Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Önceki sayfalarda vardı diye hatılıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Beyler gerilim yok.Bende yarın önü düşürüp xenonları taktırıcam.Bakalım nasıl olcak

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler gerilim yok.Bende yarın önü düşürüp xenonları taktırıcam.Bakalım nasıl olcak
    Keşke sen şu motora yaptığın herşeyin yapım aşamasını videoya alsan,sonuçta bizim motora yapılabilecek herşeyi yapıyorsun.Çok yararlı olur diye düşünüyorum ve youtube dada bizim motora yapılabilecekler hakkında sağlam videolar olurdu( hemde Made in Turkey:D).

Bu arada cbr 250 forumuna göz atarsanız bir buluşma var,ben ekstra bir işim çıkmazsa katılmayı düşünüyorum,gelebilen gelsin derim,güzel olacaktır.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 agzını topla benımle hakaret ederek konusma hakkını sana kım verıyor.
    2 ben atarlı falan degılım bu sıtede kımseyle takısmıslıgım yok sorunlu olan kım burda bılemem
    3 uye gırıp bırsey sormamıs motorum guzel mı dememıs kayıt olmus ve ılan acmıs satıyorum dıye bu forumu kullanmaktır sen bunu anlamıyorsan benım sorunum degıl daha once modluk yaptıgım sıtelerde satılık ılanı acmak ıcın belırlı bır tarıh yada mesaj sayısı sınırlaması vardı sıte kullanılmasın dıye
    4ben kımseden ozur dılemesını ıstemedım uyenın kendı yaklasımıdır ama suan burda ozur dıleyecek bırı varsa o sensın cok daha agırda konusmayı bılırdım ama ne sıtenın sevıyesını ındırmye neden kendı sevıyemı dusurmeye degmez...
    5bu sıtenın modu ben degılım ben yorumumu yaptım hakaret etmeden gectım sıkıntı varsa mod cozer sana ne dusuyorda bana saldırıyorsun hayırdır? Alıp veremedıgın nedır?
    Askerlik arkadaşın yok karşında ağzını topla felan, insan olana bi kusurumuz yok. Sana insanları suçlama hakkını kim veriyor? Modluk yapmışmış da vs. vs. geç bu işleri arkadaşım seninle muhattap olup senin seviyene düşemem ben. Varsa eğer bi sorunun gelip burada yazma git adminlere mesaj at adam buradan motorunu satmaya uğraşıyor diye. Hadi seninle uğraşamam şimdi bak keyfine

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

Alıntı ILBIRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi sen de haklısın Cihan kardeşim

aslında ilandan ziyade motoru sizlerde görün istedim eğer modifiye yapacak olursanız belki bi fikir edinirsiniz diye. hemde motor hakkındaki fikirlerinizi almak niyetim o nedenle paylaşımda bulundum seni kızdırdıysak affola
    He bu arada arkadaşın bu mesajını es geçtin galiba cihans?
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik arkadaşın yok karşında ağzını topla felan, insan olana bi kusurumuz yok. Sana insanları suçlama hakkını kim veriyor? Modluk yapmışmış da vs. vs. geç bu işleri arkadaşım seninle muhattap olup senin seviyene düşemem ben. Varsa eğer bi sorunun gelip burada yazma git adminlere mesaj at adam buradan motorunu satmaya uğraşıyor diye. Hadi seninle uğraşamam şimdi bak keyfine
    kendı soyledıklerıyle celısen bırıne ne anlatılır kı hem cırkeflık yapma dıosun hemde askerlık arkadasın yok dıyorsun. Ama sasırmamak lazım benım modluk yapmama ınanmazsın kod yazan arkadasa ınanmazsın sana gore herkez yalan soluyor bugun o konuda da sorun oldun... Keske hıc agzını acmasaydında benımde durduk yere canımı sıkmasaydın ugrasmamıs olurdun! Modlar goruyorlar zaten onlara gore varsa durum hallederler.senın kordıne etmene kımsenın ıhtıyacı yok daha bırsey dersen muhatap olmıcam anladım ben senı...

Son olarak cbr 125r forumunda bırsyler paylasıp ogrenmek ıcın vakıt harcayan arkadaslar sızlerden ozur dılerım bole bır polemıge sızı sahıt etmek zorunda kaldım... Hıc ıstemedıgım halde.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke sen şu motora yaptığın herşeyin yapım aşamasını videoya alsan,sonuçta bizim motora yapılabilecek herşeyi yapıyorsun.Çok yararlı olur diye düşünüyorum ve youtube dada bizim motora yapılabilecekler hakkında sağlam videolar olurdu( hemde Made in Turkey:D).

Bu arada cbr 250 forumuna göz atarsanız bir buluşma var,ben ekstra bir işim çıkmazsa katılmayı düşünüyorum,gelebilen gelsin derim,güzel olacaktır.
    Güzel olurdu aslında Buluşmaya fazla duramasamda gelicem inşallah.
    Daha çok işi var motorun.Alt sakal beyaza boyancak.Yarın xenon+ön düşürülcek.Uygun zamanda Bridgestone BT020 150/70/17 arka lastik takılacak.Orjinal arka mono kapak alınacak.Sonra 1 sene içinde satılcak

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendı soyledıklerıyle celısen bırıne ne anlatılır kı hem cırkeflık yapma dıosun hemde askerlık arkadasın yok dıyorsun. Ama sasırmamak lazım benım modluk yapmama ınanmazsın kod yazan arkadasa ınanmazsın sana gore herkez yalan soluyor bugun o konuda da sorun oldun... Keske hıc agzını acmasaydında benımde durduk yere canımı sıkmasaydın ugrasmamıs olurdun! Modlar goruyorlar zaten onlara gore varsa durum hallederler.senın kordıne etmene kımsenın ıhtıyacı yok daha bırsey dersen muhatap olmıcam anladım ben senı...

Son olarak cbr 125r forumunda bırsyler paylasıp ogrenmek ıcın vakıt harcayan arkadaslar sızlerden ozur dılerım bole bır polemıge sızı sahıt etmek zorunda kaldım... Hıc ıstemedıgım halde.
    Bu da benim son diyeceğim olsun. Madem modlar görüyor ( bunu herkes biliyor zaten ) varsa bir durum hallediyorlar. Daha ne buraya yazıyorsun yok satmak için gelmişssinde bilmem ne? Benim değil kendi çelişkilerine dikkat et Bana göre herkes yalan söylüyormuş hahaha :D sen bence paranoyasın arkadaşım kendin kurup kendin yaşıyorsun, hadi bak keyfine Gece gece güldürdün Allah'da seni güldürsün inşallah
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Pain ben gece sokak lambasının altında kardeşimle beraber indirdim önü. Toplamda 4 civata ( 2 sağda, 2 solda) gevşetiyorsun yüksekligi ayarladıktan sonra sıkıyorsun.
    Ama elin yatkın degilse servise yaptır kardeş
    Konca 1529. sayfada ben foto ekledim. Fakat seyir halindeyken sürücününde agırlğı ile daha çok çöküyor o zaman dahada iyi gözüküyor.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Zahmet olmazsa,bir fotoğraf üzerinde paint le ok filan çizerek göstersen.Birde nasıl anahtar gerekiyor o civataları gevşetmek için?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Ben şuan çanakkaledeyim motor izmirde ve telefondan giriyorum ama mstfrk arkadaş yardımcı olur mutlaka.
    Bu arada yanlıs yazmisim gidon kollarınıda gevşetiyorsun toplamda 6 civata ediyor.
    Gidon kollarındaki civatalar alyan anahtar ile oluyor, diger 4 tanesi normal numaralı anahtar gerektiriyir ( zincir gerdirme civataları gibi)

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    çok tartışma geçmiş aralarda sebebini bulamadımda neden aşa indiriyosunuz ön amortisörleri alçaltıyosunuz amaç nedir ?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tartışma geçmiş aralarda sebebini bulamadımda neden aşa indiriyosunuz ön amortisörleri alçaltıyosunuz amaç nedir ?
    Oturunca arka çöküyor,kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.Arkayı daha havada tutabilmek için önü indiriyoruz.Birde bunu yapınca motor virajlarda daha iyi yatıyormuş.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturunca arka çöküyor,kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.Arkayı daha havada tutabilmek için önü indiriyoruz.Birde bunu yapınca motor virajlarda daha iyi yatıyormuş.
    ya ben böle şeylerde fabrika standartlarından yanayım her motorda belirli bi oranda arka çökmezmi ? şunuda göz ardı etmeyin ben alıcağım motorda eğerki görürsem veya anlarsam alçaltıldığını gözümden düşer almam o motoru kıl bi alıcıyımdır :D ben olsam ellemezdim gt250r dada artçılı binince ön far yukarıya kalkıyor normal bişey:D aşa yukarı hepsi böledir arabada bile 3 kişi binin arka çöker tipsiz olur :D k.bakmayın kimseye bişey demiyorum fikirlerimi söliyorum önermiyorum diyorum her hangi bi çukurada biraz sert girdiğinizde çamurluğunuz fara vurabilir buda var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bu arada 4bin bakimina girdim
    Bakima istanbula giderken 4. Vites 6bin devirde 60 yapiyordu simdi bakiyorum 63 yapiyor
    Ayrica yolda farkettigim diger durum da 6. Vites 7 bin devir 93 yapiyor eskiden 90 yapardi aciliyor mu napiyor anlamadim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Alper Kaya Bende orjinallik konusunda senin gibi düşünüyorum,alırken 2.elde evet bende dikkat ederim böyle şeylere.Ama az bir çökmekten bahsetmiyoruz;arka lastik küçük,plaka büyük ve baya yere oturuyor.Bırak ss görünümünü arkadan sadece plaka görünüyor:D.Bende zaten bu orjinallik olayını araştırmak sormuşutum.Yapılan işlem sadece birkaç civata gevşetip sıkmamkmış.Sorun yok yanı,kolaylıkla eski haline getiriliyor.

@brooklynn Dostum istanbulda hangi serviste yaptın bakımı,ne kadar tuttu birde hangi yağı kullandılar??

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    daha önce de fotoğrafları koymuştum ama tekrar koyayım.nasıl yapıldığını bende tam bilmiyorum o yüzden tam anlatamıyacağım ama öyle karışık bir durum değil,2 dakika da çözersin.
    orijinal hali;

sonraki hali
    before :D
    after:

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

bir de temiz halini ekleyeyim bari.motordan tiksindim :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu fotoğrafları biliyorum ama yinede sağol,bu haftasonumu bu işe adarım artık.Youtube dan filan bulurum bir yerden hangi civtalarmış,nasıl indiriliyormuş sonra yaparım.Bu arada bugün yakıt pompasını değiştirmek için konşuk a gidicem,sonuçları dediğim gibi paylaşacağım.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön çatal fazla değil ama 1 veya iki kere biraz vurur gibi olduğunun hatırlıyorum. Otomobillerede de helezon lar düşürülürken amortisorler spor tiptekilerle değiştirlir. Yani sadece aracı alçatmak sorunludur. Zaten çok sert olmayan ön kısım sert frenlerde öne 10 cm den fazla yığılıyor(yaylanma mesafesinin yüzde 80-90 ı frenlemeyede yardımcı bi unsur kilitlememesi için)

Bu motorla ybr cbf tarzı motorlara göre çok daha fazla viraj denemesi yapılacağından suspansiyonlar ince hesaplanmıştır. Ve önü alçaltarak motorun viraj içindeki fren dengesinide bozmuş olursunuz. arka fren daha kolay savurur. İki kişi zaten çöküyor ani frende ön kısım vurur. Yine frenlerde motor stopiie yapıcakmış gibi huzursuz eder.

Tabi bu dediklerim genelde hızlı girdiğiniz virajlarda ve önünüzdeki kızak fren yapınca anlarsınız ki Allah denettirmesin!

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    konsukta yaptirdim dostum 59 tuttu
    mobil 15 50 koyuyorlar adam onumde acti yagi arti cok ilgilendi hava filtresini temizledi zincira yag standart bakim
    Aklima gelen herseyi sordum bikmadan usanmadan cevapladi
    Konsuktan baska yere gitmem diye dusunuyorum iki seferdir memnunum
    Gungorden almistim oraya gidicektim ekremin basina gelenlerden sonra Allah korusun diyorum

Arkadaşlar ağustosta askere gidiyorum, cbr125r Repsol modeli motorum satılıktır. İlan: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9611724/detay/
    Muayeneye yeni girdim hiçbir sıkıntısı yoktur. Ayrıntıları ilanada yazdım. Düşünen arkadaşlarıma yardımcı olurum. Teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler