Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    grenajın tam olarak neresi kırıldı? fotoğrafını çekip buraya koyarsan yardımcı olabiliriz.

bi grenaja 200tl para verme. bir iki onarımla orijinalinden farkı kalmaz. eğer tırnakları kırıldıysa kırılan parçaları mutlaka al, kaybetme. bnim eski motorunda sakal grenajının tırnakları kırıktı ama güzelce yapıştırmıştı benden önceki sahibi. sorunsuzca kullandım o şekilde.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajın tam olarak neresi kırıldı? fotoğrafını çekip buraya koyarsan yardımcı olabiliriz.

bi grenaja 200tl para verme. bir iki onarımla orijinalinden farkı kalmaz. eğer tırnakları kırıldıysa kırılan parçaları mutlaka al, kaybetme. bnim eski motorunda sakal grenajının tırnakları kırıktı ama güzelce yapıştırmıştı benden önceki sahibi. sorunsuzca kullandım o şekilde.
    ewt yarın ilk iş fotoraflarını çekip koyucam
    [COLOR="Navy"][/COLOR]helal olsn herkezee :queen:[I][COLOR="Navy"][/COLOR][/I]

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbrlar benzin filan yakmıyor demiştim sana kokluyor mubarek
    nasıl memnun musun eski motorumdan?ben hala daha kefilim bi ustaya gösterdin mi?
    Memnunum kardeşim bebek gibi maşallah.. Motoru göstermedim daha 10binde servisine gidip komple bakımlarını yaptıracam..

35sdk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09
    Cıbırcılar günaydın tankpad herkez kullanıyor mu gerek varmı honda`da 80 tl tankpad orjinal değer mi sizce gerekli midir? Şeffaf aldım agalar bitane yapışmadı 40 tl attım çöpe siz ne dersiniz..?
    Bİ selektöre BİN manita

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı 35sdk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cıbırcılar günaydın tankpad herkez kullanıyor mu gerek varmı honda`da 80 tl tankpad orjinal değer mi sizce gerekli midir? Şeffaf aldım agalar bitane yapışmadı 40 tl attım çöpe siz ne dersiniz..?
    ben kullanıyorum karbon desenli çok güzel görünüyor 9 tl ye aldım

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanıyorum karbon desenli çok güzel görünüyor 9 tl ye aldım
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:29 ----------

Gezinirken gördüm. İşinize yarar belki:

Kısamanet, Elcik, Anahtarlık 3'ü birarada 150TL

Metal Motorsiklet Anahtarlık

CBR Maket

Maket 600CBR

CBR 600 Model
    _BEN BU ALEMDE KRALDA KURALDA TANIMAM_

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    trabzondan

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece tok ses istiyorsan. Hava filtresine kadar motoru sök. Bunun için arka yolcu selesini anahtarla aç ve çıkart. Onun içinde ön tarafı tutan bi civata var. Onu çıkart. Seleyi sök. Selenin ön tarafında bi civata daha var onuda sök. Depoyu kaldır ama dikkat et abartma deponun hortumlarını zorlama.(Zaten o kadar hassas değiller). Orda siyah bir kutu var. Hatta önünde 2 deliği olan plastik bir parça var. O siyah kutuyu aç. Hava filtreni yerinden çıkar. En yakın basınçlı hava bulabileceğin yerde iyice temizle. Sonra yerine geri tak.(Arada hava filtreni de temizlemiş oldun). O dediğim 2 delikli zımbırtı(şnorkel) yı yerinden çıkart ve geri takma. Depoyu geri tak. Motoru çalıştır ve sesi dinle. Tok ses istiyosan en basit, maliyetsiz ve etkili yöntem. Bu arada motorun hav girişini rahatlatmak kıl yün o kadar basit işler değil sanılanın aksine. Düşük-yüksek devirler çekiş kayıpları yaşaman mümkün(Egzosun olduğu için problem daha az olur hatta olmayabilir). Özellikle giriş(hava) arttıkça böyle şeyler olabiliyor. Karbüratör ayarlarınıda değiştirirsen, hissedilir güç artışı olabilir. Her filtre takan meydana çıkmasın, madaraolabiliteniz olduğunu unutmayın. Sevgiler
    Otomobillerde açık spor hava filtresi takıldığında çok güzel bir ses veriyor bildiğiniz gibi o havanın emiş sesini, anladığım kadarıyla motorda bu mümkün değil galiba arkadaşlar?

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    oğuz gereksiz bi işlem bence zaten egzosun kralı var motorun üstünde bir seferliğine bi arkadaşına motoru ver o turlarken dışardan sende sesi dinle ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın

Alıntı OguzhanCBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gnusher Nickli Üyeden Alıntı
    Sadece tok ses istiyorsan. Hava filtresine kadar motoru sök. Bunun için arka yolcu selesini anahtarla aç ve çıkart. Onun içinde ön tarafı tutan bi civata var. Onu çıkart. Seleyi sök. Selenin ön tarafında bi civata daha var onuda sök. Depoyu kaldır ama dikkat et abartma deponun hortumlarını zorlama.(Zaten o kadar hassas değiller). Orda siyah bir kutu var. Hatta önünde 2 deliği olan plastik bir parça var. O siyah kutuyu aç. Hava filtreni yerinden çıkar. En yakın basınçlı hava bulabileceğin yerde iyice temizle. Sonra yerine geri tak.(Arada hava filtreni de temizlemiş oldun). O dediğim 2 delikli zımbırtı(şnorkel) yı yerinden çıkart ve geri takma. Depoyu geri tak. Motoru çalıştır ve sesi dinle. Tok ses istiyosan en basit, maliyetsiz ve etkili yöntem. Bu arada motorun hav girişini rahatlatmak kıl yün o kadar basit işler değil sanılanın aksine. Düşük-yüksek devirler çekiş kayıpları yaşaman mümkün(Egzosun olduğu için problem daha az olur hatta olmayabilir). Özellikle giriş(hava) arttıkça böyle şeyler olabiliyor. Karbüratör ayarlarınıda değiştirirsen, hissedilir güç artışı olabilir. Her filtre takan meydana çıkmasın, madaraolabiliteniz olduğunu unutmayın. Sevgiler

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz13rLq5QYY
    Otomobillerde açık spor hava filtresi takıldığında çok güzel bir ses veriyor bildiğiniz gibi o havanın emiş sesini, anladığım kadarıyla motorda bu mümkün değil galiba arkadaşlar?
    Peki GUNSHER'in anlatığı şekil, motora zararı olur mu? Ör: ekzos açınca tork azalır ömürden yer. Bunn gibi. ?
    _BEN BU ALEMDE KRALDA KURALDA TANIMAM_

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    eksoz almak istiyenler bi göz atsın ;)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3183117/detay?
    [COLOR="Navy"][/COLOR]helal olsn herkezee :queen:[I][COLOR="Navy"][/COLOR][/I]

BeyazKarga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X Evo 250ie 2011 Model
    Merhaba ben Murat,

Bende geçen hafta cbr 125 r landım... Yazılarınızı 2 haftadır takip ediyordum, artık üye olmanın zamanı geldi diye düşündüm. Tüm arkadaşlara selam ederim...

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir jenerasyon cbr 125'lerini satıp üst modellere geçerken yeni bir jenerasyon cbr 125 lerini alıyor hayırlı olsun herkese, foruma ilk sorumu sorayım lastik basıncımız ne olmalı onu merak ediyorum, lastiğin inik sanki dediler de bana (iki kişiydik motorda)

Deniz 125 RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z250
    Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir jenerasyon cbr 125'lerini satıp üst modellere geçerken yeni bir jenerasyon cbr 125 lerini alıyor hayırlı olsun herkese, foruma ilk sorumu sorayım lastik basıncımız ne olmalı onu merak ediyorum, lastiğin inik sanki dediler de bana (iki kişiydik motorda)
    benn önü 29 arkayı 31 yapıom
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...!

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu sigorta ile ten sigorta kasko yapiyor. 560tl gibi bi kasko fiyatı var bizim motorların. park halinde meydana gelen hasarların %75'ini karşılıyor. bnmki kaskolu mesela.

bu sabah parça fiyatlarını sordum;

kafa grenaj sol 102tl
    kafa grenaj sağ 102tl
    cam sperlik 105tl
    far 110tl
    orta üçgen 18tl

valla motorun borcu bitince seneye 0km'sini almayı düşünüyodum ama cbr'in bu parça fiyatlarını görünce cbf mi alsam diye düşünmeye başladım..
    link çubuğuna 'm' yazıp dırek gelen sayfaya dalıyorum hergun. Bugun bakayım ne konuşmuşuz dedım. overcloud arkadaşımız yazmış cbf fılan ama şımdı Ninja ıle yardırıyo
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    XL650V Transalp
    kararsız geçen bir çok günün ve para hesaplarının ardından ninja aldım

fiyatıda piyasadaki diğer ikinci ellere göre biraz daha düşüktü tabi bununda katkısı oldu.

bir iki ufak tefek kusuru var tabi, önceki sahibi yatırmış fln ama onlarda nazar boncuğu olsun artık

inşallah herkes gönlündeki motor alabilir bir gün
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    bende nınja almayı duşunuyorum.

Ama sende bılıyorsun kı o an kı ruh halı belkı bır Fazer sahıbı yapacak benı. Yada er6N er-5 belkı bır Hyosung.

Ama cbr dan kopabılırsem
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende nınja almayı duşunuyorum.

Ama sende bılıyorsun kı o an kı ruh halı belkı bır Fazer sahıbı yapacak benı. Yada er6N er-5 belkı bır Hyosung.

Ama cbr dan kopabılırsem
    Büyük motora geçme imkanım olsa cbr'ı bir saniyede harcarım. Benimkinin 4000'e müşterisi bile hazır. Ailem yüksek cc için izin verse yarın satabilirim. 9000 civarı gri er6n tam benlik. Nerdeyse 3 yıldır cbr kullanıyorum. Güzel bir üni. kazanabilirsem annemim sözü var yeni motor alıcaz.

Casillas kortejde ne yaptın? Ben ilk 30 km sonra eve geri döndüm. O soğukta yemedi açıkçası.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmet93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük motora geçme imkanım olsa cbr'ı bir saniyede harcarım. Benimkinin 4000'e müşterisi bile hazır. Ailem yüksek cc için izin verse yarın satabilirim. 9000 civarı gri er6n tam benlik. Nerdeyse 3 yıldır cbr kullanıyorum. Güzel bir üni. kazanabilirsem annemim sözü var yeni motor alıcaz.

Casillas kortejde ne yaptın? Ben ilk 30 km sonra eve geri döndüm. O soğukta yemedi açıkçası.
    Gidemedim ki bende

Motosikleti
    XL650V Transalp
    selamlar

bugün e-5'te bostancı civarında karşı şeritte bi tane cıbır gördüm, respoldü galiba, sürücüsü üzerine kapanmış hız denemesi yapıyordu sanırım

merak ettim burdan birisimi diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler