Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Pain,amasörün bağlantı noktasına sağlam bi parçadan kaynak ek yaptırdım.. amasör uzun olduğu için motorunda arkası kalktı doğal olarak ama dediğim gibi arka kalkınca uzun yolda kollara çok güç biniyor yoruyor adamı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Önü az indirirseniz asla vurmuyo.
    Brooklyn motor kac kmde olursa olsun aynı vites ve aynı devirde hep aynı hızı görür. Tabi arka lastik çapı veya dişliler degismezse.
    Sendeki durum benim mondialdada oluyor, bunun nedeni; km saatinin hep aynı istikrarla çalışmaması.
    Bunu şöyle düşün: bisiklette pedalı dakikada 60 kez çevirerek 20 km hız yapıyorsan, senden daha güçlü biriside dakikada 60 kez çevirse yine 20 km hız yapar. Ama daha güçlü olan adam son hız denemesi yaptığında dakikada yada aynı sürede senden daha fazla pedal cevirecegi icin seni geçer.
    İşte motordada bakımlı olan motor daha fazla devir cevirecegi icin son hizi bakımsiz olana göre daha yuksektir ama ayni devirde ikiside yan yana gider

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    3 km artis oldugu icin sevinmistim bende
    dunden beri bariz sekilde devirler dusuk iken hiz yuksek oluyor beni 6bin bakimina cagirdilar yag degisecekmis

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Valla arkadaşlar ben 800 km dir aynı yağı kullanıyorum.1300-1500 olsun değiştircem.10-40 scooter yağı çok şüphelerim oldu ama 800 km boyunca bi sıkıntı yaşamadım.yine de eksiltir filan,erken değiştiricem.

Bugün xenon için burda bi ustaya gittim müsait değildi yarın erkenden gel yapalım dedi.Bide açma kapama düğmesi aldırdı bana.Aküyü fazla yemesin diye ben ordan açıp kapıycakmışım gündüzleri filan.Bizim motorların farı hep açık olduğu için.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    honda orjinal aksesuarlar;
    Merak ettim, arayıp sordum.

Çanta 300, karbonfiber görünümlü 2. kişinin oturacağı bölüme kapak 450 lira.

Saygılar =)

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar ben 800 km dir aynı yağı kullanıyorum.1300-1500 olsun değiştircem.10-40 scooter yağı çok şüphelerim oldu ama 800 km boyunca bi sıkıntı yaşamadım.yine de eksiltir filan,erken değiştiricem.

Bugün xenon için burda bi ustaya gittim müsait değildi yarın erkenden gel yapalım dedi.Bide açma kapama düğmesi aldırdı bana.Aküyü fazla yemesin diye ben ordan açıp kapıycakmışım gündüzleri filan.Bizim motorların farı hep açık olduğu için.
    fazla modifiye işine girmeyin ya
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda orjinal aksesuarlar;
    Merak ettim, arayıp sordum.

Çanta 300, karbonfiber görünümlü 2. kişinin oturacağı bölüme kapak 450 lira.

Saygılar =)

fazla modifiye işine girmeyin ya
    İlker seni kafaya almışlar olmasın ? Ben 180 lira fiyat aldım karbon kapak için.Hatta gittim gördüm bu hafta almayı düşünüyorum.

Muhtemelen karbon fiber grenaj setin fiyatını söylemiştir.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    honda efe ye yedek parçaya bakan arkadaşla görüştüm.özellikle arkaya kapak diye de belirtmiştim ama dediğin gibi komple seti de söylemiş olabilir.
    Yada bayiden bayiye bir uçurum mu vardır nedir.İstanbuldan almak lazım böyle mazemeleri.Tekel olmak kötü tüketici için
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Brooklyn Sağol servis fiyatını ve detaylarını yazdığın için,ayrıca konşuktan bende çok memnunum.

Biraz önce konşuktan geldim,çok şükür ıslık sesinden kurtuldum.Ön amartüsörü indirmeyi sordum.Kısaca nasıl indirieceğini anlattı usta,ne gibi bir sıkıntı yapar dediğimde ise;çamurluk çarpabilir dedi,onun dışındada pek bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum dedi.(Bu ıslık sesi bzim motorların %90 da varmış).Yakıt pompası değiştirme işlemide yarım saat sürmedi,herşeyi seyrettim.Kafama takılan herşeyide sordum.Gerçekten bende memnunum konşuktan.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Brooklyn Sağol servis fiyatını ve detaylarını yazdığın için,ayrıca konşuktan bende çok memnunum.

Biraz önce konşuktan geldim,çok şükür ıslık sesinden kurtuldum.Ön amartüsörü indirmeyi sordum.Kısaca nasıl indirieceğini anlattı usta,ne gibi bir sıkıntı yapar dediğimde ise;çamurluk çarpabilir dedi,onun dışındada pek bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum dedi.(Bu ıslık sesi bzim motorların %90 da varmış).Yakıt pompası değiştirme işlemide yarım saat sürmedi,herşeyi seyrettim.Kafama takılan herşeyide sordum.Gerçekten bende memnunum konşuktan.
    Pain sen motoruda mı konşuktan aldın? Bu ıslık sesi bende bi artıp azalıyor. Dikkat ettim uzun yol 8-9-10 bin devirlerde 200-300 km ler gidince ses belirginleşip artıyor. çıkıyor sonra azlarak çok rahatsız etmeyen bi miktarda kalıyor. Pompa uzun süreli çalıştırılınca artıyor kısaca. Bende yakıt ve performans çok iyi ses şuan az..

Motosikleti
    Honda cb125e
    motorumu konsuktan alırkan s.danısmanı teslım etmıstı duzgun bırı gıbı gornmustu sızın bu yorumlardan sonra ılk bakıma kesın oraya gıdıyorum...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @GP500-1st Evet motor konşuktan,sese o kadar dikkatli bakmana gerek yok,genel olarak var o ses garantıdeysen değiştirirler.Muhtemelen biliyorsunuzdur ama yinede söyleyeyim;motoru başka bayiden almışsanız ruhsatı bırakıyorsunuz gerekli işlemleri yapıyorlar,eğer aldığınız bayide yapıyorsanız anahtarı bırakmanız yeterli.

@Mr.cihans valla personelini pek bilmiyorum,üst katta müşterilerle ilgilenenler genelde bayan ve birşeyden anlamıyorlar ama servisindeki personelden memnun kaldım.Bu arada sen motorundan memnunmusun diyeceğim ama yanlış sayfadasın diye kızacaklar:D

Motosikleti
    Honda cb125e
    dısladınız ıkı dakıkada:( ama ama benımkıde honda. Honda kardeslıgı falan yokmu yalanmıydı herseY:(

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Kardeşim motoruna birşey demedim,sordum diye kızarlar dedim:D

Motosikleti
    Honda cb125e
    her ne kdr cb kullansam gozum sızınkılerde hepte bu topıcte olcam kurtulamıcaksınız benden nıhahahaha nazarım degmesın sızınkılere yeter bana...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu arada sen motoru alayım sürekli buluşuruz diyordun,cbr250 topic inde bi buluşma var haberin olsun,kadıköyde oturuyormuşsun başka gezilerde yapabiliriz...

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada sen motoru alayım sürekli buluşuruz diyordun,cbr250 topic inde bi buluşma var haberin olsun,kadıköyde oturuyormuşsun başka gezilerde yapabiliriz...
    her nekadar cbrcılar ıcınde ezıkte gorunsem eet katılcam bulusmalara ama azıcık acemılıgımı atmam lazım yoksa grup ıcınde tehlıke yaratırımm...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Zaten grup halinde gezilmiyor,grup halinde buluşulup oturuluyor:D:D:D

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaşlar o ıslık sesı bende de vardı 1000 - 1500 km lerde sonra ses gıttı suanda hıc ses cıkmıyor ama dedıgınız gıbı hemen hemen tum cbr larda var o ses..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bugün xenonun montajını yaptırmaya gittim.2 ustayada götürdüm bugün ama arızalı çıktı.Geri gönderdim bakalım yenisini yollayacaklar.Beyinden bi sorun vardı heralde,taktığımızda motorun sigortası atıyodu.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    iyiki ebaydan almamışsın,bozuk çıksaydı paran da boşa giderdi.mercekli aldın değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler