Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı tolga1994199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir bornova yükselişte cbr varmı yada nezaman gelcek bilen varmı arkadaşlar _?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

bide bu yeni cbr lar eskilerinden dahamı güçlü hızı fln değişmiş diyo herkes doğrumu kullanan arkadaşlar
    Umarım en kısa zamanda alırsın dostum.Kesinlikle eskisinden daha güçlü olduğunu düşünüyorum.Güç olmasa bile kalıbı 2 katı.Bende bugün plaka ve ruhsatımı çıkarttırdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustf10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Honda CBR 125 siyah
    mstf_gnc
    Eleştirilecek bişey mi var dı acaba ?? yazık ya size bu ne demek abi hazmedemiyorsan yazma yani bu kadar basitmi insanı bu kadar aşağılamak... biri der açamamışsın birider yazık etmişsin sizin rodaj dan anladığıunız falan yok
    yok mu bu cbr cemiyetinde ehli bi usta tabi ne beklersin cbr 125 heralde 30 40 yaşında birileri çıkıpta ben kullanıyorum işte bu böyle şu şöyle demez.. ÇOĞUNLUK 17-20 yaşındaki ehliyetsizler... kaç km tecrüben var desem şu YAZIKETMİŞSİN MOTORA diyen arkadaşa acaba.!!!

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1QvJNUpJo

arkadaşlar ben 38 yaşındayım.
    ilk tecrubelerim 15-17 yaşları arasında pejo ile başladı. sonra 54 model R26 BMW ile 5-6 yıl bindik hatta birçok kez dağıttık topladık(ağabeyimle).sonra 4-5 yılda MZ 150 ye bindik.Herhalde bu dönemde 100 lerce Km yapmışızdır.Hiç biri ilk el değildi ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki,motosikletlerde rodaj denen bir dönem vardır ki kesinlikle dikkat edilmesi gerekir.
    Sebebine gelince motorun en hareketli ve sıcak kısımları olan piston gömlek segman vb parçalar fabrikada milimetreden daha küçük boyutlarda hassas üretilmesine rağmen biraraya getirilip ilk beraber çalışır hale gelince birbirlerine, yanma ısınma ve bol miktarda sürtünmeden dolayı küçük çıkıntıları çizikler oyuklar oluşturur.Bu oyuklar tahmin edersiniz ki çok küçüktür.
    Aracına göre ilk 100-500-1000 yada 10000 km lik mesafede aracın fazla zorlanması ani devir artışları bu oyukları derinleştirir.
    Bu eskiden arabalarda da vardı ama artık yok.
    Motosikletimizin rodaj denen bu aşamada zorlasak ne olur?
    Bu zorlamayı yapan arkadaşlar belki aracın yeniliğinden bir şey hissedemeyeceksiniz ,ama ilerleyen zamanlarda yakıt tüketiminin artması- mesela 9 beygir gücünde olması gereken aracınız ölçümlerde 5-6 BG üretebilmesi, yeterince çabuk hızlanmaması gibi sorunlar vermeye başlayacaktır.Belki de bu dönemde yatak sarabilir.
    Bunun sebeplerini de anlatırdım ama her halde bu kadar yeter.
    benim gibi yeni araç sahibi olan herkese tavsiye (tabiki canı isteyen uyar)ilk 1000 km içinde 3000-4000 deviri geçmeyin(çokda düşük devirde kalmayın).yolcu (artçı )almayın.sürati çok yükseltmeyin.ilk 500 hatta 400 km den sonra ilk yağını değiştirtin.motorda gevşek sıkı parça ses gelen yer varsa mutlaka serviste gözden geçirtin.Kilometre 1000 e gelince yağ değişimi ve genel bakım kontrolleri yaptırın.Araçtan araca değişmesine rağmen 1000 km özenli sürüşten sonra bu yavruları her açıdan denemekte(yakıt tüketimi,hızlanma, son sürat vb.)mahsur yoktur diye düşünüyorum.
    Şunuda unutmayalım ki CBR 125 sadece 125 cm3 bir araç.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar rodaj donemi icin bayi 1.000 km dedi ama kitapcikta 500 yaziyor ne yapmaliyim

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Rodaj döneminde ..yani parçalar birbirine tatlı tatlı alışana kadar..makinayı zorlamayın..ani devir yükselişlerinden kaçının..5--6 bin devir civarlarında kullanın..Yağınıda 300--400 km de değiştirin ,,sonra 1000 km de bir daha değiştirin..Bunun sebebi yeni makinanın parçaları birbirine alışırken çok..çok ufak parçacıklar oluşur..partüküller birikir..ilk 300--400 kmde yağı değiştiğin zaman makinayı temizlemiş olursun..1000 de bir daha değişirsin ..makina tertemiz olur..iyi yağ kullanın kalitesiz yağ kullanmayın..Mesela castrol....Motul...

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim kardeşim,inşallah alırsın.Motorlar yavaş yavaş gelmeye başlıyo en kısa zamanda bir tane bul ve aileni ikna etmeye bak bende ikna etmek için tam 1 ay uğraştım ve ikna oldular.Gerçekten ben motora bindikten sonra anladım bunu bekleyin arkadaşlar ne olursa olsun bekleyin sonradan zaman su gibi akıp geçtiğinde motoru yolda görürseniz ah neden beklemedim diye pişman olursunuz.Dün tuzlada 600rrlı bir arkadaş yanıma yaklaştı muhabbet ettik kalıbına göre hayran kaldı motora fiyatını duyunca zaten inanamadı bu fiyata gerçekten bu motor bir nimet.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 ----------

Abi hayırlı olsun.Dediğin gibi adamlar yapmış,her rengide ayrı güzel.Bende siyaha niyetlendim tricolor aldım,çok memnunum
    Valla dün babamı biraz ikna eder gibi oldum ama cbf e daha sıcak baktı nedense , bu gidişle cbf alacağım gibi görünüyor
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

zippos sana hayırlı olsun öbür motorlarına kavuşanlarda bende gri istiyodum tri color gelmiş pazartesi almaya gitcem tri color rengi nasıl zippo güzel duruyor mu

Motosikleti
    Alıntı CenqiZHaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zippos sana hayırlı olsun öbür motorlarına kavuşanlarda bende gri istiyodum tri color gelmiş pazartesi almaya gitcem tri color rengi nasıl zippo güzel duruyor mu
    Sen Gri istiyorsun...Tri Color geliyor...Ben Tri Color istiyorum,,Gri geliyor..Gerçi bu rengi çok sevdim..kataloğ rengi ama..Honda niye kardeşim renk seçimini cacık ediyorsun..

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen Gri istiyorsun...Tri Color geliyor...Ben Tri Color istiyorum,,Gri geliyor..Gerçi bu rengi çok sevdim..kataloğ rengi ama..Honda niye kardeşim renk seçimini cacık ediyorsun..
    Gel takasa gidelm:D o zaman tri color motorları olan arkadaşlar bi resim paylaşsada motora ısınsak ya zippo o kadar yazdın buraya artık senin şu motorun resmini görelim ya:D

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı CenqiZHaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel takasa gidelm:D o zaman tri color motorları olan arkadaşlar bi resim paylaşsada motora ısınsak ya zippo o kadar yazdın buraya artık senin şu motorun resmini görelim ya:D
    1-2 sayfa geride tri-color resimleri olucaktı. Bence en güzel rengi tri-color, sonra siyah, sonrada gri-turuncu.

Motosikleti
    Renkler ve zevkler tartışılmaz diye boşuna dememişler..En güzel rengi bence Tri Color,,,,Gri Turuncu,,,,Siyah ..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar rizoma elciklerim geldi fakat herhangi bir motorcuda taktirsam sorun olur mu ?

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleştrilecek bişey mi var dı acaba ?? yazık ya size bu ne demek abi hazmedemiyorsan yazma yani bu kadar basitmi insanı bu kadar aşağılamak... biri der açamamışsın birider yazık etmişsin sizin rodaj dan anladığıunız falan yok
    yok mu bu cbr cemiyetinde ehli bi usta tabi ne beklersin cbr 125 heralde 30 40 yaşında birileri çıkıpta ben kullanıyorum işte bu böyle şu şöyle demez.. ÇOĞUNLUK 17-20 yaşındaki ehliyetsizler... kaç km tecrüben var desem şu YAZIKETMİŞSİN MOTORA diyen arkadaşa acaba.!!!
    kardeş sen nediyon yaa aklını başına al klavye delikanlılığı yapma burda senle sidik yarıştıracak değilim.Burdan senin motorunada ekmek çıkmaz hadi bakayım naş öyle yazı büyütmekle olmaz bu işler ehliyetimde var korumalarımda var tecrübemde var sen rahat ol elimden seninkinin 5 katı motor geçti ama belliki apaciliğin dorukta fırtınalı bi dönemden geçiyosun bu sana son yazım forumu daha fazla kirletme.

Motosikleti
    Honda Cbr 125r - 2011 HRC
    arkadaşlar bayiye aradım 20 temmuzda gelcek bi parti dedi haftaya gidip kaporamı vercem beklicem 20 temmuzu artık.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar rizoma elciklerim geldi fakat herhangi bir motorcuda taktirsam sorun olur mu ?
    Yokmu yardım edebilcek ?

Motosikleti
    Elcikleri iyi,,tecrübeli,,bir motor tamircisine taktır..özellikle gaz tarafı çok dikkatli ve itinalı takılmalı..okadar tecrübeliyim hornete takarken anamdan emdiğim süt burnumdan geldi...

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    elcikleri pendikte taktır Zippo's, bence biraz sabret zaten 400km falan gelince yağ değiştirceksin o arada elcikleride taktırırsın ;)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun detayları güzel olduğundan her rengi ayrı güzel..

şubat 28 de elimdeydi kerata

Bayide siyah ve turuncu vardı bende siyah alıcaktım yüzde 80. kaporayı verdim 3-4 gün içinde tri color gelicek deyince onu da canlı görüp sonra karar veriyim dedim. Gelmedi gelseydi tri color alırdım belki.

Bayide motoru bırakmaya gözüm yemedi her gelen cbr 125 sorup üstüne oturuyor. Renk derken motordan olmak vardı Siyahı temiz tutarsanız en seksi olanı aslında. Bide 125 ibaresi en az belli olanı. Ben sticker la kappattım ama millet yazı dururken bile dikkatli bakmadan kaç cc olduğunu anlamıyodu

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Tesekkurler arkadaslar.bu arada hararet cizgisi 3te dolasiyorum babam normal
    Olmasi gereken gibi arabalardada oyle dedi normalmi acaba tam ortada

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahmet yaşıyon mu ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar hararet konusunda beni bilgilendirir misiniz ? ve motorum 100 km oldu neler yapmalıyım şuan ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler