Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zippo's benim motorda pazartesi çıkıcak bi resim atsana nasıl olduguna bakıyım...Motoru almaya gıderken aynalarıda alayımda taksınlar.

Vay arkadaş şimdi sen eski cbr 125le kıyaslamayamı giriyosun yeni kasayı...
    Eskisi iyi bi motordu motor olarak ama 1.65 in üstünde bi adam binsinde göriyim ben onu at s.. kelebek konmuş gibi..
    Yatsana altındaki makinanın orjinal lastikleriyle sağlam bi viraja..Yada rüzgarlı bi havada otobana çık..Sonra gel ben sana benim motoru vericem aynı şeyleri onlarla yap..
    Eski cbr'a kötü demiyorum ondanda vardı kullandım.Ama arasında dağlar kadar fark var..Bi kere motora bindiğin hissi veriyo önünde depo sayılabılcek bi kütle mevcut kafanı eğip bakman gerekmiyo depo nerdeydi diye.
    Görüntü olarak eskisine göre mükemmel tabiki her motorun eksileri olabilir ama benimde egzoz'u hoşuma gitti aldım.
    Şimdi sen diyosan siz bu motoru gösteriş için alıyosunuz.
    Ben sana evet derim yoksa 6 milyara yakın bi para vericeğime 4 milyara cbf alırdım parçasıda ucuz olurdu.
    Sorarım sana sen niye aldın altındaki motoru gösterişi hiç düşünmedin mi Cbr 125R alırken.
    Öyle düşünmüyosan neden sinyali 150 lira olan bi motor aldın..
    Kedi uzanamadığı cigere mundar der.. olayın oysa sabır et sende sahip ol ama bok atma.
    bro sakin ol lan :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durumdan bende muzdaribim, dylan 150 scooterım var, vitesliye geçmek istiyorum ancak cbr 125 mi cbr 250 mi karar veremedim, eğer 125 i seçersem dylan ı satar satmaz alabilirim ancak gücü bana yeticek mi çünkü beygir ve tork olarak daha düşük bi makineye binmiş olucam, cbr 250 için ise 1 sezon daha beklemem gerekicek , siz aynı durumda olsanız ne yapardınız arkadaşlar?
    Cbr 250r tam iki kat daha güçlü. 250 alacak olsam hiç düşünmem ama maddi durumlar 125liğe zorluyor.Motorumu satışa çıkardım.Satıldığı gibi turuncu-gri renk alıcam kafaya koydum güç açısındanda en az şimdiki motorum kadar gider diyorum. Hatta yüksek hızda kasa yapısından dolayı daha bile rahat ederim. Tek sorun boyutları ya küçük kalırsa diyorum

@Borhan

en doğru seçimi yağmış olursun ve emin ol ki boyun 1.90 ve üstü değilse o motor altında öyle emanet durmayacaktır..hem aerodinamik, hem de vites oranlarını düşünürsek normal oturuş pozisyonunda 110, yatarak 125 i rahat görecek bir makina yeni cbr 125r...zorlayınca 140 ı görenlerin olduğu da söylenir ayrıca...

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    Alıntı miwaly_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Borhan

en doğru seçimi yağmış olursun ve emin ol ki boyun 1.90 ve üstü değilse o motor altında öyle emanet durmayacaktır..hem aerodinamik, hem de vites oranlarını düşünürsek normal oturuş pozisyonunda 110, yatarak 125 i rahat görecek bir makina yeni cbr 125r...zorlayınca 140 ı görenlerin olduğu da söylenir ayrıca...
    Kesinlikle haklısınız. Motorumu satabilirsem direk bayide alıcam soluğu :D bana 20 ağustos tarihini verdi halkalı anes motor. Tri color olanla arasında çok gidip geldim. Ama turuncu olanda karar kıldım. Motorum gelince havalar bozmadan istanbulda buluşma ayarlayalım

keşke istanbulda olsam da bende buluşmanıza katılabilsem..ancak malesef biraz uzaktayım...motorunuzu alınca fotoğraf da koyun lütfen...

Motosikleti
    Cbr 125 R
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah sorununu çözersin kardeşim. Motoru söküp dağıttıgına göre biraz anliyorsun bu işlerden. Benim de Vites ayaklıgının altina doğru vitesi bosa alinca tık tık vuruyor zincir sesi gibi tam anlayamadim. Neden olabilir Sence ?
    Sorunu çözdüm arkadaşlar bilginiz olsun diye burada paylaşıyorum belki bir gün birilerinin işine yarar .. Cdi elektronik ateşlemeyi yöneten beyn kutucuk deponun tam altında siyah bir kutu ses oradan geliyormuş yenisi piyasada en ucuz 200TL tamirine gelince siyah kutucuğun içerisinde bir kaç drenç ve bir bobin bulunuyor tabi board'ta var ama bizim işimiz tam olarak board'la değil board'ın üzerinde bobin var demiştim bunun sağ ayağı kopmuş havya ve lehim teli temin ediyoruz ve bacağını lehimliyoruz ve hoppa ses gidiyor
    birde sağlama almak ve depoyla temasını kesmek için kalın çift taraflı bant ile sardım ses tamamen kesildi ..

#atilla_hakan Gelelim senin sorununa kardeşim vites değiştirdiğin pedalın iç kısmında yani motosikletinin tam altında pedala bağlı vites çubuğu var şanzıman'a giden o çubuk 3 yerinden çubukçuklara ekli durumda .. büyük ihtimal arasındaki pul sıkıştırılabilir pul olduğu için gevşemiş olmalıdır kontrol et oradan mı geliyor diye elinle o bağlantı yerlerini tuttuğunda ses kesiliyorsa oradandır sen onları bir karga burun yardımı ile sıkıştırabilirsin , ama değil oradan gelmiyorsa çok basit ama hemen akla gelmiyor yan sehpanın gergi yayını elinle tut bakalım oradanmı geliyor olmadı oradanda gelmiyorsa, vites pedalının gerisindeki ayağını koyduğun sürücü ayaklığına bak onun iç kısmında şaseye bağlantı yeri var o kısımdada ayarlı pullardan var o gevşemiş ve şaseyle ayaklığın arasında geziyor olabilir bu durumdan nefret ediyorum ama aşağı yukarı 10 adet bu ayarlı pullardan mevcut sağda solda onların hepsine bakmanı tavsiye ediyorum başka ses sıkıntın var ise yaz cevaplarım çünki ben 2008 model motosikletimin tüm seslerini kestim çıtı çıkmıyo valla

kalın sağlıcakla ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

hopss cbr'lere laf yok

1. Bu motosikleti tercih etmemizin sebebi ben bu motosikleti 2008 yılında aldım, 2008 yılında 125'lik olarak en kaliteli motosiklettir bu .. Yzf 125 varmıydı evet vardı peki fiyatı iki katı fiyatındaydı .. aprilla varmıydı evet vardı yzf'den de pahalıydı üstelik bulabilirsen
    Zongshen, asya, mondial, kanuni, yamaha ybr, arora, apache 125 bunların hangisi honda cbr 125r'dan iyi ?

2. Bu motosiklet gerek dizayn gerek motor aksamı ve sürüş keyfi olarak 600cc'ler ile aynı kalitede aynı üretimle sunulmuştur kullanıcılarına sadece motor hacmi ve motor gücü az olduğu için 600,750,900,1000'likleri esneterek tasarlanmıştır aynılarını tabiki bekleyemezsiniz. 600 cc sesi alamıyorlarmış 125R'dan arkadaş bu motorun zaten tek silindiri var kaldıki 2 silindirden almak bile tam anlamıyla mümkün değil bahsettiğiniz motosikletlerde 4 silindir var 4 egsoz çıkışı demektir aynı anda 4 ateşleme demektir .. Neymiş tekerleği ufakmış arkadaş bu motosikletin 13 beygir gücü var senin kilonda belli en aşağı 50 kilo yük motosiklet zaten 115 kilo ettimi sana 200 kilo 130'luk lastik denemelerinde dahi 2. viteste iki kişi yokuş çık bakalım ne 2. vitesin dişlisi kalır nede arka dişli kalır dağılır hepsi ki siz buna 150'lik ve daha üzeri lastikten bahsediyorsunuz şaşırıyorum doğrusu ..

3. Neymiş incecikmiş bisiklet gibiymiş sen hangi bisikleti 2. viteste yanlarken gördün veya bu imkana bu fiyata bu kalitede hangi 125lik'te gördün ? ince olucak tabi sana 600'lük kasasımı lazımdı ? e be güzel kardeşim o kasa bu silindire oldumu şimdi ?

4. Abidik gubidik markalar dolaşıyo 130'luk lastik geniş kasa sizlerin tabiri ile bisiklete benzemeyen hiç baktınızmı motoru ne durumda ? arkadaş 2011 yılında o motosiklete mobilete koyduğumuz yağlı süper benzin katıyor eksoz'un arkasında dur beyaz dumanla siyaha boyanırsın iki zamanlılar çünki .. ve fiyatlarıda cbr'den fazla :S

5. Madem tüm bu özellikler seni tatmin etmiyor madem tasarımını beğenmiyosun sana kim dedi şimdi kardeşim cbr 125 r beğen diye ? git o zaman 600lük alda 125r sahiplerinin canını sıkma

6. Cbr 125 r'ın yok anlaşılanki konuşuyosun ben 600lük makine sahibi birinin cbr 125 r şöyle böyle dediğini görmedim

cbr 125 R sahibiyim ve motorumu seviyorum

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    dün yanıma bi abi geldi aaa bmw 1200 dimi bu dedi koptum 125 yazılarınıda sökmüştüm 250 lik abi dedim daha büyük duruyo 250den diyo inanmıyor

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün yanıma bi abi geldi aaa bmw 1200 dimi bu dedi koptum 125 yazılarınıda sökmüştüm 250 lik abi dedim daha büyük duruyo 250den diyo inanmıyor
    :D usta honda 1000 dese hadi bişey demicem bmw 1200 nerden benzetmiş :D
    Hondaaaaaaaa

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Yeni cıbırı Sipariş edip de bekleyen arkadaşlar var mı..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ben hayırlısı ile 15 inde pendikten almaya gideceğim )
    satışı alıp motoru 1-2 gun bayide bırakmayı dusunuyorum plaka ıslemlerını halletmek ıcın sonrasıda Allah kerım

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    evet bende siyah bir tane bekliyorum. bir ara gelir sanırım.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zippo's benim motorda pazartesi çıkıcak bi resim atsana nasıl olduguna bakıyım...Motoru almaya gıderken aynalarıda alayımda taksınlar.

Vay arkadaş şimdi sen eski cbr 125le kıyaslamayamı giriyosun yeni kasayı...
    Eskisi iyi bi motordu motor olarak ama 1.65 in üstünde bi adam binsinde göriyim ben onu at s.. kelebek konmuş gibi..
    Yatsana altındaki makinanın orjinal lastikleriyle sağlam bi viraja..Yada rüzgarlı bi havada otobana çık..Sonra gel ben sana benim motoru vericem aynı şeyleri onlarla yap..
    Eski cbr'a kötü demiyorum ondanda vardı kullandım.Ama arasında dağlar kadar fark var..Bi kere motora bindiğin hissi veriyo önünde depo sayılabılcek bi kütle mevcut kafanı eğip bakman gerekmiyo depo nerdeydi diye.
    Görüntü olarak eskisine göre mükemmel tabiki her motorun eksileri olabilir ama benimde egzoz'u hoşuma gitti aldım.
    Şimdi sen diyosan siz bu motoru gösteriş için alıyosunuz.
    Ben sana evet derim yoksa 6 milyara yakın bi para vericeğime 4 milyara cbf alırdım parçasıda ucuz olurdu.
    Sorarım sana sen niye aldın altındaki motoru gösterişi hiç düşünmedin mi Cbr 125R alırken.
    Öyle düşünmüyosan neden sinyali 150 lira olan bi motor aldın..
    Kedi uzanamadığı cigere mundar der.. olayın oysa sabır et sende sahip ol ama bok atma.
    Çekecektim unuttum dostum ya,yarın ilk iş çekip koyacağım

Motosikleti
    Cbr 125 R 2011
    Arkadaşlar yeni kasa cıbırıma egzos arıyorum istanbul avrupa yakasındayım tanıdığınız ucuz güzel egzos satış yeri varmıdır. Birde önerileriniz nelerdir bekliyorum

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    @FunkyBoys;
    Bekle senide delicem içinden geçicem
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    bugün düz yolda 151 km gördüm arkadan vuran rüzgarla tabi

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar merak edenler için 600 rr aynalarını taktım.Görünüş olarak daha güzel orjinalinden.yan sanayi aldım çiftini 85 lira ;

Motosikleti
    Honda CBR 125 (2007)
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben İstanbul'da ikamet ediyorum ve 2010 yılının kasım ayında ilk motosikletim olan 2007 CBR 125'imi aldım. İşim nedeniyle yazın şehir dışında olduğumdan, şimdiye kadar yalnızca 1200 km kullanma fırsatım oldu.
    Son olarak Trabzon'da görevliydim ve motosikleti bir şekilde Fatsa/Ordu'ya getirmiş bulundum. Bunu fırsat bilerek ilk önce Ordudan Trabzon'a motosikletle geldim (yaklaşık 240 km), gayet zevkliydi.
    Sonrasında ise Trabzon'da Sğmela manastırını (Trabzon) ve Uzungöl Yaylasını (Rize) içeren bir günlük gezi planlayarak gerçekleştirdim.
    Gezi sırasında çektiğim fotoları kolajlayarak sizlere sunmak istedim.

CBR 125 ile uzun yol ve doğa gezisi gerçekleştirebilmek güzel bir tecrübe oldu. Böylece, motosiklet tutkuma devam etmek istediğim türü ve modeli de belirlemek için fikir edinmiş oldum. Bundan sonraki motosikletim muhtemelen Honda Transalp ya da Suzuki DL650 olacak; çünkü bu tarz uzun yol ve doğa gezileri bana gerçekten mutluluk verdi.

Beğeneceğinizi umarım.

file:///C:/Documents%20and%20Settings/oy58621/Desktop/ads%C4%B1z.JPG

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Unutmuşum, buradan bakabilirsiniz.

http://twitpic.com/64y4dg

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merak edenler için 600 rr aynalarını taktım.Görünüş olarak daha güzel orjinalinden.yan sanayi aldım çiftini 85 lira ;

Kardeşim 10 numara olmuş Niyeti bozcam satcam moturu bu modelden alcam
    Hondaaaaaaaa

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 10 numara olmuş Niyeti bozcam satcam moturu bu modelden alcam
    Eyvallah kardesim sagolasin,kesinlikle tavsiye ederim.Bu paraya alinacak en iyi motor

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Arkadaşlar 1.76 boyum ve 71 kilom var eski kasa cbr düşünüyorum attaki kelebek misali olurmuyum?
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler