Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ne demek,rica ederim.Çıkmadan bu motorlar sizi yolda bırakmaz buna güvenebilirsiniz.Özellikle cbf150 yi kuryeler boşuna tercih etmiyorlar,adamlar günde kimbilir kaç km yapıyorlar.iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89552067/detay

bu ilan 1 gün bile durmaz, saldırın gençler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tamda buna bakıyodum cenk,akşama satılır

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

istanbul da olsaydı satılmıştı şimdiye

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun bi arkadaşı evine bıraktım. ben 88 kg arkadaşım 97kg Çantalarda vardı iki tane en az 4 kilo...yokuşlarda gidiyo gitmesine de 190 kilo fabrika verilerindeki yükleme haddini biraz aştı gibi

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun bi arkadaşı evine bıraktım. ben 88 kg arkadaşım 97kg Çantalarda vardı iki tane en az 4 kilo...yokuşlarda gidiyo gitmesine de 190 kilo fabrika verilerindeki yükleme haddini biraz aştı gibi
    Yokuşları gidiyosa maşallah

Eski kasa cbr 125 ile bizim kasaların hava filtresi aynı mı?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuşları gidiyosa maşallah

Eski kasa cbr 125 ile bizim kasaların hava filtresi aynı mı?
    Gidiyo derken 2. viteste dik yokuşarda hızım(4k devir) azsa yarım debriyaj yaptım 2-3 defa.. bi okadarda 1'e düştüm 2 vites oranı uzun aslında ondan oluyor, 1 de keçi maşşallah

Filtre %90 aynıdır. Fark olacağını sanmıyorum. Hava filtresi deponun altında ama şase aynı olunca daha farklı bir ebatta kullanmaları pek mümkün görünmüyor

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidiyo derken 2. viteste dik yokuşarda hızım(4k devir) azsa yarım debriyaj yaptım 2-3 defa.. bi okadarda 1'e düştüm 2 vites oranı uzun aslında ondan oluyor, 1 de keçi maşşallah

Filtre %90 aynıdır. Fark olacağını sanmıyorum. Hava filtresi deponun altında ama şase aynı olunca daha farklı bir ebatta kullanmaları pek mümkün görünmüyor
    O kadar ağırlıkla fazla bayılmadıysa motor iyi.Ben bazen zorlanıyorum artçımla yokuş çıkmakta ama düşük hızda girdiğim için yokuşa bundan da kaynaklanıyo olabilir.

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,önümüzdeki haftaiçi acaba Altınoluk'a gitsemmi diye düşünüyorum,arkadaşlar çağırıyor,gidersem de motorla giderim.Aramızda uzun yol yapmış olanlar vardı.Şimdi soruyorum:tek başıma yolda çok sıkılırmıyım.Bu güne kadar tekseferde yaptığım en uzun yol 250 km ve Altınoluk neredeyse 500 km ye yakın.Şundan dolayı soruyorum,büyük motor olsa sıkılmayacağıma eminim ama 100-110 la o yol çekilirmi hem de tek başıma,bol mola vereceğim orası kesin,müzikte dinlerim ama biryerden sonra kafa şişer diye tahmin ediyorum.Güzergahı iyi biliyorum,bir dalış kulübünde çalıştığım için bir yazda an az 6-7 defa ayvalığa gidip geliyorum.Yardımlarınız için teşekkürler,daha önce seyahat etmiş arkadaşlar ilgilenirse sevinirim...
    pain arkadaş bende sanırım salı günü çanakkaleye çıkacağım istanbuldan , sende buralarda oturuyorsan birlikte çıkalım altınoluk 100 km kadar çanakkaleye..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Arkadaşlar merhabalar , ben daha düne kadar mondial 250 destro alacakken , bu gün kapora vererek ( satışını yarın sabah alacağım ) cbr 125 r sahibi oldum hayırlısı ile. Motorum 2008 model ve 7200 km de.. Repsol renginde. ve 3750 tl ye aldım nasıl sizce iyimidir fiyatı ? salı günüde kısmetse çanakkaleye yola çıkacağım ve bu benim ilk vitesli motorum olacak önerileriniz varmı acaba ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pain arkadaş bende sanırım salı günü çanakkaleye çıkacağım istanbuldan , sende buralarda oturuyorsan birlikte çıkalım altınoluk 100 km kadar çanakkaleye..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Arkadaşlar merhabalar , ben daha düne kadar mondial 250 destro alacakken , bu gün kapora vererek ( satışını yarın sabah alacağım ) cbr 125 r sahibi oldum hayırlısı ile. Motorum 2008 model ve 7200 km de.. Repsol renginde. ve 3750 tl ye aldım nasıl sizce iyimidir fiyatı ? salı günüde kısmetse çanakkaleye yola çıkacağım ve bu benim ilk vitesli motorum olacak önerileriniz varmı acaba ?
    Model-Km olarak bakarsak fiyat iyi.Motor da temizse bence uygun fiyata almışsın.Hayırlı uğurlu olsun

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model-Km olarak bakarsak fiyat iyi.Motor da temizse bence uygun fiyata almışsın.Hayırlı uğurlu olsun
    Teşekkür ederim içim rahatladı ayrıca 250 tl lik kask ve 700 tl lik elbisede vericek alacağım kişi. Motordada boya ve değişen yok orjinal 7200 =)

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    bir ben bulamadım helalinden bir cbr 125r :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89324218/detay arkadaş bu motoru aldı sanırsam

Efnacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 600 F
    s.a arkadaşlar geçenlerde zippo's arkadaşımıza mesaj atmıştım cbr125r la alakalı karar verdik parayı ayarladım yani kredi kartına 12 taksitle alacağız önden 1300 tl peşin vererek fakat sorum şu ki ümraniye d&b motor da cbr 125 kalmamış numaramı aldılar 1 haftadır aramıyorlar 1 hafta önce konşuk motoru aramıştım 1 tane beyaz ellernde olduğunu söylemiştiler sanırım oda gitmiştir. şimdi bu ayın 23ünde kredi kartı hesap kesimi olcak 23 yada 24 ünde motoru almaya gidecegiz her hangi bir bayiide bulabilirmiyiz baya bi motor geldiğini duymuştum bir arkadaştan bir de önceden 300 vs kaporamı versek 12-13 gün var getirirlermi ellerinde yoksa nasıl yapayım bilemedim gece oldugu için şuan arayamadım bayiileri yarın arayacagım yinede bilginiz vardır diye sorayım dedim kalabalık ettiysek böle bi nedenden affola.
    bu arada kuryeyim cbf 150 kullanıyorum 2 yılı aşkındır bakalım cbr 125 nasıl keyif verecek. kurye olmama ragmen cbf150 yi bile her bindiğimde keyifle sürüyorum
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Efnacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar geçenlerde zippo's arkadaşımıza mesaj atmıştım cbr125r la alakalı karar verdik parayı ayarladım yani kredi kartına 12 taksitle alacağız önden 1300 tl peşin vererek fakat sorum şu ki ümraniye d&b motor da cbr 125 kalmamış numaramı aldılar 1 haftadır aramıyorlar 1 hafta önce konşuk motoru aramıştım 1 tane beyaz ellernde olduğunu söylemiştiler sanırım oda gitmiştir. şimdi bu ayın 23ünde kredi kartı hesap kesimi olcak 23 yada 24 ünde motoru almaya gidecegiz her hangi bir bayiide bulabilirmiyiz baya bi motor geldiğini duymuştum bir arkadaştan bir de önceden 300 vs kaporamı versek 12-13 gün var getirirlermi ellerinde yoksa nasıl yapayım bilemedim gece oldugu için şuan arayamadım bayiileri yarın arayacagım yinede bilginiz vardır diye sorayım dedim kalabalık ettiysek böle bi nedenden affola.
    bu arada kuryeyim cbf 150 kullanıyorum 2 yılı aşkındır bakalım cbr 125 nasıl keyif verecek. kurye olmama ragmen cbf150 yi bile her bindiğimde keyifle sürüyorum
    kızıltoprak mototal honda da 1 adet olduğunu duymuştum bir yerde, istersen bir ara orayıda. şimdiden hayırlı olsun.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,önümüzdeki haftaiçi acaba Altınoluk'a gitsemmi diye düşünüyorum,arkadaşlar çağırıyor,gidersem de motorla giderim.Aramızda uzun yol yapmış olanlar vardı.Şimdi soruyorum:tek başıma yolda çok sıkılırmıyım.Bu güne kadar tekseferde yaptığım en uzun yol 250 km ve Altınoluk neredeyse 500 km ye yakın.Şundan dolayı soruyorum,büyük motor olsa sıkılmayacağıma eminim ama 100-110 la o yol çekilirmi hem de tek başıma,bol mola vereceğim orası kesin,müzikte dinlerim ama biryerden sonra kafa şişer diye tahmin ediyorum.Güzergahı iyi biliyorum,bir dalış kulübünde çalıştığım için bir yazda an az 6-7 defa ayvalığa gidip geliyorum.Yardımlarınız için teşekkürler,daha önce seyahat etmiş arkadaşlar ilgilenirse sevinirim...
    cağatayın dediği gibi çanakkaleye gidip geldim cbr 125 ben ve artçım ile
    giderken bursa üzeri gittik yollar güzeldi motorun gidişi güzeldi iki kişi oldğumuz halde bir ara 134 felan gördüm yokus cıkarken yokus uzunsa kastırıyor 70e kadar dusebılıyor 110 100 cıarı gırersen
    tek basına gıdecegın ıcın 80-90 tırmanırsın problem yasatmaz sana hızını aldıktan sonra

motorla 400 km kadar yol yaptım dusuk cc uzun yok yapılmaz dıyenlere dıyecek lafım yok
    50 cc olsun ben o yolu gene yaparım hızlı gıtmesem bıle motor kullanmaktan zevk alıyorum kı ısın en guzel yanı bu
    100-110 ıle o yol cok guzel cekılır yokuslarda sorun yasatmadan gazlarsın
    sadece dıkkat etmen gereken 1-2 saatta bır mola ver
    bız gec saate kaldıgımız ıcın yasin ben ve artcım karanlıkta yol almak zorunda kalmıstık
    karanlıkta yolculugun tadı baska o ayrı
    molaları cok uzun tutma derım ben 15 dk ıdealdır
    ellerın tıtremeden kaynaklı uyusabılır ondan arada el kol hareketlerı yap gıdonu dıger elınle tutup ya da dur hopla zıpla
    bazen unutup gıdıyorsun elın uyusuyor fren yapmak ıcın hareket ettırdıgınde kımıldamyor kı en tehlıkelı durum basıma geldı 2 kere felan

tek yolculuk guzeldır ama yanına ılk uzun yolun olacagın ıcın adam bulmaya calıs derım ben

Motosikleti
    Cbr 600 F
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızıltoprak mototal honda da 1 adet olduğunu duymuştum bir yerde, istersen bir ara orayıda. şimdiden hayırlı olsun.
    aradım orada kalmamış ellerinde şimdi konşuk ve güngörü aradım konşukta 1 güngörde 3 adet varmış 22 sine kadar satılır dediler yarın kapora vermeye gidecegim konşuk motor a. buradan takip ettiğim kadarıyla konşukta ilgi alaka daha iyiymiş siz ne dersiniz güngör mü konşuk mu ? bu arada alıym hemen resimleri belki video paylaşırım. birde ben diyelimki ayın 22 sinde ödemeyi yaptım hemen o gün alabiliyormuyum aracı sabah 9-10 gibi ödeme yapsam öglen 1-2 ye kadar alabilirmiyim çalıştıgım icin pek vaktim olmayacak çünkü

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar herkese merhaba. geçen ay aldığım 2008 model cbr ile aranıza katıldım. fakat biraz moralim bozuk, kısaca özetlersek motorun km'si ile oynanmış olduğunu öğrendim. ilk kez bir araç alıyorum ne kadar servise göstermem gerektiğini bilsem de servise gitmedim. ikinci el araç alırken kesinlikle servise gösterilmesi gerekir sonucuna uygulamalı olarak ulaştım ben burdan ve ikinci el alacak arkadaşlara da tekrardan hatırlatmış olalım.
    şimdi benim burda tecrübeli arkadaşlara iki sorum olacak. birincisi honda servis kayıtlarında bu km ile oynama durumu gözüküyor. km ile oynandıktan sonra servis bu olayda nasıl bir tutum sergilemeli sizce ya da sorumluluğu nedir?
    ikincisi km ile oynamanın hukuki olarak bir cezası, yaptırımı vs. var mıdır?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorun hayırlı olsun dostum,haftasonu dalış için Çankakkale deydim yeni döndüm,bende yarın yola çıkkmayı planlıyordum ama haftasonu kötü yanmışım,ayrıca hastayım galiba.yarın sabaha toparlanmaya çalışıyorum.Bu arada bir arkadaşım söyledi Altınoluğa Çanakkale üzerinden gidiliyorumuş,hatta yolu çok daha güzelmiş ama 70km daha fazla imiş.Gelsem Çanakkale ye kolaylıkla gidermiyim.

ayrıca çanakkledeymişsin,yolu gördün derseniz,yolda uyuduğum ve başka işlerim olduğu için dikkat edemedim:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cağatayın dediği gibi çanakkaleye gidip geldim cbr 125 ben ve artçım ile
    giderken bursa üzeri gittik yollar güzeldi motorun gidişi güzeldi iki kişi oldğumuz halde bir ara 134 felan gördüm yokus cıkarken yokus uzunsa kastırıyor 70e kadar dusebılıyor 110 100 cıarı gırersen
    tek basına gıdecegın ıcın 80-90 tırmanırsın problem yasatmaz sana hızını aldıktan sonra

motorla 400 km kadar yol yaptım dusuk cc uzun yok yapılmaz dıyenlere dıyecek lafım yok
    50 cc olsun ben o yolu gene yaparım hızlı gıtmesem bıle motor kullanmaktan zevk alıyorum kı ısın en guzel yanı bu
    100-110 ıle o yol cok guzel cekılır yokuslarda sorun yasatmadan gazlarsın
    sadece dıkkat etmen gereken 1-2 saatta bır mola ver
    bız gec saate kaldıgımız ıcın yasin ben ve artcım karanlıkta yol almak zorunda kalmıstık
    karanlıkta yolculugun tadı baska o ayrı
    molaları cok uzun tutma derım ben 15 dk ıdealdır
    ellerın tıtremeden kaynaklı uyusabılır ondan arada el kol hareketlerı yap gıdonu dıger elınle tutup ya da dur hopla zıpla
    bazen unutup gıdıyorsun elın uyusuyor fren yapmak ıcın hareket ettırdıgınde kımıldamyor kı en tehlıkelı durum basıma geldı 2 kere felan

tek yolculuk guzeldır ama yanına ılk uzun yolun olacagın ıcın adam bulmaya calıs derım ben
    Benim de merak ettiğim bunlar dı,tavsiyelerin için çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Alıntı artano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba. geçen ay aldığım 2008 model cbr ile aranıza katıldım. fakat biraz moralim bozuk, kısaca özetlersek motorun km'si ile oynanmış olduğunu öğrendim. ilk kez bir araç alıyorum ne kadar servise göstermem gerektiğini bilsem de servise gitmedim. ikinci el araç alırken kesinlikle servise gösterilmesi gerekir sonucuna uygulamalı olarak ulaştım ben burdan ve ikinci el alacak arkadaşlara da tekrardan hatırlatmış olalım.
    şimdi benim burda tecrübeli arkadaşlara iki sorum olacak. birincisi honda servis kayıtlarında bu km ile oynama durumu gözüküyor. km ile oynandıktan sonra servis bu olayda nasıl bir tutum sergilemeli sizce ya da sorumluluğu nedir?
    ikincisi km ile oynamanın hukuki olarak bir cezası, yaptırımı vs. var mıdır?
    Herhangi birşey yapabileceklerini sanmıyorum,en iyisi bakıma sokun,tüm kusurlarını elden geçirsinler derim.Zaten büyük bir sıkıntısı yoksa o motor çok uzun kmlerce sorunsuz çalışır.(honda sonuçta:D)

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    tekrar merhaba arkadaşlar , pek online olamıyorum ama...

dün manavgat motosiklet festivaline gitmiştik o civarlarda çekindik biraz da ...

Zippo's bunu beğendi.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    Cbr 600 F
    arkadaşlar yukarıda dediğim gibi pek cevap yazan olmamışta motoru buldum yarın kaporasını vericem ödemesini ayın 22 si yani cuma günü yapıp motoru alıcam teslim plaka ruhsat işlemleri ne kadar sürer ödemeyi yaptıktan sonra hemen alabilirmiyim ve bir soru daha 22 si deilde 23-24 olursa yani cumartesi pazara denk gelirse plaka ruhsat işi ne olur çalıştıgımdan dolayı hemen ödemeyi yaptıktan 1-2 saat içinde motoru alabilirmiyim.

http://www.youtube.com/watch?v=XiwyG...eature=related

birde bu videodaki hidrolik yağ kapağını nerden bulabilirim ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler