Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bak ya gece gece taktn kafama :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Amaç ne? Neden 40 la giderken 6.vites, yada 80 le giderken 4.vites.40 la giderken 6 ya atmak için tek debriyaja basıp 3 vites filan geçiyosundur, vitesleri tek teke geçmediğin için zincir tek seferde o kadar dişli yer değiştiriken tam geçmiyordur,arada kalıyordur.Gerek yok böyle şeylere...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sert basamamis olabilir miyim ki?
    Debriyajı tam olarak sıkmamış olabilir misin ? Ben bazen 100 km hızda kaçıncı viteste olduğumu unutuyorum ve vitesi yokluyorum yukarı kalkıyor mu 6 da mıyım diye bi bakıyorum taş gibi,tamam diyorum 6 dayım bide gazı bi bırakıyorum debriyaja asılıyorum tamamen o zaman yokluyorum vitesi yukarı doğru oynuyor 5 te olduğumu anlıyorum.Bu düşük viteste olmayabilir ama yüksek viteste olabilir.Bence tam basamamışsınız debriyaja.Ki zaten bu bi sorun değil,debriyajı kullanmadığın için motor haliyle vites geçişine rahat izin vermiyo

tam sıkıyorum diye dusunuyorm ama simdi gittim denedm 5 e gecerken biraz sertti sonra donerken eve 5 ve 6 da sorn yoktu arkadaslar.neyse plaka taktirmaya gidecem yarn filan servise ne diyeym ben anlarlar mi sorunu hemen?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:04 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç ne? Neden 40 la giderken 6.vites, yada 80 le giderken 4.vites.40 la giderken 6 ya atmak için tek debriyaja basıp 3 vites filan geçiyosundur, vitesleri tek teke geçmediğin için zincir tek seferde o kadar dişli yer değiştiriken tam geçmiyordur,arada kalıyordur.Gerek yok böyle şeylere...
    rodajdayim motoru yavas kullaniyorm basacak alan yok o yuzden tek tek vitesleri deniyorm.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    40 la giderken 6 ya takmanın rodajla ilgisi ne:D Rodaj yavaş gitme değil,orta devirlerde,ani hızlanma ve frenlemelerden kaçınmak.Yani 6.bviteste 80 vivarı gezilebilir.

yol yoktu neyse hocam simdi sorn cikmaz demi bundan basima? Cikti diyelim servis halleder mi?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol yoktu neyse hocam simdi sorn cikmaz demi bundan basima? Cikti diyelim servis halleder mi?
    Sorun olduğunu sanmıyorum,sorunsada zaten garanti kapsamında,hiçbir sıkıntı çıkartmıyorlar.Kafana takılan birşey varsa anlat,bakarlar ve gerçekten birşey varsa zaten hallederler.Merak etme servisi çok iyi hondanın(en azından konşuk motor).Benimde ufak tefek sorunlarım olmuştu tek seferde,garanti kapsamında hallettiler.

garanti kapsamina girmezse acarim davayi.telefon olaylarindan bilirim bu olaylari 9 keregarantiye gitmisti telefonum

Sayın onuRRtas Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Kdz.Ereğli den saygı ve sevgilerimle

Selam beyler...
    2011 model cbr 125 siyah 4200 de çok temiz 6200lira fiyat nasıl sizce?
    2011 ile 2012 arasında fark varmı?
    Son olarak, Benim başlangıç motorum olucak.kullanabilirmiyim sizce

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı angelus26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler...
    2011 model cbr 125 siyah 4200 de çok temiz 6200lira fiyat nasıl sizce?
    2011 ile 2012 arasında fark varmı?
    Son olarak, Benim başlangıç motorum olucak.kullanabilirmiyim sizce
    2011 ile 2012 arasında hiçbir fark yok. sadece renkler değişik. Hiç yatması kalkması bulunmayan temiz bir cbr125 için 6000-6300 arası normal. Ama alanlarınların çogu en az bir kere düşük hızda yatırıyor.

Servisten kontrol ettir tamiratı kazası olmuşmu diye.

hiç motor tecruben yoksa ilk 200 km trafige kapalı okul bahçelerinde otoparklarda hakimiyetini dar dönüşleri vitesleri çalışırsın, sonrada 1.000 km trafiğin yoğun olmadığı yerlerde otobana çıkmadan süreresin biraz olur biter. . bu motor bunun için yapılmış zaten YZF125 ve Hyosun gt250R dan çok daha kolaydır bunla başlamak

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 ile 2012 arasında hiçbir fark yok. sadece renkler değişik. Hiç yatması kalkması bulunmayan temiz bir cbr125 için 6000-6300 arası normal. Ama alanlarınların çogu en az bir kere düşük hızda yatırıyor.

Servisten kontrol ettir tamiratı kazası olmuşmu diye.

hiç motor tecruben yoksa ilk 200 km trafige kapalı okul bahçelerinde otoparklarda hakimiyetini dar dönüşleri vitesleri çalışırsın, sonrada 1.000 km trafiğin yoğun olmadığı yerlerde otobana çıkmadan süreresin biraz olur biter. . bu motor bunun için yapılmış zaten YZF125 ve Hyosun gt250R dan çok daha kolaydır bunla başlamak
    Açıkama için teşekkürler hocam. Plakasını biliyorum..Plakayı söyleyerek bilgi alabiilirmiyim? Alırsamda nerden alabilirim?
    Ben Eskişehir'de oturuyorum motoru başka ilden getirtcem.
    Honda'nın sitesine baktığım zaman Eskişehir'de bayisi gözükmüyo ama burda kocaman bi Honda bayisi var
    Motoru geldiği zaman bu bahsttiğim yere göstersem, kazası vb. tarz şeylerde çıkarmı?

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    dostum motorunu gugor den mı aldın?

Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motorunu gugor den mı aldın?
    Bi üst mesaj bana ait olduğu için soruyu üstüme alınmalımıyım

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Selamlar...
    Acep ilandaki motoru bileniniz var mıdır? Birde yorumlar mısınız benim için ben buna niyetlendim de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5102709/detay/

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normaldir. O yağ yarı sentetikten baya üstün. Daha hızlı akselerasyon yaşayacağınızı tahmin etmiştim. Bende bi deneyeyim bakalım.
    Durum hiç iyi görünmüyor ))))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı cafridion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar...
    Acep ilandaki motoru bileniniz var mıdır? Birde yorumlar mısınız benim için ben buna niyetlendim de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5102709/detay/
    dostum sahibi hakkında bir bilgim yok ama pek sağlıklı gözükmüyor.
    1.Fotorğraflar orjinal değil.(benim anladığım kadarıyla)
    2.egzos 250 tl diyor ve marka yok.Bu da demek oluyorki büyük ihtimalle sanayide yapılmış.Bunlarda motoru yıpratacak şeyler.

Kimsenin günahını almak istemem,görmedende bilemeyiz ama bana güvenilir gelmedi.Eğer alacaksan,yanına gerçekten motordan anlayan birini al derim

Motosikleti
    cbr 2000rr
    Hocam çok saol valla ben hiç fotoğrafların orjinalliğine falan dikkat etmemiştim... Aradım arkadaşla konuştum servis bakımlı gel gör servise götürelim, benzini atıp gideceksin dedi...
    Serviste yardımcı olurlar heralde dimi yaa... Yarın görmeye gidicem bi aksilik olmazsa, onca yol boşuna gitmem inşallah...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hocam çok saol valla ben hiç fotoğrafların orjinalliğine falan dikkat etmemiştim... Aradım arkadaşla konuştum servis bakımlı gel gör servise götürelim, benzini atıp gideceksin dedi...
    Serviste yardımcı olurlar heralde dimi yaa... Yarın görmeye gidicem bi aksilik olmazsa, onca yol boşuna gitmem inşallah...
    Hocam resimler orjinal değil bencede.Ayrıca 2007 model 25000 de istediği kadar temiz olsun ederi 3.700 civarı olması gerek en fazla.4000 e 2010 kasa bile bulabilirsin.
    Ayrıca pain arkadaşımızın dediği gibi 250 liralık adam akıllı bi markanın egzostu yok zaten.Sanayi malıysa motorun ömründen yemiştir.Basit bişey değil egzost

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Dostum sen bilirsin git,gör ama alma derim.Ve yine tekrarlıyorum gideceksen bilen birini al.Bu işler belli olmaz servis olayı filan,altından tahmin edemeyeceğin şeyler çıkar.Ben motor arama aşamasındayken o kadar saçma ilanlara gittim ki,gittiklerimden biri tahminimce çalıntıydı o kadar söyleyim.Ufakta olsa yalan söyleyen satıcıyla iş yapma,sabret kusuru varsa sen sormadan söyleyen satıcıyla iş yap.Ben motordan anlamazken benim görmediğim kusurları söyleyen satıcıda oldu sağolsun.Basit mantıkla;sanayi egzosuyla 25000 km yapan motordan hayır gelmez,zaten bu durumu destekeleyen serviste olamaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

@ zippo's baksana sen bilirsin,bu çakma akrapovic değil mi? http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...84823571/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler