Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı baytak33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle
    siteyi yeni buldum bilmem belki bu konu açılmıştır ben bulamamışımdır çok araştırdım ama adam akıllı cevaplar bulamadım.Bende cbr 125 repsol war motorumun birazda olsa performansı artırabilmek için neler yapabilrim.Tabi forumlarda okudugum kadarıyla Buji,Ön ve Arka dişli değişimi,Egzoz,hava filtresi gibisinden cevaplar buluyorum eğer bunlar işe yarıyorsa ne kadar performans aldılar tabi sonuçta motor 125 lik fazla bi sonuç alamayız ama yinede öğrenmek istiyorum.
    mesela buji alındıysa hangi marka ?
    hava filtresi hangi marka ?
    egzoz hangisini önerirsiniz ?
    dişliler hangi marka ve çapı ne kdar olacak ?
    Birde bunları değiştrisem motor için bi zararı olur mu ? Eğer motoruna bunları uygulayan arkadaşlar warsa o benim için önemli yorumlarınızı öğrenebilrmiyim selim_baytak@hotmail.com buradanda ulaşabilrsiniz bana.... şimdiden çok teşekkürler
    Öncelikle hoşgeldin dostum.Sende söylediğin gibi 125 lik bi motordan buji,egzost,hava filtresi değiştirerek bir sonuç alamassın.Aksine iridium performans buji uzun ömürlüdür fakat yüksek hacimli motosikletlerde performansa katkısı olur.Bende zamanında bu işe girişicektim ama vazgeçtim.Forumdan çoğu tecrübeli abimiz aynı cevapları verdi.Kaliteli komple bir performans egzost'un ( tiger filan değil, arrow,leo vince,devil) gibi bunların motora bir zararı olmaz ama gözle görülür bir etkiside olmaz.Ama hava filtresi ve buji takanların bazılarının performans kaybı yaşadığını bile gördüm.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

http://www.ebay.it/itm/Honda-New-201...item27c02f0e95

Nasıldır arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Alıntı caglar_hj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    blackbaron hangi bölümdesin bende bau mmf deyim ??
    Tarih bölümü Fen-Edebiyat.

bounrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R, Yamaha XJ6 Diversion F
    ingilizcesi :D

http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-New-...item27c02f0e95

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin dostum.Sende söylediğin gibi 125 lik bi motordan buji,egzost,hava filtresi değiştirerek bir sonuç alamassın.Aksine iridium performans buji uzun ömürlüdür fakat yüksek hacimli motosikletlerde performansa katkısı olur.Bende zamanında bu işe girişicektim ama vazgeçtim.Forumdan çoğu tecrübeli abimiz aynı cevapları verdi.Kaliteli komple bir performans egzost'un ( tiger filan değil, arrow,leo vince,devil) gibi bunların motora bir zararı olmaz ama gözle görülür bir etkiside olmaz.Ama hava filtresi ve buji takanların bazılarının performans kaybı yaşadığını bile gördüm.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

http://www.ebay.it/itm/Honda-New-201...item27c02f0e95

Nasıldır arkadaşlar ?

herkese merhaba arkadaşlar.ilk motoru cbr125r ile ybr125 arasında kalan bir bayan olarak başlangıç için seçilecek motorun süpersport olması doğru mu?

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı immomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba arkadaşlar.ilk motoru cbr125r ile ybr125 arasında kalan bir bayan olarak başlangıç için seçilecek motorun süpersport olması doğru mu?
    ikisini de dene hangisini daha rahat kullanabilirim diyorsan hangisinden zevk alıyorsan onu seç , ss olsa nolacak 125 lik motordan çok kasma

ayrıca bende haftaya ya bugün ya da yarın kuşadasına doğru dolaşmaya çıkacağım bu hafta vizeler bi bitsin varya

teşekkür ederim ancak 125 lik de olsa ilk motor olacağı için endişe etmekteyim..

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce kullanmışlığın çok yok sanırım o yüzden oturuş pozisyonu biraz seni tedirgin edebilir ama hevesliysen çok kolay alışırsın , ybr falan çok sıradan düz gelir binmek istemezsin .

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisini de dene hangisini daha rahat kullanabilirim diyorsan hangisinden zevk alıyorsan onu seç , ss olsa nolacak 125 lik motordan çok kasma

ayrıca bende haftaya ya bugün ya da yarın kuşadasına doğru dolaşmaya çıkacağım bu hafta vizeler bi bitsin varya
    foto çekmeyi ihmal etme forza.vizeler bitsin bende bir gezeyim.

evet ilk deneyimim olacak.güvenli sürüş teknikleri kursuna da gitmek istiyorum.bir çok sürücü kursu ehliyet alırken bu kursu vermiyor bu konuda özel kurs tercih edicem büyük olasılıkla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

bir de sıfır almayı düşünüyorum bu konudaki fikriniz nedir?

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    immo cbr 125 i bir bayan rahatlıkla kullanabilir.motor hafif ve selesi düşük.

buna çok sevindim

Motosikleti
    cbf 150_haojin hj 125
    görüşelim bir ara blackbaron artçı olarak gelmek istersen akşamları falan taklıyoruz 10 12 motor

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    immomoto hoş geldin öncelikle.Motoru rahatlıkla sürersin merak etme hayatımda hiç motor sürmeyip 600cc kullanabilmiştim rahatlıkla.125 cc supersportu hayli hayli kullanırsın yani 0 alıcakmışsın duyduğuma göre bulursan banada haber ver bende alıcam motoruda piyasada yok 4 ay beklememiz gerekiyormuş.

Motosikleti
    İnşaallah Lâkin artçılık bana göre değil; bence hava da müsait değil. Nisan-Mayısta CBR'a geçersem onunla gidip gelirim, konvoya dahil olurum.

teşekkür ederim junckhanser.beklentilermi karşılayan tek motor cbr125r.bekleme süresini göze almıştım ama o kadar sürüyormuş.

junkchanser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25 2020
    4 ay beklenmez aslında ama Honda gibi bir markanın böyle bir motoru nasıl piyasada bulunmuyor onuda anlamış değilim.

sanırım süpersport modellerinde performansı yüksek bütçesi düşük olmasından dolayı..benim honda cbr125r dan beklentim sadece sürüş teknikleri kazanmak.sonrasında racinge geçmek istiyorum.

Motosikleti
    YZF R-125'te Brembo ama CBR 125 R'ın üstündeki frenin markası nedir? Umarım Honda da Brembo kullanmıştır. Bu arada Türkiye'de bir bayanın motosikletten öte, 'racing'e gönül vermesi çok sevindirici. Tebrik ederim.

teşekkür ederim.henüz uzun yola ve trfaiğe çıkmış değilim.(bu da olacakyaza sıcak ülkelere sıcak bir grupla yolculuk niyetim.

Motosikleti
    Rica ederim. Benim de uzun yol tecrübem yok ama başlangıç olarak Ayvalık, Behramkale, Bozcaada sonrasında Çanakkale gezisi gibi bir planım var. Motosiklete olan ilginize hayran kaldım; tanıştığımıza memnun oldum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler