Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    ilkay süpersin, bende dün gece geldim bergamaya. bu sabah motora binme bahanesiyle kahvaltıyı bile evde yapmadım çok özlemişim ama öğlen 1 den sonra yağmur başladı :( bütün hevesim kursağımda kaldı :( niyetim; ayvalık, sarımsaklı, altınova, dikili, bergama yapmaktı ama olmadı keşke dün gelseymişim dün güneşlikmiş burası.

arkadaşlar zincirden gelen ses yağlamayla falan gitmiyor hangi markayı kullanırsanız kullanın birinde 100m diğerinde 150m sonra ses yine geliyor çünkü ilk yağlandığında zincirle dişli arasına yağ giriyo ve temaslarını kesiyo ama biraz gidince arada sıkışan yağ kıyılara doğru kaydığı için ses yine aynı oluyor ama benimki çok rahatsız edici değil aslında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    tamam da semih, bu bir sorun.yani bir problem olmasa bu ses gelmez zincir ayarında sorun olduğunu düşünüyorum sonuçta zincir bir yere sürtüyor.pazartesi bırakacam umarım çözerler.burada da paylaşırım sebebini.

Motosikleti
    aynen mustafa bu bir sorun ona bende katılıyorum. benim çin mondialde bile hiç ses yok ama demek istediğim yağlamayla ilgili bir sorun değil, yağlama geçici çözüm oluyor. inşallah sorunun çözülür hocam hem bizde öğrenmiş oluruz neymiş bu illet

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Zincir sorunu bende de var arkadaşlar.

Motosikleti
    herkesin motorunda bu problem varsa,dişlilerle alakalı bir durum olabilir.arka dişliyli ön dişli dengesinde biri daha aşağıda kalıyordur büyük ihtimal ön dişli,bu da ön dişlinin üstünde sürtmeye sebep oluyor olabilir mi :D?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin motorunda bu problem varsa,dişlilerle alakalı bir durum olabilir.arka dişliyli ön dişli dengesinde biri daha aşağıda kalıyordur büyük ihtimal ön dişli,bu da ön dişlinin üstünde sürtmeye sebep oluyor olabilir mi :D?
    Vallahi hiç fikrim yok

s.a arkadaşlar bu A2 motor ehliyetini kaç yaşında alabiliyoruz nete baktım tam doğru bi cevap bulamadım bide size sorayım dedim yakın zamanda ehliyet alan varsa söyleyebilirmi? masrafı nedir toplam kaç ayda alıyoruz kaç yaşında alıyoruz?ben trafik polisine sordum dedi 17 den gün alınca alırsın dedi motoruda ehliyet alınca alacam seviniyordum az kaldı diye şimdi diyorlar 18 den gün alınca falan diye tereddütte kaldım bende size sorayım dedim teşekkürler Eminimki sorumu görmediniz ve cevaplamadınız yoksa cevaplardınız değilmi?????? ekrem sen daha 4 5 ay önce ehliyet almadınmı bi cevaplasan?

Motosikleti
    hocam cbr 125 forumuna ehliyetle ilgili soru soruyorsun belki sorun bizde değil de sendedir.yine de cevap vereyim.ehliyet ortalama 600 liraya filan patlıyor,yaş hakkında fikrim yok.

arkadaşım yazdıklarımı iyi okumadını düşünüyorum ben bu forumu baştan sona kadar okudum dedimki sorumda nette doğru düzgün bi cevap bulamadım ve burada zippos yani ekrem 4 5 ay önce ehliyet aldı o biliyordur diye yazdım oda eminim cvp vericektir.. ve ben sizi bi sorunla suçlamadım.yazımı iyi okursan anlıyabilirsin ve verdiğin cvp için de teşekkür ederim......

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım yazdıklarımı iyi okumadını düşünüyorum ben bu forumu baştan sona kadar okudum dedimki sorumda nette doğru düzgün bi cevap bulamadım ve burada zippos yani ekrem 4 5 ay önce ehliyet aldı o biliyordur diye yazdım oda eminim cvp vericektir.. ve ben sizi bi sorunla suçlamadım.yazımı iyi okursan anlıyabilirsin ve verdiğin cvp için de teşekkür ederim......
    Dostum öncelikle telefondan girdiğim için mesajını göremedim şimdi görüyorum.17 yaşındaysan ehliyetini alabilirsin.Mesele 94 doğumluysan şubatta sınav var.Diyelim ki şubat 94 doğumlusun.Şimdiden sürücü kursuna kaydolup şubattaki sınava girebilirsin.Ama diyelim ki 10 şubat doğumlusun,sınav 9 şubat.Böyleyse alamazsın martı beklersin.Sınavlar 2 ayda bir.Ben 24 ekim 93 doğumluyum,22 ekimdeki araba ehliyetine giremedim,aralığı bekledim Yani 17ne girdiğin an alabilirsin.Ücretleri tam olarak bilmiyorum babam ilgilendi o işle.sürücü kurslarından gerekli bilgiyi alabilirsin.Sadece ehliyeti alırken ben emniyete ( tam olarak hatırlamıyorum ) 67 lira filan verdim.Toplamda sürücü kursu filan dahil 400-500 lira tutar.

zippos sen benden büyüksün.:D ben 96 kasım doğumluyum ve 16 yaşındayım daha 1 senem var yani:D? ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

yanlış anlaşılmasın 1 senem var derken yani 17 den gün aldığım zaman ehliyet almaya hak kazanıyorum değilmi yanlış anlaşılmasın?:D

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    Alıntı cansız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippos sen benden büyüksün.:D ben 96 kasım doğumluyum ve 16 yaşındayım daha 1 senem var yani:D? ayrıca verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..

---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

yanlış anlaşılmasın 1 senem var derken yani 17 den gün aldığım zaman ehliyet almaya hak kazanıyorum değilmi yanlış anlaşılmasın?:D

17den gün aldığın zaman değil 17yi dolduruğun zaman hak kazanıyorsun. yani sen 2013 kasımda alabilirsin ehliyetini.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ehliyet 600 TL uluslararasi kullanim icin bir yaprak kagit aliyorsun vergisi 200TL
    burada araba veya motor ehliyeti almak egitim + arac kiralama dahil tum hepsiyle motor icin 6-7TL, araba icin ise 12-15TL tutuyor ki yari ucreti motor yada araba kirasi
    ulen turkiye iligimizi kuruttun, az daha hataya dusuk 200 daha bayilacaktim

Motosikleti
    bugün dayanamadım bu soğukta 70 km gezdik diğer arkadaşta yzf r125 vardı bu sayede iki motoru kıyaslama imkanımda oldu. gidiş yolunda rüzgara karşı gittik hatta bir ara bastık motorun üstüne yatmama rağmen 1 kez 124 km/h görebildim çünkü epey rüzgar vardı. yzf nin torku ve gücü biraz daha çok olduğu için rüzgara karşı çok az daha hızlı gidiyor ama 2 yada 3 km/h fazla, aslında ben daha iyi gitmesini beklerdim. neyse, dönüşte rüzgar arkadan esince tabi işler değişti kullanan arkadaşla konuştuk 134_135 te kesiciye giriyor dedi ( aynen youtubedaki videolarda izlediğim gibi ) ben 138 km/h gördüm ileride yzf yi bekledim adam motorundan soğudu resmen demek cbr 15 hp ve 12nm olsa yzfyi daha rahat geçicek. havalar düzelsin motorları değişerek tekrar bi gezi yapıcaz o zaman fren, denge, viraj v.s konulardaki kıyaslamalarımıda paylaşırım arkadaşlar tabi ne derece doğru olur yorumlarım bilmiyorum ama en azından hissiyatlarımı aktarırım

geziya çıkmadan önce cbrı güzelce yıkadım bide foto çekiyim dedim. yolda şarjım bittiği için foto çekemedim

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    2-3 km ile ileride bekleyecek kadar farki acabildiniz mi? cunku toplam 70km yaptik dediniz yani donus 35km olacak, bu hizlar ile donus yolu zaten ortalama 30dakikada donmussunuzdur ki bunun diyelim 10dk son gaz olsun, diger hizlarda ( 70-80-90.... ) birlikte yol aldiniz, 135e vurunca sen 2-3km fark attin, sonucta bu surede acilacak fark 200-300metre olur ki, sen durup ilerde beklemeye baslama firsati bulamadan o yaninda olmali, bence nefret etmesin motorundan

Motosikleti
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 km ile ileride bekleyecek kadar farki acabildiniz mi? cunku toplam 70km yaptik dediniz yani donus 35km olacak, bu hizlar ile donus yolu zaten ortalama 30dakikada donmussunuzdur ki bunun diyelim 10dk son gaz olsun, diger hizlarda ( 70-80-90.... ) birlikte yol aldiniz, 135e vurunca sen 2-3km fark attin, sonucta bu surede acilacak fark 200-300metre olur ki, sen durup ilerde beklemeye baslama firsati bulamadan o yaninda olmali, bence nefret etmesin motorundan
    önce şunu belirtiyim ben matematik öğretmeniyim kardeşim yani bu hesapları en iyi şekilde yapabilcek donanıma sahibim. ileride yzf yi bekledim dediysem altımda 1199 panigale olmadığı için durup çay molası vericek kadar beklemedim yani hafiften hızımı azallttım yanıma gelmesini sağladım sonra yavaşlayıp 80-90 km/h takıldık. ben 138 gördüğümde o kaç gördü tam bilmiyorum ama dönüş yolunda kesiciye kadar hızlanabilmiş 134 km/h dedi. tamam hadi ben 138 gördüğüm anda görmüş olsun o hızı yani 134 ü. peki bu şekilde 10 km yol yapsan tam 300 metre fark atarsın orası doğru buda arkandakini beklemek için yeterli. ikiside 125 cc olan ve aralarında 2500 tl fark olan iki motordan ucuz olanın pahalıyı geçmesi bazı insanları üzebilir ( çünkü yzf güç ve tork olarakta daha fazla ) ve arkadaşımı sinir etti ama ben yzf sahibi olsam takmazdım o ayrı bu arada yzf belkide daha iyi motordur kimse yanlış anlamasın biz sadece hız testi yaptık hız herşey demek değil.
    bu hesapları bu kadar ince yapıp bu kadar dikkatli olmanda çok güzel bu arada yani şu formda herkez bu kadar dikkatli ve bilinçli olsa apaçi kardeşlerin bütün yalan yanlış uydurma yorumları anında yakalanır hakkatten bravo kardeş

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar,soğutma suyu değiştirilirken nelere dikkat edilmeli ? Nasıl değiştirilmeli ?

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,soğutma suyu değiştirilirken nelere dikkat edilmeli ? Nasıl değiştirilmeli ?
    güzel soru . bilen yardımcı olabilir mi ?

bu arada 1461 e yazmayı kacırmısım gitti trabzon un fethi
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saf su koyuyoruz ve bulunduğun ortamın hava şartlarına göre min %40, max %60 antifriz koymamız gerekiyor ama şuna dikkat antifrizin donma noktası düşük olduğu gibi kaynama noktasıda yüksektir yani saf su 100 derecede kaynadığına göre antrifriz 110 120 v.s kaynar buda gereğinden çok konulduğunda soğutma sıvısının kaynama noktasını yükselteceği için bazı araçlarda hararete neden olabiliyormuş diye duymuştum ama emin değilim.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    demek istedigim zaten arada 2500 fark var ama bu farki veren motorun seklinden dolayi veriyor yoksa son hiz olarak belirttigin gibi ustunlugu olamaz, bir iki km ustunluk degil, arkadasin senin motorunu bilmese bile kendi motorunun limitini biliyor ki nerdeyse bir apache de yapiyor, hos goruntusu ve ortalamanin biraz uzerinde hiz icin ideal motor, ama su yonden uzulebilir tipki eski kasayi daha pahali alip yeni kasanin daha ucuza gelmesinin o an motor alanlari uzmesi gibi, ornegin burada eski kasa yeni kasa gecisi oldu, yeni kasa gelecegi biliniyordu ve 1000TL civari fiyat farki oldu

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce şunu belirtiyim ben matematik öğretmeniyim kardeşim yani bu hesapları en iyi şekilde yapabilcek donanıma sahibim. ileride yzf yi bekledim dediysem altımda 1199 panigale olmadığı için durup çay molası vericek kadar beklemedim yani hafiften hızımı azallttım yanıma gelmesini sağladım sonra yavaşlayıp 80-90 km/h takıldık. ben 138 gördüğümde o kaç gördü tam bilmiyorum ama dönüş yolunda kesiciye kadar hızlanabilmiş 134 km/h dedi. tamam hadi ben 138 gördüğüm anda görmüş olsun o hızı yani 134 ü. peki bu şekilde 10 km yol yapsan tam 300 metre fark atarsın orası doğru buda arkandakini beklemek için yeterli. ikiside 125 cc olan ve aralarında 2500 tl fark olan iki motordan ucuz olanın pahalıyı geçmesi bazı insanları üzebilir ( çünkü yzf güç ve tork olarakta daha fazla ) ve arkadaşımı sinir etti ama ben yzf sahibi olsam takmazdım o ayrı bu arada yzf belkide daha iyi motordur kimse yanlış anlamasın biz sadece hız testi yaptık hız herşey demek değil.
    bu hesapları bu kadar ince yapıp bu kadar dikkatli olmanda çok güzel bu arada yani şu formda herkez bu kadar dikkatli ve bilinçli olsa apaçi kardeşlerin bütün yalan yanlış uydurma yorumları anında yakalanır hakkatten bravo kardeş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler