Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brooklynn güle güle kullan.

arkadaşlar son kasa tvs apachelerin dijital km saatinde 0-60 km ye kaç saniyede çıktığınızı hesaplayan bi kronometre sayacı varmış ve o ana kadar ki en iyi ( en kısa ) hızlanmanız kayıtlı olarak kalıyormuş. forumdan apache kullanıcısı bi arkadaş yazdı hatta kendisi 55 kg mış motorun üstüne yatarak 4.6 saniyede 0-60 km/h yapmış. şimdi sinir oldum ya bizim motorlarda niye yok bu özellik :( tamam cbr ve apache kullandığınızda cbr her yönden daha kaliteli bu hemen belli oluyor ama apachenin bu özelliği süpermiş. gerçi bu özellik oldumu da habire test yapmaktan debriyaj balatasını yer dururduk herhalde
    bu arada cbr 250 yi de test etmişler 4.2 saniyede 60km/h çıkmış. nasıl ölçtüklerini sormadım onuda sorar yazarım buraya
    Bizim motorun 0-60 km testinde cok basarili oldugunu dusunmuyorum. Sebebi de su: Motorun 1. Vitesi guclu fakat vites araligi cok kisa ve bu da motoru yoruyo gibi. Bunu duzeltmek icin disli degistirilip 1. Vitesin vites araligi degistirilebilir diye dusunuyorum. Bu islem yapildikltan sonra serilik acisindan olmasa da kullanim ve motorun rahtlamasi acisindan cok ise yarayacagina inaniyorum. Manisa'da arkadasimin babasi motor tamircisi, bende gidince onun fikrini alicam olabilir mi bu isLem diye.
    Siz ne dusunuyosunuz bu konu hakkinda arkadaslar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    debriyaj balatasının yenmemesi için ideal vites değiştirme devri kaç arkadaslar ?
    bu arada
    http://www.feyizoglu.com/Begere-Wind...k_46598.html#0

http://www.feyizoglu.com/Windproof-B...k_45726.html#0

http://www.feyizoglu.com/Windproof-B...a_45728.html#0

bu üç ürünü kullanıyorum
    memnunum
    fakat iç içliği kullanırken vücuda tam oturdugu icin atlet misali rüzgar gelince bir miktar soğutuyor
    bu bakımdan içine uzun kollu giyip üzerne bunu giymek daha mantıklı olur

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorun 0-60 km testinde cok basarili oldugunu dusunmuyorum. Sebebi de su: Motorun 1. Vitesi guclu fakat vites araligi cok kisa ve bu da motoru yoruyo gibi. Bunu duzeltmek icin disli degistirilip 1. Vitesin vites araligi degistirilebilir diye dusunuyorum. Bu islem yapildikltan sonra serilik acisindan olmasa da kullanim ve motorun rahtlamasi acisindan cok ise yarayacagina inaniyorum. Manisa'da arkadasimin babasi motor tamircisi, bende gidince onun fikrini alicam olabilir mi bu isLem diye.
    patriotf 0-60 ta başarılı olmayacağı fikrine bende katılıyorum ama bunun nedeni özellikle 2. vitesin çok uzun olması ( 70 km ye yakın hız yapıyor 2 de, yzf 2 de 60 bile yapmıyor ) zaten bu yüzden 1. ve 2. vites arasındaki farkta çok oluyor 1 den 2 ye atınca ilk anda bayılıyor alet. onun için 2. vitesin kısaltılması lazım bence, çünkü yzf r125 in bile 2. vitesi bizim makinalardan daha kısa hemde 12nm tork olmasına ramen.
    1. vitesi uzatırsak ilk kalkışta biraz yığılma olabilir, yokuşlarda kalkışta da daha çok zorlanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatasının yenmemesi için ideal vites değiştirme devri kaç arkadaslar ?
    bu arada
    http://www.feyizoglu.com/Begere-Wind...k_46598.html#0

http://www.feyizoglu.com/Windproof-B...k_45726.html#0

http://www.feyizoglu.com/Windproof-B...a_45728.html#0

bu üç ürünü kullanıyorum
    memnunum
    fakat iç içliği kullanırken vücuda tam oturdugu icin atlet misali rüzgar gelince bir miktar soğutuyor
    bu bakımdan içine uzun kollu giyip üzerne bunu giymek daha mantıklı olur
    ne yaparsan yap genelde 20000 km civarı bitiyor debriyaj balatası. tabi kullanıma bağlı olarak aşağı yada yukarı bu km oynar.
    soruna gelirsek tam şu devirde vites değiştir diye kesin birşeyde yok bunu valentino rossiye dahi sorsalar tam kesin bir cevap vermez çünkü herşeyden önce her motorun teknik yapısı gücü farklı bu yüzden böyle bişey olsa bile hepsinde farklı sonuç çıkar. zaten devirden daha önemli olan debriyajı bırakmadaki yumuşaklıkta söz konusu. yani anlayacağın çok üzmeden yumuşak bi şekilde kullan gitsin brooklynnn, takılma böyle şeylere o kadar

Tekno Ali abicim bende mondial var 100cc yarı otomatik başlangıc motoru gibi:D 16 yaşında ve ehliyetim olmaddığı için mondial almak ozrunda kladım ehliyeti alır almaz direk gidip cbr 125 r alıcam (bende fethiyedenim adem abiyi felan tanıyorum ismim Can (ayrıca atakanı tanıyorsun galiba:d innovası var beyaz:d bizim sınıfta O cumartesi yani yarın bi ziyeretine gelebilrirm
    her keze saygılaar!

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    selam millet nasıl gidiyor uzun zamandır girmiyordum topice ama bakıyorum da muhabbetler normale dönmüş sevindirici bir durum yeni cbr lar çıktı çıkıyo geldi geliyo derken millet ben sıkılıp ayrılmıştım sayfadan. Başka muhabbet yoktu sayfalar dolusu ben peşin verdim sipariş şu zaman gelecekti gelmedi geliyodu gelmiyodu olunca harbiden sıkmıştı ee nasıl gidiyor bakalım dostlarım? Bu arada hız muhabbetlerine girmişsiniz benden şaşırtıcı birşey duyun o zaman bende 2006 repsol var arrow egzoz k&n hava filtresi xenon farlar carbon kaplamalar pirelli mt 75 lastikler arka dişli küçültme vs. vs. işte ben 1. Vitesi 45de redline 2. Vites 85 redline 3. Vites 115 te top speed 155 (rampa aşağıya tabiki) düzde 130 yapıyo ve gayet güzel hızlanışını test ettik arkadaşlarla 2008 repsol'ü açık ara 2011 cbr la kafa kafayadan biraz önde kapattım şaka gibi dimi ama bizde böyle... Yardımlaşmak güzeldir dostlarım...

---------- Post added at 02:37 ---------- Previous post was at 02:32 ----------

Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana da cvp vermiş oldum sanırım dostum kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim özellikle benim gibi uzun yol seven biriyseniz 100km/h ı 6500 devirde rahat rahat gitmek var yaa

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet nasıl gidiyor uzun zamandır girmiyordum topice ama bakıyorum da muhabbetler normale dönmüş sevindirici bir durum yeni cbr lar çıktı çıkıyo geldi geliyo derken millet ben sıkılıp ayrılmıştım sayfadan. Başka muhabbet yoktu sayfalar dolusu ben peşin verdim sipariş şu zaman gelecekti gelmedi geliyodu gelmiyodu olunca harbiden sıkmıştı ee nasıl gidiyor bakalım dostlarım? Bu arada hız muhabbetlerine girmişsiniz benden şaşırtıcı birşey duyun o zaman bende 2006 repsol var arrow egzoz k&n hava filtresi xenon farlar carbon kaplamalar pirelli mt 75 lastikler arka dişli küçültme vs. vs. işte ben 1. Vitesi 45de redline 2. Vites 85 redline 3. Vites 115 te top speed 155 (rampa aşağıya tabiki) düzde 130 yapıyo ve gayet güzel hızlanışını test ettik arkadaşlarla 2008 repsol'ü açık ara 2011 cbr la kafa kafayadan biraz önde kapattım şaka gibi dimi ama bizde böyle... Yardımlaşmak güzeldir dostlarım...

Sana da cvp vermiş oldum sanırım dostum kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim özellikle benim gibi uzun yol seven biriyseniz 100km/h ı 6500 devirde rahat rahat gitmek var yaa
    Kazasız belasız sürüşler gökhan,tekerin düz bassın

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8

gökhan daha düşük devirde daha hızlı gidersin orası doğru ama arka dişliyi ufaltırsan 0-60 hızlanması dahada gecikir yani motorun ivmelenmesi düşer. senin motorunun eş değer motorları kalkışta geçme nedeni diğer modifikasyonlardan dolayıdır. aynı olan 2 cbr nin yada başka aynı 2 motorun biri orjinal dişli diğeri küçük arka dişliyle kalkarsa belli bi hıza kadar orjinal olan hiç şüphesiz geçer. eğer arka dişliyi ufaltıcaksanız motoruda daha güçlendirmeniz gerekir

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09

pekı bu değişimlerden sonra yakıt tuketımın ne durumda?

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    eyvallah Zippo's sen beni hatırlıyosundur büyük ihtimalle senin motorun geleceği sıralar ayrılmıştım burdan

S.E.C dostum dediğin doğru ilk hızlanma birebir orj olsa geçer fakat birkaç ufak değişiklik bunu tersine çevirdi.

Yakıt konusunda biraz dertliyim doğru yaklaşık 15 krş fln yakıyor ama değiyor bence sürekli vites değiştirmeme gerek kalmıyor genelde de 1 2 3 kullanıyorum şehir içi 4 5 6 rahatlatma ve uzun yol için artık
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)

Günaydın arkadaşlar. Dişli küçültme, ufak tefek rötuşlarla güzel performans yakalamışsın. Uzun yol için bana hitap ediyor diyebilirim. Hava filtresi, eksoz değilde silindiri değiştirmeye gerek bile yok öyleyse. Yeni CBR 125R'la eskisinin dişli oranları aynı mı? Aynıysa not edeyim, değilse nasıl bir değişim önerirsiniz (Yeni kasa için)? Bu arada B sınıfı pratik sınava gidiyorum; yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blackbaron zaten 6. vites ekonomi ve uzun yol vitesi.

Yapılanlar abese iştigal... teknoloji ve mühendisliğe ters işler

Bunları yaz ortası tartışmıştık burda zaten

Sanat sanat içindir derler ya...

Modifiye modifiye içinse niye olmasın

Motosikleti
    GP500-1st doğrudur teknoloji ve mühendisliğe ters işler ufağıyla büyüğüyle. Ama her hafta sonu bi 300 km yapacaksan motor devrine göre 80-90'a çakılı kalmak can sıkar. Bunun için diyorum rahatça 110 falan devam etse müthiş olur; uzun süre de model falan yükseltmem. Emin ol mekanik aksam üzerinde oynamak yerine daha başka birşey alırdım zaten Honda mühendisinden daha iyi bilecek değilim ama tek silindir CBR 250'ye o parayı vermek istemiyorum. Ninja için de erken olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın arkadaşlar. Dişli küçültme, ufak tefek rötuşlarla güzel performans yakalamışsın. Uzun yol için bana hitap ediyor diyebilirim. Hava filtresi, eksoz değilde silindiri değiştirmeye gerek bile yok öyleyse. Yeni CBR 125R'la eskisinin dişli oranları aynı mı? Aynıysa not edeyim, değilse nasıl bir değişim önerirsiniz (Yeni kasa için)? Bu arada B sınıfı pratik sınava gidiyorum; yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.
    Vallahi bende gittim şimdi geldim direksyondan 3 saat bekledik ya.

@gökhans16cbr,hatırlıyorum tabi Bi daha topici terketmemen dileğiyle hoşgeldin

Motosikleti
    Benim 5. sırada olmam kurtardı 1 saatte. Daha erken biterdi aslında ama gözetmen, başkan vs bekledik.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam motoruma kavuşacağım şunun şurasında 5 6 gün kaldı derken havaların haline bak :/
    Yavuz Sultan Selim Han

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    eskilerde ön dişli 15 arka 42 diş arkadaşım eğer aynıysa 4diş ufaltmanı tavsiye ederim ben 6diş ufalttım 60kiloyum tek kişi problem olmuyor ama iki kişiyle 110u geçmiyor 4diş ufaltırsan 120yi görür tahminen. Bugün hava yağışlı bursa da ve biraz çıktım gezdim 2 viteste 50 60 km hızla debriyaj tokatlama yöntemiyle arkayı sallaya sallaya gitmek kadar güzel bir zevk yok sizin yeni cbr larda lastikler de kalın sanırım o da etkileyebilir performansınızı...

Zippo's dostum hoşbulduk eskilerden kimler var hala burda? Casillas ahmet93 fln buralarda mı?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    eskilerde ön dişli 15 arka 42 diş arkadaşım eğer aynıysa 4diş ufaltmanı tavsiye ederim ben 6diş ufalttım 60kiloyum tek kişi problem olmuyor ama iki kişiyle 110u geçmiyor 4diş ufaltırsan 120yi görür tahminen. Bugün hava yağışlı bursa da ve biraz çıktım gezdim 2 viteste 50 60 km hızla debriyaj tokatlama yöntemiyle arkayı sallaya sallaya gitmek kadar güzel bir zevk yok sizin yeni cbr larda lastikler de kalın sanırım o da etkileyebilir performansınızı...

Zippo's dostum hoşbulduk eskilerden kimler var hala burda? Casillas ahmet93 fln buralarda mı?
    Yok vallahi yeni kasacilar hep burda.ben,GP500,forza46 filan.Eski kasalardan kimse girmiyo topice ozledik.

Motosikleti
    Sağolasın.

Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    arkadaşlar hepimiz iki teker hastasıyız sonuçta her birimizin ayrı bilgileri tecrübeleri var yeni eski ayrımı saçma geliyor bana... Burda birbirimize bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmamız bizim için iyi olacak... Size tavsiyem bir aralar olduğu gibi sadece belli kişilerin arasında muhabbet kurmak yerine yeni gelenleri ve bilgi ihtiyacı olanlara yardım etmeye çalışın göreceksiniz daha canlı bir topic olacak birisi yeni kasa topici açalım demişti farklı motorlar die ama sonuçta cbr 125r değilmi bu alet yeni eski fark etmez bence herkes birbirine yardımcı olsun ve toplantılar düzenleyelim yazın ortak biyerlerde buluşalım tanışalım... Daha önce de söylemiştim ama olmadı kimse cvp yazmadı... Ben ist.a gelip casillas sercan ve ahmetle tanıştım mesela güzel oluyor böyle şeyler...

Bursa ya gelirseniz mutlaka bir çay çorba ısmarlamak isterim dostlar

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arkadaslar merhaba cbr elektrık tesısatından anlayan arkadaslar varsa yardımcı olmaları acısından far sıstemını kendım kurmam gerekıyor zenon cift vardı bırı arıza yaptı sökmek zorunda kaldım sımdı ıse far sıstemı kabloların yenıden orjınal halıne cevırmek ıstıyorum kabloları nasıl takmam lazım tesısatın uzun kısa yanar seklıne döndurmem gerek bu konuda yardımcı olursanız bu ısı kendım hallecegım buralarda anlayan fazla kımse yok 60 lıra para verdık uzun kısa yapamadılar kucuk yer olması sebebıyle basıt bır ıslem usta şaseyi de buldu bunu kendım halletmem gerekıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler