Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden nereye ilker,alıcam alamıcam derken Altın Elbiseli Adam'a çıktım O motor benim,yani yeni kasa.Geçen hafta yaptık çekimleri bu hafta yayınlanacak
    Hadiyaw ciddimisin Senin motorla yapıldı çekimler demek.Ne renkti seninki hatırlayamadım bak şimi, tricolour dı sanırım değilmi =) Arada senin görüşlerini de almışdır barkın hocam şimdi ünlü oldum desene
    Sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim, eminim çok güzel bir bölüm olmuştur

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bugun bakıma gittim D&B motora.
    Yağdan şikayetçi olanlara D&B 'yı şiddetle öneririm.
    Hem ustaları usta işinin ehli hemde sadece 23 tl ye ipone yağ koyuyorlar.Ben oldukça memnunum.
    600rr aynalarımıda taktırdım bugün bu motora orjinalinde takılması gereken ayna imiş gerçekten.
    Bu arada 7bin km'deyim Motorum yaklaşık 3 ay serviste parça beklediği halde yoksa 15 binde kapatırdım bu seneyi
    Emrah, senle bizim tekno aliye de km dayanmıyoo.
    Martta aldım motoru, herün işe gidip geliyorum.Daha 5 bin zor oldu
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala öle diyosunda biri 9250tl dieri 13000tl düzde 150-160ta yeterli bence arada okdar paralık bi fark yok CBR250R düşünüyorum bende önümüzdeki yaz kısmetse
    cbr 250 o 150 leri 160 ları yırtına yırtına yapyor makina zorlanıyor makinanın canını çıkarıyosunuz ama ninja o sürati rahat,makina zorlanmadan yapıyor,bunuda göz ardı etmeyelim lütfen...
    Her asker yeşil bereli olamaz

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 o 150 leri 160 ları yırtına yırtına yapyor makina zorlanıyor makinanın canını çıkarıyosunuz ama ninja o sürati rahat,makina zorlanmadan yapıyor,bunuda göz ardı etmeyelim lütfen...
    yanlışın var dostum, CBR 160km/h hıza rahatlıkla çıkıyor 160-170 arası zorlanırsa zorlanır, eee ninjada durum çok mu farklı oda varsın 170 e kadar rahat çıksın(10km fazla) 170-180 arasını zorlanarak alır. (Düz yolda)

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın var dostum, CBR 160km/h hıza rahatlıkla çıkıyor 160-170 arası zorlanırsa zorlanır, eee ninjada durum çok mu farklı oda varsın 170 e kadar rahat çıksın(10km fazla) 170-180 arasını zorlanarak alır. (Düz yolda)

http://www.youtube.com/watch?v=_FdxO4aQLLg
    Fasulity

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadiyaw ciddimisin Senin motorla yapıldı çekimler demek.Ne renkti seninki hatırlayamadım bak şimi, tricolour dı sanırım değilmi =) Arada senin görüşlerini de almışdır barkın hocam şimdi ünlü oldum desene
    Sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim, eminim çok güzel bir bölüm olmuştur
    Aynen tricolor Çekimler filan çok güzeldi bende çıkıcam tabi biraz Gerçekten güzel bi inceleme oldu.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bizim cıbıra (2005-2010) 100/80'lik ön lastik oluyor mu, yoksa büyük gelir çamurluğa mı sürter ? Öne 100/80'lik mt75 taktıran arkadaşlar vardı diye hatırlıyorum ancak lastiği almadan önce emin olmak istedim. Bu arada alacağım lastik pirelli değil unilli.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    VFR 800 F
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9489052/detay/
    açıklamada artık hondanın cbr 125 i yurtdısına gondermedıgı yazıyor arkadas heralde hondanın ceosu sahibindende 7500 liraya cbr 125 satıo Yurt dısında hiçbir ükeye üretilmiyormus türkiyeye üretiliomus ama

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 tan sonra yırtınmaya başlıyor haklısın ama 150 çok rahat
    ama ninjanın yol tutuşuna lastiklerden dolayı güvenmem
    zaten geçiş motoru bu alemi yok 170 lerin
    600 cc sanmayın
    herkezin motoru kendine güzel geliyo
    yanlız kawa ların sesini cidden beğeniyorum
    bcbrların sesi o cuplara benziyor internetten izlediğim kadarıyla

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    hiçbir motoru kötülediğimiz falan yok arkadaşlar hemen savunmaya geçmeyin,cbr 250 güzel motor,o dediğiniz hızları yapar yapmaz deyil ama sadece zorlanır dedim
    Her asker yeşil bereli olamaz

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Merhaba arkadaşlar ben Balıkesir'den Ziya. 19 yaşıma gireceğim B+A2 ehliyetim var. Üniversiteye başladım.

Hem üniversiteye gidip gelmek hemde boş vakitlerimde gezmek için bi motor almayı düşünüyorum. 2. El Siyah renk CBR 125 R arıyorum 3000 lira civarı. Bulamassam sıfır Mondial 125 MH Drift alcam.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125'ciler uykuya daldı anlaşılan 3. sayfa olmuş konu

Motosikleti
    2011 600F ABS

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125'ciler uykuya daldı anlaşılan 3. sayfa olmuş konu
    250 topiğindeki tat yok burda. Gerçi ondada kawa topiğindeki tak yok ama

Bazen tam çocuk muhabbetine dönüyor burası kimse adam gibi sürüş izlenimi paylaşmıyor motor hakkında teknik detaylara girmiyor.yeni girenler hiç araştırmadan kaç yapıyor diye damlıyor bide en önemlisi bi kesim 2011 kasanın değerini tam bilmiyor

Bu paraya böyle gösterişli ve kalite kokan

otobanda düzde çok rahat 120-125 yapan

8-9 beygirlik scooterlardan bile az yakan böyle 125 lik candır can bu devirde

Bazen istanbulda otomatik askım kabarıyo debriyaj trafikte kasıyor ve para harcamadan Pcx e mi geçsem diyorum ama yaptığım uzun yol ve her zaman otobana girmek durumumda olmam beni düşündürüyor. 110 da kesiciye giren sooter beni yer yer kasar kurtarmaz strese sokar. çünkü otobanda bazen orta seritte 100 le giderken arkamdaki çok yanasıp taciz ediyor. sol serit boşşa dalıyorum 120-130 yerine göre uzuyorum ortamdan uzaklasıyorum. Başka hangi vitesli veya otomatik 125 lik bunu yapabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

bi bakalım testimize..

bulgur pilavından sonra buna ne dicek? buldum domatesli (hafif soslu 125lik babında) makarna

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 topiğindeki tat yok burda. Gerçi ondada kawa topiğindeki tak yok ama

Bazen tam çocuk muhabbetine dönüyor burası kimse adam gibi sürüş izlenimi paylaşmıyor motor hakkında teknik detaylara girmiyor.yeni girenler hiç araştırmadan kaç yapıyor diye damlıyor bide en önemlisi bi kesim 2011 kasanın değerini tam bilmiyor

Bu paraya böyle gösterişli ve kalite kokan

otobanda düzde çok rahat 120-125 yapan

8-9 beygirlik scooterlardan bile az yakan böyle 125 lik candır can bu devirde

Bazen istanbulda otomatik askım kabarıyo debriyaj trafikte kasıyor ve para harcamadan Pcx e mi geçsem diyorum ama yaptığım uzun yol ve her zaman otobana girmek durumumda olmam beni düşündürüyor. 110 da kesiciye giren sooter beni yer yer kasar kurtarmaz strese sokar. çünkü otobanda bazen orta seritte 100 le giderken arkamdaki çok yanasıp taciz ediyor. sol serit boşşa dalıyorum 120-130 yerine göre uzuyorum ortamdan uzaklasıyorum. Başka hangi vitesli veya otomatik 125 lik bunu yapabilir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

bi bakalım testimize..

bulgur pilavından sonra buna ne dicek? buldum domatesli (hafif soslu 125lik babında) makarna
    Barkın abi çekimden önce motor hakkında bana sadece lastikleri değiştirmem gerektiğini söyledi ısrarla.Lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum.Güzel test oldu Barkın abi ve ekibine emekleri ve ısmarladıkları pide için teşekkür ediyorum

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    lastiklerden yana ben de dertliyim
    motoru azcık yatırdım mı arka pıt atıveriyor kendini toparlamasına toparlıyorum ama korkuyorum viraja girerken yatmaya
    birde kaldığım yer yokuşların bol olduğu bir yer
    sürekli yokuş aşşağı inerken fren kısmak zorunda kalıyorum dönüşlerde v.s.
    3.5 atmıyorum desem yeri
    bende değiştirmek istiyorum fakat ekonomik durum şu an için elverişli değil
    karar verdim bu motorla 4-5 yıl yolları ayırmayacağım çünkü kurallara uyan biriyim 600 lükte alsam 1000 likte alsam ( ki zor ekmeği ele almadan çok zor ) gideceğim hız aynı
    4-5 yıl sonra belki honda 250'lik düşünürüm diyorum
    çoğu kişi cbr denince he bisiklet mi diyor halen yeni kasadan bi haberler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet lastikler Cbr zevkimin içine eden olay. Bugün 100 km devirdim gayet keyifli güzel boğazı gezdim. Dönüşte galata köprüsünden fatihe kadar yağmur ciseledi ve 3.5 attım. Bu lastiklerle ani fren yapamassın motoru yatıramassın. Tamaen güvenli modda efendi efendi takıldım 10 dakika.

Bide kuruda bile yatıramıyorum motor düşük süratlerde kuruda bikaçkere kıç attı ve barkın beyin testindeki gibi hebele ön gitti geldi ıslakta korku kaldı. Otobandan çıkışlarda ve girişlerde tırlar kamyonlar ben motor çok yatmasın kayabilir korkusundan yavaşlarken benden hızlı dönüp üstüme çıkmaya yelteniyolar. Bi metzeler Michelen şart. 2012 sezon başı bunla devam edersem değişecek kesin

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    lastikler cok problemli
    kuruda yatıramıyorsun ki ıslakta yatsın az once kaldırıma cıkıyordum donuste :S yatarak donsem rahat donucem ama guvenemıyorum kı :S
    su kısı atlatalım da hayırlısı ıle onumuzdekı yaz guzel bır lastık alıcam
    arkayı 140lamayı dusunuyorum ben

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    birşey soracağım
    vites değiştirirken size de tak tak diye ses geliyor mu ?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Vites Değiştirirken Tak diye ses gelmeyen motor olmaz dostum...
    Sadece Uygun devirleri yakalarsan ses cıkmaz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey soracağım
    vites değiştirirken size de tak tak diye ses geliyor mu ?
    Sadece 2ye atarken var bende.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler