Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    Alıntı bestdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:22 ----------

[/COLOR]bugun bı motorvu arkadasa sordum cbr 125 mı ybr mı dıye eger uzun yolda kllancksan cbr al dedı ben uzun yol 3 ayda bır fln yaparım genellıkle sehır ıcınde kllancam yanı sehır ıcınde pek kullanlmaz dedı cbr dogrumu sızce bu ?
    dostum takılma bu kadar racıng muhabbetıne.. bu 125 cc ve oturuş pozısyonunun yarı otomatık cup tan ybr dan pek farkı yok 5 derece egımın sana ne uzun yolda ne sehır ıçınde zararı olur. bak hoşuna gıttı mı al. zaten bununla evlenmeyeceksın. çok sıkılırsan bır yıl sonra verırsın. cok seversen 2 yıl sonra.. yanı pek degışen bırşey yok kardesım.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış okumuş olucaksınız herhalde CBR 125 R değil CBF 150 Yap eksiltiyor
    ben onu cbr'da oyle bi sorun olmadiğini belirtmek için soylemiştim zaten ;)

@engin reis: hayırlı olsun
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Alıntı ENGİN REİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evett arkdaslar motorumu aldım ve evıme geldım rengı sıyah resımlerıde atcam sımdı.Super motor ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:18 ----------

Vay anasını gıcır gıcır cıbır Hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız surersin inşallah.Bütün ıvırı zıvırıyla toplam ne kadar para tuttu söyleyebilirsen sevinirim

Motosikleti
    cbr 125
    35sdk89
    sen motru takstlemı aldın ??

Motosikleti
    Honda
    Eyvallah arkdaslar motoru 6 bin Tl ye Aldım Hersey Dahil tabi bide 40 tl ye benzın aldım gezip duruyom

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:46 ----------

bide 150 tl ye kask aldım bide mont aldım mı tamamdır.Cok hosuma gıttı guzel motor herkezın gozu motorda valla bu kadar olacagıı beklemıyorum.Allah nazardan esırgesin.Herkeze NAsıp Etsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:49 ----------

bestdream arkdasım sadece kırmızısı yok siyahlı kırmızısı var kırmızı ustune sıyah atmıslar yani bide 3 renklı olanı var

Eyvallah arkdaslar motoru 6 bin Tl ye Aldım Hersey Dahil tabi bide 40 tl ye benzın aldım gezip duruyom

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:46 ----------

bide 150 tl ye kask aldım bide mont aldım mı tamamdır.Cok hosuma gıttı guzel motor herkezın gozu motorda valla bu kadar olacagıı beklemıyorum.Allah nazardan esırgesin.Herkeze NAsıp Etsin
    Engin emin ol nazar değiyor. çok arkadaşa olmuştur bu nazar olayı bu motorda. bir de çok dikkat et cbr ı çalmaya çalışan çok olur.

şöyle bir koyun kes fakirlere dağıt. veya çocuklara para filan ver sadaka niyetine. bir sadaka bin musibet giderir.

Motosikleti
    Honda
    Valla haklısın halil ya dedıklerınde yapcam sadaka fılan bıde alarm fılan bseler yapcam Gerisini Allaha Bırakcam artık

Valla haklısın halil ya dedıklerınde yapcam sadaka fılan bıde alarm fılan bseler yapcam Gerisini Allaha Bırakcam artık
    Evinizde bahçeliymiş zaten şöyle küçük bir de çatılı garaj yaparsan süper olur. yağmur da kalmaz çalınması azalır.

Motosikleti
    Honda
    orda kalmıyoruz sadece yzlık gıbı bse apartmana koyarım o sorun degılde bakalım ya Allah Hepımızın Motorunu Korusun.Moor Acılsında gelcem osmanıyeye

orda kalmıyoruz sadece yzlık gıbı bse apartmana koyarım o sorun degılde bakalım ya Allah Hepımızın Motorunu Korusun.Moor Acılsında gelcem osmanıyeye
    ben fırsat bulursam atlar gelirim. 25 km filan sanırım

Motosikleti
    Honda
    Aynen Öyle Haberdar Et beni İskenderunda olurum çunki

Aynen Öyle Haberdar Et beni İskenderunda olurum çunki
    hurmalar yetsin de . gelmişken tıkınırız biraz

Motosikleti
    Honda
    Tamam Buyur Gel basımın ustunde yerin var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:14 ----------

nyse gardasım sımdılık ben kacar Allaha emanet grsz

Tamam Buyur Gel basımın ustunde yerin var.
    Engin yaylada eviniz var mı. kuzuculu yakınmı oraya

Motosikleti
    cbr 125

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:49 ----------

bestdream arkdasım sadece kırmızısı yok siyahlı kırmızısı var kırmızı ustune sıyah atmıslar yani bide 3 renklı olanı var
    reıs kırmızıyı sıparıs uzerıne getırmıyolar mı yha kırmızı cok guzel duruyo mtrda

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Enginim F5 almadığına sevindim hayırlı olsun halil abi Aklına girip sana cbr aldırmış bi halil kurbanı daha

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enginim F5 almadığına sevindim hayırlı olsun halil abi Aklına girip sana cbr aldırmış bi halil kurbanı daha
    ybr mi aldırsaydım onu mu diyon

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr mi aldırsaydım onu mu diyon
    Abi Bi ninja aldırmanı beklerdim ama cbr'da güzel seçim en azından onun işini çok rahat görür rahat rahat biner abi ben aldım engin aldı sıra sende sen ne zaman alıyorsun

Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Bi ninja aldırmanı beklerdim ama cbr'da güzel seçim en azından onun işini çok rahat görür rahat rahat biner abi ben aldım engin aldı sıra sende sen ne zaman alıyorsun
    ben dedim 9bine şöyle bir 600 lük alalım diye. tekliflerimde var 1-2 sayfa önce.

olaya öyle bakma f5 yerine cbr aldı işte hepsi o

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    arkadaşlar merhaba,

motosikletimin bujisini değiştirdikten sonra bu akşam ilk kez benzin tüketimini ölçme şansım oldu.

periyodik bakım esnasında ngk marka standard yeni bir buji takılıp hava filtresi temizlenmişti. havafiltresi K&N (tel filtre) olduğundan yeni bir hava filtresi takılmış olarak düşünebiliriz zira benzin tüketiminde bu önemli olduğundan özellikle belirtmek istedim.

bakım yapıldıktan sonra 13834km'de depoyu fulledim, depo haznesinin en üst noktasına kadar doldurttum depoyu, yani silme doldu diyebiliriz (2 parmak daha dolsaydı taşacaktı).

bu akşam 14109km'de benzin alırken ibre kırmızıdaydı (sağında değil, kırmızının tam üstündeydi). 7.8litre benzin aldı, yani depoada kalan benzin miktarı 2.2litre idi.

bu demek oluyorki;

14109 - 13834= 275km yol yapmışım 7.8 litre ile.

1litre başına gidilen menzil: 275/7,8=35,25km

tam dolu bir depo ile (10litre) 352.5km

sürüş şartlarına gelince, 275km'lik yolun bir kısmı şehirler arası yollarda bir kısmı ise şehir içinde 60 - 120 kilometre arasında değişen hızlarda ve değişken devirlerde yapıldı.

Şehir içinde, istanbul trafiğinde yuksek devirlerde agresif kullanımda yapıldı zira her sabah işe giderken sahilyolunda maltepe - bostancı arasındaki düzlükte 110km hıza çıkıyorum. bostancı'dan bağdat caddesine bağlandığımda ise durkalklar başlıyor.

fikir vermesi açısından motor 0km alınırken üzerindeki buji ngk iridium buji ile değiştirilmiş ve bu buji 13500km kullanıldıktan sonra miladını doldurdu.

yakıt tüketimi yüksek olan arkadaşlar bujisini kontrol ettirsinler, performans ve tüketim olarak önceki bujiyle şu anki arasında farkedilebilir bir fark var.

NOT: yeni kasa cbr125 sahiplerinden karbüratorlü ve enjeksiyonlu motorlarımızın karşılaştırmasını yapabilmemiz için benzer bir ölçüm bekliyorum
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler