Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz yok
    YA ARKADAŞLAR CBR 125 BİLDİĞİM KADARIYLA 140 KG CİVARI BENİM BOY 1,70 KİLO 72 HAKİM OLABİLİRMİYİM MOTORA NE DİYORSUNUZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı Nefes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA ARKADAŞLAR CBR 125 BİLDİĞİM KADARIYLA 140 KG CİVARI BENİM BOY 1,70 KİLO 72 HAKİM OLABİLİRMİYİM MOTORA NE DİYORSUNUZ
    hiçbir sıkıntı olmaz,al bin güzel makina...
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    HONDA NSS300 FORZA ABS
    slm arkadaşlar 2011 cbr 125 sahibiyim, zincirim pas yaptı henüz 850-900 km de ne yapabilirim, pas sökücü sıksam zarar verirmi? teşekkürler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam goruslere saygi duyarimda,bilmeden de yazmayalim merak edenlerde yanlis bilgilenmesin.Yeni kasa 137,eski kasa 115 kilo.Nasil oluyoda bide cbr 250 den agir oluyo Bu yorumu nasil yaptiniz neye dayanarak yaptiniz hala anlamadim.Grenajlarin ve sasinin kaliteli olmadigi kanisina nasil vardiniz
    Ekrem bi yeri düzeltiyim.

Kilo kısmında yeni kasa için sıvılarla beraber olan agırlığı(curb weight) aldığından eskisi içinse boş ağırlığ aldığından(dry weight) 137-115 tam 22 kilo fark çıkıyor. öyle bi görüntü de yok değil hani aslında

İşin aslı 137 kg'nin 13 kg' tam dolu depo 1 kg motor yağı 1 kg radyatör suyu 1 kg de fren hidrolikleri vv. sıvılar. Yani bizim kasanın boş ağırlığı 121.5 kg civarı

Yeni kasa ile eski kasa arsıdaki fark 7 kilo civarı.

Bende baştan öyle sanmıştım ama arada 20 kilo fark olsa bizimkiler götünü kaldırmazdı eskisinin yanında

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denizli de her yer kar oldu gün içinde zaten boktan olan trafik iyice kötü bi hal aldı , arabalar kayarak ilerliyor resmen derken bi kaç motorlu gördüm karlı yollarda ilerleyen , dumura uğradım bu ne cesaret :D millet yürürken düşüyor gözümün önünde o motorla yardırıyordu hiç karlı yolda motor kullanan var mı ?
    Yavuz Sultan Selim Han

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denizli de her yer kar oldu gün içinde zaten boktan olan trafik iyice kötü bi hal aldı , arabalar kayarak ilerliyor resmen derken bi kaç motorlu gördüm karlı yollarda ilerleyen , dumura uğradım bu ne cesaret :D millet yürürken düşüyor gözümün önünde o motorla yardırıyordu hiç karlı yolda motor kullanan var mı ?
    onların süper mario gibi bikaç canı vardır kesin.... Kış level ını yanmadan bitirmeye çalııyorlar

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onların süper mario gibi bikaç canı vardır kesin.... Kış level ını yanmadan bitirmeye çalııyorlar
    valla iyi cesaret mario bile korkardı :D
    Yavuz Sultan Selim Han

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    http:// Uploaded with ImageShack.us

geçen seneden bir kaç foto herhalde cvp oldu sorunuza Mario kimmiş yaa
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

millet videoda 16 beygirlik RS125 1. vitesin bitiminden sonra 2 ve 3 ü nasıl tık tık yükseltiyor. 6 vitesin 6 sıda performan oranlı olunca böyle oluyor

http://www.youtube.com/watch?v=hy4zl...eature=related (2.00'da)

Bizim 6. vitesin ekonomiye ayrılması yüzünden 2. vites çok uzun kalmış. yokuşlarda veya 1. viteste redline a dayamadan vites yükseltince bi süre baygınlık geçiriyor.

Motor CBR 125 ten bihayli güzel beyler. CBR125 kullanması mantıklıda Türkiyede ama YZF-R125 / Aprillia RS125 / Derbi GPR 125 in yanında çok yavan bi motor.

Video da yine o enteresan kamera

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    herkese iyi forumlar.yaklaşık 2 haftadır giremiyordum foruma ne kaçırmışım diye bir baktım da gerçekten işe yarar bilgi veren olmamış,hiç hala motorları birbirleriyle kıyaslayan adamlar var.(ilginç)
    neyse öyle selam vereyim dedim.:D

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    millet videoda 16 beygirlik RS125 1. vitesin bitiminden sonra 2 ve 3 ü nasıl tık tık yükseltiyor. 6 vitesin 6 sıda performan oranlı olunca böyle oluyor

Bizim 6. vitesin ekonomiye ayrılması yüzünden 2. vites çok uzun kalmış. yokuşlarda veya 1. viteste redline a dayamadan vites yükseltince bi süre baygınlık geçiriyor.

Motor CBR 125 ten bihayli güzel beyler. CBR125 kullanması mantıklıda Türkiyede ama YZF-R125 / Aprillia RS125 / Derbi GPR 125 in yanında çok yavan bi motor.

Aprilia RS 125

CBR 125 miş,yzf 125 miş,derbiymiş kaale almaz hiç birini.Çok yakışıklı ve sağlam bi motor.

Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi forumlar.yaklaşık 2 haftadır giremiyordum foruma ne kaçırmışım diye bir baktım da gerçekten işe yarar bilgi veren olmamış,hiç hala motorları birbirleriyle kıyaslayan adamlar var.(ilginç)
    neyse öyle selam vereyim dedim.:D
    Beni kastettin diye anladım yanlış değilse... Ne istersin ne konuşalım paşam? yazdıklarımız uygunmudur sence

Eski kasa ile yeni kasa kıyaslaması yapıldı önceki sayfalarda. Dünyada bi ilk olmalı bu veya olmamalı(!)(ilginç) 4-5 kişi yorum yapmış onlarada bu taş heralde. Senden izin almadan konuşuyolar işte reyiz. Sen bi 2 hafta volta at takıl gelince yine bi ayar verirsin

125 lik SS olan bir motoru diğer sözü geçen markaların 125 lik SS leri yerine beğeni ve dizayn olarak hangi Chooper veya krosla kıyaslayıp artısını eksisini tartalım paşam? ve ya tartmıyalım

Sen kayda değer bulduğun bilgileri söyle o doğrultuda takılsın bundan sonra buralar. Yorum veya kıyas yazmak isteyenler de önce sana msj atsın sen uygun görürsen foruma yazsın

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu sen neden alındın son mesajınla aynı anda yazdık ben yollayınca sana yorum yapıyormuş gibi oldu.ne oluyor herkes gerilmiş bir sen aprillayla kıyaslamamışsın ki artılarını söylemişsin önceki sayfalardan bahsediyordum ben neyse ayarı da verdin ama saygılar :D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Olaylar karışmış GP500-1st dostum,mstfkrfk arkadaşımızın sitemi sana değil galiba.Bi kaç sayfa önceki 2010 kasalı arkadaşa.

anlamadığım nokta motoru kamyonla mı kıyasalyaydık?? ilginç

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=9tPp1k5EaZQ

Adamların 66 yıllık tecrüblerenden kendini daha yukarıda gören arkadaşlar,açın bir izleyin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

yanlış anlaşılmasın tartışma yaratmaya çalışan yok ama bazı arkadaşların,ki genelde forum genelinde rastladığm bir olay, ti ye alır yazılarına itafen dir bu tepki..
    Syg.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8

hocam bugüne kadar yazdığın herşeye katılıyorum hatta küçük cc kullanıcıları genelde tecrübesiz yada yeni başlayanlar olduğu için doğru sandıkları yanlışları olabiliyor. ama senin yorumların belkide cbr 125 kullanıcıları içinde en mantıklı ve doğru yorumlar
    ama bir konuda katılmıyorum arkadaşım. 6. vites bence tam anlamıyla ekonomi için değil. çünkü ybr 125 ve mondial 150 mc ile birebir denedim diğer iki motor 5. viteste, cbr 6. viteste yanyana gittiklerinde aynı devri görüyorlar. ben bunu her 3 motordada fark etmiştim yani 3 üde 5000 devirde son viteste 65 km/h yapıyordu ama km saatlerindeki yanılmadandır deyip ciddiye almamıştım sonra kardeşim ve bi arkadaşımla denedik son viteste 3 motorda aynı devirde yanyanalar. cbr daha yüksek devirlerde güçlü olduğu için son hızı daha yüksek.
    yani anlatmak istediğim bende cbr ı ilk aldığımızda 6 vitesli olduğu için son vites diğerlerinden daha uzundur sanmıştım hatta daha düşük devirde daha hızlı gidicem diye sevinmiştim ama kullandığımda üzüldüm malesef. bu arada 2. vites olayında çok haklısın

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    bir yzf kullanıcısı olarak bence en güzeli şöyle olurdu yzf nin kuyruğu ve yan grenajları 2010 cbr nin ön far dizaynı 2011 cbr nin ön konsolu ve ekzos kısmını birleştirecen on numara motor cıkar
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, uzun süredir girmiyodum foruma bir kaç gündür son bi kaç ayı okudum. Faydalı bilgiler paylaşanların ellerine sağlık. Özellikle Zippo's ve mstfkrfk arkadaşların yaptığı egsoz karbonfiber çalışmaları çok hoşuma gitti uygun bir zamanda ben de uygulamak istiyorum. Ayrıca lastik konusunda fazla para harcamak istemediğimden sadece arka lastiği değiştirmek istiyorum, bu konuda fikir verirseniz benim için faydalı olur. Motorum hakkında genel durum özeti : rodajı bir ayda tamamladıktan sonra 3 ayda 300 km yapamadım iş gereği. üzerine havalar da soğuyunca 3 haftadır garajda yatmakta, şu yakıt pompası sesine hala kafam takılıyor servise konuyu soran oldu mu hiç?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    tüm cbrlerde olduğuna göre problem yoktur diye düşünüyorum
    bende çok kafayı takmıştım artık duymuyorum bile

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bende benim motorda yok sanıyodum o ses varmış meğer Bi sorun çıkaracağını düşünmüyorum ama hepsinde var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler