Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bestdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tmm kesın senı cagırıyrum .d motru alana kadar kararım degısmesse tbı bı taraftan aklım yamaha yzf 125 e tkılıyo oda ılgımı cekıyo ıkısı arasında gıdıp gelıorm .s
    biri 6milyar biri 10 şimdi 10bin TL'yi ben olsam R125'e vercegıme gider Ninja 250 alırım hemde Yeşilinden Paşalar gibi binerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri 6milyar biri 10 şimdi 10bin TL'yi ben olsam R125'e vercegıme gider Ninja 250 alırım hemde Yeşilinden Paşalar gibi binerim.
    2.ncı el dusunuyorum yamahayı cbr alırsam sıfır alırım ama

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin motorun ilk yağı değiştikten sonra istediğin kadar bas. ama ilk yağı içindeyse basma pek yaramaz.

130 yapman lazım. 140 yaparsan üzerine yatıp o da iyi. 145 yaparsan yeter.

140 yapamıyorsan yaz bana gelip yapıp gideyim
    Halil abi Orjinal rahat 140 yapıyor mu ? Vibrasyon 0 demi cbr'da ? http://www.motosiklet.net/forum/2057290-post866.html Şu yorum Ne abi herkes farklı söylüyor burada bi arkadaşıma alıcaz 0' araştırmak bana düştü

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halil abi Orjinal rahat 140 yapıyor mu ? Vibrasyon 0 demi cbr'da ? http://www.motosiklet.net/forum/2057290-post866.html Şu yorum Ne abi herkes farklı söylüyor burada bi arkadaşıma alıcaz 0' araştırmak bana düştü
    Recai her söylenene kulak asmamak lazım. nasıl ki ybr 100ü geçmiyor diyen bir sürü insan varsa cbr 100 geçmiyor diyen de çok.

üzerine eğilirsen, yağını lastik havasını bujisini ayarlarsan çok rahat 140 yapıyor düz yolda

titreşim ise biraz var ama çok değil. ybr den az fazla

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    bn üzerine yatarak 140ı rahatlıkla qörüyorum.yol uzadıkça hızda artıyo düz yolda 145 gördüm en son.bayır aşağı qelince de 150 falan diyo tıkanıyo.yağını falan değiştirmem gerekiyo.filtrelerim tıkandı büyük ihtimalle.bakımdan sonra daha da verimli olacağına inanıyorum

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Recai her söylenene kulak asmamak lazım. nasıl ki ybr 100ü geçmiyor diyen bir sürü insan varsa cbr 100 geçmiyor diyen de çok.

üzerine eğilirsen, yağını lastik havasını bujisini ayarlarsan çok rahat 140 yapıyor düz yolda

titreşim ise biraz var ama çok değil. ybr den az fazla
    Aynen abi Her kafadan bir ses çıkar her zaman..6000 liraya 0' Honda scooter yerine(ps 150) , 0 Cbr Daha mantıklı bence..

Alıntı FrknyLmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bn üzerine yatarak 140ı rahatlıkla qörüyorum.yol uzadıkça hızda artıyo düz yolda 145 gördüm en son.bayır aşağı qelince de 150 falan diyo tıkanıyo.yağını falan değiştirmem gerekiyo.filtrelerim tıkandı büyük ihtimalle.bakımdan sonra daha da verimli olacağına inanıyorum
    140 ideal Sanıyorum..Daha fazlasını beklememek lazım 100'kmde Dip gaz nekadar yakıyor son olarak bunu sorayım ?

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Bekle açma 160-160 geliyorum
    Bi Fatmagül'de biz çekelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:38 ----------

Ya benim motordan soğukken dikkat edip dinleyince dıngır dıngır yapıyo acaba ilk çalışmada soğuk olduğunda mı yoksa sibob ayarı felan mı istiyor
    Fatmagul mu Bensız olmaz arkadaş

dıngır dıngır nedır ya
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen abi Her kafadan bir ses çıkar her zaman..6000 liraya 0' Honda scooter yerine(ps 150) , 0 Cbr Daha mantıklı bence..

140 ideal Sanıyorum..Daha fazlasını beklememek lazım 100'kmde Dip gaz nekadar yakıyor son olarak bunu sorayım ?

Hergün pendikten üsküdara gidip geliyorum.yani günde toplam 70 km falan yapıyorum üstüne akşamlarıda dolaşıyorum bi 10-20kmde öle yapıyorum ve bu kadar yolu sadece 5TL lik benzin ile yapıyorum.Üsküdara gidip gelirken 10000devir altına düşmüyorum hiç ki zaten 9000den önce vites değiştirmem ben.Alıcaksan honda al da ne olursa olsun.Geçen Gün bi arkadaşlar beraberdik onda hyosoung var 250GTR.Kaslı gözüken bi makine.Cbr Yanında ufak kalıyo ama Çocuğun aklı hala Cbr'da.(Daha öncelerde cbr kullanıcısı idi ). Boşuna Sölememişler : "HONDA HAYAT O'NDA"

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Hergün pendikten üsküdara gidip geliyorum.yani günde toplam 70 km falan yapıyorum üstüne akşamlarıda dolaşıyorum bi 10-20kmde öle yapıyorum ve bu kadar yolu sadece 5TL lik benzin ile yapıyorum.Üsküdara gidip gelirken 10000devir altına düşmüyorum hiç ki zaten 9000den önce vites değiştirmem ben.Alıcaksan honda al da ne olursa olsun.Geçen Gün bi arkadaşlar beraberdik onda hyosoung var 250GTR.Kaslı gözüken bi makine.Cbr Yanında ufak kalıyo ama Çocuğun aklı hala Cbr'da.(Daha öncelerde cbr kullanıcısı idi ). Boşuna Sölememişler : "HONDA HAYAT O'NDA"
    80km de 5 tl mi yakıyor
    ben 100km lik yol için her gun 10tl koyuyorm
    birde ben 130 u geçemıyorum hiç bir şekilde..henuz 3000km de motorum..1 yıl garajda yattı motor..aldıktan sonra bakım yaptırmadım ondan olabilir mi? birde buralarda honda servisi yok bakımları kendım yapmak istiyorum..bana anlatabilir misiniz tek tek ne gibi işlemler yapıcam

Motosikleti
    Honda
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakımını yaptırdın değil mi?

rodaj uzun süren bir süreç. motorun son süratinin artması vakit alabilir yinede düzde en az 120'yi görebilir diye düşünüyorum. ama göremezse motoru çok sıkıştırma. motor zamanla açılmaya devam edecektir.
    Evet 1000 bakımı yapıldı suan 120 km hız yaıyor en son 130 gördüm

Engin motorun ilk yağı değiştikten sonra istediğin kadar bas. ama ilk yağı içindeyse basma pek yaramaz.

130 yapman lazım. 140 yaparsan üzerine yatıp o da iyi. 145 yaparsan yeter.

140 yapamıyorsan yaz bana gelip yapıp gideyim
    ilk yag degişti 1000 bakımında 140 rahat görmesi gerek diye düşünüyorum.

Onu bırak bana gel 160 yapıyım
    Sendeyim
    ben 170 yaptıracam
    yanına da bir kola bir de dondurmalı kadayıf

bana gel
    Yok yok sendeyim

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    çok hızlı sürüyorsunuz arkadaşlarben 130u bir kere gördüm oda üstüne yatmıştım ama uzun yolda denemedim hiç,genelde basmam zaten ortalama 120ye kadar çıktığı oluyor bazen 110da takılıyor çünkü burada öyle bir rüzgar var ki yaz kış fırtına ve sanki geri geri gideceksiniz gibi geliyor bir an bu arabada veya otobüste daha hissediliyor!bilen bilir ALAÇATI ruzgar surfu cennetidir ama motor kullanımı için aynı şeyi diyemicem yolda sizinle vals yapar tırsarsınızbeni de cbrdan uzaklaştıran tek etken bu çünkü bu motor çok hafif ve en ufak bir gast'ta(gast:rüzgar şiddetinin bir anda artması) şeritten şeride savruluyor ve genelde kapanmayı sevmem yarışırmış gibi zaten 1.85le biraz abes duruyorum
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Motosikleti
    Honda
    bende 1-2 kez 130 a geldım burdada baya rüzgar oluyor zaten motorun hızını cok etkılıyor ıdeal hız 85-90 arası...

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 1-2 kez 130 a geldım burdada baya rüzgar oluyor zaten motorun hızını cok etkılıyor ıdeal hız 85-90 arası...
    bende 6. vitesle 90-100 gitmeyi rahat buluyorum titreşimin en az hissedildiği değer

Motosikleti
    Honda
    Aynen Öyle......

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    dostum 70-90 km arası yol yapıyorum demışsın 5 TL ıle. Sende de cbr 125R var dımı? Bızımkının ayarı mı kaçık kı? Bız 10 lıra ıle 90 km yı gıdemıyoruz çogu zaman?

Yada buldum sızın orda benzın 1,80 tl bızım burda 3,60 da yarı yarıya sanırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:59 ----------

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45196
    şöyle bırşey iş gorur mu kı?
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    honda cbr 125r
    ben 140 ı biraz geçtim arkadaşlar 145fln herhalde oldu ama bayır aşağıydı hafif ve benim kilom 58 bununda etkisi olmuş olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:48 ----------

ya birde 7000 devirde herkes titreme hissediyor mu? Ön ibrelerin ordan titreme sesi fln?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:50 ----------

arkadaşlar ben yeni aldım bu motoru da benzin göstergesi kırmızıya indikten sonra ne kadar daha yol yapar bi bilgisi olan varmı?

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    Alıntı gökhans16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 140 ı biraz geçtim arkadaşlar 145fln herhalde oldu ama bayır aşağıydı hafif ve benim kilom 58 bununda etkisi olmuş olabilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:48 ----------

ya birde 7000 devirde herkes titreme hissediyor mu? Ön ibrelerin ordan titreme sesi fln?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:50 ----------

arkadaşlar ben yeni aldım bu motoru da benzin göstergesi kırmızıya indikten sonra ne kadar daha yol yapar bi bilgisi olan varmı?

evet far ampullerini değiştirince o ses gelmeye başladı sanırım kapaklarını tam oturtamadım seninlide galiba ondandır tam 6000 ile 7000 arasında cızırtı geliyor km göstergesinin tarafında

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı eRy_1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet far ampullerini değiştirince o ses gelmeye başladı sanırım kapaklarını tam oturtamadım seninlide galiba ondandır tam 6000 ile 7000 arasında cızırtı geliyor km göstergesinin tarafında
    kapaktır şudur budur alakası yok beyler o söylediğiniz bu motorun kronik kusuru e o kadar da olsun yani

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Yokuş aşağı 148 km/s ulaştım kilom 53 civarıydı o aralar

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraf Makinamı memlekette unutmuştum gelir gelmez bir iki foto çekiyim dedim.
    Sezon Bitti Forumu canlandıralım biraz

Sezon bitti ama biz durmayız.

Arada bi yağmurda sürüş çok güzel oluyor.Yazlık eldivenlerle parmaklarım uyuşuyo frene basamıyorum.
    Hudson Deriden 45 Lira gibi super fiyata aldım eldivenleri.

Bunlarda rizoma'nın yandan yemişi elciklerim.
    8-9bin rpm'de olan vibrasyonu biraz daha aza indirdi.
    Hemde Cix oldu

Ve MT Anahtarlığım
    Tutku Yaratır !

Herkez Kazasız Sürüşler.

Ali o disk kilidi alarmlıysa anca mahalledeki çocuklardan korursun motoru o kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler