Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    merhabalar arkadaslar
    bugun havalar soguk oldugu ıcın akuye zarar gelmesın dıye motoru rolantıde de olsa calıstırayım dedım
    calısırken motor bende sagına soluna bakıyordum
    az gaz verdıgımde egzosun koselı kısmında yanı en alt kısmında yuvarlak bır delık oldugunu farkettım
    oradan sureklı bırseyler atıyordu
    gaz verdıkce oran artıyordu
    bu yuvarlak geometrık delıkten haberı olan var mı ?
    Benım tahmınım ıcıne gıren su kar buz v.s. Motor calısınca o delıkten transfer edılıyor
    yorum yapabılecek olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    egzoz tahliyesi o.su girdiğinde atsın diye,problem yok rahat ol.

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    bende ilk gördüğümde "ben mi deldim la burayı demiştim problem yok mstfkrfk nın da dediği gibi tahliye deliği o

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    tesekkurler arkadaslar
    ıcım rahatladı
    ılk gordugumde cok kotu hıssetmıstım gozum gıbı baktıgım motoruma bırsey oldu dıye

zippos kardeşim 1420. safada gözüme bişey takıldı sen karbon parçalar almışsın motoruna acaba benmi bilmiyorum bilemedim sormak istedim o karbon parçaları soküpte 10 15 tl ye kaplatabilirdin yada ben yanlış biliyorum beni bi aydınlatırsan sevinirim ayrıca egzostta karbon kaplatınca çok daha iyi görünüyor .. herkezin kendi zevki ama benim görüşüm bu ..zippos a dönersek dedim gibi o parçalr çok pahalı 120 180 lira arasında ben yanlış biliyo olabilirmde 10 15 tl verip te parcaları kaplatmak olmuyormu acaba?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippos kardeşim 1420. safada gözüme bişey takıldı sen karbon parçalar almışsın motoruna acaba benmi bilmiyorum bilemedim sormak istedim o karbon parçaları soküpte 10 15 tl ye kaplatabilirdin yada ben yanlış biliyorum beni bi aydınlatırsan sevinirim ayrıca egzostta karbon kaplatınca çok daha iyi görünüyor .. herkezin kendi zevki ama benim görüşüm bu ..zippos a dönersek dedim gibi o parçalr çok pahalı 120 180 lira arasında ben yanlış biliyo olabilirmde 10 15 tl verip te parcaları kaplatmak olmuyormu acaba?
    Kardeşim o 15 tl verip kaplatılanlar folyo kaplama Bu kaplama değil,orjinal.Daha sonradan söküldü hava aldı büzüştü eridi derdi yok.Cam kıvamında ve çok canlı.

Ayrıca 1420. sayfada yorumum var ama ilerleyen sayfalarda paylaştığım fotoğraflara bakarsan arasındaki büyük farkı görebilirsin.Mesele ben egzostu 15 tlye aldığım folyo ile kapladım ama 1 hafta sonra çıkardım.Çünkü hava aldı bozuldu,nerde kir toz toprak varsa üstüne yapıştı.Ama orjinal karbonda böyle bi sıkıntı yok.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek istedigim zaten arada 2500 fark var ama bu farki veren motorun seklinden dolayi veriyor yoksa son hiz olarak belirttigin gibi ustunlugu olamaz, bir iki km ustunluk degil, arkadasin senin motorunu bilmese bile kendi motorunun limitini biliyor ki nerdeyse bir apache de yapiyor, hos goruntusu ve ortalamanin biraz uzerinde hiz icin ideal motor, ama su yonden uzulebilir tipki eski kasayi daha pahali alip yeni kasanin daha ucuza gelmesinin o an motor alanlari uzmesi gibi, ornegin burada eski kasa yeni kasa gecisi oldu, yeni kasa gelecegi biliniyordu ve 1000TL civari fiyat farki oldu
    hocam bu kadar detaya girmeye gerek yok ya adam geçemeyince biraz üzüldü işte demekki o motorunu çok tanımıyormuş yani görünüşüne aldanıp fazla beklenti içine girmiş hepsi bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

arkadaşlar bir arkadaşım sahibindenden turuncu gri cbr aldı adam 5100 demiş ama pazarlıkla 4500 e kadar düşürtürmüş fiyatı. motor sağ tarafa yatmış ön fren maneti eğilmiş, egsoz kapağı bükük ve çizik, ön kafa grenajının turuncu olan kısmının bittiği yerde başlayan ve depoya kadar uzanan siyah grenaj çatlak ama bütün bu parçaları değiştirdiğinde dahi motorun maliyeti 5000 tl yi geçmiyor. bu açıdan iyi ama rodaj döneminde motorun nasıl kullanıldığını bilmiyoruz bu kötü işte, çünkü eski sahibi biraz kasap bi elemanmış apaçi misali

Motosikleti
    Arkadaşlar söylediğim gibi motoru zincir sesi yüzünden bugün servise bıraktım.15 dkka önce de geri aldım.fabrika çıkışı zincirler bizim motora büyükmüş.ayrıca arka teker son ayarda takılmıştı onu ortalayıp zinciri küçülttüler.ses geçtimi sadece azalma oldu fazla deneyemedim ama hala ses var:( bunun dışında vites geçişlerindeki pat-küt ses geçmiş.

cevabın için teşekkür ederim kardeşim bende kaplatmayı düşünüyordum egzostu ama şimdi böle deyincekafam karıştı neyse ty.:D

Motosikleti
    Cansız benim egzoz kaplama ama atma gibi bir problem olmadı.görüntü gayet hoş ama gerçek karbon sert bir malzeme yani kaplamayla çok farklı şeyler.canın sıkıldı mı sökersin.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cansız benim egzoz kaplama ama atma gibi bir problem olmadı.görüntü gayet hoş ama gerçek karbon sert bir malzeme yani kaplamayla çok farklı şeyler.canın sıkıldı mı sökersin.
    Aynen öyle.Canın sıkıldı mı sök bidaha yap sonuçta karbon folyo ucuz.Ben biraz da yanlış uyguladığım için böyle oldu.Yoksa egzostu kaplamada bi sorun olmaz

Hmm tşk kardeşlerim ben fethiyeliyim ve adım can az önce motorun hertarafını tazzikli suyla (kuru temizlemecide) yıkadım arkadaşın dükkanı var orda istediğim zaman yıkatıyorum ve sonrada ordaki elemanlar küba var motor denirse tabiki:D elemanlar motora meraklı dedim kaplayın bakalım şu folyoyu dedim maşşallah güzel kapladılar (yıkadıktan sonra) çok güzel oldu şuanda ben siyah cbr 125 r var 2012 yeşil şeritlerle güzel oluyor tavsiye ederim bu arada tanıştığımıza memnun oldum..ama bi sorun var ehliyet yok

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bendede yoktu artık var sukur problem yasamadan aldım
    3 ay cok bekletıyorlar malesef kukaların arasından gecıp ehlıyet vermek ıcın

Motosikleti
    kübada motordur hemde motosiklettir benim gördüğüm bütün kübalar 2 tekerlekliydi. lütfen çin malı motorlara ; ''o da motormu, motor denirse tabi'' gibi tabirlerde bulunmayalım iki teker olması yeterlidir unutlmayalım motorcular birbiriyle dosttur bu başka hiç bir araç kullanıcısı arasında oluşmayan bir bağdır yolda dahi motorcuların %90 ı birbirine selam verir, ama diğer araç kullanıcıları sellektör veya kornayı birbirlerine küfür etmek amacıyla kullanırlar
    işte bu yüzden kendi motorumuzdan kalitesiz motorları küçük görür şekilde konuşmamalıyız. bigünde ducati, ktm, mv agusta kullanan biri cbr ı küçük görürse düdük gibi kalırız epi topu 6000 tl lik giriş seviyesinde bir motor işte bizimkiler

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kübada motordur hemde motosiklettir benim gördüğüm bütün kübalar 2 tekerlekliydi. lütfen çin malı motorlara ; ''o da motormu, motor denirse tabi'' gibi tabirlerde bulunmayalım iki teker olması yeterlidir unutlmayalım motorcular birbiriyle dosttur bu başka hiç bir araç kullanıcısı arasında oluşmayan bir bağdır yolda dahi motorcuların %90 ı birbirine selam verir, ama diğer araç kullanıcıları sellektör veya kornayı birbirlerine küfür etmek amacıyla kullanırlar
    işte bu yüzden kendi motorumuzdan kalitesiz motorları küçük görür şekilde konuşmamalıyız. bigünde ducati, ktm, mv agusta kullanan biri cbr ı küçük görürse düdük gibi kalırız epi topu 6000 tl lik giriş seviyesinde bir motor işte bizimkiler
    Katılıyorum..

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel anlatmışsınız kesinlikle katılıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Etiyopya, Bangladeş gibi ülkelerde insanlar senin o ''motor denirse'' dediğin motorlu aracı bırak, yıl boyu çalışıyor; onun motorsuzunu alamıyor. 1. Dünya Savaşı'ydı Kurtuluş Savaşı'ydı derken, ülkemiz yokluktan bu günlere geldi. Hamd olsun diyeceğine hala böyle düşünüyorsan senin ayıbın.

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    bu muhabbetler bana çin malı bir scooterim vrken 1000rr lı bir binin beni her görüşünde selam verdiğini aklıma getirdi kendi kendime diyordum bu adam o altındaki motorla bana selam veriyor helal olsun diye şimdi ben cbr 125r kullanıyorum ve çin malıymış veya cc si azmış hızı benden düşükmüş demeden selam veriyorum ve verenlerden alıyorum... bazen 1000rrla dolaşırken bile aynı sonuçta 2 teker kullanıcısıyız hepimiz... şahsım adına konuşmam gerekirse Allah bir daha çim motoruyla uğraştırmasın beni çok çektim ama bunu küçümseme veya herhangi birşeyden demiyorum hakkaten şanssızdım sıfır aldım bir buçuk sene bende kaldı şimdi hurda da ve o bir buçuk senenin 6 ayı yollarda kalarak fln kullandım diğer 1 yılı servislerde ve tamirhanelerde geçti
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    zippos ve mrtt7 saolun

evet gökhan bizede bu hafta sonu yzf ci arkadaşla yaptığımız kısa gezide karşı şeritten gelen siyah dl 650 yada dl 1000 ( ikiside aynı kasa olduğu için anlayamadım ) kullanan motorcu arkadaş sellektör yaptı. şehirler arası yollarda sürekli otomobil gördüğümüzden böyle arada motorcu denk geldiğinde mutlu oluyor insan

fazla yazmışlığım yok ama şu yazılanları okuyunca cidden rahatsız oldum. Bir arkadaş yazmış zaten cbr125r dediğiniz altını üstünü geçtim, sıfırı net 5750tl. Ben 6050tl'ye sıfır, "çin" dediğiniz motorlardan birini alacağım. İstersem peşin 9250tl'ye cbr250 alacak gücüm de var, ama sen yarın öbür gün beni görünce burun kıvıracaksın, insan evladı işte.. Kimse yanlış bişey anlamasın yazdıklarımdan, herkese saygılar sevgiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler