Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alda beraber turlayak hade be oğlum

cassillas sercan sen yanla yeterki kardeşim gel de yanlaya yanlaya gel
    olum benim nakitim bile hazır bayiye gelsin alıcam işte

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    oh maşallah o zaman honda bayine selam söle benden 1 mayısa kadar getirsinler de geziye bari yetiş aga
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Sercan videolar güzel olmuş.. Cix müziklerde koymuşsun, beğendim..

Arkadaşlar 1. Tercihim Siyah 2. tercihim Gri ( jantlar turuncu olan ) Sizce hangisi daha güzel ?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be yakıtı bak bi dolduruon benzinligin yolunu unutuosun bizde hangisi nerde nerden kısa ezberledik

Bugün 60liralık benzın aldım 225 km yol yaptım ışık yanmadı çok sevinçliyim [/QUOTE]

Hocam süper moto'm olsun taştan olsun yada yanına bide ybr'm olsun

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm sayın arkadaşlar yeni kasa kullanan arkadaşlar bu motorda vibrasyon varmı varsa kaç bin devirden sonra başlıyor sürücüyü ve artçıyı çok rahatsız ediyormu.bende yeni kasa almak istiyorum kısmet olursa saygılar

arkadaşlar yukarda bişeyler sormuştum cevabınızı bekliyorum görmediniz heralde
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yukarda bişeyler sormuştum cevabınızı bekliyorum görmediniz heralde
    Yeni modellerin çoğu rodajda olduğundan o bahsettiğin devirleri kullanmıyor ve artçıda almıyordur şimdilik. ama motor kısmında bi değişiklik yok. Cbr125 ler 9 bin devirde bi vibrasyon yaptığı ama abartı olmadı söyleniyo önceden beri. Artçılı kullanım için 125 lik motorlar sıkıntılı tork 10.5 nm yetersiz. gidersin ama keyif ve konfor alamssın. Minimum 250 cc lazım artçı ve uzun yolda verim alman için yoksa anca idare edersin sürekli 8- 10 bin devir takılırısn

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı cabatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1. Tercihim Siyah 2. tercihim Gri ( jantlar turuncu olan ) Sizce hangisi daha güzel ?
    aslında siyahı tercih ederdim ancak bilirsin ki siyah renk motoru küçük gösteriyor, turuncu-grinin daha bi albenisi var. siyah mı turuncu mu sorusuna benim cevabım turuncu ama genel tercihim diğer rengi olan tricolor mavi-kırmızı-beyaz.

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R

Siyah hoşuma gidiyor ama HRC de bi farklı hoş yani

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    800 km deyim ve 80 liralık venzin yaktım.Km de 10 kuruş ortalamam var.
    Vibrasyon soran arkadaşların üzerine bir binmesini tavsiye ediyorum.Herkesin algısı farklı sonuçta..
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    CBR 125R *2011
    Cenk ve Dobly cevaplarınız için teşekkürler. Mayıs ta bir önceki parti motorlar gelecek bayiye gidip yakından göreceğim renkleri..

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler bilgiler icin.

Fiyat aldim, kargolama isini kendim yapmayi dusunuyorum, cunku firma 35euro fiyat verdigi sinyal icin 45euro da kargolama bedeli istiyor, urun bedelinden daha fazla kargo odemek te mantikdisi sonucta, kendim postaladigimda ise yari fiyatina gonderebiliyorum ama posta merkezi biraz ters kaliyor bana, haftanin 7 gunu calisiyorum restaurantta ama oglene kadar yogunluk olmadigi icin sabah bir firsatini bulup gonderebilirim. kargo bedeli icin birden fazla arkadas birlesip siparis verirse hepsini tek adrese gonderirim, siz de orada birbirinze gonderebilirsiniz, ptt kargo ile 3-5tl ile gondermek mumkun cunku, onun disinda modifiye icin daha once yazmistim, ilgilenen arkadaslar icin fiyat veriyorum.

Orjinal 150cc silindir seti ( silindir-piston-silindir kapagi ) : Fiyati 10.000baht - 550TL, 3 adet ve uzeri alimda yuzde 10 indirimli, cbr125i cbr150ye yukseltmek icin bu set yeterli, ama forumdaki arkadasimizin belirttigi gibi buradaki 150cc DOHC 4 valf 19beygir, Turkiye ve Avrupadakiler SOHC 2valf, bu set ile 6beygirlik guc artisi olmasa bile GP500-1st nickli arkadasin dedigi gibi 17.6 beygir olacaktir, parcalar uyumlu ve orjinal Honda uretimidir. Ingilizce bilen arkadaslar http://www.motorcycle.in.th/article....-to-a-CBR-150R bakabilirler, 3 adet ve uzeri alimlarda fiyat 9000baht ( 450TLdir)

KOMPLE 150cc kit icin 24.000baht fiyat verdi birebir honda cbr150nin aynisi oluyor buda 1.400TL demek, bu kadar yuksek olmasi tuhaf bir iki beygirlik guc artisi icin degmez bence, sonucta burada bu fiyata nerdeyse ikinci el cbr150 alirsin, birde komple performans egzos,buji,bir suru seyler soyledi ama teknik terimler oldugu icin anlamadim acikcasi tamami 950euro, deger mi bence kesinlikle degmez, sadece fiyat ogrenmek acisindan

Bir de gelelim guzel fiyatli olanlara, onlari sona biraktim Bunlar cbr125 icin ozel uretilmis, kendiniz bile yapabilirsiniz biraz eliniz yatkinsa ( saticinin soyledigi )

Hem enjektorlu hemde karburatorlu modeller ile uygulanabiliyor, Avrupaya satis fiyatlari kargo dahil 500dolar, ebayda ki satis fiyati kargo dahil 600dolar ( http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HONDA...mZ360352687379 )
    Komple fiyati toplu alimlar icin ( 3adet ve uzeri) 350 dolar

Ve son olarak www.aseanmoto.com dan aldigim fiyatlar:
    1.cylinder head 1 unit

2.cylinder 1 unit

3.cylinder head gasget 1 unit

4.cylindrer gasget 1 unit

5.valve in valve ex. 1 of each unit

6.piston kit

7.Racing Camshaft

8.Spring and retainer set

Bore up 157 cc price 380 EURO

Bore up 159 cc price 390 Euro

Bore up 162 cc price 400 EURO

Bore up 176 cc price 440 EURO

NOT: Fiyatlar faddybike aseanmoto ve aphonda dan alinmistir, hepsinin ingilizce teknik destekleri mevcuttur, telefon mail ve msn ile iletisim kurabilirsiniz, bu parcalar disinda istediklerinizi de sitelerinden bakarak secip fiyat alabilirsiniz, fiyatlari direk maille almaniz mumkundur, amacim sadece yardimci olmak, kar amaci yoktur, baht tl kuru 0.51TL olup hesaplamalarda ortalama 0.55 kullanma sebebim bankanin para cekiminde 150baht komisyon kesmesi ve turk bankalarinin kuru hesaplarken hep kendilerine yontmalari, turkiyeden aldigim odemelerde bankalar ortalama 0.55tl kurdan islem yapmaktadir, bilmenizi istedim. Tesekkurler

NOT: bir de modifiye eden yada edecek arkadaslardan ricam bir konu acalim, sadece modifiye edilmis cbr125e ozel, burada daha onceki performansini sonrasini, gucunu yakitini, mumkunse videosunu paylasip ne modifiye ne kazanc sagliyor paylasirsak hem bilgilenmis oluruz hem de ilgisini ceken arkadaslara yardimci olmus oluruz, Avrupada modifiye cok fazla talep goruyor bizde ise sadece lamba deigisimi lastik degisimi modifiye olarak anilmakta, bir de renk herkese saglikli surusler

ilgilenen arkadaslardan pm bekliyorum,tesekkurler

Motosikleti
    KTM DUKE 200

cabatay benimde 1.tercihim gri-turuncu 2.tercihim siyah..bence siyah daha güzel...ama siyahı 1. tercih yapamadım çünkü benden önceki arkadaş siyah kullanmış 1. tercihi.olsun ama yaa renk önemli değil CıBıR olsun yeter

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşlerim bende Allah izin verirse yeni cbr ımı bekliyorum , ilk motorsikletim olacak inşallah.
    aksesuar konusunda bilgisiz sayılırım , ama bildiğim bişey varsa o da kask işini agv nin mükemmel yaptığıdır. sizce bu kask nasıl ( benm bildiğim böyle kasklar 200 euro dan başlıyor bi yanlışlık var sanırım) iyi değilse ne önerirsiniz 200-300 arası bişeyler bakıyorum biraz yardımcı olur musunuz.
    http://www.karsiyakamotosiklet.com.t...ream_Time.html

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşlerim bende Allah izin verirse yeni cbr ımı bekliyorum , ilk motorsikletim olacak inşallah.
    aksesuar konusunda bilgisiz sayılırım , ama bildiğim bişey varsa o da kask işini agv nin mükemmel yaptığıdır. sizce bu kask nasıl ( benm bildiğim böyle kasklar 200 euro dan başlıyor bi yanlışlık var sanırım) iyi değilse ne önerirsiniz 200-300 arası bişeyler bakıyorum biraz yardımcı olur musunuz.
    sevgili arkadaşım, bende agv k serisi kask kullanıyorum fakat benimki eski modellerinden http://www.otosever.com.tr/?urun-32-...LTI-BLUE-.html
    linkte gördüğün, yanak pedleri inanılmaz kötü ve rahatsız edici hiç tavsiye etmiyorum ayrıca 100km hızdan sonra direk ses yapıyor şiddetli ıslık sesi. fakat senin linkte gösterdiğin yeni seri agv kasklardan belki onlar daha iyi olabilir, fiyatıda şaşırtıcı şekilde uygun.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gökhans16cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alda beraber turlayak hade be oğlum

cassillas sercan sen yanla yeterki kardeşim gel de yanlaya yanlaya gel
    1 mayıs'a zor gelmemiz.

kamerayı gidona taktık biraz sarsıntılı bidahakıne daha sabıt biyer ayarlamaya calıscaz.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşım, bende agv k serisi kask kullanıyorum fakat benimki eski modellerinden http://www.otosever.com.tr/?urun-32-...LTI-BLUE-.html
    linkte gördüğün, yanak pedleri inanılmaz kötü ve rahatsız edici hiç tavsiye etmiyorum ayrıca 100km hızdan sonra direk ses yapıyor şiddetli ıslık sesi. fakat senin linkte gösterdiğin yeni seri agv kasklardan belki onlar daha iyi olabilir, fiyatıda şaşırtıcı şekilde uygun.
    sağolasın arkadasım ama şaşırdım biraz agv kask diyoruz 100 ü geçince sorun yapıyorsa ne işe yarıyor acaba markası ama fiyatta bi yanlışlık yoksa alacam inşallah. babam yıllarca her türlü motor kullandı hep nolan kask kullanırdı ama benm baktığım kadarıyla su an 200 300 arasına nolan kask yok düzgün o yüzden agv almayı planlıyorum .

Motosikleti
    yok ama keeway cruiser inş.)
    Yamaha xt660x bunun bide R modeli var o endurosu ön jant 21 felan.

Bu asfalt için hani şu racinge gibip ay viraj yapıoz diyenlerin 2 katı daha iyi virajı var

Bugün 225 Km yol yaptım Şileye gittik geldik.
    http://www.facebook.com/video/video....25157&comments

http://www.facebook.com/video/video....=1645690506954
    Amatör oldu biraz
    videolar için eline sağlık vallahi güzel olmuş motorlar konuşuyor gördğm kadarıyla

o gün arkadaslar gezıyoduk yamaha r1 e bakaym dedım dıreksıyon un alanı aşırı kucuk yanı donerken teker az bısey donuyor arkadasa sordum o da bunu kullanan adamların daha fazlasına ıhtıyacı yok kı dedı ! sonra dedım oglum ekın senn g.t.n yemez bunlara bınmeye sonra dusununce gereksız geldı sızce de 1000 cc lık bı motor halk arasında kullanm ıcın gereksız degıl mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:57 ----------

Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sağlamlık için onay alırsan büyüklerimizden bu modele bak derim http://www.motoplus.com.tr/urun/9901...UNES-VIZ-BEYAZ
    ailemi ikna etmeliyim ! yardm edin :@

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Arkadaşlar Cbr Sogumaya Başladım Aldıgımdan Bugüne 240 Km Yol Yaptım Artik Degişik Bişeyler Yapmak istiyorum Cross Motorlar Daha İlgimi Çekmeye Başladı :S daha Yüksek daha Kalıplı mOtorlar Hosuma Gitti Hız Konusunda Memnun 130-140 Çok Çok Rahat GÖrüyorum Kaskla Göstergelere Bakmayi filan daha Tam Alışamadım Gidon Beni Yoruyor Gibi Geldi Ve Motordan Her indigimde P*P*m Terlemiş Oluyor Buda Benim Canımı Sıkmaya Başladı Yüksek Devirlerde Titremeye Başlıyor motor Sİzce Ne yapmalıyım Sizlerin Başınada Geldimi Bunlar ? Ve Benzin Olarak 2006 Modellerin Yakıtları Sizlerde Nasıl ?
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

gökhans16cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CıBıR125RR
    Alıntı kujumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Cbr Sogumaya Başladım Aldıgımdan Bugüne 240 Km Yol Yaptım Artik Degişik Bişeyler Yapmak istiyorum Cross Motorlar Daha İlgimi Çekmeye Başladı :S daha Yüksek daha Kalıplı mOtorlar Hosuma Gitti Hız Konusunda Memnun 130-140 Çok Çok Rahat GÖrüyorum Kaskla Göstergelere Bakmayi filan daha Tam Alışamadım Gidon Beni Yoruyor Gibi Geldi Ve Motordan Her indigimde P*P*m Terlemiş Oluyor Buda Benim Canımı Sıkmaya Başladı Yüksek Devirlerde Titremeye Başlıyor motor Sİzce Ne yapmalıyım Sizlerin Başınada Geldimi Bunlar ? Ve Benzin Olarak 2006 Modellerin Yakıtları Sizlerde Nasıl ?
    valla kardeşim ben aldığımdan bu yana yani hemen hemene 5 aydır 10000 km yi geçtim ve çok memnunum boyumun uzun olması haricinde fakat o bile fazla zorlamıyor beni... titreşim 7000 de biraz var 8000 de kesiliyor 9000 de biraz daha oluyor başka yok ancak rahatsız edecek şekilde değil... yakıt olarak 6000/7000 devirlerde kullandığım takdirde km de 10 krş fln... (son zamlardan sonra hesaplamadım)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:20 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 mayıs'a zor gelmemiz.

kamerayı gidona taktık biraz sarsıntılı bidahakıne daha sabıt biyer ayarlamaya calıscaz.
    kardeşim iyi düşün bak bursa mt nin topicine bir göz at istersen :D
    cakal_gs19@hotmail.com Honda
    0531 953 03 88 (365/24) Hayat
    16 JE 885...................... Onda

dun ıs cıkısı arkadasla bebege gıttık onda 250 lık honda cbr var yenı kasa beyaz bende turuncu 125 r belkı gormussunuzdur bebekten etılere cıkan cok dık bır yokus var o bayıra 3.vıtesle cıkmaya basladım motor ısstop ettı cıkamadı hatta calısmadı bır sure sonra zar zor 1 vıteste acayıp bır tıtresımle cıktım yenı kasalar da tıtresım cok kım nederse desın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler