Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur hocam cb hiç kullanmadım. Birde benim artçım yarım insan sayılır 48 kg :D eger cbra adam gibi iki kisi binerse muhtemelen kalkışta tek kişinin bindigi ybryide geçemez.
    Bu arada 120 leri göremiyorum diye takma. çünkü ben cbr ile dahi gün geliyor 120 göremedigim oluyor
    taktıgım falan yok motorun amacı bellı zaten sehır ıcınde a noktasından b noktasına gıtmenın en ucuz halı:D hızıda bellı duzde 100 rampa asagı 118 kısa sure sonra degıstırcem zaten yetmeme durumu cıddı sundan ıkı ay once ustunde nası durcam dıyordum nerden nereye geldm ama sunu dıyorum eet cbr 125 cok sekıl alet beyazını gordugumde donup ıkı kez bakıyorum ben bıryere park ettım mı yanından hızla uzaklasıyorum:D cbr olsa ustunde sekıl yaparım ama ıyıkı almamısım o kadar para baglamamısım son zam yuzundn bu kadar cabuk sıkılcagımı tahmın etmezdım.yınede cbrlar guzel ama camur atmıs olmıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar 2012 serisinde yağ boşaltma tıpası nerede yağ koyma değilde yağı boşalltığımız cıvata?gareneajı sökmemiz mi gerekiyor? bir de 1 litre yağ mı koyacağız ?yoksa 0.8 filan mı

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bugün gezide hiç cbr125 göremedim,sadece birkaç tana cbr250 vardı...

bu yağ boşaltma yeri neresi arkadaşlar garenaj sökülmeli mi ?

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    selamlar. 2008 model motosikletime akü almak istiyorum. fakat duran kardeşler/bursa servisine gidip fiyat sordum. eyvah beaaa kulaklarıma inanamadım. tam 215 lira. fiyatı beni üzmeyecek 8-10 ay sorunsuz çalışabilecek bir akü bakıyorum. max. bütçe 80 lira
    16 BH 631

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yağ boşaltma yeri neresi arkadaşlar garenaj sökülmeli mi ?
    ,,

Alttan sarkan hortumlardan biri.Grenajı filan sökmeye gerek yok...

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,,

Alttan sarkan hortumlardan biri.Grenajı filan sökmeye gerek yok...
    hortum mu ? Nasil ya civatali degil mi

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Arkadaşlar Ehliyet alırken ve Yamaha akademi 1. kur eğitimi almış malzemeleri tam bir sürücü adayı olarak
    trafiğe hiç çıkmamış (araba hariç 12 senedir araba kullanıyorum)
    sizce motoru tek başıma mağazadan alıp ist. anadoludan - avrupa ya trafiğin az olduğu saat dilimlerinde götürebilir miyim ?
    yoksa bilen bir arkadaşımdan yardım mı alayım ?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @GrkSbf Kesinlikle,bilen bir arkadaşınız götürsün.Sizin için daha çok erken oralar.
    @rapidhacker5 Tam bilmiyorum ama onlardan birinden boşalıyor diye biliyorum.Grenajla alakası olmadığına eminim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hortum mu ? Nasil ya civatali degil mi
    Pain in dediği gibi grenajla alakası yok.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ehliyet alırken ve Yamaha akademi 1. kur eğitimi almış malzemeleri tam bir sürücü adayı olarak
    trafiğe hiç çıkmamış (araba hariç 12 senedir araba kullanıyorum)
    sizce motoru tek başıma mağazadan alıp ist. anadoludan - avrupa ya trafiğin az olduğu saat dilimlerinde götürebilir miyim ?
    yoksa bilen bir arkadaşımdan yardım mı alayım ?
    motoru yukle kamyon kango connect vs bsy bos bır sahaya gotur alana ws 1 2 saat turla hem ılk rodaj km dusuk devırde olmus olur sıkıstırmaz o sana sen ona alısırsn sonra yawas yawas bos yollara salarsn kendını

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün gezide hiç cbr125 göremedim,sadece birkaç tana cbr250 vardı...
    siyah bi cbr ile yan yana 5-10 dk gitmedinmi anadolu yakası tarafında

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah bi cbr ile yan yana 5-10 dk gitmedinmi anadolu yakası tarafında
    Bi siyah cbr yle bazen yan yana bazen önlü arkalı gitti biraz ama ben onu hep cbr250 sandım:D Zippo's geleceğim demişti,o yüzden hep tricolor aradım:D Madem sen farkındaydın,söyleseydin keşke.Neyse bir dahaki geziye buluruz artık birbirimizi:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bi siyah cbr yle bazen yan yana bazen önlü arkalı gitti biraz ama ben onu hep cbr250 sandım:D Zippo's geleceğim demişti,o yüzden hep tricolor aradım:D Madem sen farkındaydın,söyleseydin keşke.Neyse bir dahaki geziye buluruz artık birbirimizi:D
    Çok güzel bi geziyi kaçırdım Kendi aramızda bi buluşma yapalım bizde

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu hafta için boşun.Sadece bir gün işim var onuda hangi gün yaparım bilmiyorum.Yani her geziye katılırım,zaten pazar günü başka bir gezi içinde adımı yazdırdım.

BP de tam kalkmadan beyaz-mavi cbr 250 ile yan yana geldik. selam baba naber nasılsın falan nickin neydi sobet ediyoruz dedi motor yoktu gezi için cbr250 kiraladım ben jamseasion. eee nasıl falan dedim sevdinmi? 600 lüğünü satmış daha önce(fazer) basıyorum basıyorum gitmiyo diyor konuştukça gülüyoruz sempatikte bi arkadaş. Bi ara yan yana gurup sürüsü gidiyoruz hız da yapamıyosun habire 2. 3. vites sıkıp duruyo motoru deniyor. CBr 250 nin vites atarken süspansiyonu bi iniyo bi kalkıyor. yanımdan 20-30 metre hızlanıyor tatlı tatlı. Yok babaya bu gitmiyo demesi aklıma geldikçe gülüyorum yanında dedim memnun değilsen 125 lik veriyim

Yanlız kiralık cbr250 maşşallah orkestra gibi. Yanında giderken 80 le hafif rüzgardan ve 50 motorun gürültüsünden net seçemiyorum ama zinciri ve motoru şıkır şıkır birleşmiş şarkı söylüyor. Bi ara dikkatli dinliyim dedim motordan ayrı şıkırtı geliyor zincirden ayrı... Tabi motorun içine edilmiş orası su götürmez ama yinede fazlaydı sesler...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Valla motorumdan memnundum,yavaş mavaş idare ediyordum.GKN ile geldik görmüşsündür belki kırmızı siyah fazer.Valla adam bir elini bırakmış 120-130 sıkıla sıkıla gidiyor benle.Bende yetişicem diye redline gidiyorum.Arada bir araba sollamak için gaza dokunuyor,aynı arabayı geçecem diye yırtınıyorum ben.Moralim bozuldu benim de.Hep tek gezdiğim için farketmiyordum bu kadar yavaş olduğumu:D Seneye ilk fırsatta değiştiriyorum motoru:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Hatta kesin görmüşsündür,opete geç gelen 2 kişi vardı:D biri bendim diğeri de o kırmızı fazer(GKN)

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    fazla düz yola çıkıp moralinizi bozmayın arkadaşlar.şehir içi için ideal hızda ve yakıt ekonomisinde motorlarımız.Biliyorum benim de çok moralim bozuluyor otobanda ama yapcak bişey yok 2-3 sene sonra inşallah.Biriktirip güzel bi 600 lük hedefliyorum bende.Allah büyük.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla düz yola çıkıp moralinizi bozmayın arkadaşlar.şehir içi için ideal hızda ve yakıt ekonomisinde motorlarımız.Biliyorum benim de çok moralim bozuluyor otobanda ama yapcak bişey yok 2-3 sene sonra inşallah.Biriktirip güzel bi 600 lük hedefliyorum bende.Allah büyük.
    Aynen düz yola çıkmazsak motivasyoun iyi,anadolu yakası sahil yolu ideal:D

Valla motorumdan memnundum,yavaş mavaş idare ediyordum.GKN ile geldik görmüşsündür belki kırmızı siyah fazer.Valla adam bir elini bırakmış 120-130 sıkıla sıkıla gidiyor benle.Bende yetişicem diye redline gidiyorum.Arada bir araba sollamak için gaza dokunuyor,aynı arabayı geçecem diye yırtınıyorum ben.Moralim bozuldu benim de.Hep tek gezdiğim için farketmiyordum bu kadar yavaş olduğumu:D Seneye ilk fırsatta değiştiriyorum motoru:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Hatta kesin görmüşsündür,opete geç gelen 2 kişi vardı:D biri bendim diğeri de o kırmızı fazer(GKN)
    Pain haklısın. Gezilerde insanlar bunalıp biyerden sonra sıkıyo gezmek için çok keyifli bir motor olan cbr125 orda sıkıntılı oluyor.. Ama 250 de pek keyif vermez o durumlarda. Minimum 50 nm tork lazım..

Ama işin kullanım maliyetide var. Ben 350 km gezdim 40 lira yakmadım ki 100 km den fazla 130-140 11 bin devir gittim bir 150 km daha hep ani hızlandım...37-38 lira yaktım. gezideki yemek ve üstüne gittiğinm iki ayrı mekanda içtiğim şeyler bedavaya geldi 600 lükler en az tek silindir bile 75 tl yaktı bizde... Fazer aynı mesafede 100 tl yakardı

Yani gitmiyo bu dediğin oluyo bazen ama motorun sana bir sürü şey ısmarlıyor
    Zippo's bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler