Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum senin motorda problem var,en kısa zamanda bi honda servise git....
    bir problem olduğu kesin de ne olabilir işte..trabzonda honda servisi yok o yüzden gidemem..hava filtresini değiştirsem düzelir mi acaba..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    3 sene cbr 125 kullandım hiç böyle bişey başıma gelmedi,honda servis yoksa google dan herhangi bir honda servisin telefon numarasını bul ve ara en azından bilgi alırsın
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Alıntı islam077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa benim cbr ne zaman gelceekkk
    Aradığımda, geçen hafta bir tane siyah geldi verdik dediler. Yani alan birisi var. benimkiyle beraber gelir belki seninkide..

yahu ilk defa hararet göstergesi 3. çizgiye geldi. ( kırmızı çizgiden önceki son çizgi) normalde hep 2. çizgide kalırdı.
    bende panik yapıp hemen durdurdum motoru yarım saat beklettim. Tekrar çalıştırdığımda hararet gitmişti yoluma devam ettim bende.

ama aklıma bişey takıldı. motor ne zaman fan açıyor ? ya da fan var mı? kırmızı çizgiye gelince fan açıyor olamaz heralde? :s

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ilk defa hararet göstergesi 3. çizgiye geldi. ( kırmızı çizgiden önceki son çizgi) normalde hep 2. çizgide kalırdı.
    bende panik yapıp hemen durdurdum motoru yarım saat beklettim. Tekrar çalıştırdığımda hararet gitmişti yoluma devam ettim bende.

ama aklıma bişey takıldı. motor ne zaman fan açıyor ? ya da fan var mı? kırmızı çizgiye gelince fan açıyor olamaz heralde? :s
    Ben sıkışık trafikte kırmızı çizgiye çıkartmıştım bir kere. Fakat fan açsada açmasada fark edemiyoruz yani arabalardaki fan sesi çıkmıyor. Yalnız bir daha hararet yükselirse motoru rolantide bırakıp bekleyin stop etmeyin.
    3. çizgide çok sayılmaz aslında, çok sıkışık trafikte o aralarda oynuyor hep.

Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sıkışık trafikte kırmızı çizgiye çıkartmıştım bir kere. Fakat fan açsada açmasada fark edemiyoruz yani arabalardaki fan sesi çıkmıyor. Yalnız bir daha hararet yükselirse motoru rolantide bırakıp bekleyin stop etmeyin.
    3. çizgide çok sayılmaz aslında, çok sıkışık trafikte o aralarda oynuyor hep.
    bu bilgiyi forumdan öğrenmiştim daha önce ve öyle yaptım.(yani 5 dakika bekletip stop ettim) İlk defa yükselince tırstım açıkcası.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar..
    benım cbr ile dolu depo max 250 km gidebiliyorum..
    ne yapabilirim bu konuda?
    uthec depoyu tam bitirene kadar mı ölçtün? Geçen ay bende ölçtüm, benzin çubuğu kırmızıya düştüğünde 250 km idi sonrasında(yolda kalana kadar) 60 km daha gitti. Bir depo ile en az 300 km gitmemiz lazım. Benim 310 km nin 240 kmsi dip gaz 100 km/h ın üstündeydi.

Bu arada benim cbrda Yuvacık gezisinden sonra 20 bininci kilometresine basıcak. Kendisine ödül vericem(yüksek oktanlı benzin)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bugün pendikte bir işim vardı hazır gelmişken Güngör'e de uğrayayim dedim.Gittim direk daldım konuya ne zaman geliyor bi gelişme sorun varmı diye.Şuan bi sorun yok haziranın 15'ine kadar elinde dediler.Renk hangisi geliyor dedim.Ya siyah yada gri turuncu olacak dedi

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaşlar..
    benım cbr ile dolu depo max 250 km gidebiliyorum..
    ne yapabilirim bu konuda?
    hızlı yada devirli kullanıyorsan normal ben 200 kmde bir depoyu bitirdiğimi hatırlıyorum genellikle şehir içi kullanmıştım ama

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hızlı yada devirli kullanıyorsan normal ben 200 kmde bir depoyu bitirdiğimi hatırlıyorum genellikle şehir içi kullanmıştım ama
    100 kmde 5 litre mi yaktı yani motor. Bence yanlışın var. Şehir içinde sürekli dur kalk yaparak ya da uzun rolanti bekleyişleriyle bile bu söylediğin değer çok zor.
    Bende 240 km boyunca 100 km hızın altına hiç düşmedim üstelik motoruda 9 bin devrin altına düşürmemiştim hiç(gerçekten devirli bir kullanımdı) ama yinede o depoyla 310 km yol gitti.
    Benimki çok yakıyor diye şikayetçiydim. Casillias Sercan 380 km yol gittim diyodu bir depoyla.

Motosikleti
    honda cbr 125R
    selam cbr 125 kullanıcıları abilerım kardeslerım bende bır cbr 125 alarak aranıza katıldım bu sıtedekı yazısmaları bastan sona kadar okudum (cogunu unutmus olsamda) ve motora aşık oldum. cok iyi bir platform olmus arkadaslıklar kurabılırız motorlarımızın sorunlarını varsa eger anlatabılır cozum saglayabılırız ve en ıyısı atlayıp motorlarımıza görüşebilir gezebılırızde... sözü uzatmadan hepınıze merhaba dıyorum sıteye yenı uye oldum kullanmayı bılmıyorum resmım yok ama zamanla kurcalayıp koyucam elbet :D ..saygılar!!

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı cabatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığımda, geçen hafta bir tane siyah geldi verdik dediler. Yani alan birisi var. benimkiyle beraber gelir belki seninkide..
    sen ne zaman sordun dostum,belki o verilen cbr nisanda gelceklerden sarkan cbr dir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:24 ----------

Alıntı aniltino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbr 125 kullanıcıları abilerım kardeslerım bende bır cbr 125 alarak aranıza katıldım bu sıtedekı yazısmaları bastan sona kadar okudum (cogunu unutmus olsamda) ve motora aşık oldum. cok iyi bir platform olmus arkadaslıklar kurabılırız motorlarımızın sorunlarını varsa eger anlatabılır cozum saglayabılırız ve en ıyısı atlayıp motorlarımıza görüşebilir gezebılırızde... sözü uzatmadan hepınıze merhaba dıyorum sıteye yenı uye oldum kullanmayı bılmıyorum resmım yok ama zamanla kurcalayıp koyucam elbet :D ..saygılar!!
    aramıza hoş geldin kardeş..

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Arkadaşlar cbr 125 r 2011 modelini uzun zaman bekledim ve fuarın ilk günü hemen aldım. Orada bana soylediklerine göre bu motoru türkiyede ilk ben almışım bu benim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Motoru trafiğe anca 14 mayısta çıkarttım. şu an neredeyse 3000 km yol aldım motordan çok memnunum. Kimseyi 125 lik olduğuna inandıramıyorum bu siteye yeni üye oldum bu sayfayı yeni buldum. Motorla tek takılmak bir yere kadar sarıyor eğer gezi felan yaparsanız mutlaka katılırım :d grup duyduğuma göre grup motor gezileri çok zevkliymiş.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbr 125 r 2011 modelini uzun zaman bekledim ve fuarın ilk günü hemen aldım. Orada bana soylediklerine göre bu motoru türkiyede ilk ben almışım bu benim için ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Motoru trafiğe anca 14 mayısta çıkarttım. şu an neredeyse 3000 km yol aldım motordan çok memnunum. Kimseyi 125 lik olduğuna inandıramıyorum bu siteye yeni üye oldum bu sayfayı yeni buldum. Motorla tek takılmak bir yere kadar sarıyor eğer gezi felan yaparsanız mutlaka katılırım :d grup duyduğuma göre grup motor gezileri çok zevkliymiş.
    cıbırlarımızı alırsak işallah gezeriz kardeşim

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Alıntı islam077 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbırlarımızı alırsak işallah gezeriz kardeşim
    HEPİNİZİ BEKLİYORUM GICIR GICIR MOTORLARIMIZLA Bİ GEZELİM ARTIK

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı Onur Y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HEPİNİZİ BEKLİYORUM GICIR GICIR MOTORLARIMIZLA Bİ GEZELİM ARTIK
    Fuarda kurcaladığımız motoru sen mi aldın acaba
    Eğer gelirseniz İstanbul MT Yuvacık'a gezi düzenledi bu pazar gününe.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...011-pazar.html

upps sen zaten yazmışsın, sanırım ehliyette biraz sorun var. 100 motor üzerinde olucaz aradan seni tuttursalarda ehliyet fotokopisi varmış bir şekilde halledilir.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    100 kmde 5 litre mi yaktı yani motor. Bence yanlışın var. Şehir içinde sürekli dur kalk yaparak ya da uzun rolanti bekleyişleriyle bile bu söylediğin değer çok zor.
    Bende 240 km boyunca 100 km hızın altına hiç düşmedim üstelik motoruda 9 bin devrin altına düşürmemiştim hiç(gerçekten devirli bir kullanımdı) ama yinede o depoyla 310 km yol gitti.
    Benimki çok yakıyor diye şikayetçiydim. Casillias Sercan 380 km yol gittim diyodu bir depoyla.
    iki kişiydik,300-350 km arası gittik 10 litre benzinle ve hızımız 100 ün altına hiç düşmedi ve çoğu zamanda red line yaptırdım maşallah motor tık demedi,ben böyle sağlam bir motor görmedimde kullanmadımda
    Her asker yeşil bereli olamaz

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Rox0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorun olur mu acaba?
    birde sıra kalır derken neyi kasdettin
    gittim emniyete 7 de 8.30 da aldılar içeri 18. sıradaydım zarf filan istediler hallaettim işimi oradan geliyorum motor için bir engel kalmadı artık

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    uthec depoyu tam bitirene kadar mı ölçtün? Geçen ay bende ölçtüm, benzin çubuğu kırmızıya düştüğünde 250 km idi sonrasında(yolda kalana kadar) 60 km daha gitti. Bir depo ile en az 300 km gitmemiz lazım. Benim 310 km nin 240 kmsi dip gaz 100 km/h ın üstündeydi.

Bu arada benim cbrda Yuvacık gezisinden sonra 20 bininci kilometresine basıcak. Kendisine ödül vericem(yüksek oktanlı benzin)
    depo doluydu işte max 250 km gittim şuan ibre kırmızının en alt seviyesinde..ya ibre bozuk ya motor cok yakıyor..hava filtresi ve buji sipariş verdim..gelsinde bi değişelim bakalım ne oalcak..

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100 arası giderim sürekli

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı cabatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz önce aradım oto severi,cbr ler ne oldu dedim..sıkıntı oldu bu sezon hondaların gelişi dedi ve 1 ay sarktı hep dedi.nisanda gelcek cbr leri geçen hafta verdik dedi,senin mayısda gelicek olanda haziranın ilk haftasına kaldı dedi,nisanda gelicek cbr250 ler bile yeni gelmiş,,kesin haziranın ilk haftası teslim edicez senin cbr yi dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler