yazdım hayırlı satışlar ) Sayfaya motorla bekleriz...
    Araba full abs klima .....alayi var.Ezme o kadar araci daha 70000 de kmsi turkiyede bul bakim ayni aractan bu kmde hehe pazartesi ins veriorum araci cbr 250 alirim buyuk ihtima l
    Cibir 125 kesmes beni

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vala abs var klima var sunroof var var oglu varr arac italyan dandik hyundailer gibi degilsen baya ezdin bizi arkadas pazartesi ins gidiyor arac cbr 250 alirim buyuk ihtimal sonra yazarim buraya haci 125lige binilirmi be diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Araba full abs klima .....alayi var.Ezme o kadar araci daha 70000 de kmsi turkiyede bul bakim ayni aractan bu kmde hehe pazartesi ins veriorum araci cbr 250 alirim buyuk ihtima l
    Cibir 125 kesmes beni
    Biz bu topicte sidik yarıştırmayı,birbirimizle yarışmayı filan sevmeyiz.Arkadaş ufaktan takılmış kendiside söylemiş zaten.Ne alıyosan al önemli değil kazasız belasız bin yeter.Yoksa motorlarımızı ayırmıyoruz biz benimki 250 seninki 125 diye.Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
    eby78 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @marefb 15 yaşında araba nasıl 70000 de oluyor yahu,ilk sahibimisin? 250likle filan gazlamayı düşünüyorsan,ancak gazcı tayfanın plakalarını ezberlersin:D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar arka lastiği değiştiricem.Değiştirmeyi düşünen varsa beraber alalım kadıköyde indirime gideriz fiyatta.Bridgestone 150 ebat

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Arkadaşlar bugün biraz turladım kesinlikle çook eğlenceli
    biraz da güvenim geldi eğitimler işe yarıyor
    direkt sürmeye başlasam kesin panikleyeceğim 1-2 olayım olurdu : )

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

motoru park ettim biraz başında durdum -2 damla yağ geldi böyle fortum gibi birşey var aşağıya bakan
    sallamadım acaba birşeylere mi işaret
    haraket-zorlama falan ?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bugün yasin_942 ile ağvaya gittik
    yasinin söylediği opetten benzin alınca motorun cekısı dusuyor dedı var mı boyle bırsey ? sız bu tarz farklılıklar yasadınız mı
    hep opetten alan bırı olarak shell deneyecegım bır dahakıne

motordan cok memnunum .)

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yasin_942 ile ağvaya gittik
    yasinin söylediği opetten benzin alınca motorun cekısı dusuyor dedı var mı boyle bırsey ? sız bu tarz farklılıklar yasadınız mı
    hep opetten alan bırı olarak shell deneyecegım bır dahakıne

motordan cok memnunum .)
    Opeti bırakma,shell de iş yok.Çoğu markayı,full depo denedim.Yani bir shellden fulledim bitirdim,sonra opetten gibi.Opet menzili uzatıyor,ve performas diğer markalardan iyi,özellilkle shellden.Dahada fazla perfomans arıyorsan,97 oktan bp diyorum ama ondada benzin daha çabuk bitiyor haliyle.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    125 cc makınada cok performans farkettırmez dıye dusunuyorum
    opete devam o zaman ama kafama eserse bır gun shellden alabılırım .)

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gittim 4bin bakımına hiç bişey yapmıyolar :D bu mu 4bin bakımı . yağı değişiyor , zincirine bakıyor , antifrize bakıyor , iki belge dolduruyor tamam . işçilik sıfır ya adamlar hiç bişey bilmiyor . bunun için yetkili bi yere gitmeye ne hacet . şurası gevşedi ses geliyor diyorum , zaten orası öyle diyo , şurası titriyo diyorum zaten kullandıkça eskir ondandır diyo ahah var mı böyle bişey dsff :D

sen nasıl itinayla davranıyosun motora , pırıl pırıl götürüyosun adam heryerini hoyratça takıp söküyor , bembeyaz depoyu yağ yapıyo eliyle vs. ilerde büyük bi motorum olduğunda asla böyle abuk subuk yerlere götürmem . sadece garanti dışına çıkmasın diye kağıtları doldurturum dokundurmam motoruma . çok sinir oldum dün

şahsi görüşüm 7bin tl verip alınacak motor değil cbr . biz 5buçukken aldık idealdi . yeni almak isteyen arkadaşlar bence başka seçenekler düşünsün .
    Zippo's bunu beğendi.
    Yavuz Sultan Selim Han

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler