Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ÖZLEMALİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sorun olmaz ama neden o kadar erken yaptırmak istiyorsun gerçi fazlada bişey kalmamışta... sentetik yağdan şaşma arkadaşın dediği gibi 10-40 ideal castrol yada mobil iidir..
    Teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0341906/detay/

Bu ilanda arkadaş kn hava filtresi demiş.Bizim yeni kasaya göre var mı kn hava filtresi ? Yoksa eski kasa için olanlarda uyar mı bizim motora ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...415066/detay/?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0341906/detay/

Bu ilanda arkadaş kn hava filtresi demiş.Bizim yeni kasaya göre var mı kn hava filtresi ? Yoksa eski kasa için olanlarda uyar mı bizim motora ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...415066/detay/?
    zippo kardeşim o ilanda motoru olan arkadaşın face i var istiyorsan vereyim kafana takılanları sorarsın..

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef burda 6 7 kişi kendi arasında muhabbet kurmus dısardan biri geldiğinde hiç yardımcı olunmuyo sorulara cevap verilmiyor .
    Evet kardeşim aynen öyle olmuş bu topic önceden sercan vardı cassillas nickli arkadaş ahmet vardı ben vardım her yeni gelene elimizden geldiğince yardım eder muhabbet ederdik şimdi bişey yazıyosun ama hiç yazılmamış sanki o yazı orada yokmuş gibi davranılıp devam ediliyor isyanını bile anlamamışlar bak yeni kasalarınız hepinize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar ama unutmayın işk geldğinizde biz size nasıl yardımcı olmaya çalıştıysak sizde aynı şekilde davranın. Büyük ihtimalle bu yazımı da yok sayıp devam edeceksiniz ama olsun içimi dökmek istedim...
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kardeşim aynen öyle olmuş bu topic önceden sercan vardı cassillas nickli arkadaş ahmet vardı ben vardım her yeni gelene elimizden geldiğince yardım eder muhabbet ederdik şimdi bişey yazıyosun ama hiç yazılmamış sanki o yazı orada yokmuş gibi davranılıp devam ediliyor isyanını bile anlamamışlar bak yeni kasalarınız hepinize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar ama unutmayın işk geldğinizde biz size nasıl yardımcı olmaya çalıştıysak sizde aynı şekilde davranın. Büyük ihtimalle bu yazımı da yok sayıp devam edeceksiniz ama olsun içimi dökmek istedim...
    Dostum yeni kasa eski kasa diye bir ayrım yok ama gerçekten belkide bu topici en fazla takip edenlerdenim ama buluşma düzenleyelim dedim tınlayan olmadı.Zaten son zamanlarda hep biz yeni kasa kullanıcıları yazıyoruz haliyle yeni kasa hakkında çok sorusu olan var benim gibi.

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippo kardeşim o ilanda motoru olan arkadaşın face i var istiyorsan vereyim kafana takılanları sorarsın..
    Face kullanmıyorum dostum mesaj attım ilandaki numarasına ama cevap vermedi.Ama sen yinede özelden face adresini atarsan ben bir arkadaşımın faceinden girip sorarım kendisine.

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

Arkadaşlar hergün yeni kasa için egzostları dinledim youtube dan neredeyse.Ve en iyi ses arrow.

http://www.alphatechniksql.alphaplan...ternpaketeID=0

Burdan satışı var ama Türkiye'de yok henüz.

http://www.youtube.com/watch?v=ebtPSYCtVsg

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    eski kasayla yeni kasa topiğini ayırın arkadaşlar zaten epey farkli mtorlar bana göre bôlece herkez mutlu olur herkez cevap bulur.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski kasayla yeni kasa topiğini ayırın arkadaşlar zaten epey farkli mtorlar bana göre bôlece herkez mutlu olur herkez cevap bulur.
    Adminlerin boyle biseye izin vereceklerini sanmiyorum.Farkli motorlar ama bence geregi yok.Ama eski kasa kullanicilari isterse ayrilabilir cunku topicte sadece yeni kasa kullanicilari aktif bizim yuzumuzden galiba.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım burda yeni kasa kullanan 6-7 kişi heyecenla motorun iyi kötü yanlarını belirtiyor bişeyler yazıyor başakda yazan bilgi paylaşan kalmamış. Ben 2006 dan bu yana bu topiği takip ediyorum ve daha önce 50 kere yazılmasına rağmen rodajın nasıl yapılacağını yazdım. rodajda ne kadar tükettiğini hesaplayıp yazdım lastikler değişmeli ıslakta kötü dedik uyardık motor düzde 120-125 yapıyor yokuş aşşağı 145-150 lere takılmayın yaptık ama bi anlamı yok dedik rüzgar önden eserse 110 da kalır hayal kırıklığı yaşamayın dedik. Uzun yolda yüksek hızda nekadar tüketir yazdık. İlk bakım 2. bakım ne tutar yazdık. Boyumuz şukadar altında kaybolmuyor 1.83-1.84 e kadar al kullan kalitenin tadını çıkar dedik.Gelenlerede online isek cevap yazdık.

Millet hala geliyor kaç yapıyor yakıtı nekadar hiç okumadan dandadanak soruyor. yok boyum şukadar yakışırmı diyor. yaşı 15-20 arası yeni nesil internet gençliği bu topiği mahvediyor. Tamam yaşın küçük olabilir ama 1-2 sayfa oku teknik bilgi yazana bi saygı göster almak istediğin motor hakkında biraz meraklı ol oda yok. Burdaki çoluk çocuktan apaçiden bıktım giresim gelmiyor kullandığım motorun bilgi paylaşım başlığına

Eski kasa yeni kasa diye bi ayrım yok ama biz yazmasak kimse yazmıcak sorusuna cevap alamıcak ondan sonra adam çıkıp 5-6 kişi arasında muhabbet ceviriyor diyor burda tüm teknik bilgileri paylaşan kişilere. bu nasıl bir kafa yapısıdır yaşım 30. Ben alıcağım motorun topiğini 50-100 sayfa okuyorum ha zamanım yoksa soruyorum merak ettiğim bişeyi anlık ama cevap yazılmassada önceki sayfalardan buluyorum boş bi vakitte.

Bu zamanın gençleri ne kitap okumayı biliyor ne bi şeyi araştırıp öğrenmeyi nede bi forumda konuşma adabını burayı msn ye ceviriyor. Kawa 250 topiğindeki kalitenin seviyenin 5 te 1i yok bu topiğe damlayan boş çoluk çocuk yüzünden

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar ixil egzost ;

http://www.motobike-schmidt.de/shop/...5-r-ab-bj-2011

225 Euro.

Arrow 530 Euro.Fakat sesler tamamen birbirinden farklı.Arrow un performansa da biraz etkisi oluyor.Fakat fiyat çok çok uçuk.Yinede Türkiye'ye gelirsen 2012 de alırım.Egzostu değiştirmek isteyen arkadaşlar için tüm alternatifleri buraya koyuyorum herkes fikir sahibi olsun.

İXİL :

Video : http://www.youtube.com/watch?v=MqoYivl2n3c

http://www.motobike-schmidt.de/shop/...5-r-ab-bj-2011

Arrow :

Video : http://www.youtube.com/watch?v=ebtPSYCtVsg

http://www.arrow.it/eng/prodotti/mot...=13&IDTab=1089

Devil :

http://www.devil-exhaust.com/HONDA~1...cooter.exhaust

Yeni Kasa Mono Kapak ( Fiyat çok yüksek )

http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI....ectorid=229487

Koruma Takozu :

http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI....ectorid=229487

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kardeşim uzun yola çıkıcak olursan egzos konusunda pişman olursun özellikle yakıt sarfiyatı konusunda ayrıca kulaktada problem yapıyor canlı örnekleri mevcut

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Dostum yeni kasa eski kasa diye bir ayrım yok ama gerçekten belkide bu topici en fazla takip edenlerdenim ama buluşma düzenleyelim dedim tınlayan olmadı.Zaten son zamanlarda hep biz yeni kasa kullanıcıları yazıyoruz haliyle yeni kasa hakkında çok sorusu olan var benim gibi.
    Arkadaşım burada bir çok kişi yeni kasa cbr125 lerin gelmesi, gelmemesi, gelememesi mesajlarından bıktı artık topiği bıraktı.Olay eski kasa yeni kasa değil, motoplus fuarından sonra haziran ayına kadar bir konu açıldı günde 4-5 sayfa sadece yeni kasaların geleceği dün konuşuldu. motosikletinde sorunu olan veya motosikletini yeni almış heyecan dolu insanlar bu mesajlar yüzünden kendi derdini, heyecanını unuttu. Haziran ayına kadar diyorum çünkü haziran ayından sonrasını bilmiyorum artık bende pes ettim. Bakıyorum da fazla bir şey değişmemiş aynı tas aynı hamam devam ediliyor.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım burada bir çok kişi yeni kasa cbr125 lerin gelmesi, gelmemesi, gelememesi mesajlarından bıktı artık topiği bıraktı.Olay eski kasa yeni kasa değil, motoplus fuarından sonra haziran ayına kadar bir konu açıldı günde 4-5 sayfa sadece yeni kasaların geleceği dün konuşuldu. motosikletinde sorunu olan veya motosikletini yeni almış heyecan dolu insanlar bu mesajlar yüzünden kendi derdini, heyecanını unuttu. Haziran ayına kadar diyorum çünkü haziran ayından sonrasını bilmiyorum artık bende pes ettim. Bakıyorum da fazla bir şey değişmemiş aynı tas aynı hamam devam ediliyor.
    Ben admin e mesaj attım ayrı topic konusunda,ayrı topic açılır olur biter kabul ederse tabi yönetim.

---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim uzun yola çıkıcak olursan egzos konusunda pişman olursun özellikle yakıt sarfiyatı konusunda ayrıca kulaktada problem yapıyor canlı örnekleri mevcut
    Uzun yol yapmıyorum motosikletle,yaparsam en fazla yılda 1 kez olur 2 olmaz yani,oda sorun olmaz Allah'tan motor aşırı az tüketiyor,birazcık daha içebilir kerata

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    beyler bu yeni kasa cbra yurtdışından 166 cc malossi silindr falan getirtip taktırabilrmiyim ?

Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu yeni kasa cbra yurtdışından 166 cc malossi silindr falan getirtip taktırabilrmiyim ?
    Sen modifiyeye kafayı baya takmışsın Kurşattekin vardı burda yaz ortası baya bişeyler yazmıştı. Thailanddan isteyene 18 beygirlik cbr150 nin motor parçalarını gönderebilirim diyip fiyatlarını yazmıştı.

Şimdi malossi kitler falan 2 zamanlı Aprillia rs125lerde performans veriyor makina 40 beygirlere çıkıyor tabi karburator ve beyin egzozda komple değişiyor.4 zamanlı motorda 3-4 beygir artış için motora 1000-1500 masraf yapıp ikinci elde oynanmış makine haline getirmek akıl işi değil.

Gerçekten performans meraklısıysan makinanı sat üzeirne 3000 koy ikinci el cbr250 ye geç. O zaman adam akıllı bi performans farkı hissedebilirsin

Ama senin derdin performans almak değil motora bişeyler yapmak anladığım kadarıyla

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında şu aprillia da japonlar gibi türkiyede yaygın servis ağı yedek parça düşük fiyat olaylarına sahip olsa millet rs 125 ten vazgeçmez 2011 leri de 4 zamanlı olmuş yağla uğaşmaya da gerek yok bizde cbr 125 e performans artırmak için bişeyler yapmazdık :(

Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında şu aprillia da japonlar gibi türkiyede yaygın servis ağı yedek parça düşük fiyat olaylarına sahip olsa millet rs 125 ten vazgeçmez 2011 leri de 4 zamanlı olmuş yağla uğaşmaya da gerek yok bizde cbr 125 e performans artırmak için bişeyler yapmazdık :(
    Aprillia rsv4 Fiyatı farklı klasmanda bi alet yurt dışındada 2000-2500 tl daha pahalı zaten bunun türkiye ile ilgisi yok

2011 4 zamanlıların performans olarak hiçbir artısı üstünlüğü yok cbr 125 ten yani aprillia alıp cbr125 ten hızlı olamassın artık

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprillia rsv4 Fiyatı farklı klasmanda bi alet yurt dışındada 2000-2500 tl daha pahalı zaten bunun türkiye ile ilgisi yok

2011 4 zamanlıların performans olarak hiçbir artısı üstünlüğü yok cbr 125 ten yani aprillia alıp cbr125 ten hızlı olamassın artık
    bilmiyorum ki youtube de 2011 rs 125 ler bir iki video da gözüküyor da hani hiçte değişen bir şey yok gibi ondan demiştim doğrudur değildir bilemem

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar anadolu yakasında xenon takabileceğil 150 lira civarında güvenli bir yer var mı ?

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:24 ----------

http://www.puigusa.com/tuning-bikes/...f213-r2-m2808/

Renk güzelde,bu ön camın tipi sanki biraz kötü arkadaşlar ?

böyle sanki agresif gözüksün azıcık diye uğraşmışlar ama olmamış dimi

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle sanki agresif gözüksün azıcık diye uğraşmışlar ama olmamış dimi
    Ayna için söylediysen aynen öyle olmuş

Ayna için söylediysen aynen öyle olmuş
    camda öyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler