Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 - 60'la giderken 1'e atılır mı yahu debriyajı bırakmasan bile yapmaman lazım.
    zaten bırakmadım debriyajı 1 e attıktan sonra.
    debriyaj sıkılı bi şekilde durdum. ben hep böyle yapıyorum ama bugün böyle bi olay oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam cok gaz açmassan bırlıkte gideriz

Yuvacık nere oliiii
    Eğirdir'e geliyomusun Sercan?
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa geçmiş olsun ciddi bişey yoktur umarım.Bizim motorlardanda ses yok.Şimdiki parti bugün geldiyse,bidahaki parti temmuzda gelecekse bana nasıl en geç haziranın 15ine gün verdiler anlamıyorum
    Banada 15 inde dediler. Bende haziran 15 i bekliyorum.
    Sırrını herkezden sakla ve daima kuşkulu ol , çünkü akıllı olmak demek kuşkulu olmak demekten başka birşey değildir..

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğirdir'e geliyomusun Sercan?
    Baktım şimdi,gelirim bende toplamda 200km felanmış
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...011-pazar.html
    İşte burası, Gökhan da geliyormuş bak
    Gökhanda mı geliyomuş biyerdende eksik kalsın
    Temem geliyorum sen İstanbul'a gelceksin?

Motosikleti
    honda cbr
    arkadaşlar çok mutluyum güzel haber motorum gelmiş kısmetse cumartesi teslim alıyorum

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    125ciler biraz yanlamak istiyorsanız bi tüyo vereyim hızınızı yavaşlatarak 3ten 2ye atın debriyajı çektiğiniz anda arka frene asılın ve arkadakilere poz verin tecrübesi olmayan denemesin

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar yok mu bir bilgisi olan, 28inde gelecek cbr 250lerin yanında cbr 125lerde gelecekmi.hepsi beraber mi geliyor yoksa ayrı ayrı mı

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Alıntı HAN_ONE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok mutluyum güzel haber motorum gelmiş kısmetse cumartesi teslim alıyorum
    hayırlı olsun kardeş,sen hangi honda bayinden alıyorsun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mayıs ayında gelen parti bayilerin büyük çoğunluğuna geldi ankara eskişehir ve konya ya ayın 15 inde gelicekmiş motorlar şuan işlemler için bekliyormuş yani bu gelen partide motorun gelmediyse haziranda gelicek diğer parti.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı sowmen 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mayıs ayında gelen parti bayilerin büyük çoğunluğuna geldi ankara eskişehir ve konya ya ayın 15 inde gelicekmiş motorlar şuan işlemler için bekliyormuş yani bu gelen partide motorun gelmediyse haziranda gelicek diğer parti.
    ama 28inde bir cbr 250 partisi geliyor.yani ayrı ayrı gelmez diye düşünüyorum gemide hepsi bir gelir.ben istanbuldayım bu 28inde gelecek cbr 250 partisinin içinde cbr 125 de varsa o motorum o partidedir diye düşünüyorum.çünkü bana en geç haziranın 15i dediler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla bende mart ayından beri bekliyorum antalyanın akseki ilçesindeyim motoru konyadan alıcam dün bayiyi aradım motorlar geldi gümrükte bekliyor ayın 15 inde bize gelicek dedi diğer parti haziranda ama haziranın kaçında olur bilmiyorum üzülerek söylüyorum mayısta gelmicek..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı sowmen 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende mart ayından beri bekliyorum antalyanın akseki ilçesindeyim motoru konyadan alıcam dün bayiyi aradım motorlar geldi gümrükte bekliyor ayın 15 inde bize gelicek dedi diğer parti haziranda ama haziranın kaçında olur bilmiyorum üzülerek söylüyorum mayısta gelmicek..
    Hadi ya :(

selam arkadaşlar bi sorum olcaktı bende ankaradan cbr 125 alıcam bu hafta sonu yazılıyom bu motor ankaradan alanyaya sürerek getirebilir miyim motora bi zarar vermiş olur muyuz acil bilgileriniz gerekiyor ona göre işlem yapıcamda

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alır almaz rodaj olur işte ama fazla yormaman lazım, uzun yolda neyle karşılaşacağını bilemezsin ve motoru limitlerde kullanman gereken şartlarla karşılaşabilirsin, örneğin dik bayırlar, gaz açıp kendini kurtarman gereken anlar vs

kararsız kaldım ben, bi büyüğe danışalım
    Ninja

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011'in rodajını bitirdim. Çok sabırlı bi şekilde 4000-6000 devir aralığında ani hızlanmalar yapmadan ve iki kişi binmeden bitti çok şükür. Baya yorucu bi uğraş

Motorda rodaj önemli arkadaşlar sabırlı olun karlı çıkan siz olursunuz

Yeni alıcak arkadaşlar ve motorunu bekliyenleri uyarmak istiyorum. İlk 300-400 km çok dikkatli olsunlar lastikler çok kayıyor!!! Özellikle vites küçültürken 3 den 2 ye falan atarken arkayı hemen kitliyor debriyajı çok nazik bırakın. Motor 10 derece bile yana doğru eğikse o sırada kıç gidiyo geliyo.. Debriyajı sert bırakırsanız küt yerdesiniz! Dikkatli olun alır almaz 1000-1500 lira masraf çıkar ve yeni parça varmıydı yokmuydu moral sıfır olur..

Üzeirindeki standart lastikler çok kalitesiz ve hamuru sert Ani frenaj ve sert kullanımda gerçektenten tehlikeli. Motoru 10.000 km ve üzreri kullanacaksasnız değiştirmak lazım. Bu fiyat aralığında tüm marka ve modellerdede bu böyle zaten Cbr125 e özel değil..

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bugün teslim aldım motorumu süper ötesi. gerçekten şimdiden çok memnun kaldım.

bu arada bayi rodaj olarak tek yapılması gereken ani hızlanma olmasın diğer türlü allah ne verdiyse oldu. sadece kalkışta 11bin devire getirip vites atma yavas yavas hızlan oldu. gerçekten öyle mi ?

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu arada bayi rodaj olarak tek yapılması gereken ani hızlanma olmasın diğer türlü allah ne verdiyse oldu. sadece kalkışta 11bin devire getirip vites atma yavas yavas hızlan oldu. gerçekten öyle mi ?
    ani gaza basma, fazla motoru bayırlarda fln zorlama, 6 7 bin devirlerde kullan, motor ısınmadan vitese bile takma, 500km de yağ değiştir, 1000 de bir daha değiştir bitti. sağlıklı bir rodaj hem ömrü hem performansı etkiler aklında olsun kardeş. hayırlı uğurlu olsun allah tekerini düz bastırsın inş. (arkadaşlar eksikleri tamamlayın aklıma bu kadarı geldi)
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Allah ne verdiyse kısmını çok beğendim Tuttum bu bayiyi

Kardeş piston silindir birbirine alışana kadar 6000 deviri kesinlikle geçmemen gerekiyor. yani ilk bin kilometre 80 i de geçmemek demek oluyor bu.. Yok ben ani hızlanmıyım ama 9-10 bin devir kullanyım 110-120 takılıyım dersen para senin motor senin ama yazık edersin. Motorun çekişten düşer ve çok yakar ileridede yağ eksiltir

Ben diyorumki alıyım 1 hafta ankaranın içinde takılıyım yavaş yavaş sonra çıkıyım yola ordanda öyle yormadan nasıl olsa yaz tatili zamanda bol ehliyette olcak inşallah kazasız belasız gelirim demi

Motosikleti
    cbr125r
    ben rodajı 5000 devri geçmeden tamamladım.ankara'daki honda öle demişti gibi hatırlıyorum.millet en sağ şeritte bile arkamdan kornaya basıyodu
    motorunuz rodajdayken çok ince bir yağ kullanır,gazlarsanız ciddi zarar verirsiniz.

bu arada sağ sinyalin olduğu granajımda hafif çatlak vardı,bu gün komple kırıldı.hayırlı uğurlu olsun.yenisi 150tl miş.ben fiberciye gidicem vala.tırnakların biride attı nalet olsun

bu tip sorunların tek nedeni motordaki aşırı vibrasyon bilginiz olsun.benim gibi hep kök gaz kullanırsanız sürekli böle problemler yaşarsınız.yeni modellerde bu kadar olmaz heralde.geçen gün bir tanesini show room da gördüm,çok kaliteliydi plastikleri.sanki vibrasyon çok etkilemez gibi duruyodu.

ankara'daki arkadaşlarla en yakın zamanda buluşmak dileğiyle.artık birbirimiz bir görelim.
    CenqiZHaN motoru al batıkente bekliyorum valla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler