Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Hcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar hali hazırda cbf150 kullanıyorum da sıkıldım bu kuryeci muhabbetlerinden falan gerçi fazla da para biriktiremedim ama bi cbr125 almaya karar verdim hondadan şaşmak istemiyorum daha önce cbf kullananlar var mı aramızda bi şey fark edecek mi performans olsun gidiş hızlanış yakıt biraz bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden sağolun
    serviste birisiyle böyle bir muhabbetim lmuştu
    ciddi performans farklılıkları var demişti adam ama tam bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumu temelde kötü hava koşullarından dolayı memlekette bırakıp üniv. dönmüş bulunmaktayım , Allah kimseyi ayırmasın , fotoğraflarla , ferdi tayfurla idare edecez bayrama kadar

http://twitter.com/#!/forza_akan/sta...778112/photo/1

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık bayilerde motor sıkıntısı yok.Uygun fiyatta satan arkadaşlarda var yeni kasayı sahibindende.
    kardeşim xenon işini ne yaptın aldıysan hangi markayı ne kadara aldın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Selam arkadaşlar
    su geçirmez branda tavsiyeleriniz var mı ? malum yağmurlar başladı motoru koyacak kapalı yerim yok
    aldığım brandayı su geçirmez diye aldım ama bırak yağmuru sabah yağan çiği bile geçiriyor.
    Tavsiyeleriniz ?

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    merhaba arkadaşlar,
    1 haftaya kadar motorum gelince bende sizlerden biri olacağım.adana bayi'nde 2011 model için istesek 2 ay sonra gelir dediği için istanbul mototaldan siyah rengini aldım.tabii ki sorularım var fakat daha önce farklı motorlarıda kullanmış tecrübeli abilerim cevaplarsa memnun olurum.benim 4. motorum olacak daha önce 250 mct kullandım,hali hazırda 200 cc lik cross kullanıyorum.çinden bıktığım için cbr aldım.fakat 250 cc çift silindir mct kullandıktan sonra 200 lük motor bana performans olarak yetemedi,hız tutkunu değilim veya crossla 140-150 sürat yapacak kadar deli de değilim sadece kalkış ve hızlanma.bi aracı sollarken acı çekiyorum resmen.cbr den beklentim çok yüksek değil fakat beygir olarak benim cross dan daha iyi olduğu kesin, ama pratikte de yeterli midir?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim xenon işini ne yaptın aldıysan hangi markayı ne kadara aldın
    Hala arayıştayım bulamadım ya..

Motosikleti
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    1 haftaya kadar motorum gelince bende sizlerden biri olacağım.adana bayi'nde 2011 model için istesek 2 ay sonra gelir dediği için istanbul mototaldan siyah rengini aldım.tabii ki sorularım var fakat daha önce farklı motorlarıda kullanmış tecrübeli abilerim cevaplarsa memnun olurum.benim 4. motorum olacak daha önce 250 mct kullandım,hali hazırda 200 cc lik cross kullanıyorum.çinden bıktığım için cbr aldım.fakat 250 cc çift silindir mct kullandıktan sonra 200 lük motor bana performans olarak yetemedi,hız tutkunu değilim veya crossla 140-150 sürat yapacak kadar deli de değilim sadece kalkış ve hızlanma.bi aracı sollarken acı çekiyorum resmen.cbr den beklentim çok yüksek değil fakat beygir olarak benim cross dan daha iyi olduğu kesin, ama pratikte de yeterli midir?
    yok mu arkadaşlar cevaplayacak kimse?

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    o bindiğin motorların performansı gücü nasıldı bilmiyorum kullanmadım kıyaslama yapamayacağım fakat eminim onlara göre 2 kat daha rahat kalkarsın sollama yaparsın şehir içinde özellikle , yüksek devirde küçük viteslerde maşallahı var . yalnız verdiği tat kısa süre sonra seni tatmin etmemeye başlayacak 250 yi merak edeceksin hep yani bende öyle oldu , uzun yol yaptığım için de böyle olmuş olabilir tabi ama şehir içinde gerek performans olsun gerek yakıt olsun çok ideal .

Motosikleti
    aslında ben de ondan korkuyorum fakat maddi olarak kasıp anca 125 liğe gücümüz yettiği için tercih sebebi oldu.yoksa şuana kadar kullanacağım en küçük cc li motor fakat japona geçtim ya içim rahat artık.3bin liraya alınan çinlerin 2 yılda bi 2 bin lira da masraf çıkarıyor.defalarca yolda kalmak ve titreşimde cabası.
    sonuç olarak eğer şehir içinde bana yeter ise pek bir memnuniyetsiz olmam herhalde.zaten ss tutkunu biri değilim.

abi haklısın daha benim motoru alalı 3 gün oldu..düşük devirlerde muhteşem ama biraz gidince ataklık azalıyor..
    ama motorun duruşu muhteşem...bir kaç sorum var...

ilk 1000 km bakımı anladım forumda okumuştum sonraki bakım 4000 diyorlar ama servisteki eleman dediki her 2000 de yağ değişmeli dedi..
    şimdi ben her 2000 de yağ mı değiştirecem yoksa ilk 1000 den sonra her 4000 demi gidecem
    teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

benim cbr 125 siyah ve gövdede ufak çizikleri sanırım eldivenim yüzünden yaptım,tank pad var ama yinede gövdede çizikler var..
    cila ve temizlik malzemesi ve boya koruma alsam mı?
    süpermarketten mi bu malzemeleri alayım tavsiyesi olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

benim cbr 125 siyah ve gövdede ufak çizikleri sanırım eldivenim yüzünden yaptım,tank pad var ama yinede gövdede çizikler var..

Motosikleti
    cbf 150_haojin hj 125
    Alıntı Hcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaşlar hali hazırda cbf150 kullanıyorum da sıkıldım bu kuryeci muhabbetlerinden falan gerçi fazla da para biriktiremedim ama bi cbr125 almaya karar verdim hondadan şaşmak istemiyorum daha önce cbf kullananlar var mı aramızda bi şey fark edecek mi performans olsun gidiş hızlanış yakıt biraz bilgilendirirseniz memnun olurum şimdiden sağolun
    bende cbf 150 satıp cbr aldım 2.viteste 150 lilik oldugndan cbf biraz daha cigerli ama cbf le yola gore 90 ı gecemedgn zaman olyo fakat cbr la her şartta en az 115 var ayrıca duruş gidiş cbr tabiki hızlanmada 3 ve 4 de daha iyiayrıca frenlerde cbf de ki gbi dengesiz degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

arkadaşlar bende cidden koltukaltı egsozu cok begendim nerden bulabiliriz ve fiyat hakkında bilgisi olan varmı

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı acemimustafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi haklısın daha benim motoru alalı 3 gün oldu..düşük devirlerde muhteşem ama biraz gidince ataklık azalıyor..
    ama motorun duruşu muhteşem...bir kaç sorum var...

ilk 1000 km bakımı anladım forumda okumuştum sonraki bakım 4000 diyorlar ama servisteki eleman dediki her 2000 de yağ değişmeli dedi..
    şimdi ben her 2000 de yağ mı değiştirecem yoksa ilk 1000 den sonra her 4000 demi gidecem
    teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

3.000 de bir yağ değiştirmen sağlıklı olur 2.000'e gerek yok.3M'in pasta cilası var bir arada.Benim ufak çiziklerimi götürdü,gayet iyi.Süpermarketten aldığın herşey iyi olmayabilir.Marka olarak dediğim gibi 3M'i tavsiye ederim,hem pasta cila ayrı ayrı uğraşmassın.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.000 de bir yağ değiştirmen sağlıklı olur 2.000'e gerek yok.3M'in pasta cilası var bir arada.Benim ufak çiziklerimi götürdü,gayet iyi.Süpermarketten aldığın herşey iyi olmayabilir.Marka olarak dediğim gibi 3M'i tavsiye ederim,hem pasta cila ayrı ayrı uğraşmassın.
    kullanım kosullarına göre deyişsede ben 2000kmde 1 deyiştirme taraftarıyım benim motorum 1lt yağ alıyor 0ını değeri 4200tl falan ben nie 20tl lik yağı esirgiyimki 2000km de bir faydası olur zararı olmaz yanlış bi düşüncemi ?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım kosullarına göre deyişsede ben 2000kmde 1 deyiştirme taraftarıyım benim motorum 1lt yağ alıyor 0ını değeri 4200tl falan ben nie 20tl lik yağı esirgiyimki 2000km de bir faydası olur zararı olmaz yanlış bi düşüncemi ?
    Tabikide yanlış değil ama 3.000 de birde gecikmiş olmaz bence

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125'ler için ideal servis 1000 bakımından sonra nasıl gidiyor ?
    her kafadan bir ses çıkıyor
    şu 1000 bakımına bi girseydim hayırlısı ile daha 300 km oldu 1 ayda
    bu arada 5. viteste 120-130 gibi rakamları hangi devirde görüyorsunuz ? sadece merak karşılaştırma için

değerli cevaplarınız için teşekkürler..
    benim 3 günde neredeyse 300 km oldu malum istanbulu bilenler bu km ye pek şaşırmaz..
    motoru bana öğreten bir arkadaşa sordum dedim 3 günde abartmış mıyım?
    o da dedi ki "ne abartması artık motor tutkunu olmuşsundur dedi.."

Merhaba arkadaşlar bende 2. el cbr 125 r alarak aranıza katılmış oldum..2006 model 12.000 km de..rengi de bu motora en çok yakıştırdığım renk ufak tefek kozmetik eksikliklerini tamamladıktan sonra sezonu beklemeye başlıcaz artık motorun aldığım hali bu..ben zamanla sezona kadar ufak tefek değişikliklerle motoru daha hoş bi hale getirmeyi düşünüyorum
    Fotoğraflar;

"The only limitations one has are the ones they place on themselves"

Muhammad Ali

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Tolga arkadaşım hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin

@broklynn 1.000 den sonra 4.000 8.000 12.000 ... gidiyor.Ben 3.200 de götürdüm bakımda.Zaten 1.000 ve 4.000 de yağ değişiyor sadece.Bizim motorlarda yağ filtresi yokmuş bende değiştircekler diye bekliyorum.Yağ+işçilik masrafı alıyorlar

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Arakdaşlar eski cbr ile yeni kasa cbr arasında performans farkı varmı? hangis daha güçlü vs.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakdaşlar eski cbr ile yeni kasa cbr arasında performans farkı varmı? hangis daha güçlü vs.
    Henüz karşılaştırma yapamadım ama,forumda bir eski kasa kullanıcısı yeni kasa kullanıcısı ile beraber geziye katılmıştı.Eski kasa kullanan arkadaş yeni kasanın daha seri olduğunu düşünüyordu.Youtube da ki videolarda böyle gösteriyor zaten.Yeni kasalar biraz daha seri eski kasalara göre.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler