Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    birkaç sayfa öncesinde bile yazıldı bunlar ama yine yeni yeniden yazalım.
    titreşim 8,5 de başlar 10 10,5 civarı biter ve 12bin de sonsuza kadar motor susar
    bakım 1000 4000 8000 12000 v.s...
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖmerBerkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater Egzos taktırdım arkadaşlar.Lionfire marka görüntü nasıl olmuş sizce?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ÖmerBerkay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater Egzos taktırdım arkadaşlar.Lionfire marka görüntü nasıl olmuş sizce?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Kusura bakma hocam ama egzost çok çirkin.Kaç para verdin buna.Gidip benim gibi tiger alsaydın

Arkadaşlar bu arada aklıma takıldı dün yazmıştım ama bizim motorlar 1 lt yağ almıyo mu ? Dün değiştirdiğim usta bu 1 lt den fazla alıyo dedi ?

Motosikleti
    YZF R25
    2. kutuyu kendine istemiş olabilir 1 lt alıyor diye biliyorum bende.

egzoz zannederim biraz aceleye gelmiş ?
    Bende pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.
    Gerçi full karbon dışında pek beğendiğim yok

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma hocam ama egzost çok çirkin.Kaç para verdin buna.Gidip benim gibi tiger alsaydın

http://p1.bikepics.com/2012/06/04/bi...410663-800.jpg

Arkadaşlar bu arada aklıma takıldı dün yazmıştım ama bizim motorlar 1 lt yağ almıyo mu ? Dün değiştirdiğim usta bu 1 lt den fazla alıyo dedi ?
    O Tiger 500 600 lira die biliyorum. Bnm aldığım 200 lira.Motoru bu ay içerisinde satıp fz6 almayı düşündüğüm için tek silindir motora o kadar(600 lira) egzos parası verilmesi mantıklı gelmedi.Ne takarsan tak ses 3 aşağı 5 yukarı aynı olacaktır.Ama para sıkıntım yok motorada uzun süre binicem diosan olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. kutuyu kendine istemiş olabilir 1 lt alıyor diye biliyorum bende.

egzoz zannederim biraz aceleye gelmiş ?
    Bende pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.
    Gerçi full karbon dışında pek beğendiğim yok
    Bu fiyata bu kadar oluo üstüne 1 milyarlık akropoviçte taksam satarken en fazla 300 500 lira fazlaya satabiliosun.Motoruda satmayı düşündüğüm için yüksek paraları vermeye gerek duymadım.

Motosikleti
    YZF R25
    tabiki de modifiye işi keyif işidir, yaptığınız masrafın yaısından çoğu da zarar olarak yanınıza kalır.Şahsen tank pad bile yapıştırmadım 15 aydır, sesmem de öyle aksesuarları.
    Ha benim şahsi düşüncem nedir, olmuşken en iyisi olsun ya değilse seninkine saygım sonsuz, ses aynı ses diyorsun olabilir tabiki de.
    Bakış açılarımız farklı birazcık.
    İtalyan fz6 favorimdir, alırsan resimlerini beklerim.
    normalde 600f hayranıyım ama aea nın fz6 tanıtımından sonra bi aşk alevlendi bendede

Motosikleti
    2011 600F ABS
    O Tiger 500 600 lira die biliyorum. Bnm aldığım 200 lira.Motoru bu ay içerisinde satıp fz6 almayı düşündüğüm için tek silindir motora o kadar(600 lira) egzos parası verilmesi mantıklı gelmedi.Ne takarsan tak ses 3 aşağı 5 yukarı aynı olacaktır.Ama para sıkıntım yok motorada uzun süre binicem diosan olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Bu fiyata bu kadar oluo üstüne 1 milyarlık akropoviçte taksam satarken en fazla 300 500 lira fazlaya satabiliosun.Motoruda satmayı düşündüğüm için yüksek paraları vermeye gerek duymadım.
    Motoru satmayı düşünüyosan bilemem tabi.450 tl ye aldım ben.Senin aldığın egzost sadece tüp,benim gösterdiğim full boğazdan.

Motosikleti
    CBR 250
    Anladım çok yakışmış gerçekten güle güle kullan.Sesini merak ettim video felan ekledinmi hiç.Evet satıcam 1- 2 ay içerisinde bi aksilik olmaz ise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Motoru satmayı düşünüyosan bilemem tabi.450 tl ye aldım ben.Senin aldığın egzost sadece tüp,benim gösterdiğim full boğazdan.
    Anladım çok yakışmış gerçekten güle güle kullan.Sesini merak ettim video felan ekledinmi hiç.Evet satıcam 1- 2 ay içerisinde bi aksilik olmaz ise.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki de modifiye işi keyif işidir, yaptığınız masrafın yaısından çoğu da zarar olarak yanınıza kalır.Şahsen tank pad bile yapıştırmadım 15 aydır, sesmem de öyle aksesuarları.
    Ha benim şahsi düşüncem nedir, olmuşken en iyisi olsun ya değilse seninkine saygım sonsuz, ses aynı ses diyorsun olabilir tabiki de.
    Bakış açılarımız farklı birazcık.
    İtalyan fz6 favorimdir, alırsan resimlerini beklerim.
    normalde 600f hayranıyım ama aea nın fz6 tanıtımından sonra bi aşk alevlendi bendede
    Olmuşken en iyisi olsun görüşünü bende destekliyorum ama maddi sorunları göz önünde bulundurunca olmuyor.Bnde 600 rr yada gsx600 ün hayalini kuruyodm ama uzun yolda naked daha rahat olduğu için fz6 ya yöneldim.fz6 dediğim fazer değil bu arada naket tarzı olanlar .Eğer nasip olurda alırsam en iyisi olsun görüşünü uygularım sonuna kadar :D

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4bin bakımına bugün gidiyorum . Aslında 4bin i geçeli uzun zaman oldu ama bugüne nasipmiş. kaç lira tutuyordu arkadaşlar bakım ?

bi de uzun zaman sonra dün ilk defa adam gibi yıkadım pırıl pırıl dip bucak ilk aldığım gibi oldu sonra bi keyif yapayım şehir içinde yavaş yavaş iki tur atayım dedim ilk günlerdeki gibi, kasksız bindim ama o da ne motorun sesi falan değişmiş . biraz devir yükseliyo zıngır zıngır ön tarafta bi titreme , vites değişimlerinde taak diye sesler , zincir dar sokaktan geçerken şakır şakır bülbül gibi ötüyo duyuluyo :D egzozun da dışındaki koruma demiri gevşemiş sallanıyo baya . dururken arka frene dokunuyorum iyice yavaşladığımda ayağım frende bi ses çıkıyo aralıklı arka taraftan :D artık cidden bi bakıma girmesi lazım kasksız kullanmadığımdan bi de devamlı müzik dinlediğimden hiç motorun bu hale geldiğinden haberdar değildim çok garip geldi bana bakıma verdiğimde başlarında olacağım , dikkat etmem gereken önerdiğiniz bişey var mı
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    CBR 250
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4bin bakımına bugün gidiyorum . Aslında 4bin i geçeli uzun zaman oldu ama bugüne nasipmiş. kaç lira tutuyordu arkadaşlar bakım ?

bi de uzun zaman sonra dün ilk defa adam gibi yıkadım pırıl pırıl dip bucak ilk aldığım gibi oldu sonra bi keyif yapayım şehir içinde yavaş yavaş iki tur atayım dedim ilk günlerdeki gibi, kasksız bindim ama o da ne motorun sesi falan değişmiş . biraz devir yükseliyo zıngır zıngır ön tarafta bi titreme , vites değişimlerinde taak diye sesler , zincir dar sokaktan geçerken şakır şakır bülbül gibi ötüyo duyuluyo :D egzozun da dışındaki koruma demiri gevşemiş sallanıyo baya . dururken arka frene dokunuyorum iyice yavaşladığımda ayağım frende bi ses çıkıyo aralıklı arka taraftan :D artık cidden bi bakıma girmesi lazım kasksız kullanmadığımdan bi de devamlı müzik dinlediğimden hiç motorun bu hale geldiğinden haberdar değildim çok garip geldi bana bakıma verdiğimde başlarında olacağım , dikkat etmem gereken önerdiğiniz bişey var mı
    4 bin bakımını 2 hafta önce Anes motorda yaptırdım 66,43 lira tuttu.

beklediğimden fazla . peki bakıma gitmeden benim gibi şikayetlerin var mıydı ? vardıysa bakımdan sonra düzelme oldu mu
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    2011 600F ABS
    beklediğimden fazla . peki bakıma gitmeden benim gibi şikayetlerin var mıydı ? vardıysa bakımdan sonra düzelme oldu mu
    40 lira tutmuştu 4 bin bakımım

Motosikleti
    CBR 250
    Ön taraftan gelen ses bndede vardı debriyaj kolundan geliyormuş onu sıktırdım yine çıkıo ama eskisi kadar değil.zincirde gevşemişti seninki gibi sıktılar ses gitti.O vites geçişlerinde duyduğun ses bnde yok şuanlık ama sen serviste söylersen ilgilenirler

40 lira tutmuştu 4 bin bakımım
    benim de o kadar tutar inşallah maddi açıdan çöküşteyim bu yaz 250 ye geçebilirdim vazgeçtim artık . sen devam mı ?

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

Ön taraftan gelen ses bndede vardı debriyaj kolundan geliyormuş onu sıktırdım yine çıkıo ama eskisi kadar değil.zincirde gevşemişti seninki gibi sıktılar ses gitti.O vites geçişlerinde duyduğun ses bnde yok şuanlık ama sen serviste söylersen ilgilenirler
    sen kaç ayda 4000 i geçtin maşallah
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    CBR 250
    benim de o kadar tutar inşallah maddi açıdan çöküşteyim bu yaz 250 ye geçebilirdim vazgeçtim artık . sen devam mı ?

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

sen kaç ayda 4000 i geçtin maşallah

Okul kocaelide evde istanbulda olunca git gel git gel 2 aya 5800 oldu 410 kmde almıştım

ÖN TARAFTA TİTREME kesilecek bir şey değil 5 bin devirden sonra yapıyor.motorun yapısal özelliği.
    VİTESLERDE TAK DİYE SES daha doğrusu şimdiye kadar hiç bir motorda olmayan şanzuman yapısı. vitese atınca değil debriyajı salınca vitese geçme hissi ve ses.
    ZİNCİR normal durum sokak aralarından yansıma sesi.
    ARKA FİREN sıkılmaya sıkılmaya biraz pas tutmuş biraz basılınca düzelir.

benim asıl sormak istediğim benzin otamatiğinden gelen bibbbbbbbbbbbbbb sesi varmı.?

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    acun0 cbr 250 o kadar sardın sıra cbr125 te mi?ne garip adamsın ya.her motor problem çıkaracak yoksa nasıl parça satsınlar servisten para kazansınlar.piyasaya bak firmalar problemsiz motor çıkardılar mı hemen üretimi durduruyorlar.
    vites geçişleriyle ilgilide şunu söylemek istiyorum bu motoru genelde kullanıcılar ilk vitesli motoru diye alıyor,doğal olarak öğrenme evresinde şanzıman zorlanıyor veya yıpranıyor,ben ilk vitesli motorumda şanzıman dağıtmıştım,bu motoru sıfır aldım gayet düzgün vites geçişlerim ve hiç tak tuk ses gelmiyor.biraz daha ön yargısız davran saygı göresin...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖN TARAFTA TİTREME kesilecek bir şey değil 5 bin devirden sonra yapıyor.motorun yapısal özelliği.
    VİTESLERDE TAK DİYE SES daha doğrusu şimdiye kadar hiç bir motorda olmayan şanzuman yapısı. vitese atınca değil debriyajı salınca vitese geçme hissi ve ses.
    ZİNCİR normal durum sokak aralarından yansıma sesi.
    ARKA FİREN sıkılmaya sıkılmaya biraz pas tutmuş biraz basılınca düzelir.

benim asıl sormak istediğim benzin otamatiğinden gelen bibbbbbbbbbbbbbb sesi varmı.?
    Sen bu yakıt pompası sesine çözüm bulmuştun,tekrar tekrar niye soruyorsun ki? Cbr250 nin yakıt pompasıyla bizimkinin değişmesi gerektiğini söylüyordun.Keşke deneyip sonucuda bizimle paylaşsaydın.

cbr 250 konusunu kapattım. gerçekten çok acı bir durum. okumak istersen buyur link.http://www.motordelisi.com/forum/mot...-cbr-250r.html

cbr 125 yeni kasasını sevdiğimiz bir arkadaşa tavsiye ettik. 2012 model yeni aldı. ilk 300 km sonra bu ses peyda oldu. asıl mevzu vu biz
    cbr 250 de sorun var cbr 125 al dedik. şimdi her binişinde arkadaş bizi hatırlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

garanti den aynısı ile değişecek ama tahminim yine sonuç aynı olucak. servise 250 nin pompasını takalım dedim. motor garanti dışı kalır dediler. olmaz falan ayakları işte. bu arada bir arkadaş daha aldı. ondan yeni iken gelmiyordu. şimdi180 km olmuş onunkinden de gelmeye başlamış.
    eski kasa 2011 cbr 125 lere baktım onlarda bu ses yok.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    benim de o kadar tutar inşallah maddi açıdan çöküşteyim bu yaz 250 ye geçebilirdim vazgeçtim artık . sen devam mı ?[COLOR="Silver"]
    Allah kısmet ederse gt 250 r düşünüyorum ama çok kararsızım.

@acun0, böyle hayat geçmez güzel kardeşim.Benim 2000 km de iken başladı depodan gelen ses,şuan 7000 deyim hala var.Kafaya takıyo muyum ? Hayır..Bi sıkıntı yaşattı mı ? Hayır.Bu kadar küçük şeyleri kafaya takmayın.Ben garantiden değiştirme gereği bile duymadım.Garantiden değişen parça okunmuş üflenmiş değil sonuçta aynı parça Bi süre sonra o da aynı sesi çıkartacak.Benim zincirimde çok şakırdıyo sadece bu kafamı sıkıyo ama yapcak bişey yok.Ben bunları bile bile aldım bu motoru.Kullanışta yada ilerde motoru kötü anlamda etkileyecek şeyler değil.İşin kısası motora binin ve yol yapın bırakın bu kadar didiklemeyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler